Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Nessay:

-płyta główna ;)

-taśma ATA133

-taśma do floppy

-CD z driverami

-instrukcja obsługi

-dodatkowe USB 2.0 na śledziu

-FireWire na śledziu

-kabelek Serial ATA

-przejściówka Serillel

-quick installation guide for SATA (taka kartka jedna)

-dyskietka z sterami do SATA

i panel wejść wyjść z tyłu do obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay qrna!

od tego masz mozg i rozum i raczki dwie aby uzyc je,

wiec nie puszczaj tekstow w stylu pomozcie mnie bo od tego forum je,

wez sie zastanow...

nie trawie takich typow co oczekuja nie wiem czego od forum uzytkownikow,

pomoga - doradza - naucza wszystkich trikow,

i tu pare slow do tych lamusikow:

moze czas sie troche powysilać,

opcji szukaj poużywać,

a nie tylko na na łatwizne iść,

i zamiast uczyć sie smacznie "kole" pić,

i tym kończe krotka mą dygresje,

mam nadzieje ze wywolalo to u was jakies refleksje...

 

 

(no ju nie moglem wytrzymac - troszke sie unioslem - sorka dla "przwdziwych forumowiczow")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(no ju nie moglem wytrzymac - troszke sie unioslem - sorka dla "przwdziwych forumowiczow")

Zamęt tylko siejesz i tyle. Nie chcesz odpowiadac to nie pisz, w moderatora baw się na podwórku.

Jeśli chodzi o pytanie o zawartość to ja mam USB 2.0 i FireWire na jednym śledziu. W pudełku znalazłem też gumową piłkę z Logiem Abita :) strasznie śmierdzacą zresztą :), ale bardzo fajną.

zawartosć się więc zmienia. Płytke dostałem z biosem 1,6. (kupiona w lipcu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm leThal jesli nie chcesz odpowiadać nie musisz akurat Ciebie o to nie prosiłem ;]

chyba powinienes ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie cos na wstrzymanie albo no nie wiem do psuchologa idz bo za bardzo sie denerwujesz... chyba nie trudo napisac co sie znajduje w pudelku.mam nastepne pytanie, jaki jest najnowszy bios do plytki NF7-S rev 2.0

szukalem na Abit Polska tam jest jakis 19. na abit global jest 18 wiec skad mozna sciagnac oficjalny, najnowszy bios do tej plyski?

z gory dzieki za odpowiedz - od razu mowie kto nie chce niech nie odpisuje bo jeszcze mnie pobije :lol:

chyba te upaly tak na was zle dzialaja ;)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię Nessay bić nie będę ale mógłbyś dokładniej czytać posty

 

Wysłany: 26 Lip, 2003 17:39 Temat postu:

 

A tak na przyszłość, strona z Biosami dla NF7-S rev. 2.0

link: http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s2.htm

Wysłany: 01 Sie, 2003 15:18 Temat postu:

 

No i mamy nowy biosik [1.8] do NF7-S rev. 2.0

 

1.Fixed the problem that system hangs up with POST code 01 while resuming from STR mode with user defined DRAM timings. With default SPD setting, no problem at all and doesn't need this update.

 

2.Fixed the problem that system hangs up at POST code FF with over clocking setting- change the multiplier factor from CPU default to 19.

 

3.Fixed the problem that Barton 2500+ CPU is occasionally detected as Barton 3200+. If 400 FSB CPU is installed, users need to select correct CPU type in SoftMenuIII by themselves.

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm leThal jesli nie chcesz odpowiadać nie musisz akurat Ciebie o to nie prosiłem ;]

chyba powinienes ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie cos na wstrzymanie albo no nie wiem do psuchologa idz bo za bardzo sie denerwujesz... chyba nie trudo napisac co sie znajduje w pudelku.mam nastepne pytanie, jaki jest najnowszy bios do plytki NF7-S rev 2.0

szukalem na Abit Polska tam jest jakis 19. na abit global jest 18 wiec skad mozna sciagnac oficjalny, najnowszy bios do tej plyski?

z gory dzieki za odpowiedz - od razu mowie kto nie chce niech nie odpisuje bo jeszcze mnie pobije :lol:

chyba te upaly tak na was zle dzialaja ;)

pozdrawiam.

synku-daj se na wstrzymanie

 

pytasz o rzeczy o których piszą użytkownicy na poprzedniej stronie

 

nalezysz do tych ludzi , którzy czytają i nie wiedzą co czytają ??(tzw.imbecyle) - mam nadzieję ze nie

 

na drugi raz jak bedziesz o cos pytał to poszukaj odrobine bo robisz z siebie tylko pośmiewisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki wy moje ;)

zeby sie dowiedziec 1 gownianej zeczy musial bym poszukac 37 stron czyli jakies 2.5 h - moze dla was to malo, dla mnie jednak duzo.

przczytalem pierwszych 8 i mialem dosc.

wiec wole zaptac i uzyskac konkretna odpowiedz a nie bawic sie w szukanie 37 stronicowego topicu, napisalem wyraznie ze kto chce niech odpisuje kto nie to nie - imo koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie kupiłem wczoraj plytke Abit Nf-s i jest problem, bo mam pamieci 333 mhz,Kingstona HyperX, działąją jako 333mhz tylko przy restarcie comos.

jesli ustawie je np na agresiive, turbo lub cokolwiek innego nawet spd, to po uruchomieniu kompa pisze 266 dlaczego???

mam najnowszy bios.

moze ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki wy moje ;)

zeby sie dowiedziec 1 gownianej zeczy musial bym poszukac 37 stron czyli jakies 2.5 h - moze dla was to malo, dla mnie jednak duzo.

przczytalem pierwszych 8 i mialem dosc.

wiec wole zaptac i uzyskac konkretna odpowiedz a nie bawic sie w szukanie 37 stronicowego topicu, napisalem wyraznie ze kto chce niech odpisuje kto nie to nie - imo koniec tematu

 

no to sorry don diego, ale nie ma wybacz - wlasnie przyczyniles sie do powiekszenia sie liczby postow ktore trzeba przeczytac aby wyniesc z tego topicu jakies informacje...

wlasnie po to byl moj post bo tobie nie chce "bawic sie w szukanie" !

 

a teraz poprosze moderatora (jesli znajdzie "kwilke" czasu) aby posprzatal ten topic z takich niepotrzebnych postow - jak MÓJ i herr Nessey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie kupiłem wczoraj plytke Abit Nf-s i jest problem, bo mam pamieci 333 mhz,Kingstona HyperX, działąją jako 333mhz tylko przy restarcie comos.

jesli ustawie je np na agresiive, turbo lub cokolwiek innego nawet spd, to po uruchomieniu kompa pisze 266 dlaczego???

mam najnowszy bios.

moze ktoś pomóc?

Nie ustawiaj by SPD. Ustaw wsio w SoftMenu na USER DEFINE. Ciekaw jestem jak ci pojda te pamiatki bo mam takie same . Daj im troche napiecia ( u mmnie chodza na 1,9 V :) ) , ustaw fsb na 166 i dzielnik np na 5/5 i bedziesz mial ram na 333 MHz. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie kupiłem wczoraj plytke Abit Nf-s i jest problem, bo mam pamieci 333 mhz,Kingstona HyperX, działąją jako 333mhz tylko przy restarcie comos.

jesli ustawie je np na agresiive, turbo lub cokolwiek innego nawet spd, to po uruchomieniu kompa pisze 266 dlaczego???

mam najnowszy bios.

moze ktoś pomóc?

Nie ustawiaj by SPD. Ustaw wsio w SoftMenu na USER DEFINE. Ciekaw jestem jak ci pojda te pamiatki bo mam takie same . Daj im troche napiecia ( u mmnie chodza na 1,9 V :) ) , ustaw fsb na 166 i dzielnik np na 5/5 i bedziesz mial ram na 333 MHz. Powodzenia.

Chyba 2,9 V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dzielników. Jaka jest różnica miedzy 3/3 4/4 5/5 bo jak dla mnie żadna, ale lepiej się upewnić. Bo wiadomo że dzielnik to iloraz przez który mnożę FSB żeby otrzymać taktowanie pamiątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki wy moje ;)

zeby sie dowiedziec 1 gownianej zeczy musial bym poszukac 37 stron czyli jakies 2.5 h - moze dla was to malo, dla mnie jednak duzo.

przczytalem pierwszych 8 i mialem dosc.

Gdybys jednak zdobyl sie na tak heroiczny wysilek i przebrnal przez te 37 stron, to pewnie dowiedzialbys sie wielu, na prawde wielu innych ciekawych rzeczy, o ktore spytasz prawdopodobnie na nastepnej stronie (vel najnowszy bios :evil: )

wiec wole zaptac i uzyskac konkretna odpowiedz a nie bawic sie w szukanie 37 stronicowego topicu, napisalem wyraznie ze kto chce niech odpisuje kto nie to nie - imo koniec tematu

A pomysl, ze kogos moze wkurzac to, ze ma powiadomienie o nowej odpowiedzi w interesujacym go temacie (ktory sledzi chocby w miare na biezaco), zaglada na stronke i widzi jak ktos zadaje pytanie, na ktore odpowiedz jest kilka linijek wyzej... Wiem, ze sa wakacje, ale mozesz sie czasem troszke wysilic :idea:

 

Jak Nessay przyswoi sobie ta wiedze, przylaczam sie do prosby leThal'a do moderatorow o usuniecie mojego posta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Opłaca się zmieniać standardowe chłodzenie na NB na Zalman ZM-NB47J?. Wgrałem bios 18 i tęperatura mi sporo skoczyła wcześniej miałem 16. A jak u was się spisuje,(u mnie smiga odpowiednio).

Puszczam mojego proca na 2200 Mhz (1,675V), ale strasznie się grzeje. Temperatura wynosiła 58 stopni :evil: . Masakra. Mój wentylator kupiłem rok temu za 35zł. Dziwna sprawa wszystko jest stabilne na tych ustawieniach ale niestety chodzi 2 razy wolniej. W 3d marku spadek z 10k na 5. Podejżewam, że procek sie przegrzewa bo jak ustawię na 200*10 po chwili wszystko wraca do normy. Przegrzał ktoś z was już procka? Czy objawy były podobne? POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki wy moje ;)

zeby sie dowiedziec 1 gownianej zeczy musial bym poszukac 37 stron czyli jakies 2.5 h - moze dla was to malo, dla mnie jednak duzo.

przczytalem pierwszych 8 i mialem dosc.

Gdybys jednak zdobyl sie na tak heroiczny wysilek i przebrnal przez te 37 stron, to pewnie dowiedzialbys sie wielu, na prawde wielu innych ciekawych rzeczy, o ktore spytasz prawdopodobnie na nastepnej stronie (vel najnowszy bios :evil: )

wiec wole zaptac i uzyskac konkretna odpowiedz a nie bawic sie w szukanie 37 stronicowego topicu, napisalem wyraznie ze kto chce niech odpisuje kto nie to nie - imo koniec tematu

A pomysl, ze kogos moze wkurzac to, ze ma powiadomienie o nowej odpowiedzi w interesujacym go temacie (ktory sledzi chocby w miare na biezaco), zaglada na stronke i widzi jak ktos zadaje pytanie, na ktore odpowiedz jest kilka linijek wyzej... Wiem, ze sa wakacje, ale mozesz sie czasem troszke wysilic :idea:

 

Jak Nessay przyswoi sobie ta wiedze, przylaczam sie do prosby leThal'a do moderatorow o usuniecie mojego posta :wink:

pracuje nad tym, aby przebrnac do 37 stron teg topiku.

pozdrawiam =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wszystko jest stabilne na tych ustawieniach ale niestety chodzi 2 razy wolniej. Podejżewam, że procek sie przegrzewa bo jak ustawię na 200*10 po chwili wszystko wraca do normy. Przegrzał ktoś z was już procka? Czy objawy były podobne? POMOCY

Dzieje sie tak poniewaz masz wlaczona w biosie opcje CPU Thermal .... cos tam cos tam ;) i dlatego im wyzsza temp proca (potencjalne zagrozenie przegrzania rosnie) tym nizsza wydajnosc. Wg mnie powinno byc to wlaczone i lepiej zadbac o odpowiednia temperature niz to wylaczac.

Jesli sie myle to prosze mnie poprawic. :roll:.

 

I jeszcze odnosnie pytan Nessay'a i jemu podobnych( :cry: :cry: :cry:), to proponuje (tak jak on to sam zasugerowal) poprostu sprobowac je ignorowac, lub chociaz krotko poinformowac ze bylo i ze isnieje taka magiczna funkcja jak SZUKAJ, do ktorej naprawde nie trzeba instrukcji obslugi.

Wiem ze to idealizm i pewnie i tak nie pomoze ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten nowy BIOS 18 do rev. 2.0 to jakąś kupa ... po upgradzie ... nota bene dokonanym tym nowym windowsowym flaszem zwisy sytemu resety i tym podobne przyjemności ... jak pod dosem z powrotem dałem 17 i jest stabilnie na 2342 do 2388 MHz ... pod 18 natomiast nawet 2308 stabilne nie było !!!!!! dziwne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci moge jeszcze napisac wczesniej nie chcial smigac na tym samym napieciu na 2200. Teraz przeszedł 3dmarka ale moze to nowe ustawienia biosu. Poustawiałem wszystko tak jak radziliście kilka stron wcześniej. Nie zauważyłem innych zmian. Flashowałem oczywiście pod biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie tak poniewaz masz wlaczona w biosie opcje CPU Thermal .... cos tam cos tam .

 

Wyłaczyłem bladzie. Wszystko poustawiałem tak jak radziliście. W nocy w końcu przebrnołem przez cały topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm może rzeczywiście ten windowsowy flasher sp##### sprawę cóż ... jakoś na razie nie chce mi się ponownie przekonywać czy 18 jest oki :? ... a co do termal throthle ... to oczywiście wyłączone ... ciekawy jestem co inni sadza o nowym biosie w połączeniu ze sterami 2.45 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...