Skocz do zawartości
Pawelek69

Gdzie Mogę Sprawdzić Czy Do Danego Państwa Potrzebny Jest Paszport?

Rekomendowane odpowiedzi

wewnatrz unii - wystarczy ID

wewnatrz Shengen - nic

 

Czemu glosisz takie herezje? :blink: Noszenie ID przy [gluteus maximus], to Twoj obowiazek! Jestes w Polsce czy nie, podczas kontroli jak nie masz dowodu osobistego to masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu glosisz takie herezje? :blink: Noszenie ID przy [gluteus maximus], to Twoj obowiazek! Jestes w Polsce czy nie, podczas kontroli jak nie masz dowodu osobistego to masz problem.

bzdury :lol2:, nie ma obowiazku posiadania przy sobie ID card w Polsce, natomiast trzeba miec wyrobiony. Kilkukrotnie juz przekraczalem granice bez jakiegokolwiek dokumentu.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuna sie skonczyla. Nie ma obowiazku posiadania ID. Niektore panstwa nie posiadajá ID wogóle.

 

Owszem, moznaby teoretycznie miec utrudnienie w podrózy, ale prawo nie wymaga. Oczywiscie, jesli lecisz samolotem - to musisz miec ID. Jesli jedziesz autem masz prawko i inne papiery, zatem tak naprawde to nie posiadalbys ID w przypadku podrozy autobusem, pociagiem lub pieszo.

 

3338540[/snapback]

[...]to Twoj obowiazek! Jestes w Polsce czy nie[...]

:) Tak sie sklada, ze nie jestem.

 

Peace ;)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez paszport!

Do turcji potrzebny jest, mimo iz to panstwo zjednoczone

Z reszta chyba nie bedziesz caly czas siedzial w jednym miejscu

 

Krysti@n - cypr jet grecki i turecji.... doczytaj ;]

 

Nie tylko paszport, ale i wiza turecka która kosztuje 15$/10€.

Tylko ja nie jadę tam na wakacje do samej Turcji ale w celach służbowych na Cypr do Larnaci, będę miał tylko 2 dni wolnego na turystykę. Wiza i paszport trochę kosztują. Chyba zadzwonię w poniedziałek do konsulatu albo MSZ żeby upewnić się na 100%.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuna sie skonczyla. Nie ma obowiazku posiadania ID. Niektore panstwa nie posiadajá ID wogóle.

Oczywiście, np USA. I spróbuj żyć bez takiego dokumentu (ok, tak, wiem, w 95% przypadków nazywa się on prawem jazdy ;) ). No chyba, że jesteś amiszem.

 

Owszem, moznaby teoretycznie miec utrudnienie w podrózy, ale prawo nie wymaga. Oczywiscie, jesli lecisz samolotem - to musisz miec ID. Jesli jedziesz autem masz prawko i inne papiery, zatem tak naprawde to nie posiadalbys ID w przypadku podrozy autobusem, pociagiem lub pieszo.

Prawo jazdy nie jest potwierdzeniem obywatelstwa (przynajmniej nie polskie). Swobodny przepływ osób w strefie Schengen dotyczy tylko osób posiadających obywatelstwo kraju EU i podczas ewentualnej kontroli która może się odbyć w dowolnym miejscu strefy musisz to obywatelstwo być w stanie udowodnić. Życzę powodzenia w przypadku braku dokumentu potwierdzającego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia w przypadku braku dokumentu potwierdzającego ;)

prawo jest luźne w tej kwestii. Rozsądek dyktuje posiadanie dokumentu. Pamiętajmy, że zamiarem EU jest stworzenie drugich Stanów Zjednoczonych.

Jak wspomniałem wcześniej, w bardzo niewielu przypadkach nie posiadałoby się dokumentu. Nawet odbierając zarezerwowany bilet na autobus lub pociąg potrzebny jest dokument, a nawet idąc pieszo przez Europę, wszelkie emergency dyktują wręcz posiadanie ID.

 

Jak widzisz, zgadzam się z Tobą Marco i sam miałbym dokument przy sobie. Jednakże, wprowadzając Schengen poluzowano komunistyczny wymóg.

 

Następnym krokiem jest usunięcie obowiązku meldunkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawo jest luźne w tej kwestii. Rozsądek dyktuje posiadanie dokumentu.

Dokładnie :)

 

Pamiętajmy, że zamiarem EU jest stworzenie drugich Stanów Zjednoczonych.

Oficjalnie w deklaracjach to wręcz przeciwnie ;)

 

Następnym krokiem jest usunięcie obowiązku meldunkowego.

Może w 2020 :( Nadal w Polsce nic z tym nie ruszono a upierdliwość obecnego systemu jest ogromna. W UK obowiązku meldunkowego niema, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie jadę tam na wakacje do samej Turcji ale w celach służbowych na Cypr do Larnaci, będę miał tylko 2 dni wolnego na turystykę. Wiza i paszport trochę kosztują. Chyba zadzwonię w poniedziałek do konsulatu albo MSZ żeby upewnić się na 100%.

 

Wiem wiem ze nie do samej Turcji ;]

Na Cyprze jednak panuja takie prawa jak w panstwach "zwierzchniczych" - czytaj zalezy to od czesci cypru w jakiej sie znajdujesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...