Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dawno nie przeglądałem tego topica i mam kilka pytań.

Jak się sprawują nowe biosy dla v.2.0?? A szczególnie 18?? Skąd mogę ew. ściągnąć najnowsze drivery do nForca (2.45 bodajże) bo te z nvidii nie chcą iść.

Biosy sprawują sie bdb. Szukaj sterów mix gdzieś wcześniej byl link...

http://mwarhead.motherboardfaqs.com/privat....45%20Remix.exe

maszci bo sam chciałem oblukać co nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktory bios jest w koncu najlepszy?? bo ja jade na tym z lipca ( chyba 24 )... temperatury mi strasznie zaniza... ( jak wlaczam kompa to mam 16*C )... Powinno byś gdzieś z 20...

 

Ale czy czasem starsze biosy nie dodaja jakis blędów??

 

 

A i co do pytki... kuuuufa... pusiclem mojego radka tak jak w podpisie, walnalem 12,5 x 166 mojego antka i 10 400 3dmarow :D na epoxie w takich ustawieniach bylo z 500 3dsmarkow mniej...

 

W tym wypadku jezeli puszcze ( a myzle ze jak dam zelmana na sb to puszcze... tylko ktory jest lepszy?? ten nowszy niebieski czy ten zloty?? Odpowiedzcie mi na to please... ) na 230FSB synchronicznie i mojego radoslawa puszcze na 320 na rdzeniu i pamieciach ( znalazlem fajny artykul o v modzie olowkiem.. :D ) to wtedy mysle ze pokonam ta granica 12,5k w 3dmarku... moze nawet by mi sie udalo 13..

 

 

W kazdym badz razie jezeli mozecie odpowiedzcie mi na te pytania

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 230FSB synchronicznie i mojego radoslawa puszcze na 320 na rdzeniu i pamieciach ( znalazlem fajny artykul o v modzie olowkiem.. :D ) to wtedy mysle ze pokonam ta granica 12,5k w 3dmarku... moze nawet by mi sie udalo 13..

 

 

W kazdym badz razie jezeli mozecie odpowiedzcie mi na te pytania

 

Pozdro!

zeby na abicie osiagnac 230 fsb synchro tobedziesz musial najprawdopodobniej zrobic moda L12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 230FSB synchronicznie i mojego radoslawa puszcze na 320 na rdzeniu i pamieciach ( znalazlem fajny artykul o v modzie olowkiem.. :D ) to wtedy mysle ze pokonam ta granica 12,5k w 3dmarku... moze nawet by mi sie udalo 13..

 

 

W kazdym badz razie jezeli mozecie odpowiedzcie mi na te pytania

 

Pozdro!

zeby na abicie osiagnac 230 fsb synchro tobedziesz musial najprawdopodobniej zrobic moda L12

a nie wystarczy podniesienie napiecia na chipsecie??

Widziałem tu takie osoby ktore bez modow jada 220...

 

PS na czym polega ten mod L12?? Mozesz rzucic linkiem :D??

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 230FSB synchronicznie i mojego radoslawa puszcze na 320 na rdzeniu i pamieciach ( znalazlem fajny artykul o v modzie olowkiem.. :D ) to wtedy mysle ze pokonam ta granica 12,5k w 3dmarku... moze nawet by mi sie udalo 13..

 

 

W kazdym badz razie jezeli mozecie odpowiedzcie mi na te pytania

 

Pozdro!

zeby na abicie osiagnac 230 fsb synchro tobedziesz musial najprawdopodobniej zrobic moda L12

a nie wystarczy podniesienie napiecia na chipsecie??

Widziałem tu takie osoby ktore bez modow jada 220...

 

PS na czym polega ten mod L12?? Mozesz rzucic linkiem :D??

 

Pozdro!

bez tego moda to ja jechalem max na 223 a na 227 komp juz nie wstawal. Po tym modzie to wstawal na max na 237 (chyba bo mi sie procek zrabal i nie moglem nawet tego potestowac :evil: )

 

L12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pamieci kingmax 400 wiec i tak nie sadze zeby poszly na 460 a 440 w zupelnosci mi starczy.. Nie chce sie bawic w zadne drut mody tej plytki.... Juz spalilem dwa epoxy od takich i innych zabaw... Dzieki ale nie ... Teraz troche wiecej uwagi...

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 rev20 nie chce mi sie uruchomic. Zmienilem zasilacz na 400W i odpala, ale nie ma pisku z glosniczka przy starcie (z tego co pamietam na biosie awarda powinien byc). Sadze ze to bios lub panieci (256 PC2700 PQI). Co to moze byc. Help. Na monitorze mam no signal a karty sprawdzalem rozne. Ram dziala na innym kompie bez problemu. Co to może byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 rev20 nie chce mi sie uruchomic. Zmienilem zasilacz na 400W i odpala, ale nie ma pisku z glosniczka przy starcie (z tego co pamietam na biosie awarda powinien byc). Sadze ze to bios lub panieci (256 PC2700 PQI). Co to moze byc. Help. Na monitorze mam no signal a karty sprawdzalem rozne. Ram dziala na innym kompie bez problemu. Co to może byc.

no u mnie tak było i okazało się ze procesor się "dziwnie "uszkodził ponieważ na innej płycie działał a na abicie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 rev20 nie chce mi sie uruchomic. Zmienilem zasilacz na 400W i odpala, ale nie ma pisku z glosniczka przy starcie (z tego co pamietam na biosie awarda powinien byc). Sadze ze to bios lub panieci (256 PC2700 PQI). Co to moze byc. Help. Na monitorze mam no signal a karty sprawdzalem rozne. Ram dziala na innym kompie bez problemu. Co to może byc.

Miałem coś pdodbnego. Nie chciał startować, paliła sie tylko czerwona dioda na mobo.

 

Pomogło wyjęcie zasilacza z obudowy. Podejrzewam że może gdzieś było zwarcie moze np. w molexach.

 

A probwałes flashować bios po zainstalowaniu procka ? albo odpalić z wcisnietym INS`em na klawiaturze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze juz fan`a nikt nie zobaczy

 

Speedfan wariuje przy podkręceniu do 180 x 11,

 

w/g niego mam wyłączony fan na cpu, zreszta to chyba wina płyty

 

bo w biosie czasem i na cpu i w budzie fany sa na 0

 

zapewne stad ludzie maja problemy z wyjacym strazakiem

 

Na default 133 x 12,5 odczytuje prawidlowo

 

Link do speedfana:

ftp://tweak.pl/pub/narzedzia/tweakery/speedfan409.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ja zauważyłem nawet skomentowałem:)

Mam prośbe podajcie jeśli możecie temperature na 2000 MHz chłodzenie i rodzaj biosu interesują mnie 18 głównie.

Kupiłem sobie areogata włożyłem mu czujnik w okolice rdzenia i cos mi temperatury niepasują z poprzednimi. Monitoruje z kontrolera i płyty i niewiem czy czasem źle czegoś niezamontowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Jestem w posiadaniu ABITa NF7-S 2.0 oczywiscie :)

 

Sytuacja wyglada sie wlacza ale na monitorze nic nie ma. Robie reset BIOSA. Włączam kompa i monitor nie odpala. Wyjmuje mojego GF4MX440 i wsadzam zamiast niego starą rivke. Odpalam i wszystko działa idealnie. Potem wsadzam spowrotem moją karte i all jest OK.

 

Wykluczam mozliwosc trącenia karty przy przestawianiu zworki bo robilem to wlasnie z wielką ostrożnością...

 

Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dzwiekiem w NF7. Za cholere nie moge uslyszec zadnego dziwku z glosnikow. Zainstalowalem najnowsze sterowniki AC97 i dalej nic :(

Dodam ze mam wieze philipsa i podlaczam chinch/jack do line out i kupa :(

hilfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem: nie moge zrobic 3dmarka: pierwszy test przechodzi ok, pokazuje sie plansza z zapowiedzia drugiego testu i czarny ekran (i dlugi sygnal z beepa po jakims czasie) albo paski i trzeba resetowac. w grach to samo. zadne sterowniki nie przynasza rezultatu. probowalem microsoftowe, catalysty 3.5, 3.6, 3.7. to samo. sflashowałem biosa do wersji 18. stery chipsetu 2.45. w windowsie (xp) wszystko gra, filmy moge ogladac etc. sprzet jak w podpisie. w czym tkwi problem? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytane techniczne.

Które BIOSy i jak zaniżają/zawyżają temp. w Abicie NF7 v.2.0???

 

W sumie to ważne:)))

Przylaczam sie do pytania (tylko ja prosze na temat biosow do NF7-S v.2.0)

Ja do tej pory nie wiem. Poczytaj specyfikacje biosów i jeśli w ostatni będzie że znowu poprawili oczyt temperatury to ja już całkiem zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zalowac zakupu. Procesor na KD7-E wstawal na 2300 mhz, teraz... najwiecej ile ujrzalem to bylo 2081 mhz (proc chodzi tyle na def napieciu, ale podnoszenie nawet do 1.9v nic nie daje)

Wejscie na 10x200 konczy sie bsodami i freezami nawet na najwiekszych timingach pamieci. Do tego ta muzyka.

Wychodzi na to ze wszystko dziala rock stable tylko na defaultowych ustawieniach. DNO.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...