Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

widze ze niektorzy wpadaja juz w lekka paranoje;p zmiana plyty co tydzien lol ;p w kazdym badz razie moja mala opinia :) sam mialem RDA+ , niestety na A2 :/ stabilne synchro mialem do 180...po zmianie chlodzenia i modach ...195 :/ masakra ....wiec przesaidlem sie na Abita i od razu 220 fsb bez problemu :) wiec sadze wybor sluszny:) tak wiec uwazam ze jesli ktos ma rda+ na C1 to nie ma najmnijeszego sensu wymiany na nf7 i na odwrotgdyz sa to plyty ROWNOWAZNE :) wiadomo na jedej cos lepiej pojdzie na drugiej gorzej ale to zaley od serii , modelu itp...qmpel na nf7 rev 2.0 ma fsb 233 bez problemu a ja dopiero na modach, z drugiej strony na rda c1 inny ma 205 a kolejny juz 230 :) wiec trzeba po prostu miec szczescie i tyle:) a kase z wymiany plyt lepij zaoszczedzic i wydac na powiedzmy lepsze pamiatki...koniec kropka:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kap00ch

 

 

widze ze niektorzy wpadaja juz w lekka paranoje

zgadzam sie z przedmowca

 

oc swoja droga swietna sprawa ale bez przesady

bede mial 30MHz wiecej - co z tego za 2-3 miesiace i tak to bedzie juz...... ....malo?? :lol:

 

najwazniejsze ze obie plyty chodza stabilnie, szybko i bezawaryjnie - jak do dzis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widzę ze ostatnie kilka topikow to frontalna obrona Abita.

Rozumiem Was, potrzebna Wam jakaś nobilitacja, że jednak kupiliscie sobie dobrą płytę i kręci się ładnie i tak wogóle to nie wiadomo o co mi chodzi :lol:

 

Abit jest płytą bardzo dobrą, dla osób którzy są zarówno USERAMI zarówno Pakietu Office :lol: jak i lubią sobie czasami pokręcić na poziomie od 50-70 % możliwości płyty, proca, pamięci i są szczęśliwymi ludźmi albo na tyle bojaźliwi, że coś popsują, że TAKIE OSIĄGI ich satysfakcjonują :!:

 

I to pytanie samo ciśnie się na usta. To właściwie po co kupuliście płytę na platformie AMD, szukaliście proca, który będzie się wspaniale kręcił ( najczęściej magiczny XP 1700 ), dobieracie do tego pamięci, które dadzą wam w dualu jak najlepsze wyniki w Sandrze albo oczekujecie wysokich FSB, budujecie sobie układy WC ( samo zapewnienie sobie ciszy pracy przy komputerze to powód raczej mizerny ) a potem zadowalają was wyniki daleko odbiegające od maksymalnych :?: :?: :?:

 

Oczywiście szanuję zdania innych i cieszę się , że są inne od moich.

Ja zawsze stawiam tylko na maksymalne wyniki i nic innego mnie nie interesuje. Skoro nie wyciskacie ze sprzetu maksa, to nie macie mozliwości ocenić jego osiagów na tle innych. Miałem już w tym roku 5 płyt głównych ( i to napewno nie koniec ) i dlatego nie klepie zadnych obiegowych opinii na temat czegos tylko sam wiem wszystko z autopsji :!:

 

Dlatego radzę wszytskim aby poszli dalej w swoich oczekiwaniach i ostro wzięli sie do testów i kręcenia albo od razu kupili sobie cos w style ECS bo i tak nie zauważą różnicy :wink:

 

A-ha. Podkreślę jeszcze jedno. Swoją ocenę Abita odnoszę bezpośrednio TYLKO I WYŁĄCZNIE do EPOKSA , który w osiągach bije Abita na głowę. Natomiast ABIT jest na tyle dobry, że puszcza rynsztokiem resztę płyt dostępnych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widzę ze ostatnie kilka topikow to frontalna obrona Abita.

Rozumiem Was, potrzebna Wam jakaś nobilitacja, że jednak kupiliscie sobie dobrą płytę i kręci się ładnie i tak wogóle to nie wiadomo o co mi chodzi :lol:

 

Abit jest płytą bardzo dobrą, dla osób którzy są zarówno USERAMI zarówno Pakietu Office :lol: jak i lubią sobie czasami pokręcić na poziomie od 50-70 % możliwości płyty, proca, pamięci i są szczęśliwymi ludźmi albo na tyle bojaźliwi, że coś popsują, że TAKIE OSIĄGI ich satysfakcjonują :!:

 

I to pytanie samo ciśnie się na usta. To właściwie po co kupuliście płytę na platformie AMD, szukaliście proca, który będzie się wspaniale kręcił ( najczęściej magiczny XP 1700 ), dobieracie do tego pamięci, które dadzą wam w dualu jak najlepsze wyniki w Sandrze albo oczekujecie wysokich FSB, budujecie sobie układy WC ( samo zapewnienie sobie ciszy pracy przy komputerze to powód raczej mizerny ) a potem zadowalają was wyniki daleko odbiegające od maksymalnych :?: :?: :?:

 

Oczywiście szanuję zdania innych i cieszę się , że są inne od moich.

Ja zawsze stawiam tylko na maksymalne wyniki i nic innego mnie nie interesuje. Skoro nie wyciskacie ze sprzetu maksa, to nie macie mozliwości ocenić jego osiagów na tle innych. Miałem już w tym roku 5 płyt głównych ( i to napewno nie koniec ) i dlatego nie klepie zadnych obiegowych opinii na temat czegos tylko sam wiem wszystko z autopsji :!:

 

Dlatego radzę wszytskim aby poszli dalej w swoich oczekiwaniach i ostro wzięli sie do testów i kręcenia albo od razu kupili sobie cos w style ECS bo i tak nie zauważą różnicy :wink:

 

A-ha. Podkreślę jeszcze jedno. Swoją ocenę Abita odnoszę bezpośrednio TYLKO I WYŁĄCZNIE do EPOKSA , który w osiągach bije Abita na głowę. Natomiast ABIT jest na tyle dobry, że puszcza rynsztokiem resztę płyt dostępnych na rynku.

 

zaskoczyles mnie ta wypowiedzia. oczekiwalem zebys odpowidzial na pytania jakie sie pojawily, a po raz drugi wypowiadasz opiinie ktora wyszscy znaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie natomiast bardzo chcial dowiedziec co z tym IDE i jego wydajnoscia

 

testy, testy, jeszcze raz testy

 

bo nawet 200MHz w ta czy w tamta to mnie ani ziebi ani grzeje :)

 

a WC zbudowalem faktycznie i glownie zpowodow komfortu pracy i mozliwosci jego zastosowania w przyszlosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-ha. Podkreślę jeszcze jedno. Swoją ocenę Abita odnoszę bezpośrednio TYLKO I WYŁĄCZNIE do EPOKSA , który w osiągach bije Abita na głowę. Natomiast ABIT jest na tyle dobry, że puszcza rynsztokiem resztę płyt dostępnych na rynku.

 

Bije ABITA w osiągach - których - ekstremalnym OC i kopiowaniu plików ... czy jeszcze w innych ??

Chciałbym zauważyć jeszcze jedno - wydaje mi się że testowałeś jedną płytę ABITA i jedną EPOXA - a zapewne w tak ekstremalnym OC różnice w pszczególnych egzemplarzach występują (nie tak wielkie jak w prockach ale zawsze). Nie piszesz na jakich biosach i sterach testowałeś płytki - a ma to przecież duże znaczenie. Nie będę bronił sojego Abita - bo trochę mnie rozczarował (choć może to nie dokońca jego wina - proc pewnie nie jest bez winy a FSP300 jeszcze nie wróciło z reklamacji). W testach musiałbyś ustawić w biosach wszystko tak samo (ABIT ma parę tajemniczych dla mnie opcji ..)

Tak poza tym żyłujemy proce ile się da - ale jak wiadomo max OC nie jest równy OC użytkowemu z kilku powodów - to że windy chodzą np. przy 2,55GHz to nie znaczy że system nie wysypie się przy pewnych programach czy podczas dużego obciążenia. U mnie np w windy wbijam się na 2534MHz ale prime jest stabilny na 2355MHz (a skoro Prime potrafi się wywalić to dowolny inny wymagający program również). Dlatego na co dzień jadę na procu podkręconym do poziomu pełnej stabilności :)

Co do wymiany mobo co miesiąc - nie każdego na to stać i nie każdy ma na to ochotę... Myślę że jak byś przetestował kilka RDA+ to też znalazł byś wśród nich lepsze i gorsze egzemplarze ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym jest wlasnie problem testowales jednego Epoksa i jednego Abita . Znam dwoch ludzi ktozy kupili sobie mniejwiecej w tym samym czasie u tego samego dostawcy dwa Epoxy i ich wyniki O/C na praktycznie tym samym zestawie byly rozne.

Co do tesotw szybkosci kopiowania to po pierwsze trzeba by to sprawdzic na kilku hdd roznych producentow po drugie najlpeije jak hdd jest zdefragmentowany. Jak wkoncu uporam sie z sesja i zloze do kupy mojego zmaltretowanego przez serwis abita sprawdze ile u mnie kopiuje sie 1 plik 700mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno . Flashowanie biosu na Abicie to paranoja. Tak robiło się kilka lat temu . Teraz gdy kazdy sznujacy sie overlocker zmienia bios kilka razy dziennie ( bo tak skatuje kompa) takie rozwiazanie flashowania biosu jak na Abicie to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> !!!

 

To ma byc tak jak w Epoksie . Wkładasz dyskietkę Alt + F2 , ziewniesz i juz bios zflashowany !!

Dziwne, na moim NF7 (2.0) tak właśnie przebiega flashowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat juz dawno zrobił sie delikatnie mowiąc "dla nowicjuszy" dlatego przestalem go przegladac,ale to co napisal Hitman wbilo mnie w ziemie.Gratuluje pomysłu i umiejętnośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat juz dawno zrobił sie delikatnie mowiąc "dla nowicjuszy" dlatego przestalem go przegladac,ale to co napisal Hitman wbilo mnie w ziemie

 

Wbija w ziemie krytyka - a my czekamy na dalsze testy :lol:

 

Zwlaszcza wydajnosci HD :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat juz dawno zrobił sie delikatnie mowiąc "dla nowicjuszy" dlatego przestalem go przegladac,ale to co napisal Hitman wbilo mnie w ziemie

 

Wbija w ziemie krytyka - a my czekamy na dalsze testy :lol:

 

Zwlaszcza wydajnosci HD :!:

Jak mozesz czekac na testy od osoby ktora pisze takie

rzeczy :

 

Wnioski : na Epoksie przekopiowanie filmu 700 MB zajęło 15 s a na Abicie 45 sekund , zrobienie klona partycji 3,5 GB ( system + programy ) po skompresowaniu 1,5 GB - epoksowi zajęło 2 min 51 sek. Abitowi ok 7 miniut.

 

Przeciez za takie glupie posty powinien byc ban z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu chcialem wiedziec jak on te testy robil.

to z kopiowaniem filmy pod winda to bzudra - za duzo czynnikow zew.

ale przywracanie obrazu to wydaje mi sie w miare rozsadny test.

zdziwily mnie te wyniki po prostu bo przed abitem mialem 3 sztuki 8rd+ i jakos roznicy nie widzialem znacznej, a przez ten czas przyrocilem klkanascie razy obraz partycji systemowej. z drugiej strony nie mam powodow zeby zakladac ze klamie.

 

dlatego chcialem zeby napisal cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak przydalby sie test wydajnosci IDE w zaleznosci od wersji sterownikow nVidia oraz test wydajnosci po podlaczeniu HD do SerialATA. Porownianie stabilnosci systemu na ww sterownikach i przy roznym podlaczeniu. kto sie podejmie :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby byla duza szybkosc trzeba miec nowy bios i wlaczyc opcje

IDE BUS MASTER czy cos takiego (nowo dodana od 1.1 chyba)

 

Ghost pod dosem wolno szedl z jednego powodu nie byl wlaczony tryb UDMA

wiec nic dziwnego ale szybko sie kapneli i naprawili to

 

A co do napięcia Abit podwyzsza napięcia na pamięci okolo 0,1 V

A na procka zazwyczaj 0,5V. A na obciazeniu nawet spada (mam zasilke FORTRONA 400W)

A epox jak widzialem nie obniza napiecia wiec 2,2 V Epox = 2,25V Abit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie problem: po instalacji WIn'aXP SP1 jest ok ale jak przechpodzimy do instalacji sterownikow od chipsetu i po instalacji jak komp sie ponownie uruchamia to stoi na loadingu Xp'ka ... jak myslicie coo to moze byc ?? tego nie widzialem na tym forum wiec prosze o konkretna odpowiedz.... :evil: <Abit NF7-S>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już w tym roku 5 płyt głównych ( i to napewno nie koniec )

LOL. Nie mam pytań do pana. Czyli jak wydzie cokolwiek nowego to ty od razu to kupujesz??

Chyba się komuś w główce pojebało... ale w końcu to nie moje pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore stery??

 

Sterowniki w wersji 2.41 i 2.42 sa do bani i moga sprawiac problemy z wywaleniem winda wlacznie.

 

Poza tym nie instaluj sterownikow do IDE tych od NVidia tylko standardowe stary z Winda, gdyz tak jak powyzej robia sie jaja z utrata danych wlacznie.

 

Jezeli masz dysk pod seriala ATA to zainstaluj najnowsze sterowniki i wgraj najnowszy bios ver 14 gdyz naprawia on klopoty z SerialATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już w tym roku 5 płyt głównych ( i to napewno nie koniec )

LOL. Nie mam pytań do pana. Czyli jak wydzie cokolwiek nowego to ty od razu to kupujesz??

Chyba się komuś w główce <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ło... ale w końcu to nie moje pieniądze

 

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi???

 

to ze sobie ktos wymienia płyty co 2 miesiace??- i co z tego? czyżby zazdrosc?

 

ma kase i ochote-niech wymienia i co tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to jedynie ide sw jest uwalone, czy cos jeszcze?

nieoficjalnie nie, u mnie dzialaja spoko bez IDE

 

ale NVidia wycofala sie z tych sterownikow i to chyba do wersji 2.0x

wiec cos moze byc nie tak

 

u mnie IDE np. uniemozliwialo nagrywanie plyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem!!!

 

sprzet chodzi! :lol:

 

zmienily sie drivery do sound

reszte ciezko powiedzied wymaga uwazniejszego przygladniecia sie

 

 

PS. Zaraz zapodam mirrora bo ciezko sciagnac z ww adresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...