Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

he i stalo sie tak jak czytalem gdzieś na początku tego topica a mianowicie zacząl mi brzęczeć przy starcie wiatraczek na NB czy ktoś z was sobie z tym poradził (oczywiście bez zmiany na nowy) i może mi wyjaśnić dlaczego tak sie dzieje  :(

Mam dokładnie taki sam problem. Po jakimś czasie coś mi tak strasznie zaczelo szumiec myślałem ze to wiatrak na procu a to tym czasem ten malutki na płycie... Jak go rozkręciłem to na jakiś czas pomoglo ale teraz nawet bez tego metalu warczy i właściwie nie łudze sie ze jeszcze coś da sie z tym zrobić.

 

Moje pytanie: Jak go bezpiecznie zdjąc i co załozyc w jego miejsce. Słyszałem ze lepszy od nowego wiatraka byłby radiator . To prawda? A jezeli tak to jakie polecacie.

Scisnij koleczki z drugiej strony mobo i spokojnie bedziesz mogl zdjac coolerek... w jego miejsce zaloz np Zalmana NB47J - u mnie sprawuje sie swietnie i wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Podkręcacz

Czy może mi ktoś powiedzieć co zrobić z tą syreną w abicie. Jak tylko sprobuję podkręcić do lekko ponda 2500mhz zaraz się bydło włącza. Bez różnicy czy mnożnikiem czy fsb.

Przesmarowałem NB i założyłem radiator na SB. Temp. procesora też jest w normie. Alarmy poustawiałem na 80C i nic.

Szlag mnie już trafia, bo na tej płycie gorzej mi wszystko chodzi niż na starym asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Mam pytanko, czy ktos ma moze taki procek jak ja (XP-2100+) i jesli tak to czy moglby sie podzielic diswiadczeniami :) ??

Odnosnie mojego zasilacza to podaje on strasznie niskie napiecia:

12v = 11.29-11.67

5v = 4.90-4.95

3.3v = 3.09-3.20

I strasznie skacze napiecie Vcore od 1.9 do 2.02 hmmm

Dzieje sie jeszcze cos dziwnego ,ze jak porusze kablem zasilajacym plyta to napiecie np. 3.3v spada do 2,9 :( moze ktos z Was juz sie z czyms takim spotkal??

Niedlugo planuje kupic klej termoprzewodzący i przykleim radiatorki na mosfety i SB. :)

Robilem moda L12 ize 3 razy i za kazdym razem wykrywalo 166 MHz ale magistrali ponad 220 to ruszyc sie nie dalo. Mozliwe ze jest to wina nie chlodzonych mosfetow i SB ale moze macie jakies inne zdanie to chetnie je przeczytam??

Moze macie jakies propozycje wymiany sprzetu (mam radiator ColermasterX-Dream)?? Tylko nie drogie :wink:

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Dimek za odpowiedz. Mam jeszcze jedno małe pytanko. Czy opłaca się instalować drugi taki radiator na południowy mostek? I jak zamontować... Jak go dotykałem to jest całkiem całkiem gorący :( Płytka chodzi na FSB200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Dimek za odpowiedz. Mam jeszcze jedno małe pytanko. Czy opłaca się instalować drugi taki radiator na południowy mostek? I jak zamontować... Jak go dotykałem to jest całkiem całkiem gorący  :( Płytka chodzi na FSB200.

Jesli masz na tyle miejsca, ze grafa nie bedzie przeslaniala miejsca na Zalmana na SB, to spokojnie go tam zakladaj :idea: U mnie sytuacja wygladala niestety tak, ze Zalaman (nawet zloty) sie nie zmiescil wlasnie przez grafe - wykombinowalem wiec cosik takiego:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka abit nf7-s rev 2.0. Gdy instaluję kartę sieciową (radiówka) Planet wl-8305 to komp pochodzi chwile i się wiesza. W czym moze być problem? Dodam, że gdy sieciówka jest nie zainstalowana, ale dalej jest wpieta w pci to system się nie wiesza (win xp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich co maja ten coolerek

 

Zalman CNPS7000A-Cu

 

Jak on sie srawuje i na jakim procku, jakim napieciu macie jaka temperaturke w spoczynku i stresie:), bo planuje go kupic i ciekawi mnie jak mi schlodzi XP1733MHz @ 2376 (11x216) 1.975v !!

Tylko odpcha mnie wyjecie plyty głownej zebygo zamocowac...

 

z góry wielkie dzieki za odpowiedzi.

pozrdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia NF-S, ale mam stary zasilacz którego nie chcę zmieniać , bo nie mam kasy. Nie ma on 4-ro pinowej wtyczki 12V dla proca.

Pytanie: czy odpalę tąpłytę bez włozonej dodatkowej wtyczki? A jeśli nie to czy wystarczy przejsciówka z wtyczki do dysku? Wydajność mojego zasilacza na 12V to 10A.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem montaż dwóch nowych radiatorków Zalmana. Na NB mam ten sam co Ty Dimek jednak jest minimalnie niedopasowany do chipseta (jedna krawędz jest troszke widoczna pod kątem) ze względu na cooler na procku (Pentagram CuAL) a na SB zmieścił sie spokojnie złoty Zalman :D Jak na razie wszystko OK myśle że spełniaja swoje zadanie bo czuć lekkie ciepełko jak sie ich na dole dotknie wiec chyba odprowadzają nadmiar gorąca :)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za rady Dimek byłeś bardzo pomocny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze to dziwne pytanie, mam nf7 bez S z nowym biosem aktyalizowanym w kwietniu... ale ktore sloty aktywują duall channel? mam ustawione tak || | zawsze myslalem ze te dwa blizej siebie to duall, i nigdy nie zwracalem na to uwagi a wczoraj do testow przelozylem jedną kosc z tego blizej na ten troche odsuniety wlaczylem i przy wlaczaniu pisze duall channel enabled ... chyba czegos tu nie qmam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odziwo mam, i nawet czytalem i szukalem kilka razy i doszukac sie nie moglem, i zastanawiam sie co tu jest spamem, zadawanie pytan na ktorych nie moge uzyskac odpowiedzi czy odpowiedzi od ludzi ktorym korona by spadla gdyby uchylili rowka czy jak kto woli rąbka tajemnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odziwo mam, i nawet czytalem i szukalem kilka razy i doszukac sie nie moglem, i zastanawiam sie co tu jest spamem, zadawanie pytan na ktorych nie moge uzyskac odpowiedzi czy odpowiedzi od ludzi ktorym korona by spadla gdyby uchylili rowka czy jak kto woli rąbka tajemnicy...

sam sobie odpowiedz i przeczytaj "NOTE" w instrukcji i sie zastosuj, pomoze :evil:

a na przyszlosc uzywaj szukajki, ten topic ma 171 stron wlasnie dlatego, ze ludzie zamiast przeczytac co im wywali wyszukiwarka pytaja sie w kolko o to samo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie!

 

Jak dorzuce radiatory na mosfety na NF7, to ustabilizuje mi sie VCC?

 

Wiem ze plyta zaniza troche...ale wachanie do 1,73 gdy ustawione jest na 1,8V to troche za duzoo ( na DF360W ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie dokladnie rozni Abit NF7-S ver. 1.0 od wersji 2.0?

ehh.. chyba Crazy John pisał coś "o tym" kilka postów wyżej :evil:

 

A jeśl ci się nie chce spojrzeć choćby na dwie poprzednie strony, to powiem ci, że rev 1 od 2 różni się PCB, dokładnie: rev2 ma dziury wokół socketa, inny kolor... wszystko było..., następny raz poszukaj choćby kilka stron wstecz i jest nawet topic o różnicach pomiędzy obydwoma revisionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze to dziwne pytanie, mam nf7 bez S z nowym biosem aktyalizowanym w kwietniu... ale ktore sloty aktywują duall channel? mam ustawione tak || |  zawsze myslalem ze te dwa blizej siebie to duall, i nigdy nie zwracalem na to uwagi a wczoraj do testow przelozylem jedną kosc z tego blizej na ten troche odsuniety wlaczylem i przy wlaczaniu pisze duall channel enabled ... chyba czegos tu nie qmam ;)

Nastepnym razem szukaj....bylo 100razy.....jesli nie w necie.....to masz w instrukcji

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie dokladnie rozni Abit NF7-S ver. 1.0 od wersji 2.0?

ehh.. chyba Crazy John pisał coś "o tym" kilka postów wyżej :evil:

 

A jeśl ci się nie chce spojrzeć choćby na dwie poprzednie strony, to powiem ci, że rev 1 od 2 różni się PCB, dokładnie: rev2 ma dziury wokół socketa, inny kolor... wszystko było..., następny raz poszukaj choćby kilka stron wstecz i jest nawet topic o różnicach pomiędzy obydwoma revisionami.

Sory ale chciałem szybko wiedzieć bo sie przez chwile napaliłem na tego Abitka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29441859.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie ma układ bios-u na płycie Abit NF7-S rev2.0.

 

Czy znajdzie się ktoś, kto zdarł tę srebrną naklejkę ze scalaka w w/w płycie?

 

Czy zdarcie tej naklejki ma wpływ na gwarancję płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez modów doszedłem z Biosem Merlina D25 na FSB225 x9 z CL2 w dualu (CPN on)

 

ma sporą przepustowość ram , wiekszą od D23 3D-fire R2 :)

 

A wyniki nie wiele odbiegają od tych wyczynowych. ok 8-9% niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziolem z roboty 6szt. hynix'ow 512MB i NF7-S na kreche :]

 

do wieczora mam zamiar poskladac caly sprzet i po cichu mam nadzieje ze znajde jakies hynixy ,ktore poleca na fsb200 2-2-2-11 (moje ponizej 2-3-3-11 nie chca zejsc).Olewam zabawe z fsb250.Za biedny jestem zeby co kilka miechow kupowac nowa plyte :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow mi ze zostaniesz przy 200 i takich ostrych timingach. Uwazam ze lepiej rozluznic i jechac wysoko magistrala. Szczegolnie ze hynixy nie lubia ostrych timingow i wysokiego napiecia a wola wysoka magistrale.

 

Poza tym kto teraz zostanie z FSB 250 i to w dualu :( Chcesz zeby epoxowcy na nas patrzyli z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...