Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

marne szanse ze te mem beda dzialac na nf2 jakimkolwiek

u kilku osób z forum widziałem te elixiry w nf7.... płyte chyba bede mógł ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze sklepu na przetestowanie czy działa z resztą szrotu z mojego pc wiec sie zobaczy :]

 

P.S a moze wypowie sie jakis posiadacz tych "magicznych elixirów? :lol: "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

marne szanse ze te mem beda dzialac na nf2 jakimkolwiek

u kilku osób z forum widziałem te elixiry w nf7.... płyte chyba bede mógł <font color=red>ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> -> wziąć</font> ze sklepu na przetestowanie czy działa z resztą szrotu z mojego pc wiec sie zobaczy :]

 

P.S a moze wypowie sie jakis posiadacz tych "magicznych elixirów? :lol: "

no raczej nie ma sie co kluci czy to bedzie dzialac szansa zawsze jest ...

powodzenia bo bedzie Ci potrzebe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest stosunek częstotliwości pamięci do FSB proca. Najlepiej właśnie jak jest "synchro" tzn 1:1 ale w biosie najlepiej ustrawić 6/6

a z kąd takie info?

są jakieśróżnice pomiedzy 3/3, 4/4, 5/5, 6/6?

kiedyś dawno dawno, jeszcze w początkach tego topicu pojawiały się txt że niby najlepiej ustawić 5/5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieśróżnice pomiedzy 3/3, 4/4, 5/5, 6/6?

kiedyś dawno dawno, jeszcze w początkach tego topicu pojawiały się txt że niby najlepiej ustawić 5/5..

obecnie nie ma zadnej roznicy, ktos na forum to sprawdzal, ale nie pamietam kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pamięci Elixir, to sam działam na 2x256 333MHz i jedyny problem to był z tym, że na początku były jakieś przekłamania w prime95, których memtest nic nie wykrywał..... wszystko sie ustabilizowało jak wgrałem bios D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 (ten z CPCoff). Teraz działają pamiątki jak "burza" i nie ma z nimi problemów.

pozdrawiam MarekP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Co do pamięci Elixir, to sam działam na 2x256 333MHz i jedyny problem to był z tym, że na początku były jakieś przekłamania w prime95, których memtest nic nie wykrywał..... wszystko sie ustabilizowało jak wgrałem bios D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 (ten z CPCoff). Teraz działają pamiątki jak "burza" i nie ma z nimi problemów.

pozdrawiam MarekP.

ok, dzieki za odpowiedz ;) mozliwe ze juz w tym tygodniu bede mial plyte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czterech kunpli którzy mają różne odmiany tego abita i żaden z nich nie miał żadnych problemów i nic nie słyszał o takim problemie ale widziałem chyba w topiku o radeonie 9550 wypowiedż usera któremu rzekomo płyta i to chyba nf7 pali karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czterech kunpli którzy mają różne odmiany tego abita i żaden z nich nie miał żadnych problemów i nic nie słyszał o takim problemie ale widziałem chyba w topiku o radeonie 9550 wypowiedż usera któremu rzekomo płyta i to chyba nf7 pali karty

ja bym bardziej stawial na zasilacz który zle podaje napiecia ;] ale wszystko jest mozliwe

 

mam takie pytanie skoro juz o r9550 czy ten wentyl ma takie same wymiary jak ten na nf7 bo nie chce mie sie mobo wyciagac a zalozyl bym cos cichszego od tego abitowego np titana za 8 zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aktualnie 3x256MB Elixir 466 i chodzi mi to stabilne na 225MHz na 2,5 3 3 11, 2x256 w singlu chodzi na 240MHz. Testowalem na biosie Merlina Discovery CPC ON , aktualnie testuje taipana ale niestety powoduje freezy.

Co ciekawe wczesniej mialem mieszane pamieci 333 spectek i seitec i spectek wytrzymywal 205 na 2,5 3 3 11 a seitec wytrzymywal 230 na 2,5 3 3 11 ( a to kostki 7ns) 8O

 

Nie podnosilem napiecia dla ddr czyli 2,6->~2,73V, jak sie obgonie z robota to sie jeszcze pobawie biosami zeby dojsc do 235MHz na 3x256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu!

Jakie aktualnie pamięci najlepiej chodzą na NF7 v.2? Raczej interesują mnie niskie timingi niż FSB większy od 200 - chłodzenie nie wytrzymuje :-(

 

Znalazłam:

TwinMos DDRAM 512MB /PC 400/

Kingston DDR 512MB /PC 400/ KVR400X64C3A/512

Hynix 512 MB PC 3200 HYMD264646B8R-D43

KingMax 512 MB PC 3200 BOX - chyba cl 2.5

 

Ewentualnie jakieś inne sugestie - przy czym wolę bezproblemowe. Na razie planuję jedną kość, potem może dokupię do duala.

Z góry dziękuję! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiecie moze jak podlaczyc wyjcie coaxialne do NF 7S rev 2, wiadomo optyczne jest z tylu ale czy mamozliwic podlaczenia np tak jak asus SPDFI we/wy ??? sledzi oczywiscie mie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki oto problem:

 

NF7v2 kupiona wczoraj, siedzi w niej tymczasowo Ath 1.33, R9500@pro, zasila ich chieftec360, pamięć 256mb (266) noname. gdy w windowsie wybieram 'uruchom ponownie' komp się resetuje, ale nie wstaje. tzn wszystko niby działa (kręci się, buczy itd.), ale monitor jest w standby. musze wył. i włączać ręcznie. bios mam w wersji 26 Abita. podobnie jest gdy resetyje się po wyjściu/zapisaniu ustawień biosu.

pomocy. proszę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki oto problem:

 

NF7v2 kupiona wczoraj, siedzi w niej tymczasowo Ath 1.33, R9500@pro, zasila ich chieftec360, pamięć 256mb (266) noname. gdy w windowsie wybieram 'uruchom ponownie' komp się resetuje, ale nie wstaje. tzn wszystko niby działa (kręci się, buczy itd.), ale monitor jest w standby. musze wył. i włączać ręcznie. bios mam w wersji 26 Abita. podobnie jest gdy resetyje się po wyjściu/zapisaniu ustawień biosu.

pomocy. proszę. :(

Witam

Mam ten sam problem.... na początku po zapisaniu biosu (czerwona ramka) komputer wstawał normalnie, lecz po jakimś miesiącu musiałem już wciskać reseta, aby komp wstawał. Teraz po zmianie biosu musze go za każdym razem wyłączać i włączać. Czy zna ktoś może sposób na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki oto problem:

 

NF7v2 kupiona wczoraj, siedzi w niej tymczasowo Ath 1.33, R9500@pro, zasila ich chieftec360, pamięć 256mb (266) noname. gdy w windowsie wybieram 'uruchom ponownie' komp się resetuje, ale nie wstaje. tzn wszystko niby działa (kręci się, buczy itd.), ale monitor jest w standby. musze wył. i włączać ręcznie. bios mam w wersji 26 Abita. podobnie jest gdy resetyje się po wyjściu/zapisaniu ustawień biosu.

pomocy. proszę. :(

Witam

Mam ten sam problem.... na początku po zapisaniu biosu (czerwona ramka) komputer wstawał normalnie, lecz po jakimś miesiącu musiałem już wciskać reseta, aby komp wstawał. Teraz po zmianie biosu musze go za każdym razem wyłączać i włączać. Czy zna ktoś może sposób na to ?

tez taki kiedys mialem z mnoznikiem 11 nie wiem czemu dla tego mam 10 ;] moze jakies kabinacje z biosem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm a ja miałem coś takiego niedawno jak zmieniłem bios na taipana ale mam semprona 2400 który ma mnożnik 10 x !!!!!! dziwne ale teraz jest all w porządku, myślałem że umnie to coś z pamiątkami bo dałem taipana z cpc off. na oryginalnym biosie nic takiego nie wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mnożnik też 10x. sprawdzałęm biosy orginalny i taipana. na taipanie przynajmniej wstaje po wyściu z biosu. Myśle że to wina egzemplarza i dziś jade wymienić płytę, a kombinować z biosami/mnożnikami mogę, ale jak będe podkręcał, nie kiedy płyta ma ustawienia defaultowe i ma 2 dni. MA DZIAŁAĆ :wink:

 

Mały EDIT:

Płyta już wymieniona, działa elegancko. W Proline Katowice goście wymienili bez zbędnych pytań/sprawdzania.

 

EDIT2:

Hehe problem powrócił. sam z siebie -> problemem nie jest więc egzemplarz płyty, bios (próbowałem kilku), możliwe więc że to przez procek lub pamięć i ich taktowanie. jak dostane nowe to się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie nie chcialo pozatymi nie wiem co mialem powiedziec w serwisie ze na moim procu >fsb 200 nie dziala mnoznik 11 .... ;) tak narazie 10 styknie potem jeszcze z fsb sie pomecze ale pewnie juz duzo kingmaxom nie zostalo ... ale i tak niezle sie trzymaja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ana

 

Weź sobie hyniksa, niby ma cl3, ale bez problemu ustawisz na 2, a całość pojdzie 2-2-2-6 lub 8 na przykład

 

Jakby były problemy z biosem oryginalnym, a nie powinny to zapuść jakiś merlina(przeczytaj topic o biosach merlina - tam jest napisane jaki najlepszy dla hyniksów...mniej więcej. jednemu służy taipan, innym discovery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tutaj to pytanie :P

Ale ok... sprawa jest prosta... masz 2x512MB ramu... a nF2 ma problemy z tą ilością ramu... wyjście -> Bios Merlina z CPC OFF... czyli literką C przy nazwie...

Ja wlasnie zamierzam dokupić drugą kość do moich Hynixów 512... - o co chodzi z tymi problemami abita przy 2x512? jak się one objawiają?

 

A przy okazji zapytam, gdzie mogę znalezć informacje (bo temat na pewno był poruszany) na temat tego CPC - co dokladnie to robi ;) - zastanwaiam się czemu np bios z cpc off miałby poprawic obsluge pamieci 2x512 na abicie? (chyba ze zle zrozumialem twojego posta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wiechy przy czerwonym POStie po zmianie BIOS'u to miewałem 1 dnia po kupnie. Od temtej pory nic. Tzn. wieszał się, gdy zmieniałem napięcie procka o więcej niż 1 podziałkę w górę/dół.

Ale mówię - teraz już mogę zmieniać jak chcę i działa... Widzę, że NF7-S mają taką przypdałość i że różnie się ona objawia.

 

 

Simpleź => czasami i jedna kość 512 nie pracuje stabilnie na 2x200 (PC3200) jak na przykład moja byla 512ka Kingstona.

 

CPC to to samo co 1T Command wg VIA (tyle że na płytach KTXXX jest ona udostępniona w BIOSie w pozycjach AUTO, Enable, Disable) a znaczy Command Per Clock. Ogólnie zwiększa wydajność, ale utrudnia kręcenie. NF7 ma tą opcję na nieszczęście stale włączoną i niemożliwą do zmiany - Chwała -=Merlinowi=-!!!, który przynajmnie stworzył BIOSy w wersji CPC OFF.

 

Gdyby nie -=Merlin=- to do zmiany pamięci na (look down ;)), niw poużywałbym komputera, bo miałem ciągłe zwiechy na 2x200 a jechać na 333 wcale nie miałem zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem i myślałem i wymyśliłem że może wepnę pamięci tak żeby chodziły w singlach i tu moje pytanie:

 

czy jak to zrobię to łatwiej będzie osiągnąć wyższe fsb ? czy to ma duży wpływ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...