Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Kompa bede mial jutro albo w sobote a finalnie zamowilem Bartona 2500xp box cos kolo 470 PLn + Abit NF7 NForce2 FSB400 AL + Lan + kingstone 350PLN 256mb 400 199PLN razem koles mi mowil w sklepie 1024PLN i nie mam zamiaru dac ani zl wiecej :) Bo tak sie umowilismy i na to jestem przygotowany :PPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jakos zmienic Mac adres karty sieciowej w biosie na tej płycie ????

 

bo po przeprogramowaniu biosa zmienił mi się MAC i nie mam teraz dostepu do neta  :(

myslalem ze mac to unikatowy numer i nie da sie go zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam nietypowy problem(przynajmniej tak mi się wydaje). Otóż problem tyczy pamięci i płyty głównej. Pamięci jak w podpisie(200MHz) i płyta wiadomo ;). Otóż zakupiłem sobie ostatnio 2x512Mb Ram. Pamięci niby chodzą, ale...tu jest problem. Gold memory wywala błedy podczas testu i czasami jakas gierka też się przywiesi. Ale co jest najciekawsze to to, że pojedynczo pamięci nie wykazują żadnych błedów! Dopiero jak są obsadzone obydwie (nieważne czy w dualu czy bez) to GoldMemory sype błedami. Próbowałem już wszystkie timingi i wszystkie napięcia zmieniać i już nie mam pojęcia o co chodzi. Pomóżcie może ktoś miał podobne problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie kostki sa nie kompatybilne,z tego co wiem to Rosio mial ten sam problem z hynixami.Osobno chodzily fajnie ,a razem ni w zab...pomogla wymiana kostek (chyba :wink: ) jak wpadnie to zweryfikuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec w koncu jak , hynixy chodza dobrze na NF7 czy nie , bo na moim epoxie max 200 :/ , wiec chce wymienic na abita :-)

popatrz w podpis pana ktory postuje nad toba ... (VIP)

fsb250 2.5-3-4-11

 

ja tez myslalem ze sie nie da zmienic MACa ale jakimś cudem sie zmienił po przeprogramowaniu biosu

jak sie nie da

 

Dołączona grafika

 

zmien wartosc w tym polu w sterach do sieciówki ...

wpisz nowy MAC bez myslnikow same literki i cyferki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos wielu adminów bedzie ci to miało za złe  :)

A niby czemu - przeciez to standardowa funkcja windowsa. Ja mam tak zrobione w sieci e-wro, ze z innym mac nie wejde do sieci (blokuje port na switchu i dopiero interwencja admina pomaga) - nawet jak jakis koles ustawi sobie moj mac adres, to port switcha do ktorego on jest podpiety sie zdownuje. Na administracji troche trzeba sie znac ;) - nie wystarczy w DHCP ustawic powiazania Mac z IP, trzeba jeszcze zadbac o przelaczniki i inne urzadenia warstwy 2.

 

Ja zmienilem sieciowke na plyte z LANem i wpisalem adres MAC starej karty - wszystko smiga idealnie i o to chyba chodzi, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to strasznie fajnie,ale prosilbym od trzymanie sie tematu tego postu  :wink:

 

było na temat ... wszak user NF7 pytał się o to jak MAC adres ustawić, a inny user (przyszły user NF7) mu poradził - więc o co chodzi ;)

 

ok ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to strasznie fajnie,ale prosilbym od trzymanie sie tematu tego postu  :wink:

VIP - very please, wywal te 3 moje posty - one tylko śmiecą, za miesiąc będę czytał ten topic ktory bedzie mial ze 150 stron i bede mial dosc. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było na temat ... wszak user NF7 pytał się o to jak MAC adres ustawić, a inny user (przyszły user NF7)

jaki przyszły? toz ja smigam na NF7 :))

a zeby nie bylo ze to nie na temat to screen moj pochodizl z sieciowki onboard z mojego MOBO :) wiec jak najabrdziej na temat:)

przy okazji chcialem pochwalci ja mialem wczesniej realteka 8139d i po przesiadce zadnych minusow nie zauwazylem a plus jest sprzedalem stara za prawie 30zl i kupilem zalmana na NB :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko ... Ile mozna podlaczyc dodatkowych wentylatorkow 80x80x25mm pod Abitem ? Bo narazie mam podlaczony jeden i nie widze wiecej gniazdek -_-

 

Musze kupic jakas dodatkowa przejsciowke do zasilacza ?

 

Prosze o odpowiedz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko ... Ile mozna podlaczyc dodatkowych wentylatorkow 80x80x25mm pod Abitem ? Bo narazie mam podlaczony jeden i nie widze wiecej gniazdek -_-  

 

Musze kupic jakas dodatkowa przejsciowke do zasilacza ?

 

Prosze o odpowiedz ...

na abicie sa 3 wejscia + wejscie na wiatrak do NB, z tym ze mi sie nie udalo skonfigurowac w MBM 3 czujnikow aby odczytywac te predkosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko ... Ile mozna podlaczyc dodatkowych wentylatorkow 80x80x25mm pod Abitem ? Bo narazie mam podlaczony jeden i nie widze wiecej gniazdek -_-  

 

Musze kupic jakas dodatkowa przejsciowke do zasilacza ?

 

Prosze o odpowiedz ...

Z tego co pamietam to jest jedno gniazdko do fana z obudowy i drugie do wiatraka z zasilki - tam tez mozesz podlaczyc wiatrak z budy. Pozostale wentyle mozesz puscic przez cos takiego jak to: http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=82&gg=62&id=154 (tylko ze ja mam takie na 12V) -- Cooler Master daje takie do swoich wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłaczyc cooler na 7V ? bo na 12 i 5 to wiadomo ale 7 ?

czerwony z wentyla do zoltego z molexa i czarny z wentyla do czerwonego z molexa.....ale dlaczego pytasz o to w tym poscie :evil:

 

wlasnie dlatego ten post ma tyle stron ile ma i nikomu nie bedzie chcialo sie go czytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...