Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

cril--> mam to samopo prostu abit i twinmos na kosciach 512 w dualu sie nie lubia:( pozostaje jedynie wymiana pamiatek, ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich pamięci używacie z NF7-S 2.0 ? Interesują mnie kości 2x512MB pracujące w trybie dual chanel przy FSB 200 i wyżej. Skoro z TwinMosami są problemy, na jakie najlepiej je wymienić ? Kingston HyperX ? Geil ? A co z TwinMos Twister ? Też są z nimi problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z Abitem NF7-S rev 2.0: wkładam na płytę ram - 2x512 TwinMos 400 Mhz i system nie działa stabilnie przy ustawieniu pamięci w dualu powyżej 333 Mhz (prime95 sypie błędy). Zacząłem sprawdzać co jest nie tak, i okazało się, że pojedyńcza kość działa super na 400 Mhz, ale tylko w slocie 3. Po włożeniu do slotu 1 lub 2 na 400 Mhz pojawiają się błędy w Prime95. Identycznie sytuacja wygląda z jedną i drugą kością pamięci. Czy ktoś miał podobny problem ? Powinienem reklamować płytę ?

kurde ja mam problem z Hynixami 2x512 ,jezeli wloze to slota pojedynczo to leci kazda pamieć na 249 FSB bez zadnego bledu w GM i memtescie86 ,ale po wlozeniu /tez pojedynczo/ do slotu 1 i 2 ,sypie błedami nawet przy 230 Fsb co jest ?????? to jest jaka s wada w Abicie czy co ,bo z Twinmosami tez tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NF7 i mam problem (nie znam sie na kompach) Mam wsadzoną pamięć PC3200 ale przy starcie pokazuje mi ze chodzi na 333 Mhz - jak ustawić na 400 i czy to grozi jakąś awarią ??? i jeszcze jedno, mam Athlona 2600 + (19XX MHz) i chce zapytać na ile max moge go podkręcić ? (normalnie przy wiatraczku ma jakies 30 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem gonic Vipa i tez kupilem sobie Hynixa (jednego), ale Superpi jest niestabilne juz na 250. Na 245 jest OK. Przy 250 musze nieco luzowac timingi, wiec chyba zostane przy 240x10 bo taka jest granica mojego proca. Potrzebny jest wiec mod napiecia NB i pamieci.

Mam tez pytanie. Te Hynixy maja uklady tylko po jednej stronie. Czy w takim razie moge zalozyc na nie radiatory? Na ukladach bedze ok, ale czy po drugiej stronie nie bedzie jakiegos przebica (sa tam sciezki)? No i czy to sie oplaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ukladach bedze ok, ale czy po drugiej stronie nie bedzie jakiegos przebica (sa tam sciezki)? No i czy to sie oplaci?

nie bedzie przebicia tylko kup radiatorki ze specjalnym paskie wypełniajacym ktory zaklada sie z tej strony co nie mam kosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie linki do stronek z moda (v-mode,l12-mode itd.)dla nf-7,twin mosy dual 512 400mhz(256x2)dobrzedziałaja z ta plyta główną ??Wejda na 520 mhz ??Bo na hynxa'h udalo mi sie odpalic win na 9.5x260 fsb(cpu) 520 mhz (ramy). :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś na giełdzie drugi zestaw TwinMos 2x512 400 Mhz i jest tak samo. W dualu max FSB 166. Co ciekawe, jeśli zostawię jedną kość, w slocie 3 idzie bez problemu na 200, ale w slocie 1 i 2 PrimeNet sypie błędy. Może to jednak nie pamięci, tylko coś z płytą ? Za tydzień wymienię TwinMosy na Kingston HyperX, jeśli nie zadziałają, to już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie ..bez żadnych modów.

 

TwinMOS ..E50B 0,15u 512MB w slocie 3

Twistery 2x256MB 0,13u w slotach 1 i 2  

Vdimm=2,9V (Bios)

 

Dual 1GB

CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11

 

http://mavers.w.interia.pl/DualDDR1024-FSB...-CL2-3-2-11.gif

Hmm, ciekawa konfiguracja, może wymienić jednego TwinMosa 512 na 2x256 twistery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec biore sie do roboty drutem miedzianym :)

 

a tak wogole to drut da mi jakas roznice ??

 

bo teraz stabilnie chodze na 220 mhz a przy 225 nie chce sie windows wlaczyc przy 230 juz komp nie startuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

sorki za pytanko ale stoję przed zakupem płyt i się zastanawiam nad abitem nf7 tylko bez s i nie wiem czym się różni od tej z literką s sound stormem? czy czymś innym ??? Miałem dotychczs solteka 75frn i byłem bardzo zadowolony ale lubię zmiany ichciałbym wybróbować abita 8)

(trochę mi szkoda było tego soltka bo to naprawdę była b. porządna płytka ale musiałem wymienić gościowi bo wyciągał bios po nieudanym flashu i go zj... :)) teraz wyczytałem tutaj że są problem z twin mosami a mam właśnie takowe czy to się dzieje w wielu przypadkach ? proszę nie mówcie przeczytaj ten topic toż to 120 stron !!!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

sorki za pytanko ale  stoję przed zakupem płyt i się zastanawiam nad abitem nf7 tylko bez s i nie wiem czym się różni od tej z literką s  sound stormem? czy czymś innym ??? Miałem dotychczs solteka 75frn i byłem bardzo zadowolony ale lubię zmiany ichciałbym wybróbować abita 8) 

(trochę mi szkoda było tego soltka bo to naprawdę była b. porządna płytka ale musiałem wymienić gościowi bo wyciągał bios po nieudanym flashu i go zj... :)) teraz wyczytałem tutaj że są problem z twin mosami a mam właśnie takowe czy to się dzieje w wielu przypadkach ? proszę nie mówcie przeczytaj ten topic toż to 120 stron !!!!!!! :)

Było juz 200 razy.......nastepnym razem szukaj.....

głowne roznice....

brak serialATA

<skoro nie SerialATA to nie ma tesz przejsciówki Abit Serillel,

brak RAIDa

brak FireWire (IEEE-1394)

zamiast Soundstorma (MCP2-T) ma AC97 <(MCP2) 6 kanałów>

a dalej to chyba bez wszystko to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyrazniej moj proc jest nie drutowalny

 

albo ja zle lacze 

 

probowalem laczyc w roznych kombinacjach ale nic nie dalo :/

generalnie nie ma problemu .. uzyj cienkiego drucika miedzinego i wloz go tak

 

Dołączona grafika

 

wiecej szczegółow znajdziesz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zakupiłem sobie radiatorki na mosfety Microcool ChipSinkhttp://www.4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=591 i teraz jak probuje je załozyc na mosfeciki to kupa bo niezbyt pasuja(albo nie wejda pomiedzy kondensatory albo dotykaja tych drucik zaznaczonych na obrazku) i teeraz mam pytanie czy jak je załoze i beda stykały te druty to cos zepsuje(czy spale cos) czy moze to niema znaczenia?Dołączona grafika

Obrazek zapozyczyłem z forum bo nie mam aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przetrze się izolacja na 2 dławikach/cewkach to powstanie zwarcie, nie ryzykowałbym takiego rozwiązania, chyba że pomiędzy radiatory a cewki włożysz jakiś materiał izolacyjny, który na 100% się nie przetrze (np. cienka płytka bakielitowa).

Radzę jednak doszlofować te radiatory tak żeby nie dotykały cewek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem remix sterow tren co wyzej dostalem linka i spoko a podczas instalacji ide sw dalem 'tak' 9przedtem mialem bez tego i fakt teraz szybciej przenosi miedzy dyskami pliki ale... instalujac speedfana np nie moge uyskac informacji ze SMART...? ma ktos jakies rozwiazanie?????

 

 

edit - mam te stery ide sw najnowszego remixa.... ale wydaje mi sie jakby dyski stawaly w czasie restartu i ruszaly od zera hmm - albo mam zwidy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust to najlepsze sa zwykle 2.45 .. na nich jade i polecam (jako ze mam NF7 bez S to instaluje dodatkowo ALC650 osobnoe dla dzwięku) ... a w remixach jak zainstaluejsz ten bajer dodatkowy do dysku to smart robi papa :) i nie da sie zczytac z niego musisz se przy instalacji wybrac NO jak one sie chca wgrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj abita NF7-SL, mimo ze polowalem na Epoxa 8RDA+.

 

Zobaczymy co z niego bedzie ;) Na razie przez dwa dni siedzialem i czytalem posty (przeczytalem wszytskie!!!!!) - jestem chyba przygotowany na wszystko :lol:

 

Teraz tylko dokupic wentylka i chlodzenie na mostki i mozna bedzie zaczac latac :)

 

Jedno pytanko (wiem moze to bylo na innym topicu ale juz padam od czytania), czy warto robic L12 moda dla Durona 1600 z zablokowanym mnoznikiem? Bede go robil na Athlona tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto, nie zależnie czy włożysz w podstawke D czy A to łatwiej uzyskaz wysokie FSB. Jednak nie wiem czy na tym duronie złapiesz FSB powyzej 220 ze względu na zablokowany mnoznik.

 

Na mostek starczy to co Abit dał, tylko weź przesmaruj dobrze mostek bo na paście jak zwykle oszczędzają.

 

BTW lepiej że kupiłeś Abita, większy OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...