Skocz do zawartości
Gr8-2N

Błąd zapisu na dysku w wykonaniu Win98 - ABIT KT7A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy.

Na mx400 prolinka ne było tego więc to pewnie wina grafy.

Nie jest jakoś szcególnie firmowa, producent to Chaintech.

Niezależnie od tego, czy jest podkręcona czy nie, na łączeniu tekstur mam bugu, białe piksele fruwają na krawędziach. Jest to co najmniej denerwujące i chciałbym się tego pozbyć.

Pamięci jakieś Xelo, bez problemów wyciągają 333@450 MHz. Na GPU założyłem wiatrak bo był sam radiator. Może pomóc wywalenie filtrów z grafy? chociaż obraz jest ostry.

3D Mark'01 przechodzi bez błędów, wygląda dobrze ale NFS HP 2 już nie, nawet na Counter Strike są błędy.

Czy może mi ktoś poradzić co z tym zrobić ?

System jest wczoraj postawiony, aktualnie sterowniki 41.09, Win98.

 

Dodatkowe pytanie : czy zdarzające mi się zwiechy mogą być spowodowane zdjęciem wentyla z NB ? chipset jest chłodny, nie jest to także wina zasilacza. Procek pracuje na FSB 100, pamięci 133 bo jest szybciej niż na synchro 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl usunąłem bo mi brzęczał :) jutro założe go i zobaczę wtedy.

ale podczas wymiany grafy zmianiłem też bios płyty na najnowszy w wersji 9, czy przez to może się wieszać? jutro z rana załżę wiatrak i popróbuję ze starami. a jak nie pomoże to załaduję starego biosa, da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bios moze miec na to wplyw nawet bardzo duzy :!: jesli przed aktualizacja wszystko chodzilo ci ok to proponuje zaczac od deaktualizacji na poprzednia wersje biosa ktorej uzywales jesli nie pomoze to poprobuj tak jak ci wczesniej mowilem a wentyl na chipset zaloz (tzn. moze byc sam radiator)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS wymieniłem na starszy (z trójką w numerze) ale znowu był zwis więc powróciłem do a9. ten zwis to dokładniej "Błąd zapisu na dysku C", nie ma badów, nigdy mi się to nie zdarzało. właśnie wymieniłem grafę na mx400 prolinka i czekam czy się zwiechy pojawią. co do błędów w obrazie to na sterach 41.09 i 43.03 są na takim samym poziomie tzn. są ale dzisiaj jakoś mniej mnie drażniły. czyli jest to samo.

 

popracuję dzień lub dwa na mx400 i zobaczę, czy zwiechy się powtórzą. jeśli nie to musi być wina grafy. seryjnie miała sam radiator a ja dołożyłem wiatrak (ten abita z NB, ma nawet takie samo wejście zasilania) a na NB wsadziłem wiatrak 5x5cm więc porządnie dmuchał a i tak był zwis. chipset jestchłodny więc to raczej nie wina braku wiatraka na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nawet nad tym myslałem, serio. ale wsadziłem tego mx400 i na razie na tym samym biosie, tych samych sterownikach i bez reinstala systemu nie było jeszcze tego komunikatu. dziwne bo "błąd zapisu na dysku C" sugerował mi bardziej bios/via service pack/windowsa niż kartę graficzną. a może na nowszej karcie zasilacz niewyrabia? spróbuję się skontaktować ze sklepem, w którym kupiłem kartę i wymusić wymianę albo zwrot kasy. raz już dopłacałem do 128 bitowej mx440 więc będę się starał o zwrot pieniędzy i kupię GF 2 Ti prolinka, jeśli sie uda.

nie mam na czym sprawdzić, zasilacz to na razie jeszcze codegen 300W bo forton nie dotarł. wstrzymam się na razie z reklamacjami aż sprawdzę na fortonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam KT7A v.1.0 i wszystko obecnie pracuje u mnie idealnie. BIOS A9 jest OK, więc nie tu szukaj błędu. Na początku również miałem różne problemy, ale stopniowo je eliminowałem.

 

1. Błędy zapisu dysku jakie miałem zlikwidowałem małym patchem do chipsetu VIA: szukaj "PCI Latency" patch for VIA chipsets na stronie autora, George'a Breese:

 

http://www.georgebreese.com/net/software/

 

Programik-cudo!

 

2. Jeden z głównych sposobów na eliminacje wszelkich dolegliwości na KT7A to odpowiednie umieszczenie kart we właściwych slotach. Co z czym jest połączone (czytaj: może gryźć się) jest opisane w b. dobrym FAQ-u (polecam przeczytanie całości FAQ) dla naszej płyty:

 

http://www.sudhian.com/showfaqs.cfm?fid=2

 

Uwaga: menu FAQ to lewy górny róg (długie).

 

3. Dobrze jest zainstalować system bez włączonego ACPI w BIOS-ie. Potrzebujesz więc zmodyfikowanego A9, gdyż standardowe wersje Abita tego nie umożliwiają.

 

4. Miałem zasiłkę taką jak Ty (Codegen 300W) i ją zamieniłem na 400-Watowy Leadman Powmax. OD TEJ CHWILI SKOŃCZYŁY MI SIĘ CZĘSTE ZWIECHY POD WIN98SE!

 

5. Zamieniłem Win98 na XP i OD TEJ CHWILI NIE WIEM, CO TO SĄ ZWIECHY, NIESTABILNOŚCI, ETC.

 

Niedawno zamieniłem Durona 750 na XP1700+ i wszystko dostało kopa!

 

Pozdrowienia!

 

PS. Jakby co to służę Ci drogi Gr8-2N w zakresie KT7A wszelaką pomocą. Mieszkam w Świdniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Błędy zapisu dysku jakie miałem zlikwidowałem małym patchem do chipsetu VIA: szukaj "PCI Latency" patch for VIA chipsets na stronie autora, George'a Breese.

mam na płycie program Memmory Interleave Enabler for VIA Chipsets i nie daje wiele więc po ostatnim formacie go nie instalowałem.

 

2. Jeden z głównych sposobów na eliminacje wszelkich dolegliwości na KT7A to odpowiednie umieszczenie kart we właściwych slotach.

przed wymianą karty nie było z tym problemów, teraz znów siedzę na tym MX400 i nie było ani jednaj zwiech ! to musi być wina karty graficznej. a sprzętu trochę mam w kompie.

 

3. Dobrze jest zainstalować system bez włączonego ACPI w BIOS-ie. Potrzebujesz więc zmodyfikowanego A9, gdyż standardowe wersje Abita tego nie umożliwiają.

bios mam a9, najnowszy jaki jest oficjalny ale instalowałem normalnie. tym razem i zawsze i nigdy nie było problemów. więc odpada :)

 

Zasiłka na razie jest Codegen 300W więc instnieje teoretycznie możliwość niewyrabiania zasilacza na mocniejszej karcie, Forton z podpisu jeszcze nie dotarł ale jak dojdzie to znowu sprawdzę.

 

jeszcze jedno : Gr8-2N to ja tyle że mnie zabanowali za zjechanie kolesia, który założył nowy temat, już chyba 15 na pierwszej stronie, z pytaniem jaką płytę wybrać pod amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy.  

Na mx400 prolinka ne było tego więc to pewnie wina grafy.

Nie jest jakoś szcególnie firmowa, producent to Chaintech.

Niezależnie od tego, czy jest podkręcona czy nie, na łączeniu tekstur mam bugu, białe piksele fruwają na krawędziach. Jest to co najmniej denerwujące i chciałbym się tego pozbyć.  

Pamięci jakieś Xelo, bez problemów wyciągają 333@450 MHz. Na GPU założyłem wiatrak bo był sam radiator. Może pomóc wywalenie filtrów z grafy? chociaż obraz jest ostry.

3D Mark'01 przechodzi bez błędów, wygląda dobrze ale NFS HP 2 już nie, nawet na Counter Strike są błędy.

Czy może mi ktoś poradzić co z tym zrobić ?

System jest wczoraj postawiony, aktualnie sterowniki 41.09, Win98.

 

Dodatkowe pytanie : czy zdarzające mi się zwiechy mogą być spowodowane zdjęciem wentyla z NB ? chipset jest chłodny, nie jest to także wina zasilacza. Procek pracuje na FSB 100, pamięci 133 bo jest szybciej niż na synchro 100.

Ustaw AGP Driving Value na DF. Prawie zawsze pomaga.

Natomiast co do dodatkowego pytania, to jeżeli chipset rzeczywiście jest chłodny to zdjecie wentylatora nie może powodować zwisów. Jeżeli pracujesz na FSB 100MHz i nie podnosisz I/O voltage to wiatrak na nb nie jest ci do niczego potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy.  

Na mx400 prolinka ne było tego więc to pewnie wina grafy.

Nie jest jakoś szcególnie firmowa, producent to Chaintech.

Niezależnie od tego, czy jest podkręcona czy nie, na łączeniu tekstur mam bugu, białe piksele fruwają na krawędziach. Jest to co najmniej denerwujące i chciałbym się tego pozbyć.  

Pamięci jakieś Xelo, bez problemów wyciągają 333@450 MHz. Na GPU założyłem wiatrak bo był sam radiator. Może pomóc wywalenie filtrów z grafy? chociaż obraz jest ostry.

3D Mark'01 przechodzi bez błędów, wygląda dobrze ale NFS HP 2 już nie, nawet na Counter Strike są błędy.

Czy może mi ktoś poradzić co z tym zrobić ?

System jest wczoraj postawiony, aktualnie sterowniki 41.09, Win98.

 

Dodatkowe pytanie : czy zdarzające mi się zwiechy mogą być spowodowane zdjęciem wentyla z NB ? chipset jest chłodny, nie jest to także wina zasilacza. Procek pracuje na FSB 100, pamięci 133 bo jest szybciej niż na synchro 100.

Ustaw AGP Driving Value na DF. Prawie zawsze pomaga.

Natomiast co do dodatkowego pytania, to jeżeli chipset rzeczywiście jest chłodny to zdjecie wentylatora nie może powodować zwisów. Jeżeli pracujesz na FSB 100MHz i nie podnosisz I/O voltage to wiatrak na nb nie jest ci do niczego potrzebny.

nic dodac nic ujac

no moze ze to nie wina zasilacza,bo karta mx440 to pradazerna nie jest (ja jechalem caly czas na 250W codogen i nie bylo problemow

(moze byc ze zasilacz pada,bo ma wade,ale nie dlatego ze za slaby jest)

 

NO GRATULUJE BANA,NIE WIEDZIALEM ZE TU DA SIE DOSTAC - RESPEKTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Błędy zapisu dysku jakie miałem zlikwidowałem małym patchem do chipsetu VIA: szukaj "PCI Latency" patch for VIA chipsets na stronie autora, George'a Breese.

mam na płycie program Memmory Interleave Enabler for VIA Chipsets i nie daje wiele więc po ostatnim formacie go nie instalowałem.

To są dwa całkowicie różne progsy.

 

2. Jeden z głównych sposobów na eliminacje wszelkich dolegliwości na KT7A to odpowiednie umieszczenie kart we właściwych slotach.

przed wymianą karty nie było z tym problemów, teraz znów siedzę na tym MX400 i nie było ani jednaj zwiech ! to musi być wina karty graficznej. a sprzętu trochę mam w kompie.

Nie mówię, że nie, dlatego podałem Ci adres FAQ-a do KT7A.

 

Zasiłka na razie jest Codegen 300W więc instnieje teoretycznie możliwość niewyrabiania zasilacza na mocniejszej karcie, Forton z podpisu jeszcze nie dotarł ale jak dojdzie to znowu sprawdzę.

Codegeny są b. słabej jakości, wystarczy poczytać opinie użytkowników na forach Tweak.PL :)))

 

jeszcze jedno : Gr8-2N to ja tyle że mnie zabanowali za zjechanie kolesia, który założył nowy temat, już chyba 15 na pierwszej stronie, z pytaniem jaką płytę wybrać pod amd.

Daj namiar na ten wątek, to się dowiemy, czego unikać...

 

Pozdrowienia Gr8-2N!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...