Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, przy takim systemie nie ma się co przejmować temperaturami... przy starcie -20* :-) WC to zabawka przy tym...

 

http://www.hothardware.com/hh_files/CCAM/v...pochillp4.shtml

http://www.vapochill.com

 

Cena raczej wysoka, 750 euro za obudowę...

 

eee .. a do czego to byl komentarz? bo jakos tak nijak tu nie pasuje .. chyab ze ja jestem slepy ..

 

Temperaturki w normie po 30 minutach grania w NFS Under.. naCPU 58 przy Arctik Cooler Silent II, system 40 przy złotym Zalmanie.

 

tak dla scislosci druga temperatura to nei jest temp NB .. ten czujnik jest miedzy socketem a slotami dimm .. z tamtad jest ta temperatura .. i mozna ja traktowac jako "temperature w obudowie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przy takim systemie nie ma się co przejmować temperaturami... przy starcie -20* :-) WC to zabawka przy tym...

 

http://www.hothardware.com/hh_files/CCAM/v...pochillp4.shtml

http://www.vapochill.com

 

Cena raczej wysoka, 750 euro za obudowę...

Ameryki nie odkryłeś od dawna wiadomo ze Vapochill i Prometia to najlepsze chlodzenia do extremalnego overclockingu.......a tak pozatym to po co o tym piszesz tutaj w tym topicu.......od tego jest specjalne miejsce na forum....

http://forum.purepc.pl/viewforum.php?f=33&...c825a894e7e795a

nastepnym razem pomysl.....a dopiero potem pisz

 

Wpisz w szukam.......vapochill albo prometia i sam zobaczysz...bylo chyba z 1000razy...wiec nie ma sensu sensu pisac o tym samym po kilka razy.....

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=174...98491bb20b9c0c3

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=306...2d88a5ba55c7168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem zacytowac, komentarz byl do posta Roberta_01

[...] Temperaturki w normie po 30 minutach grania w NFS Under.. naCPU 58 [...]

i tak nijak nie ma sie to do tematu .. on ma AC a nie FC ... masz 14postów to można cito jeszcze wybaczyc .. ale next time pomyśl zanim napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moglem znalesc nic na ten temat wiec pisze:

mam nf7 i przy kopiowaniu z cd lub nagrywaniu na cd proc zajety jest prawie w 100% pomimo wlaczonego dma, stery nvidi 3.13,bede wdzieczny za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma moze zestaw Abit NF7(-S) + Zalman CNPS 7000A + Zalman ZM-NB47J ??

 

Troszke glosno pracuje u mnie ten standartowy wentyl na NB i mysle nad wsadzeniem tam tego Zalmana ZM-NB47J -tylko czy zmiesci sie on przy zamontowanym na procku Zalmanie CNPS 7000?

Czy do sciagniecia wentyla z NB i zalozenia radiatora trzeba wyciagac plyte tak by dostac sie do spodniej strony?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma moze zestaw Abit NF7(-S) + Zalman CNPS 7000A + Zalman ZM-NB47J ??

 

Troszke glosno pracuje u mnie ten standartowy wentyl na NB i mysle nad wsadzeniem tam tego Zalmana ZM-NB47J -tylko czy zmiesci sie on przy zamontowanym na procku Zalmanie CNPS 7000?

Czy do sciagniecia wentyla z NB i zalozenia radiatora trzeba wyciagac plyte tak by dostac sie do spodniej strony?

 

pozdr.

 

Co do ZM-NB47J to bedziesz musiał upiłowac dwa bolce(blaszki) albo je spilowac do poziomu tych dwoch rzedow nizszych bo nie zmieszcza sie pod cnps, i tak musisz wyjac plytke zeby usunac bolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma moze zestaw Abit NF7(-S) + Zalman CNPS 7000A + Zalman ZM-NB47J ??

 

Troszke glosno pracuje u mnie ten standartowy wentyl na NB i mysle nad wsadzeniem tam tego Zalmana ZM-NB47J -tylko czy zmiesci sie on przy zamontowanym na procku Zalmanie CNPS 7000?

Czy do sciagniecia wentyla z NB i zalozenia radiatora trzeba wyciagac plyte tak by dostac sie do spodniej strony?

 

pozdr.

Nie trzeba bedzie wyciagac plyty. Ja mam tego niebieskiego zalmanka na chipset i 7000A AlCu. Niestety musialem spilowac 3 finy zeby weszlo. Z tego co wiem to zloty zalman wchodzi bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ZM-NB47J  to bedziesz musiał upiłowac dwa bolce(blaszki) albo je spilowac do poziomu tych dwoch rzedow nizszych bo nie zmieszcza sie pod cnps, i tak musisz wyjac plytke zeby usunac bolce.

1. Ja mam tego 47 i dałem go pod skosem na NB i wchodzi bez żadnego piłowania idealnie, przecież on i tak nie styka z całą powierzchnią, a ułożenie pod kątem nie powoduje tego że wystaje poza obrys chipu.

2. Kołeczki jednak warto zachować w stanie pozwalającym użyć ich ponownie, choćby ze względu na gwarancję lub to że można na nich przymocować tego 47 (te oryginalne są dupiate i trzeba wkładać coś w rozcięcie bo spadnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moglem znalesc nic na ten temat wiec pisze:

mam nf7 i przy kopiowaniu z cd lub nagrywaniu na cd proc zajety jest prawie w 100% pomimo wlaczonego dma, stery nvidi 3.13,bede wdzieczny za rady

Ja mialem to samo tylkoz ze z napedem cd-rom samsung 52 ktory dziala w trybe pio4 nie pomoglo zadne przepinanie tasm on po prostu nie pracuje w innych trybach(chyba). Stracilem juz nadzieje az pewnego razu po zainstalowanieu sterownikow do plyty glowneg "morfeusz" . Link jest gdzies w tym temacie . Mila niespodzianka procek nie jest uzywany zauwazalnie podczas kiopowania z plyty dziala wysmienicie choc jest cd dalej w trybie pio4.

 

Polecam zainstalowania sterownikow morfeusz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam tego 47 i dałem go pod skosem na NB i wchodzi bez żadnego piłowania idealnie, przecież on i tak nie styka z całą powierzchnią, a ułożenie pod kątem nie powoduje tego że wystaje poza obrys chipu.

2. Kołeczki jednak warto zachować w stanie pozwalającym użyć ich ponownie, choćby ze względu na gwarancję lub to że można na nich przymocować tego 47 (te oryginalne są dupiate i trzeba wkładać coś w rozcięcie bo spadnie).

1. W sumie to nie pomyslelem zeby tak zrobic.... Ale rzeczywiscie tak tez sie da.

2. Moze te zalmanowskie koleczki ci wypadaja, bo masz go wlasnie na skos zamontowanego (chociaz dziwne by to bylo). Ja z tymi od kompletu zalmana nie mam takich problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Moze te zalmanowskie koleczki ci wypadaja, bo masz go wlasnie na skos zamontowanego (chociaz dziwne by to bylo). Ja z tymi od kompletu zalmana nie mam takich problemow

Możliwe że już są trochę odkształcone, ten zalman przeżył już chyba z 4 płyty. Ale faktem jest że dużo osób miało problem z nimi, nawet chyba topic był na ten temat jakieś 0,5 roku temu. Czy prosto czy pod skosem dla kołeczków to chyba żadna różnica, a przymocowanie polega tylko na odpowiednim ułożeniu tych ramion i niczym więcej. Natomiast jak ktoś się pokusi o ułożenie tego radiatora pod skosem to stwierdzi że nawet dużo łatwiej go tak zamocować (dobrać odpowiedni rozstaw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stabilnym podkreceniem mojego zestawu (patrz podpis) na 3200+(200x11/ram na 400mhz synchro), zasilacz chieftec 360 dual fan. Windows sie odpala bez problemu jednak prime95 nawet nie chce zaczac torture od razu sie wywala z komunikatem Hardware failure.... inne testy tez sie wieszaja. Jak ustawilem pamieci na 333mhz :-( to odpalil sie i wszystkie testy szly bez problemu. Moje pytanie czego to moze byc problem? procek/pamiec/inny macie jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko jak dam fsb na 235x10,5 to trace połączenie z netem (ale nie zawsze) na chipsetach złote zalmany miał ktoś taką sytuacje ?

moj kolega miał taką sytuacje na wysokim fsb.....ale tylko na oficjalnym BIOSie Abita.....odkąd wgrał modowanego 3DFire a pozniej BetaKIng ALpha problem zniknął......spróbuj moze u Ciebie tesz pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77Artois---> ja stawiam na te twinmosy tez tak mialem i je wymieniam( ty le ze u mnie to wingroza sie sypala jak je dalem na 400), jutro powinny dojsc do mnie ocz-ty:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko jak dam fsb na 235x10,5 to trace połączenie z netem (ale nie zawsze) na chipsetach złote zalmany miał ktoś taką sytuacje ?

moj kolega miał taką sytuacje na wysokim fsb.....ale tylko na oficjalnym BIOSie Abita.....odkąd wgrał modowanego 3DFire a pozniej BetaKIng ALpha problem zniknął......spróbuj moze u Ciebie tesz pomoże

właśnie problem polega na tym, że kombinowałem z biosami D22-3dfire, D22-Alpha1, D22-Ice, d22a1bk-4227 teraz jestem na D22A1BK-R2-4247 i niestety cały czas tak samo. Coś ją boli tylko co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko jak dam fsb na 235x10,5 to trace połączenie z netem (ale nie zawsze) na chipsetach złote zalmany miał ktoś taką sytuacje ?

moj kolega miał taką sytuacje na wysokim fsb.....ale tylko na oficjalnym BIOSie Abita.....odkąd wgrał modowanego 3DFire a pozniej BetaKIng ALpha problem zniknął......spróbuj moze u Ciebie tesz pomoże

właśnie problem polega na tym, że kombinowałem z biosami D22-3dfire, D22-Alpha1, D22-Ice, d22a1bk-4227 teraz jestem na D22A1BK-R2-4247 i niestety cały czas tak samo. Coś ją boli tylko co ?

w takim razie trafiła ci sie taka płyta........niektore egzemplarze tak mają nie jestes pierwszy........przy wysokich fsb wylacza sie lan...albo dzwiek....mozesz oddac na servis.......ale juz sobie wyobrazam ich oczy kiedy powiesz ze lan nie dziala przy fsb rownym 235....hehehe.......i ich pytania.......a na co to panu? takie wysokie fsb...jak to mozliwe?.....tylko jak bedziesz oddawal plyte to wgraj oficjalny bios bo nie w kazdym servisie chca przyjmowac plyty z wgranym biosem innym niz oficjalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dotarły moje hynixy :) wiec trzaby sie pochwalic :>

Póki co stabilnie 9.5x246 przy 1.76v temp koło 53* po półgodziny w prime .. (pociągnie napewno stabilnie, bo jechał prawie 2h na 1.8v .. po paru dniach licząc seti bede wiedział czy takie "małe" Vcore starczy) .. co ciekawe wczesniej mowilem ze przy fsb 233 moj zalman 47 na nb był zimny bo tak rzeczywiscie było .. teraz jest cieplutki :>

 

a zeby nie byc gołosłownym:

 

Dołączona grafika

 

nie bawilem sie jesio VDD .. ale moze przy 1.7 zrobie te 250

246 memorki robią przy 2.8 (2.88 real) 2.5-3-4-11

Aida32 2337mhz FSB 246 2.5-3-4-11 - 3621/1241

 

nice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trafiła ci sie taka płyta........niektore egzemplarze tak mają nie jestes pierwszy........przy wysokich fsb wylacza sie lan...albo dzwiek....mozesz oddac na servis.......ale juz sobie wyobrazam ich oczy kiedy powiesz ze lan nie dziala przy fsb rownym 235....hehehe.......i ich pytania.......a na co to panu? takie wysokie fsb...jak to mozliwe?.....tylko jak bedziesz oddawal plyte to wgraj oficjalny bios bo nie w kazdym servisie chca przyjmowac plyty z wgranym biosem innym niz oficjalny

Narazie nie będę oddawał poczekam może ktoś będzie mial jeszcze jakiegoś pomysła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych biosow jest najlepszy:

D22-3dfire

D22-Alpha1

D22-Ice

d22a1bk-4227

D22A1BK-R2-4247

mozecie podac jakiegos linka? bo mi chyba pamieci powoli siadaja a moze bios cos pomoze (333-424)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych biosow jest najlepszy:

D22-3dfire

D22-Alpha1

D22-Ice

d22a1bk-4227

D22A1BK-R2-4247

mozecie podac jakiegos linka? bo mi chyba pamieci powoli siadaja a moze bios cos pomoze (333-424)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54262&start=360

http://underclock.proboards20.com/index.cg...&num=1077680168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam duzy problem a minaowicie chodzi mi o to ze w moim Abicie NF7-S Rev. 2.0 podly porty PS/2 przy zmianie obudowy :( nie wiem jak do tego doszlo. I mam pytanie. Czy po podlaczeniu klawiatury USB bios od razu ja wykryje bo teraz nawet nie moge wejsc do biosa :(. Moj bios to 2.0.CZekam na szybka odpowiedz. Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...