Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do NF-7 2.0 (bez SATA) sa jakies programy do dzwiekowki, bo zainstalowalem stery i poza regulacja glosnosci nic nie mam.

 

Mam jeszcze SB Live! ale zastanawiam sie czy sprzedac, moze jednak warto zostawic ?

 

Pozdrawiam

 

Szczescliwy (jeszcze :)) ) posiadacz od 12 godzine NF7 2.0 :)

Mam taką samą płytę i takiego samego Live'a, proponuję porównać sobie dźwięk zintegrowany na płycie z tym od Creativa. Zapewniam Cię, że więcej nie będziesz szukał sterów do tego szajsu. Pomyśl jeszcze o fakcie obciązania procka przez kodeki AC'97 a rozterki miną bezpowrotnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. SATA mi padło.

powiedz cos wiecej! u mnie nie odpala dysk na sata. pewnie czeka mnie serwis

Kontroler się buja. Tylko, że dysku nie wykrywa. Może przejściówka padła, w końcu trochę elektomiki w niej jest. Z kablem żadnych dziwnych rzeczy nie robiłem więc to chyba nie on. Jeśli okaże się, że to przejściówka to się spienię - odesłać mobo na 3-4 tygodnie i dowiedzieć się, że tylko przejściówka padła :x Ale jeśli to płyta to jeszcze da się wytrzymać, bo mostki z późniejszych tygodni będą. Chociaż ta mi szła na 219 asynchronicznie na std VDD (rev 2.0) - więcej nie próbowałem. Muszę poszukać kogoś z Włocławka kto ma mobo z SATA. Szukaj igły w stogu siana... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z WAS, UŻYTKOWNIKÓW Abita pokusił się jeszcze o zrobienie vdd moda i odważył się ustawić napięcie na vdd powyżej 2.0 :?: :P

ja mam vdd moda , ale ustawione napiecie na 1.8v,fsb 230 prime stable,nie daje wiecej bo nie chce wlaczac asynchro,a synchro pamieci chodza max na 230 przy sensownych timingach.Powyzej 2v vdd pada mostek po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z WAS, UŻYTKOWNIKÓW Abita pokusił się jeszcze o zrobienie vdd moda i odważył się ustawić napięcie na vdd powyżej 2.0 :?: :P

ja mam vdd moda , ale ustawione napiecie na 1.8v,fsb 230 prime stable,nie daje wiecej bo nie chce wlaczac asynchro,a synchro pamieci chodza max na 230 przy sensownych timingach.Powyzej 2v vdd pada mostek po jakims czasie.

Sam sprawdzałeś u siebie z napięciem powyżej 2.0 czy tak przewidujesz ze moze się to źle skończyć ??

 

Proszę looknij na mojego vdd moda tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=346...light=vdd%20mod

 

Jak Ty rozwiązałeś sprawę z uzyskaniem masy ?? ( do czego dolutowałeś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mase mam podlutowana w to miejsce gdzie przykreca sie plyte.Wczesniej mialem moda olowkowego,ale po jakims czasie nawet zaklejony tasma grafit troche sie "wymywal".Berkutowi z tego co pamietam padlo mobo jak dal 2.2v :D,na xtremesystems pisali zeby nie dawac wiecej jak 2v,na innych forach chyba tez ostrzegali.

btw , jakie fsb wyciskasz przy prime stable z vdd modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna z tymi biosami to tez zabawa na calego... - nie dosc ze trzeba caly czas sie bawic ustawieniami w biosie zeby ladnie wykrecic swoje cacko, to w przybadku NF7-S jeszcze trzeba wersje biosu odpowiednia dobrac akurat do Twojego configu - siedzialem na orginalnym biosie 1.1 FSB wchodzilo na 190MHz, ale nie moglem 200 wykrzesac - skuszony bardzo pochlebnymi opiniami na temat ver 1.4 biosa zrobilem upgrade i ku memu zdziwieniu co sie okazalo... ze teraz nawet 170MHz nie wyciagam ehhh...

 

config:

Abit NF7-S 2.0 + standardowy wentyl i pasta ceramiczna pod NB oraz ta sama pasta i jakis wlasnorecznie ciosany radiatorek

AXP 1700+ DUTC + FalconRockII

HyperX 3000 256M

zasilka jakis pie**** no-name ale zbieram na HPC-360-202

Radek 9000pro by Sapphire - dzis zakladam na core radiator od celka 400 (oj bedzie sie dzialo)

 

aaa bylby zapomnial teraz jade na 169x11 defaultowe napiecia i pamiatki na 6-2-2-2 inaczej ni ch***ja nie odpala

 

P.S.

ten tekst ma charakter bardziej informacyjny (biosy) niz cos w stylu "mam nowy komp powiedzcie mi jak go podkrecic..." <- zenada

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dosc ze trzeba caly czas sie bawic ustawieniami w biosie

a co chcialbys zeby sie bios sam ustawil ?? :lol:

to nie HAL9000 tylko komputer na pare :lol:

 

zobacz timingi pamieci przestaw na 6-3-3 cl2 bo nie wim czy twoje hyperx takie timeingi uciagna przy taktowaniu wiekszym niz 170MHz (u mnie bylo to samo 6-2-2-2 na Gail 3200 tylko do 170 a teraz smigam 6-3-3-2 225MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszło to cudeńko. Ale pamiatki jeszcze nie dotrały na czas więc lypa.

Mam pytanko w związku z rev. 2.0

Jak ją poznać bo ponoć ma laminat czerwony, a np. ja zamawiałem rev. 2.0 i mam na płytce naklejke że to rev. 2.0 ale np. na pudełku nie ma i do tego PCB jest brązowy. Więc jak to z tym jest??

 

Przy okazji. Może mi ktoś rozszyfrować to co mam na mostach:

MCP-T: FB2636.1 0309A3

SPP: G34998.1 0311A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Dzisiaj zamienilem swojego solteka frn2 na abita -s

i wrazenia:

Bios calkiem przyjemny lecz.... mialem dziwny przypadek ze znikaly napisy i pozostawaly same ramki:) ustapilo po paru godzinach.

 

Na solteku 1700+ latal 12x185 bez problemu a teraz....

na 12x166 nie wstaje windows, kombinowalem z napieciami itp i niestety. Procek pokazuje dziwna temperaturke - 51 stopni, dotykam radiatora i hmmm jest okolo 40 stopni max badajac palcem

 

Plus wielki tej plyty to wyposazenie - przejsciowka serial ata to jest cos o czym marzylem - na jednej tasmnie nie dzialala mi toshiba dvd i cdrw lg a teraz ladnie hdd (caviar jb) na sata przejsciowce i napedy na osobnych ide.

 

Dzwiek rozni sie bardzo od realteka 650. Sound Storm daje duzo wieksze pasmo dzwieki. W gta vice city slychac muzyke DUZO lepiej:)

 

Przeczytalem caly ten temat i hm nie znalazlem odpowiedzi na moj problem - czemu procek nie wstaje na 166fsb - na solteku bez problemu:/

 

Zasilacz mam chiefteca 360 dual fan wiec chyba nie jest on problemem.

 

Pozdrawiam:)

 

JOJO: razi to w oczy:D Long Live And Prosper :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOJO: razi to w oczy:D Long Live And Prosper

a niby czemu ? masz jaskre? :lol:

 

sprawdz timeingi pamieci - bo to co najmniej dziwne ze procek chodzi na 166 i nie wiecej

 

ktory masz bios??

pokombinuj przy innych mnoznikach np 10x180 - 10x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Dzisiaj zamienilem swojego solteka frn2 na abita -s

i wrazenia:

Bios calkiem przyjemny lecz.... mialem dziwny przypadek ze znikaly napisy i pozostawaly same ramki:) ustapilo po paru godzinach.

 

Na solteku 1700+ latal 12x185 bez problemu a teraz....

na 12x166 nie wstaje windows, kombinowalem z napieciami itp i niestety. Procek pokazuje dziwna temperaturke - 51 stopni, dotykam radiatora i hmmm jest okolo 40 stopni max badajac palcem

 

Plus wielki tej plyty to wyposazenie - przejsciowka serial ata to jest cos o czym marzylem - na jednej tasmnie nie dzialala mi toshiba dvd i cdrw lg a teraz ladnie hdd (caviar jb) na sata przejsciowce i napedy na osobnych ide.

 

Dzwiek rozni sie bardzo od realteka 650. Sound Storm daje duzo wieksze pasmo dzwieki. W gta vice city slychac muzyke DUZO lepiej:)

 

Przeczytalem caly ten temat i hm nie znalazlem odpowiedzi na moj problem - czemu procek nie wstaje na 166fsb - na solteku bez problemu:/

 

Zasilacz mam chiefteca 360 dual fan wiec chyba nie jest on problemem.

 

Pozdrawiam:)

 

JOJO: razi to w oczy:D Long Live And Prosper :roll:

Dales CPU Interface na Enabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Interface jest wlaczone ale nie wiele to zmienia. Dzisiaj pokombinuje z ustawieniami. Przy 180fsb zaczyna wyc jak straz pozarna:D Przy 166 musze dac napiecie 1.7 zeby post zobaczyc chociaz ale windows sie juz nie laduje :/

 

JOJO: przeanalizowalem startreki z kirkiem i faktycznie czasami spock mowi long life a czasem life long:) sorka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Interface jest wlaczone ale nie wiele to zmienia. Dzisiaj pokombinuje z ustawieniami. Przy 180fsb zaczyna wyc jak straz pozarna:D Przy 166 musze dac napiecie 1.7 zeby post zobaczyc chociaz ale windows sie juz nie laduje :/

 

JOJO: przeanalizowalem startreki z kirkiem i faktycznie czasami spock mowi long life a czasem life long:) sorka 8)

Zaladuj ostatni bios :arrow: u mnie rozwiazal wszystkie problemy. Trzeba go oczywiscie dobrze skonfigurowac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos timingów pamieci proponuje przeczytac ponizszy cytat - informacja sprawdzona juz przez kilkanascie osob i jest jak najbardziej prawdziwa:

"Did you know that the Cylce time or (TRAS) should be equal to the sum of RAS2CAS + CAS + 2 cycles for maximum performance? That in fact running your memory at 2-2-2-5 or the like is worse for your system than 2-2-2-6? Read On.

 

"Any tRAS setting lower tRCD + CAS + 2 cycles will allow the memory controller to close the page “in your face!” over and again and that will cause a performance hit because of a truncated transfer that needs to be repeated. Along with those hassles comes the self-explanatory risk for data corruption. That one is not a real problem as long as the system is kept running but in case it is shut down and the memory content is written back to the hard disk drive, the consequences can be catastrophic. For the drive, that is."

 

http://www.mushkin.com/mushkin/pop-up/latencies.htm

 

I have just completed a few series of tests using Sandra. Take what you want from the results. Just asking for a bios save and exit error with all these adjustments...LOL

 

Test Series 1: Memory 100% @ 200FSB (DDR400)

-------------------------------------------------------------

 

A) 4-2-2-2 2908/2701

B) 5-2-2-2 2907/2702

C) 6-2-2-2 2925/2712

D) 7-3-2-2 2919/2698

E) 8-4-4-4 2862/2646

 

 

Test Series 2: Memory 100% @ 205FSB (DDR410)

-------------------------------------------------------------

 

A) 4-2-2-2 2982/2771

B) 5-2-2-2 2984/2771

C) 6-2-2-2 3000/2780

D) 7-3-2-2 2995/2766

E) 8-4-4-4 2936/2711

 

 

Test Series 3: Memory 100% @ 210FSB (DDR420)

-------------------------------------------------------------

 

A) 5-2-2-2 3059/2840

B) 6-2-2-2 3074/2848

C) 7-3-2-2 3065/2835 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos timingów pamieci proponuje przeczytac ponizszy cytat - informacja sprawdzona juz przez kilkanascie osob i jest jak najbardziej prawdziwa:

"Did you know that the Cylce time or (TRAS) should be equal to the sum of RAS2CAS + CAS + 2 cycles for maximum performance? That in fact running your memory at 2-2-2-5 or the like is worse for your system than 2-2-2-6? Read On.

 

"Any tRAS setting lower tRCD + CAS + 2 cycles will allow the memory controller to close the page “in your face!” over and again and that will cause a performance hit because of a truncated transfer that needs to be repeated. Along with those hassles comes the self-explanatory risk for data corruption. That one is not a real problem as long as the system is kept running but in case it is shut down and the memory content is written back to the hard disk drive, the consequences can be catastrophic. For the drive, that is."

 

http://www.mushkin.com/mushkin/pop-up/latencies.htm

 

I have just completed a few series of tests using Sandra. Take what you want from the results. Just asking for a bios save and exit error with all these adjustments...LOL

 

Test Series 1: Memory 100% @ 200FSB (DDR400)

-------------------------------------------------------------

 

A) 4-2-2-2 2908/2701

B) 5-2-2-2 2907/2702

C) 6-2-2-2 2925/2712

D) 7-3-2-2 2919/2698

E) 8-4-4-4 2862/2646

 

 

Test Series 2: Memory 100% @ 205FSB (DDR410)

-------------------------------------------------------------

 

A) 4-2-2-2 2982/2771

B) 5-2-2-2 2984/2771

C) 6-2-2-2 3000/2780

D) 7-3-2-2 2995/2766

E) 8-4-4-4 2936/2711

 

 

Test Series 3: Memory 100% @ 210FSB (DDR420)

-------------------------------------------------------------

 

A) 5-2-2-2 3059/2840

B) 6-2-2-2 3074/2848

C) 7-3-2-2 3065/2835 "

Ciekawe to... trzeba bedzie sprawdzic :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...