Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz ma Q-TEC 550W wię moc pod dostatkiem Wiatrak z demontwałem na Nb i założyłem niebieskiego zalmana wspomaganego oryginalnym wiatrakiem z płyty tylko bez tej aluminiowj obudowy(bez niej jest o wiele cichszy!!) Dziwna sprawa z tym wychodzeniem bo dziś jak na złość w 3dmarku03 chodził przez 2 godz bez szfanku ale jak tylko przerwałem aby sprawdzić temp i ponowiłem to znowu lipa.

Sorki niezauważyłem zasilacza w podpisie... :oops:

Jesli jeszcze tego niezrobiłes to sprawdź sobie pamiątki... Ale zwykle wyewala na pulpit od razu,albo po chwili. Zobaczysz na nowej zasiłce.

Mi dzisiaj rano odpadł taki zalman z SB, czeka drania klej 8) Dobrze że bigosu nienarobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z chlodzeniem mostków na tym Abitku Nf7-S? Rozumiem, że aktywne na NB w 100% wystarcza. A co z SB wymaga dodatkowego chłodzenia?

Radiator nigdy nie zawadzi na SB. Podobno przy SB 220 potrafi się już nieźle nagrzać (ja akurat niesprawdzałem jaką ma temp.) Co do NB to chyba standard + jakaś konkretna pasta wystarczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zasilacz jest kiepski dałem mu teraz wiatraki na maxa i przechodzi jakieś 150testów w 3marku potem restart, ale bede pewny jak go wymienie jutro, co do zalmana to u mnie z tym wiatrakiem oryginalnym od płyty jest zawodowy, ale u mnie chodzi tylko do 200 więc nie wiem na ile jeszcze go stać, SB u mnie się też grzeje więc myśle o jakimś mniejszym radjatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na pamięci. Nie napisałes wcześniej czy je testowałeś...

Jeśli chodzi o grafikę to ja mam centralnie nad chipem czujnik. W stresie podkrecona karta - 37 stopni. (użyj ajkiegoś termometru) Jak masz możliwośc to sprawdź swoją, ale to raczej wina magistrali 200 więc może spróbuj stare chłodzenie na NB. Napisz też jakie masz napięcia na tej zasiłce, może masz po prostu potwornego pecha i 2 kijowe zasilacze. Może to być tez problem z twoją instalacją elektryczną, mój kolega miał taki problem w domku jednorodzinnym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem po jednej kości i na każdej lipa, instalacje w domu mam raczej dobrą bo po remoncie jestem całej instalacj(położona na nowo) w sadze jeszcze do niego stare chińczyki i zobaczymy co będzie. Grafice daje 99% że jest dobra, najfajniejsze jest to że jak złożyłem kompa to było wszytko spoko przez jakiś tydzień a potem zaczeły dziać się cyrki. Może bios zmienić albo go z fleszować może to pomoże??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie to problem raczej natury technicznaj, ale nowy biosik nie zaszkodzi. 2 Kości raczej nie poszły sie rypać. Czy czasem problemy nie zaczeły się wraz ze zmianą chłodzenia na NB???

Zailacz sprawdziłaeś, pamiątki też, zostaje wsadzić inną grafę i płytę, no i procek, ale tu objawy sa raczej troszke inne. (zwisy)

Pobaw się sterownikami do grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko:

mam plyte nf7 i Athlon xp 1700 @2200 (166x11) DDR333

jak podkrece na 200x10 to komp startuje ale win xp nie moze wystartowac, tzn resetuje sie przy samym koncu ladowania systemu.

Co radzicie?

Pozdrawiam

Marcin

a jakie ustawiłes napiecia dla proca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy zaczeły się hymmmmm raczej od niczego, grafa ok bo wszystko jest cay na innym kompie,teraz chciałem zmienić wiatrak na zalmana 7000miedzianego i zjeb.... procka ale trudno błąd, na szczęście mam jeszcze jednego ale trzeba zamuwić następego. A to z nowu kasa :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest zmienic paste na NB? Może być Arctic Ceramique? Jak bede zakladal radiator na SB to przesmarowac Articiem czy lepiej ta pasta Zalmana, ktora dodana byla do radiatora, a może ta sama pasta nasmarowa nb? Prosze o niezawodna odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

 

Zlozylem wlasnie kompa na Abicie NF-7 S i teraz bede sprzedawac stare czesci i dopiero kupie grafe. Czy moja stara ( Inno 3D Tornado GeForce 2 MX440 ) bedzie poki co chodzic na tej plycie ?

 

 

Pozdr

a czemu miałałby nie chodzic????

 

pewnie ze bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest zmienic paste na NB? Może być Arctic Ceramique? Jak bede zakladal radiator na SB to przesmarowac Articiem czy lepiej ta pasta Zalmana, ktora dodana byla do radiatora, a może ta sama pasta nasmarowa nb? Prosze o niezawodna odpowiedz!

Ceramique na NB i SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłemnową obudowe chiefteca 360 W zasilaczem. Wrażenia estetyczne super pozytywne jeszcze nigdy nie widziłem tak przemyślanej konstrukcji, przy okazji temp spadła w obudowie do 23 stopni rewelacja tyle ile mam w pokoju eszcze nie podkręcałem procka ale teraz ma 36 stopni zobaczymy co bedzie po podkręceniu narazie pamiątki chińczyki i chodzą, zobaczymy co w testach, za jakiś czas się odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakaś normalna działająca płyta :D  Po tych Soltekach straciłem już nadzieję, ale jak odpaliłem NF7-S to humor wrócił :twisted:

Witaj.Spalilem dwa cholerne Solteki zanim szczescie sie do mnie nie usmiechnelo i zabraklo Soltekow...dali mi Abita...reszta pozostaje cichutkim szczesciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ten Soltek jest OK ale jak chodzi hłehłehłe. To były najgorsze 3 dni i najgorsze 2 płyty jakie miałem. Zawsze Asusy miałem i nigdy mi się nic nie zwaliło, a teraz mi się Solteka zachciało :lol: Myslałem potem znowu nad Asusem A7N8X ale jednak padło na Abita NF7-S i nie zamienię go chyba na nic innego :D Hmmm a może jednak na Solteka? :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko:

mam plyte nf7 i Athlon xp 1700 @2200 (166x11) DDR333

jak podkrece na 200x10 to komp startuje ale win xp nie moze wystartowac, tzn resetuje sie przy samym koncu ladowania systemu.  

Co radzicie?

Pozdrawiam

Marcin

a jakie ustawiłes napiecia dla proca??

Napiecia dla proca na razie nie ruszalem i z tego co widze to 1,65V, a pamieci jakies zwykle 256MB 333MHz nawet nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko:

mam plyte nf7 i Athlon xp 1700 @2200 (166x11) DDR333

jak podkrece na 200x10 to komp startuje ale win xp nie moze wystartowac, tzn resetuje sie przy samym koncu ladowania systemu.  

Co radzicie?

Pozdrawiam

Marcin

Ruszyl win xp ale przy ustawieniach 198x10. Mam takie info o systemie czy mozecie mi powiedziec czy wszystko jest ok:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki: Czym zmyć stara paste z procesora, nb? Chusteczkami?

jesli to zwykla biala silikonowka to polecam combo - najpierw scieramy chusteczka lub szmatka delikatna, potem benzynka ekstrakcyjna :twisted: (ta co sie ja wlewa do zapalniczek - koszt ok 8 zl) i potem jeszcze scieramy chusteczka lub szmatka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na srebrne pasty:

- plyn do mycia naczyn (np KOP)

- szczoteczka do zebow (uzywalem elektrycznej :D )

wlewamy wode do filizanki, troche plynu, mieszamy od wytworzenia piany, zanurzamy szczoteczke i szorujemy (byle nie za mocno). po wyczyszczeniu, pozostalowci naszej dzialalnosci usuwamy za pomoca np.papieru toaletowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki: Czym zmyć stara paste z procesora, nb? Chusteczkami?

jesli to zwykla biala silikonowka to polecam combo - najpierw scieramy chusteczka lub szmatka delikatna, potem benzynka ekstrakcyjna :twisted: (ta co sie ja wlewa do zapalniczek - koszt ok 8 zl) i potem jeszcze scieramy chusteczka lub szmatka. :D

srebrna paste tesh mozna fajnie benzyna ekstrakcyjna potraktowac 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...