Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

""diody sie swieca, wiatraczki kreca i to wszystko co plyta z siebie wykrzesala .""

 

Mi się wydaje że to biosik padł, miałem taki sam obiaw, jak przecholowałem z FSB. POprostu bios się zawiesił i już, ;)

 

Naszczęście nie było problemu z wymianą na nową (WGK Endor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka ciekawostek ze strony mojego CPU, chodzi stabilnie na:

 

166x11 przy 1.4V - 29 stopni AC... 8O idealnie stabilny

 

133x11 przy 1.2V - 22 stopnie AC... 8O idealnie stabilny

 

133x14 przy 1.4V - 28 stopni AC.... 8O jak wyzej

 

Szkoda ze mam malo czasu na zabawy, moze znajde dzisiaj troche czasu i poeksperymentuje... :D

 

BTW. jestem cholernie zadowolony z wykombinowanego przezemnie AC, wszystkie temperatury podaje przy IDLE, na LOAD skacza o srednio 5-8 stopni do gory, obroty wentylatora = 1300RPM/22dB, czyli CISZA IN THA HOUSE... :lol:

 

Dodam ze stosuje kaszaniarska paste od TITANA, niebawem zmienie ja na CERAMIQUE... czy ktos wie jakich zmian jezeli chodzi o temperature mozna sie spodziewac po takim przejsciu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem CERAMIQE, ale obecnie jade na AS3, po zamianie z titana tem spadła o 2-3*C.

 

Co do temperatur, to wogóle dzisiaj jakies cuda u mnie się dzieją.... temp otoczenia 20*C a CPU@2300MHz ma 32*C 8) /kop chodził całą noc liczą seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no ja swojego wyzylowalem wczoraj na 2700+ :) jak ustawilem go na Vcore 2.10 tak zeby byl mniej wiecej 2800+ to cos zapiszczalo i bardzo dziwny dzwiek mi sie ze spikerka wydobywal (zasilacz??? mam fortrona 300w, model bt)

aha-co do temperatur to teraz mam 34* (175x11@1.6v), temp otoczenia 27*, na x-dreamie, pasta-thermopox silver+troche silikonowej N`ki (ten termopox jest strasznie suchy). ale moze jeszcze szczaje na tej co byla w komplecie z x-dream`em

dEaDmAn-u mnie tez powinien latac na niskich napieciach ale pobawie sie juz kiedy indziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha te twin mosy ktore mam w podpisie-1x512mb, oznaczenie tmd (M.Tec`i) to syf niezly... na wiecej niz 370 nie leca :( kupuje 2x256 geila (400mhz). ma ktos podobne pamiatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz wyjatkowego pecha

 

twinmosy 333 na mtec potrafia na 400mhz biegac na 6332

albo na 230 6-3-2-2.5 :D , czego jestem zywym przykladem , prime stable of korz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nawet na 2.9v nie dawaly rady... :( a jak krecilem proca to mialem najpierw timingi 6-2-2-2 jak sie posypal to myslalem ze vcore za niski, okzalo sie ze timingi, pozniej jak timigngi juz nic nie dawalo (np. 9-3-3-3) to musialem juz dzielniki ustawiac... :( a moze ktos chcialby je postestowac ??? :) serio pytam bo jak nie to geile kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qfa nie kupuj GEILi!!!! juz mi sie nie chce pisac po enty o tym szajsie. Kup sobie HyperX - albo Corsairy - na siriusie sa w tej samej cenie co GEILe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chcesz od Geili? moze nie sa to super overclockerskie pamieci ale chodza bez problemu na tyle na ile maja napisane moje geile smigaja 433@440 6-3-3-2 moze to nie rewelacja ale tez nic strasznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chce od GEILi ?!!

primo - historia z odklejajacymi sie stickerami i cudowny importer , ktory cala sprawe lekce sobie ważył - oczywiscie pamiatki wymienial (bo nie mial wyjscia), ale cale podejscie do sprawy bylo skandaliczne - Vegita sprawdzal 6 kompletow (po 2 kosci) i problem byl we wszystkich!!! a importer zamiast natychmiast wycofac cala partie ze sprzedazy liczyl na to, ze nie wszyscy sie zorientuja, ze niestabilnosc systemu, jest spowodowana przegrzewajacymi sie pamiatkami.

secundo - sam mialem takie pamiatki, ale na szczescie mialem jedna kosc starsza wiec jak je odeslalem do reklamacji moglem uzywac kompa, i na dodatek firma zgodzila sie wymienic mi je na HyperX - i chwala jej za to!

no i last but not least - poszukaj na zachodnich serwisach testow pamiatek - ja w kilku znalazlem informacje, ze kosci GEILa jakos nie byly w stanie, nawet zalecanych przez producenta, ustawien trzymac, a co dopiero mowic o jakims OC. I zeby nie byc goloslownym podaje link do jednego z przykladow http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....us0ddrguid20707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no dobra dzieki za rady :wink: choc jestem tym 8O bo LucAss spox je kreci na swoim sprzecie ... :? zatem kupie corsarzyki. chce ktos moje twin mosy testnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w sprawie Geili odmienne zdanie

trafilem na dobre pamiatki - wszystko dzialalo za pierwszym razem rock stable

teraz przetaktowalem je na 450 z nominalnych 433 przy ustawieniach 6-3-3 CL2

ogolnie nie mam powodow do narzekania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze, ze kazda kupiona sztuka bedzie do d..y - tylko, ze prawdopodobienstwo trafienia na zla kosc jest wiekszy niz przy innych RAMach w podobnej cenie. Ale oczywiscie kazdy robi to co uwaza za sluszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wreszcie udało mi się przebrnąć przez te wszyskie strony , ufff , duzo tego bylo.

Jestem od tygodnia szczęsliwym posiadaczeem Abita NF7 S rev 2.0 . Na nim pracuje sobie Athlonik 2.4 XP

I teraz mam do was pytania

1) jaka to jest nominalna szybkosc ??

2) jak mam go podkrecac , chodzi mi o dokładnie o to czy:

a)podkrecać mnoznik

b)podkrecac Mhz szyny ( czyli zostawić mnoznik NP. 13x i

teraz tylko bawic sie predoscia szyny ??

3) co mam sobie w biosie jeszcze ustawic zeby mi to w miare chodzilo

 

Wielkie dzieki za opdowiedz , sorry ale jestem laikiem w tym temacie ( kiedys bardzo sie tym interesowałem ale juz wszskot zapomnialem :) )

 

Dzikiuje i pozdrawiam !!

Michał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jaka to jest nominalna szybkosc ??

wyswietal ci sie przy starcie, wystarczy przeczytac

 

 

 

2) jak mam go podkrecac , chodzi mi o dokładnie o to czy:

a)podkrecać mnoznik

b)podkrecac Mhz szyny ( czyli zostawić mnoznik NP. 13x i

teraz tylko bawic sie predoscia szyny ??

i tak i tak

 

3) co mam sobie w biosie jeszcze ustawic zeby mi to w miare chodzilo

cpu interface ENABLED

spread spectrum DISABLED - wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie jeszcze zainteresowal timinga mi pamieci. Sprawdz czy sa na optimal (u mnie byly) i mozesz je ustawic na Agresive jesli wytrzymaja. Ps. Jakie masz pamiatki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jaka to jest nominalna szybkosc ??

wyswietal ci sie przy starcie, wystarczy przeczytac

z tego co pamietam (pare godzin minelo od ostatniego startu :wink: ) to u mnie pokazuje tylko "1700+"...

 

a 2400+ to nominalnie 2000 MHz

 

pozdrawiam

tigrris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Ok , dziekuje bardzo za porady.

Co do pamieci , to naprawde nie wiem jakie są ale cyba zadna rewelacja.

Aktualnie sa ustawione na Aggresive .

 

PS. dalej nie rozumiem z tym mnoznikiem a predkoscia szyny :D

 

 

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie wasze posty od początku do końca. I widzę że sporo was ma kłopoty z tą płytą. Ja od zakupu jej a mam ją dopiero 2 tygodnie nie mam żadnych problemów. Pamięc Kingston KVR400x64C3/256 na kościach samsunga, natomiast seria procka to AXDA 1700DLT3C 9824507282997 JIUHB 0308 MPMW chodzi bez problemu na równe 2.0GHz na napięciu Vcore 1.575V choć batch procka nie zaciekawy bo 997 (policyjny ten procek czy co? ;) ). Winda odpalała się bez problemu już przy 1.5V @2000MHz, ale nie komp nie przechodził 3DMarka 2001SE dlatego podniosłem napięcie. Dodam jeszcze że wszystko to na badziewnym zasilaczu Rubikon 300W bez dodatkowego kabla zasilającego (4pinowego) + cooler standartowy aluminiowy Titan z wiatrakiem 80mm temp w stresie po Prime95 46.5C. Polecam też program testujący SuperPI dla tych co mają kłopoty z ustaleniem stabilności swojego kompa. U mnie aby przekroczyć te magiczne 2000MHz muszę iśc w Vcore do ok 1.7 -1.725.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, ze pomimo kilkunastu prob za kazdym razem byl zle zalozony - co najpierw stwierdzalem po temp proca rosnacej do 70C w ciagu 2 minut, a po zdjeciu wentyla widac bylo na corze, ze wentyl nie przylegal dokladnie. Nie uzywam coppershima wiec istnialo ryzyko, ze w koncu uszkodze core, dlatego po prostu zalozylem Xdreama, ktorego tez mialem w domu i odlozylem kwestie volcano na pozniej - i tak juz zostalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dodam jeszcze jedno w skrzynce siedzą 2 HDD. Barracuda 7200.7 80GB podłączona przez przejściówkę do SATA oraz IBM 20 GB do IDE1 jako master. Ciekawy jestem jakim to cudem wszystko razem chodzi na tak badziwenym zasilaczu ale może to ja mam takiego farta. Jak kogoś interesuje to podam oznaczenia z box-a płyty głównej CR18D/MCP-T oraz NF7S-C3E009714. Sprawdzałem mostek za pomocą Wcpu Rev C1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawialem 430 W wraz z paroma innymi rzeczami - jak przyszlo do wysylki to sie okazalo ze wszystkie 430W im wyszly - wiec dostalem w specjalnej cenie 550W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...