Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czym podrecacie obroty coolerow na abit nf7-s v2.0 , bo zadenprogram mi nie dziala ,a na intelu , ic7 dzilaja jak marzenie

podkrecic to nie dda rady, a spowolnic mozna np. speedfanem

NO CHZODZI MI O SPOWOLNIENIE ALE ANI ORGIBNALNY ABIT EQ , MOTHER BOARD MONITOR ORAZ SPEED FAN NIE DZIALAJA , ZADNYM Z NICH NIE MOGE REGULOWAC OBOROTOW , A W NOCY DGY COS SCIAGAM TO JEST TO IRYTUJACE :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

 

1 Chciałem się tylko upewnic - jeśli chodzi o O/C NF7 i NF7- S są jednakowe- tak samo się dobrze kręcą (mam proc jak w podpisie, buja sie do 2.3ghz)

2 Do obu modeli mozna znaleźć/zastosować bios merlina z L12(lub inne tożsame) i cpc off - i nie ma problemów

3 Mofsety muszą koniecznie być schładzane...czy do 210 FSB chlodzenie jest już wymagane?

 

Wyposażenie dodatkowe z s jest mi zbędne...

 

Pozdrawiam i thx za ew info i brak bana/pkt kary od moderatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB 237 teoretycznie nie potrzebne są jeszcze mosfety.

a ja bede sie ciepal i powiem ze nawet przy fsb 100 sa mi potrzebne ;) a jakis wentyl na nie sie przyda szczegolnie jak masz wc albo cos takiego ... jeszcze napiecie ma wplyw napewno ok 1.85 juz cos by sie przydalo ale zawsze mozesz sprawdzic reka nic sie nie stanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mosfetow, zastanawiam sie na ich wymiana, a takze nad wymiana wszytskiego co da sie wymienc na nf7, gwarancje stracilem a nederwowalo mnie ze gdy bralem 2v na vcore to mialem 1.84 v przy obciazeniu :D co wy na to ? te czesci chce wymienic na markowe pozespoly. poprawi to sprawnosc plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Procek idzie max tyle co w podpisie, jest zablokowany, wchodzi do Windy przy FSB230(VCore 1.7V) ale jest niestabilny. Jakakolwiek zmiana napiecia powyzej 1.8V to syrenka na płycie i brak startu. Tak było jak miałem Megabajta 350W i obecnie Modecon 350GTF. Pamięć to 256 Hynix D43. Nie mam radiatorów na SB i na mostefach ale przy tym napięciu są ledwo ciepłe.

Co może być przyczyną syreny przy VCore powyżej 1.8V?

Czy max procka to moze byc to co robi na def. VCore?

:?: Poradzi ktoś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czym podrecacie obroty coolerow na abit nf7-s v2.0 , bo zadenprogram mi nie dziala ,a na intelu , ic7 dzilaja jak marzenie

podkrecic to nie dda rady, a spowolnic mozna np. speedfanem

NO CHZODZI MI O SPOWOLNIENIE ALE ANI ORGIBNALNY ABIT EQ , MOTHER BOARD MONITOR ORAZ SPEED FAN NIE DZIALAJA , ZADNYM Z NICH NIE MOGE REGULOWAC OBOROTOW , A W NOCY DGY COS SCIAGAM TO JEST TO IRYTUJACE :(

wylacz capslocka :P

 

u mnie speedfan dziala mam wersje 4.13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze Zloty Zalman jest troszke za maly na NB i nie przykrywa jego calej powierzchni. Czy to nie szkodzi, czy moze zamowic takiego cooler mastera :

Dołączona grafika

Ma on troszke lepiej rozwiazane mocowanie i chyba przykrylby caly chipset. Co myslicie i radzicie?

 

I jeszcze jedno, da sie wylaczyc wyjscie OPT1? Chce odciazyc jak najbardziej SB, wylaczylem IEEE, LAN..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam radiatorów na SB i a mostefach ale przy tym napięciu są ledwo ciepłe.

chyba sobie sam odpowiedziales dotknij sb :] to sie przekonasz ... albo połóż cos na nim to bedzie dzialac ... ps pozatym procek wcale nie musi przyjmowac takiego fsb tak samo mem potrzebuja wiekszego napiecia

 

@Crasher

opt nie dziala jak masz wylaczonego ss ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam athlona 2800+ chodzi mi stabilnie na 213*11,5 a przy 222 * 11 prime sie buntuje to jest na pamięciach ocz platinum 3200 (5-3-2-2)

przy 10* 230 nie łąduje sie windows

co zrobić żeby osiągnąć chociarz 230

dla takiego ramu to nie problem ale jednak sie bunuje

zmiana biosu ??? poradźcie co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale z poprzednich stabilnych FSB 255 nie moge już nawet wyciagnać FSB 245 :/

Spróbowałem wcześniej z ciekwości próbowałem kręcić z wyłączonym APIC a później spróbowałem dwóch biosów, gdy wróciłem do tego najlepiej podkręcalnego nie udaje mi się osiągnąc niczego :|

 

Kręce na Hynixach D43, memtest bez problemu przechodzą te pamiątki, ale już windows mi się wyłącza a 3dmark nie da przejść nawet jednego testu. :cry:

 

Mam założony na płycie L12 mod, może to ma jakieś znaczenie, np. wypadł drucik? (co prawda bios ma wbudowany L12 mod, ale to chyba nie to samo...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam athlona 2800+ chodzi mi stabilnie na 213*11,5 a przy 222 * 11 prime sie buntuje to jest na pamięciach ocz platinum 3200 (5-3-2-2)

przy 10* 230 nie łąduje sie windows

co zrobić żeby osiągnąć chociarz 230

dla takiego ramu to nie problem ale jednak sie bunuje

zmiana biosu ??? poradźcie co robić

proc wcale nie musi biegac na fsb 230 wieksze napiecie na pamieciach sprawdz memtestem albo innym progsem do memów jak wywali bledy to kicha trzeba tez sprawdzic inne biosy moze którys otworzy przed Toba nowe mozliwosci oc :]

Nie wiem czemu, ale z poprzednich stabilnych FSB 255 nie moge już nawet wyciagnać FSB 245 :/

Spróbowałem wcześniej z ciekwości próbowałem kręcić z wyłączonym APIC a później spróbowałem dwóch biosów, gdy wróciłem do tego najlepiej podkręcalnego nie udaje mi się osiągnąc niczego :|

 

Kręce na Hynixach D43, memtest bez problemu przechodzą te pamiątki, ale już windows mi się wyłącza a 3dmark nie da przejść nawet jednego testu. :cry:  

 

Mam założony na płycie L12 mod, może to ma jakieś znaczenie, np. wypadł drucik? (co prawda bios ma wbudowany L12 mod, ale to chyba nie to samo...)

czyszczenie biosu przy kazdym ladowaniu nowego :?:

powożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]

czyszczenie biosu przy kazdym ladowaniu nowego :?:  

powożenia

Niestety nie pomaga.

 

Co do mojego problemu - dziwne rzeczy sie dzieją, bo przez jakiś czas miałem stabilne FSB 240-zrobiłem 3dsmarka i pograłem sobie "troche" w moją ulubioną, bardzo wrażliwą na błędy gre - aż nagle wszystko się posypało, gra mi wywaliła i nie dała się znowu urchomić (sypała błędami) a komp się wyłączył 8O

Stabilne 240 to miałem wcześniej nawet na domyślnym biosie.

Teraz dostawiłem wentylator 120 mm (92mm wieje z7V na mosfety, a 120mm na 7V cześciowo na chipset, częsciowo na procka i dodatkowo na pamięci) myślać, że coś się przegrzewa, ale nie dało to efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]

czyszczenie biosu przy kazdym ladowaniu nowego :?:  

powożenia

Niestety nie pomaga.

 

Co do mojego problemu - dziwne rzeczy sie dzieją, bo przez jakiś czas miałem stabilne FSB 240-zrobiłem 3dsmarka i pograłem sobie "troche" w moją ulubioną, bardzo wrażliwą na błędy gre - aż nagle wszystko się posypało, gra mi wywaliła i nie dała się znowu urchomić (sypała błędami) a komp się wyłączył 8O

Stabilne 240 to miałem wcześniej nawet na domyślnym biosie.

Teraz dostawiłem wentylator 120 mm (92mm wieje z7V na mosfety, a 120mm na 7V cześciowo na chipset, częsciowo na procka i dodatkowo na pamięci) myślać, że coś się przegrzewa, ale nie dało to efektu.

no to mobo albo zasilacz pada nie moze byc inaczej jak nie miales wczesniej na mosfetach przy fsb >200 zadnej wentylacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trudno, zostaje mi tylko czekać aż łaskawie wróci do mnie DFI Infinity.

 

Mosfetów nie chłodziłem bo prawie w cale nie grzały (to chyba ma znaczeie przy kręceni samego procka, a ja miałem ledwo 8x253 [w dualu, single to wspomniane 255] czyli 2024mhz) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się w końcu posiadaczem płytki nf7:D

Mam ją 2 dni, i już moge powiedzieć że płytka super.

Na razie wykręciłem proca na 221*10, czyli 2212Mhz. Vcore 1,75. Temperatura do 38 st w stresie - po 3 godzinach pracy/grania/benchów. Płyta z nawiewem ma 22 stopnie. Wczoraj. Przedwczoraj było 10*200.

Dziwna sprawa - raz miałem przy tym ustawieniu zanik audigy...system jej nie widział, zmniejszyłem fsb, odzyskałem dzwięk, potem znów zwiększyłem i działa....dziwne

Czy pci performance ma być enabled?Cpu disconnect?na razie mam obie disabled

Czy cpu interface ma być disabled?bo narazie mam enabled. Czy napięcie czipsetu warto zmieniać - mam 1.7 teraz.

Wrócę z pracy to bede się bawił dalej:)

 

Ps. Czy to normalne, że pamiątki TwinMosy nie chcą mi działać na ustawieniach 3-4-4-11? Bo chciałem wziąć FSB 230 i dałem by spd, no i bios nie wstał. Dobrze że zwora pomaga.

PPS. Biosik D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 by merlin

PPPS. Jak to jest z temperaturami, obawiam się że mi zaniża, chyba że mam wyjątkowo dobry bloczek(thx to my friend Yahu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

Niebieski ekran z komendą stopu. Właśnie dziewczyna mi zadzwoniła z chaty, ze jej się to pojawiło.

Czym może być spowodowane?

Ktoś pomoże/wie?

Może odbartonić proca?czy to da coś(może jednak cache l2 walnięty jest troche, ale do 2.1ghz wszystko było ok.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos bylby tak dobry to potrzebuje fotke okolic SB.

 

UPDATE :

 

To zdiecie juz nie potrzebne, chodzilo mi o element zaznaczony na czerwono, nie wiedzialem czy tak wygiety ma byc..

 

Dołączona grafika

 

Ciegle jednak nie wiem czy zloty zalman nie jest za maly na NB, bo nie pokrywa go w calosci, ma troszke mala podstawe i nie wiem czy zamieniac na tego cooler mastera czy starczy..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nich ktos mi jeszcze wytlumaczy po co jest ten L12 mod.

I jesli ktos bylby tak dobry to potrzebuje fotke okolic SB.

 

UPDATE :

 

To zdiecie juz nie potrzebne, chodzilo mi o element zaznaczony na czerwono, nie wiedzialem czy tak wygiety ma byc..

 

http://www.republika.pl/cybera/nf7s_06.jpg

 

Ciegle jednak nie wiem czy zloty zalman nie jest za maly na NB, bo nie pokrywa go w calosci, ma troszke mala podstawe i nie wiem czy zamieniac na tego cooler mastera czy starczy..

 

 

Pozdrawiam

:D :D :) :)

1. U mnie nie jest tak wygięty. Wg mnie to w niczym nie przeszkadza. Jak Ci tak zależy to go wyprostuj :D

2. Złoty zalman będzie ok. To nic że nie pokrywa w całości. Te zalmany już tak mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną ABIT NF7-S v2.0, Athlon 2500+ nie podkręcany, 512mb RAM Hynix, Club 3d Radeon 9800Pro 256mb. Windows 98SE. Bios (v. 24) zaktualizowany do wersji 26. Sterowniki nForce v4.20

 

i mam problem z dzwiękiem, w Deus Ex dzwięk sie krzaczy, przeskakuje. Czasami się zacina i z głośników wydobywa się jednotonowy, ciągły dzwięk (nie w deusie). a kompa trzeba resetować, bo odlączenie i podłączenie głośników nic nie daje. Tak jest i było przy sterownikach dołączonych do pł. gł. Co robić?

 

Druga sprawa: jak mi sie komp zatnie (dosyć często, np. lubi się zaciąć przy ponownym uruchomieniu kompa w dosie) w windowsie to nie mogę go resetować za pomocą klawiatury (ctrl-alt-del) tylko ręcznie, wiecie może jaka jest tego przyczyna?

-----------------------------------------------------------------

Ja zmieniłem wiatrak z NB na radiator Zalmana NB32J (pasta pod nim też była zle nasmarowana) , w stresie temp. wynosi do 37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną ABIT NF7-S v2.0, Athlon 2500+ nie podkręcany, 512mb RAM Hynix, Club 3d Radeon 9800Pro 256mb. Windows 98SE. Bios (v. 24) zaktualizowany do wersji 26. Sterowniki nForce v4.20

 

i mam problem z dzwiękiem, w Deus Ex dzwięk sie krzaczy, przeskakuje. Czasami się zacina i z głośników wydobywa się jednotonowy, ciągły dzwięk (nie w deusie). a kompa trzeba resetować, bo odlączenie i podłączenie głośników nic nie daje. Tak jest i było przy sterownikach dołączonych do pł. gł. Co robić?

 

Druga sprawa: jak mi sie komp zatnie (dosyć często, np. lubi się zaciąć przy ponownym uruchomieniu kompa w dosie) w windowsie to nie mogę go resetować za pomocą klawiatury (ctrl-alt-del) tylko ręcznie, wiecie może jaka jest tego przyczyna?

-----------------------------------------------------------------

Ja zmieniłem wiatrak z NB na radiator Zalmana NB32J (pasta pod nim też była zle nasmarowana) , w stresie temp. wynosi do 37

no pewnie cos Ci sie przegrzewa moze nb ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nich ktos mi jeszcze wytlumaczy po co jest ten L12 mod.

I jesli ktos bylby tak dobry to potrzebuje fotke okolic SB.

 

UPDATE :

 

To zdiecie juz nie potrzebne, chodzilo mi o element zaznaczony na czerwono, nie wiedzialem czy tak wygiety ma byc..

 

Dołączona grafika

 

Ciegle jednak nie wiem czy zloty zalman nie jest za maly na NB, bo nie pokrywa go w calosci, ma troszke mala podstawe i nie wiem czy zamieniac na tego cooler mastera czy starczy..

 

Pozdrawiam

tak ma taką wygietą czesc, nie pamietam jak sie wabi, ale kiedy ogladalem mojego ABITa tez sie przetraszylem ze to wygiołem :) ale tak jest orginalnie.

 

A ludziska, mam na pokladize abita kolo SB dwie mini diody. I troche sie kluca z moim neonem, takze wie ktos czy mozna to "wylaczyc" (muecznicznie jestem w stanie ;))???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...