Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem z napedami. Podlaczylem do IDE2 CD-RW(master) i CD-ROM (slave) tasma 80-zylowa.

Jednak gdy wkladam plytke do CD to system mrozi mi sie na kilka sekund (WinXP Pro SP1 ver. Eng), a potem normalnie mozna czytac plyty. Wszystkie kanaly mam uaktywnione na DMA w systemie i biosie. W przypadku wypalarki taki problem nie istnieje.

Co moze byc tego przyczyna :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Bios Cacheable : Disable -enable

Video Ram Cacheable : Disable -enable

 

FSB Spread Spectrum : disable?

AGP Spread Spectrum : disable ?

CPU Thremal Throttling : disable -enable

Enhance PCI Performance : disable-enable

CPU disconnect feature : disable-enable

PCI Enhanced performace: disable-enable

 

Jak najlepiej ustawić te funkcje?

Ja mam ustawione tak:

 

FSB Spread Spectrum : disable

AGP Spread Spectrum : disable

CPU Thremal Throttling : disable

Enhance PCI Performance : enable

CPU disconnect feature : disable

PCI Enhanced performace: enable

 

Sprzet smoga spoko - jak w podpisie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem się dzisiaj kolejnym posiadaczem abita nf7 :D

rev 2.0 koloru brązowawego (?)

po 5 godzinach walki z montowaniem plyt (smarowanie pastą, klejenie radiatora itp.) i instalacja winxp udalo sie - dziala 8)

bios 10, wiec bede zmienial.

narazie tyle, walcze ze sterami :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem się dzisiaj kolejnym posiadaczem abita nf7 :D  

rev 2.0 koloru brązowawego (?)

po 5 godzinach walki z montowaniem plyt (smarowanie pastą, klejenie radiatora itp.) i instalacja winxp udalo sie - dziala  8)  

bios 10, wiec bede zmienial.

narazie tyle, walcze ze sterami  :wink:  

pozdro

To ci się trafił jakiś zależany model. Brązowy kolorek to ewenement. Ale pisano o takich w tym poście. Mój był z biosem 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powiedziane po chińsku "Co mam zrobić z tą brązową płytą z rev. 1.0?"

hehe

w każdym bądź razie jest to v. 2.0

narazie wiem co zrobic :wink: , problemów jeszcze nie odnotowałem, a sieciówke i dzwięk wyłączyłem, bo nie potrzebne

 

To ci się trafił jakiś zależany model. Brązowy kolorek to ewenement. Ale pisano o takich w tym poście. Mój był z biosem 16.

wiem ze pisano, przebrnąłem przez te 50 stron :cry:

niewiem czy zależany model, ale jeżeli będzie OK to mi nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem NF7 s v2 i bartona 2500 kręcony do 2300 - 10x230 -1.725v i wszystko śmiga pięknie, tylko zastanawia mnie czy napięcia które pokazuje "Hardware Doctor" powinny tak się zmieniać?

Oile pamiętam na mojej poprzedniej płycie Abit KT7 A były stałe wartości a tu śmiga w jedną i drugą.

Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz któtko mam problem z niebieskimi ekranami i błedy:

 

PNF_corrupt

 

oraz

 

IRQ_less_or_not_equal

 

a nie ma niby problemów z przerwaniami co jest ?

Stawiałbym na pamięci, albo masz za ostre timingi albo jakies niefirmowe kosci. Ja tak mialem jak sobie dolozylem Ram Shuttle'a, mialem non stop zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem BIOS 18 (Alt+F2 rządzi)

narazie bezproblemowo doszedłem do 155x9=1395 i jadę dalej :wink:

 

i mam dwa pytanko:

przy jakim FSB należy podnieść napięcie na chipsecie (orientacyjnie)?

 

aha, zauważyłem, że płyta straszne ciągnie napięcia 12V !

Na Shuttle AK 31 to bylo średnio po całym dniu 12,15V a na Abicie jest 11,80V 8O

dodam, że tą dodatkową wtyczkę od zaslilania wpiąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem BIOS 18 (Alt+F2 rządzi)

narazie bezproblemowo doszedłem do 155x9=1395 i jadę dalej  :wink:  

 

i mam dwa pytanko:

przy jakim FSB należy podnieść napięcie na chipsecie (orientacyjnie)?

 

aha, zauważyłem, że płyta straszne ciągnie napięcia 12V !

Na Shuttle AK 31 to bylo średnio po całym dniu 12,15V a na Abicie jest 11,80V  8O

dodam, że tą dodatkową wtyczkę od zaslilania wpiąłem.

U mnie na 200 fsb daje 1,4 na chipset i fruwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz któtko mam problem z niebieskimi ekranami i błedy:

 

PNF_corrupt

 

oraz

 

IRQ_less_or_not_equal

 

a nie ma niby problemów z przerwaniami co jest ?

Stawiałbym na pamięci, albo masz za ostre timingi albo jakies niefirmowe kosci. Ja tak mialem jak sobie dolozylem Ram Shuttle'a, mialem non stop zwisy.

i tu jest problem bo mam Kingston`y Hyper-X 3000 i do tej pory śmigały oki na timingach 2-6-2-2 na 215(430) MHz ... dopiero jak włożyłem karę sieciowa D-Link to zaczęły się takie schody ... i problemy z dyskiem odinstalowałem stery NV i podmianka na MS ale do pewnego momentu oki .. i problem w tym ze pod grami itd jest ROCK STABLE ale np jak cos kopiuje albo rozpakowuje i dysk ma do zrobieni DUZE pliki tak ponad 100 MB to się jazda zaczyna ... a kartę dałem do 5 slotu .. potem do 4 .... i byłą nawet na 3 ... i chyba jednak przeinstaluje stery i na 3 slot ... może tak duże opóźnienia są w odświeżaniu IRQ na 4 i 5 jak 1, 2, 3 są puste ze takie brewerie wyprawia ?

 

... aha BIOS`y 17, a teraz 18 a proc cały czas @ na ok. 2370 MHz (1700 XP 0.13 DLT3C) napięcie 1.85 V (realne 1.81-1.82) pamięci na 2.8 V (realne 2.94 V) i na razie stawiałem na kartę sieciowa bo pamiatki tak pracują już 8 miesięcy i oki było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz któtko mam problem z niebieskimi ekranami i błedy:

 

PNF_corrupt

 

oraz

 

IRQ_less_or_not_equal

 

a nie ma niby problemów z przerwaniami co jest ?

Stawiałbym na pamięci, albo masz za ostre timingi albo jakies niefirmowe kosci. Ja tak mialem jak sobie dolozylem Ram Shuttle'a, mialem non stop zwisy.

i tu jest problem bo mam Kingston`y Hyper-X 3000 i do tej pory śmigały oki na timingach 2-6-2-2 na 215(430) MHz ... dopiero jak włożyłem karę sieciowa D-Link to zaczęły się takie schody ... i problemy z dyskiem odinstalowałem stery NV i podmianka na MS ale do pewnego momentu oki .. i problem w tym ze pod grami itd jest ROCK STABLE ale np jak cos kopiuje albo rozpakowuje i dysk ma do zrobieni DUZE pliki tak ponad 100 MB to się jazda zaczyna ... a kartę dałem do 5 slotu .. potem do 4 .... i byłą nawet na 3 ... i chyba jednak przeinstaluje stery i na 3 slot ... może tak duże opóźnienia są w odświeżaniu IRQ na 4 i 5 jak 1, 2, 3 są puste ze takie brewerie wyprawia ?

 

... aha BIOS`y 17, a teraz 18 a proc cały czas @ na ok. 2370 MHz (1700 XP 0.13 DLT3C) napięcie 1.85 V (realne 1.81-1.82) pamięci na 2.8 V (realne 2.94 V) i na razie stawiałem na kartę sieciowa bo pamiatki tak pracują już 8 miesięcy i oki było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz któtko mam problem z niebieskimi ekranami i błedy:

 

PNF_corrupt

 

oraz

 

IRQ_less_or_not_equal

 

a nie ma niby problemów z przerwaniami co jest ?

Stawiałbym na pamięci, albo masz za ostre timingi albo jakies niefirmowe kosci. Ja tak mialem jak sobie dolozylem Ram Shuttle'a, mialem non stop zwisy.

i tu jest problem bo mam Kingston`y Hyper-X 3000 i do tej pory śmigały oki na timingach 2-6-2-2 na 215(430) MHz ... dopiero jak włożyłem karę sieciowa D-Link to zaczęły się takie schody ... i problemy z dyskiem odinstalowałem stery NV i podmianka na MS ale do pewnego momentu oki .. i problem w tym ze pod grami itd jest ROCK STABLE ale np jak cos kopiuje albo rozpakowuje i dysk ma do zrobieni DUZE pliki tak ponad 100 MB to się jazda zaczyna ... a kartę dałem do 5 slotu .. potem do 4 .... i byłą nawet na 3 ... i chyba jednak przeinstaluje stery i na 3 slot ... może tak duże opóźnienia są w odświeżaniu IRQ na 4 i 5 jak 1, 2, 3 są puste ze takie brewerie wyprawia ?

 

... aha BIOS`y 17, a teraz 18 a proc cały czas @ na ok. 2370 MHz (1700 XP 0.13 DLT3C) napięcie 1.85 V (realne 1.81-1.82) pamięci na 2.8 V (realne 2.94 V) i na razie stawiałem na kartę sieciowa bo pamiatki tak pracują już 8 miesięcy i oki było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz instalowac sterow Nvidi to mozesz zostac na sterach od MS, tylko spróbuj zmienic I/O Page Limit (tak to sie nazywalo chyba), najlepiej programem Tweaks and Tools. Wtedy powinny zniknac klopoty z kopiowaniem duzych plikow (u mnie pomogło, aczkolwiek na chipsecie Via).

Zmieniales stery od Sieciowki na inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz któtko mam problem z niebieskimi ekranami i błedy:

 

PNF_corrupt

 

oraz

 

IRQ_less_or_not_equal

 

a nie ma niby problemów z przerwaniami co jest ?

Stawiałbym na pamięci, albo masz za ostre timingi albo jakies niefirmowe kosci. Ja tak mialem jak sobie dolozylem Ram Shuttle'a, mialem non stop zwisy.

i tu jest problem bo mam Kingston`y Hyper-X 3000 i do tej pory śmigały oki na timingach 2-6-2-2 na 215(430) MHz ... dopiero jak włożyłem karę sieciowa D-Link to zaczęły się takie schody ... i problemy z dyskiem odinstalowałem stery NV i podmianka na MS ale do pewnego momentu oki .. i problem w tym ze pod grami itd jest ROCK STABLE ale np jak cos kopiuje albo rozpakowuje i dysk ma do zrobieni DUZE pliki tak ponad 100 MB to się jazda zaczyna ... a kartę dałem do 5 slotu .. potem do 4 .... i byłą nawet na 3 ... i chyba jednak przeinstaluje stery i na 3 slot ... może tak duże opóźnienia są w odświeżaniu IRQ na 4 i 5 jak 1, 2, 3 są puste ze takie brewerie wyprawia ?

 

... aha BIOS`y 17, a teraz 18 a proc cały czas @ na ok. 2370 MHz (1700 XP 0.13 DLT3C) napięcie 1.85 V (realne 1.81-1.82) pamięci na 2.8 V (realne 2.94 V) i na razie stawiałem na kartę sieciowa bo pamiatki tak pracują już 8 miesięcy i oki było ?

to moze wyjmij D-Linka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra pochwale się trochę :wink:

bez podnoszenia żadnego napięcia osiągnąłem 200.45x7=1403.15MHz

przy fsb 202 zaczęły się pierwsze problemy ze stabilnością

timingi pamięci 6-3-3-2.5 (na takich jade od fsb 175)

bede podnosil powoli napięcia i jade dalej

 

btw. jakie największe fsb dało się wycisnąc z durona? poszukałem trochę ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez te 48 stron ale nie znalazłem odpowiedzi:

 

Czy w wersji 2.0 jest 5-bitowe ustawianie mnożnika?

Wcześniej czytałem że w rev. 1.2 można zmienić mnożnik powyżej 12.5 bez modyfikowania procka.

Czy możecie mi powiedzieć czy to się zgadza dla wersji 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez te 48 stron ale nie znalazłem odpowiedzi:

 

Czy w wersji 2.0 jest 5-bitowe ustawianie mnożnika?

Wcześniej czytałem że w rev. 1.2 można zmienić mnożnik powyżej 12.5 bez modyfikowania procka.  

Czy możecie mi powiedzieć czy to się zgadza dla wersji 2.0?

Cos kiepsko chyba czytales - skoro czytales te 48 stron, to na pewno MUSIALES to znalezc :evil: .....

Plyta obsluguje 5-bitowe ustawienia mnoznika :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek na jakich napieciach masz te pamiatki przy tycvh timingach??

1x512MB TwinMOS DDR400 (PC3200), kosci Mtec, 5ns (reszty oznaczen nie pamietam, ale pisalem je gdzies na tym forum - nie pamietam gdzie :lol: )

W biosie ustawione mam 2,7V, ale ustawilem tak od razu "na zapas", bo nie sprawdzalem 3 dzialaja przy ustawieniu na 2,6V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ktos wyszedl ponad fsb 200 na standardowym chlodzeniu?

Procka czy chipsetu? , jesli chodzi Ci o chipset to moj chodzi na 230 na standardowym coolerku(zauwazylem ze Crush18D grzeje sie duzo mniej od swojego poprzednika)

a u mnie ciała daje 225 to tak ledwo ledwo stabilnie i 1.7v na standardowym kulerku nie wiem czy to jego wina jest ze tak słabiutko czy co ???? bo jak tak cieniutko bedzie to zmieniam bobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...