Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm kombibnowałem z podkręcaniem.

Chpodzi stabilnie 9x200. 10x200 - zwisy pomimo lekkich timingów, podniesienia napięcia do 2.7 V. Jak mam ustawione 9x200 to pamięci chodzą bez problemu na DDD400 przy timingach 5-2-2-2.0 bez podnoszenia napięcia!!??? Co jest grane.

Przy FSB 166 maksymalnie co wyciągnąłem to 11x166, podnoszenie napięć na proca nic nie daje, restarty w 3dmarku.

Chyba jednak zasilacz się nie wyrabia. A może to procesor ?

 

Mam pytanie odnośnie biosu. Jak macie poustawiane trzy opcje :

 

 

System BIOS Cacheable - Włącz

Video Ram Cacheable - Włącz

 

Ma to zwiększac wydajność. Komendy biosowe są ładowane do pamięci (w instykcji wspominają o L1) dzięki czemu działa szybciej :wink: Jak bardzo ciężko określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male wyjsnienie.

Nie wszyscy uwaznie czytaja (w tym ja) i nie wszyscy sa profi w Abicie i biosach, a wiec:

 

Najnowszy bios do NF7 rev. 1.0~1.2 - najnowsza wersja 21 lezy tu:

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7.htm

 

do NF7-S rev. 1.0~1.2 i tez najnowszy bios 21:

http://FAE.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s.htm

 

A jak ktos woli oba te same biosy na jednej stronie to prosze bardzo:

nf721.exe

(stronka ABIT.com.tw a nie FAE.ABIT.com.tw)

 

-----------------------------------------------------------------------------

oddzielamy gruba kreska rev. 1.0~1.2 i przechodzimy do rev. 2.0

 

i to samo

Do obu plyt NF7 i NF7-S rev. 2.0 sa tez takie same biosy, a najnowsza wersja to 18

 

http://FAE.abit.com.tw/eng/download/bios/nf7-s2.htm

 

za tym ze na www.ABIT.com.tw nie ma biosu do rev. 2.0 (przynajmniej ja nie znalazlem), a jest tylko do 1.0~1.2

 

I dlatego biorac pod uwage pluralizm polityczny i zwiazkowy, kat nachylenia gwiazd i wiek mojego psa, dochodzimy do wniosku ze trza czytac uwaznie zanim sie cos zainstaluje czy wymieni bios. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System BIOS Cacheable - włączone

Video Ram Cacheable - włączone

Bios jest kopiowany do pamięci. W intrukcji wspominają o L1. Dzięki temu wszystko ma szybciej śmigać. Czy to prawda ciężko wyczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Bios Cacheable to pomagalo chyba przy kompach starszej ery :) Teraz zalecaja to wylaczyc !!

 

Moj problem : dzielniki :)

proc dziala teraz 10X200 ( cieplo jest wiec z 205 zjechalem :) ) lecz gdy daje 10.5X200 to odpala sie jakby 11X200 ( 2200MHz) !! no i sie nie odpala :D PYTANIE : -- Gdzie mnoznik 10.5 ?!?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Jaryx - po raz kolejny udowadniam teze ze kto pyta nie bladzi - gdyby nie te wyjasnienia pewnie zjaralbym swoje nowe mobo zanim cokolwiek byl z nim zrobil sensownego. Jeszcze jedno pytanko stery 2.03 czy 2.45 czy jakies inne? (sorx jesli cosik w numerkach spapralem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System BIOS Cacheable - włączone

Video Ram Cacheable - włączone

Bios jest kopiowany do pamięci. W intrukcji wspominają o L1. Dzięki temu wszystko ma szybciej śmigać. Czy to prawda ciężko wyczuć.

Połaziłem po paru przewodnikach po konfiguracji bios'u i wszedzie zalecają aby to wyłączyć bo obecne OS'y już bezpośrednio odwołuja sie do karty z pominięciem biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to uzywam Abit FlashMenu i updatuje spod windowsa biosik bezposrednio z netu :)

Za pierwszym razem mialem stracha ( bo jakby sie win xp wywalil czy cos ? :) ) ale teraz to juz spoko :) Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie slyszalem o problemach na ABIcie ale na ASUSie bywaly problemy po flasjhowaniu spod windy bo bios nie byl dokladnie czyszczony - jak zostawalo tylko stare oznaczenie biosu to pol biedy - ale czasem byly wieksze klocki - wiec ja wole dyskietke i DOSa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi pomoc bo sie gubie, chodzi mi o sound storm  

- Abit NF7-S (v2.0) tu jest (MCP2-T) czyli ss  

- Abit NF7-SL (v2.0) jest (MCP2) czyli co?? to realtek 650?

Ok sprawa wygląda tak NF7- SL jest zubożony jedynie o przejściówkę z IDE na serial ATA (pozwala to podłączyć stary dysk AtA 100 o interfejsie IDE pod nowy Serial ATA). Reszta bez zmian obydwie posiadają SoundStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grawerka to laserowo "wytłoczona" rev na płycie-

 

a na naklejka-sam wiesz -mozna sobie odkleic, nakleic ,przekleic itp

 

dlatego dobrze pooglądaj samą płyte- nie wiem w którym miejscu na nim jest napisany rev ale gdzie na pewno

 

albo jak pisałem abit zaczął robic 2.0 na brąz pcb albo któs Cie zrobił w konia i sprzedał rev 1.2 z naklejką 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grawerka to laserowo "wytłoczona" rev na płycie-

 

a na naklejka-sam wiesz -mozna sobie odkleic, nakleic ,przekleic itp

 

dlatego dobrze pooglądaj samą płyte- nie wiem w którym miejscu na nim jest napisany rev ale gdzie na pewno

 

albo jak pisałem abit zaczął robic 2.0 na brąz pcb albo któs Cie zrobił w konia i sprzedał rev 1.2 z naklejką 2.0

patrze, patrze - nic nie widze,

macam, macam - oka nie mam. :)

oblukałem całą z 2-ch stron i nie znalazłem grawerowania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz doładniejsze róznice

 

http://techseekers.net/modules.php?name=Re...nt&id=48&page=4

 

porównaj dokładnie czy nikt cie nie zrobił w konia

wszystko tak jak na 2.0 - (czerwona po prawej stronie)

- jedyna różnica to kolor ze starej

 

Updated

jast jedna różnica - chipset Silicon Image (ten od SATA)

u mnie jest cały zaklejony zieloną naklejką z białym napisem

NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi pomoc bo sie gubie, chodzi mi o sound storm

- Abit NF7-S (v2.0) tu jest (MCP2-T) czyli ss

- Abit NF7-SL (v2.0) jest (MCP2) czyli co?? to realtek 650?

Ok sprawa wygląda tak NF7- SL jest zubożony jedynie o przejściówkę z IDE na serial ATA (pozwala to podłączyć stary dysk AtA 100 o interfejsie IDE pod nowy Serial ATA). Reszta bez zmian obydwie posiadają SoundStorm

czy na tych plytach jest na pewno ten sam Sound Storm, bo nie jestem tego pewien, w takim razie czemu jest inaczej oznaczony

jesli roznica tylko w przejscowce to brałbym tansza bez serillel (bo o to chodzi?)

 

przy Abit NF7 (v2.0) tez jest napisane: dzwiek zintegrow (MCP2) ale tam nie ma SS :?: :!:

 

ozzzochoźi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plytach bez s powtarzam tam gdzie nie ma s nie ma soundstorma na plycie sl jest soundstorm. A teraz z innej beczki od dwoch dni posiadam abita przesmarowalem sobie mostek polnocny arctic silverem 3 a na poludniowy zalozylem malutki kulerek z amd k6. Teraz smiga mi na 200x11. Napiecie zwiekszylem tylko o 0.25v, prime 95 nie pokazuje zadnych bledow. Timingi pamieci tez mam lepsze od poprzedniej plytki a byl nia asus a7v333. Mam jeszcze takie pytanie czy w te upaly temperatura w budzie 35 stopni to duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plytach bez s powtarzam tam gdzie nie ma s nie ma soundstorma na plycie sl jest soundstorm. A teraz z innej beczki od dwoch dni posiadam abita przesmarowalem sobie mostek polnocny arctic silverem 3 a na poludniowy zalozylem malutki kulerek z amd k6. Teraz smiga mi na 200x11. Napiecie zwiekszylem tylko o 0.25v, prime 95 nie pokazuje zadnych bledow. Timingi pamieci tez mam lepsze od poprzedniej plytki a byl nia asus a7v333. Mam jeszcze takie pytanie czy w te upaly temperatura w budzie 35 stopni to duzo?

na ile ja sie orintuje, to aznaczenie "S" odnosi sie do kontrolera serial ATA, a nie Sound Storm

 

dlatego ponawiam moje pytanie

- Abit NF7-S (v2.0) z oznaczeniem (MCP2-T)

- Abit NF7-SL (v2.0) z (MCP2)

 

czy to ten sam układ dzwiekowy :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sl rozni sie tylko od s tym ze nie ma przeplotki ale ma sounstorma. Moze mi ktos odpowiedziec o temperaturkach w waszych budach bo mam niepokojaca wysoka jak jest wlaczony prime to ok 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] bo mam niepokojaca wysoka jak jest wlaczony prime to ok 40 stopni.

teraz 42*C (speedfan)@ seti, które chodzi non stop, przez całe wakacje.... :]

temp mobo 25*C (speedfan)

 

chodzi jak w podpisie, najnowszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahcos,

spojrz na termometr, u mnie celcjusz wybija 26-28 stopni, wiec sie nie dziw ze masz taka temp- przy tak zyłowanym hardwerze, a jakie masz chłodzenie, moze dodatkowy wentyl by sie pzrydał na lato do wyciagania O2

kurde spac juz chba wszyscy poszli... :)

 

a ja dalej mecze kota, cos mnie nie przekonałes z tym ss, bo dla mnie MCP2-T oraz MCP2 to co innego

 

czy ktos mnie oswieci, bo spac dzis nie bede...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko oznaczenie układu dzwiekowego!!!

 

Abit NF7-S (v2.0)zintegrowany układ dźwiękowy nVidia MCP2-T

Abit NF7-SL (v2.0)- zintegrowany układ dźwiękowy nVidia MCP2

 

zadna z nich nie ma grafy on borad

 

HELP :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz doładniejsze róznice

 

http://techseekers.net/modules.php?name=Re...nt&id=48&page=4

 

porównaj dokładnie czy nikt cie nie zrobił w konia

Hmm moze mi ktos wytlumaczy bo czegos nie rozumiem.

 

http://techseekers.net/modules.php?name=Re...nt&id=48&page=6

 

Na tej stronce, jest test wydajnosci i w konfiguracji sa drivery VIA 4in1 4.46. Dlaczego?? Why?? Dlaczego VIA a nie pakiet na Nfroce'y? Czy drivery 4in1 moga dac jakis pozytywny skutek na Abicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo naklejka

 

Dołączona grafika

 

prosciej juz sie nie da

 

ta czerwona to rev 2.0

 

Dołączona grafika

kupilem dzisiaj NF7-S rev 2.0 i jest na brązowym PCB :)

Widze ze na tej plytce z brazowym PCB nie widac dziurek wokol soceta na bloczek wodny, wiec moim zdaniem nie jest to 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo naklejka

 

Dołączona grafika

 

prosciej juz sie nie da

 

ta czerwona to rev 2.0

 

Dołączona grafika

kupilem dzisiaj NF7-S rev 2.0 i jest na brązowym PCB :)

Widze ze na tej plytce z brazowym PCB nie widac dziurek wokol soceta na bloczek wodny, wiec moim zdaniem nie jest to 2.0

======================

No nie wiem ale jest to dziwne. Otwieram komputronik a tam zamiast ladnej czerwonej plyty widze sraczkowaty braz i TEZ bez dziurek podpisane jako NF7-S rev. 2.0

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6439

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...