Skocz do zawartości
fullHD

Eizo Hd2442w Vs Ce240w

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

ktory monitor Eizo z w/w jest lepszy. glownie chodzi mi o komfort pracy (wiecej jak 6h dziennie przed komputerem). od czasu do czasu moze pogram w gry na ps3, obejrze film, czy pogram w zwykle gry (fps itd). z pracy to programowanie, grafika (photoshop).

 

czy moze jak juz mam wydac tyle pieniedzy na takiej kalsy monitor to dolozyc troche i kupic jakis CG (jaki ?), a moze ten Fortis (tylko czy naa pewno jest on dobry, przeciez kazdy wie ze monitory z glosnikami sa nie najlepsze)

 

i moglby ktos byc tak uprzejmy i napisac co oznaczaja te skroty na koncu nazwy monitorow eizo (np BK), bo jak bym juz kupowal HD2442W to bralbym koloru czarnego (a ten monitor jest dostepny w kolorze tytanowym/srebrnym, czarnym i czarnym blyszczacym)

 

 

przy wyborze tego monitora nie kierowalem sie testem CHIP'a, ale jak by nie bylo jest on tam na pierwszym miejscu tylko jakosc obrazu tylko 89.

z kolei monitor CE240W to okrojona wersja monitora CG ale bez HDMI wiec obraz z konsoli ps3 bylby przez przejsciowke dvi/hdmi i chyba wygladalby znacznie gorzej niz bezposrednio przed hdmi.

 

 

 

ale glownie zalezy mi na komforcie pracy i ze wzgledu na oczy. po prostu chce kupic taki monitor przy ktorym wielogodzinne wpatrywanie sie nie bedzie az tak szkodliwe, a praca nie bedzie "meczyc". wiec moze jednak zrezygnowac z rozrywek (konsola, gry) i kupic model CG. w koncu chyba na modelu CG da sie obejrzec jakis film i pecetowe gry nie wygladaja az tak strasznie.

 

 

 

a moze za takie pieniadze nie oplaca sie kupowac takiego monitora i np lepiej kupic jakis 26" albo 24" ale np jakis NEC, Dell czy HP czy moze Samsunga na matrycy PVA, a za reszte pieniedzy zlozyc komputer oparty na procesorze i7 czy c2q.

 

teraz siedze na crt, i wlasciwie to wo0le kupic lepszy monitor niz komputer z i7, bo za rok i7 nie bedzie juz taki "szybki", a monitor nie staraci az tak na wartosci czy moze nadal bedzie bardzo "komfortowy" dla moich oczu.

 

 

temat wyszedl nieco przy dlugi, poniewaz wlasciwie to nie wiem czy jest sens kupowania tego Eizo HD2442W czy jednak nie.

 

 

po edycji:

albo zamiast HD2442W kupic SX2461W lub SX2462W, juz sam nie wiem.

Edytowane przez fullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK - czarny

 

A co do monitorów ... NEC ? ... czemu nie ... Spectraview całkiem przyzwoite i ze sprzętową kalibracją.

 

Co do EIZO:

 

CE -wąski gamut, kalibrowalny sprzętowo - ja raczej bym go nie chciał ... nie wyświetlisz na czymś takim na prawdę głebokiego, lazurowo niebieskiego nieba

 

albo zamiast HD2442W kupic SX2461W lub SX2462W, juz sam nie wiem.

SX2461W i SX2462W - to CG z zablokowaną sprzętową kalibracją ... szeroki gamut, świetna elektronika ... choć trochę marnotrawiona bo nie można wewn. LUT programować

 

HD2442W jakoś całkowicie do mnie nie przemawia - pełno zbędnych pierdół

 

Najlepiej byłoby kupić do pracy z grafiką CG - szeroki gamut, kalibracja sprzętowa, najwyższa klasa selekcji i ... wysoka cena.

 

Dalej mamy SX ... z grubsza to co wyżej ale bez sprzętowej kalibracji.

 

CE - trąci dziadkiem ... jest ciekawy bo ma sprzętową kalibrację ale wąski gamut ... gdzie-niegdzie może się przydać ale pewnych kolorów on po prostu nie wyświetli i koniec (przestrzeń sRGB)

 

Dell czy HP czy moze Samsunga

DELL i Samsung nie ma w swojej ofercie nawet poł-profesjonalnego panoramicznego wyświetlacza (wszystko 8 bitowce). HP ma jeden: LP2480ZX - bezpieczniej kupić EIZO bo tego HP mało kto widział, mało kto zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko masz fundusze, to możesz śmiało brać CG ( nie wiem który masz na myśli, ale wszystkie CG to najwyższa klasa ). Trzeba pamiętać, że Eizo namieszało z matrycami i tak CG241/242 ma PVA, za to mniejsze ( do 22" ) są na IPS, produkowane przez Nec i Hitachi specjalnie dla Eizo. Nie wiem jak modele z IPS, ale CG241/242 bardzo dobrze nadają się do grafiki i do ogólnego użytkowania monitora ( czyli także filmek, gierka ).

 

Jeśli nie potrzebujesz aż tak wysokiej półki, to możesz zejść trochę niżej i wziąć SX. 2461 jest to odpowiednik CG241, z tym, że SX nie ma możliwości sprzętowej kalibracji ( z zapisem zmian do LUT monitora ) i nie jest fotografowany sztuka w sztukę w fabryce, a jedynie uśridniony dla całej partii. Oczywiście między S2432 a SX2461 jest spora różnica.

 

HD2442W to bardziej monitor uniwersalny, mniej nadaje się do grafiki, ale ma bajerki które "uzdatniają" go bardziej do pracy ogólnej.

 

CE to stara konstrukcja, ale jest możliwość sprzęt. kalibr. Ja osobiście wolałbym coś z serii SX/CG.

 

Tak jak uważam Kyle, że Dell, Samsung i HP ( poza modele 2480 ) to sprzęt do zabawy. HP 2480 to intrygujący model, "liczby" ma bardzo ciekawe, ale nie wiadomo jak wypada realnie. Pamiętam pomiary na [H], dzięki RGB LED ma świetny punkt czerni, kontrast statyczny około 1000:1 ( co dla IPS jest wynikiem kosmicznym ), minimalna jasność około 30 nitów, polaryzator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak kupie tego Nec'a 2490WUXI, bo na Eizo troszke szkoda kasy wydawac. zwlaszcza, ze jak juz to trzeba by kupic modle CG zeby byc w pelni zadowolonym.

 

co do tego Nec'a 2490WUXI to kupowac, obojetnie jaki, czy jakis konkretny model wyprodukowany w tej czy innej fabryce jest lepszy od innych 2490WUXI'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak kupie tego Nec'a 2490WUXI, bo na Eizo troszke szkoda kasy wydawac. zwlaszcza, ze jak juz to trzeba by kupic modle CG zeby byc w pelni zadowolonym.

 

co do tego Nec'a 2490WUXI to kupowac, obojetnie jaki, czy jakis konkretny model wyprodukowany w tej czy innej fabryce jest lepszy od innych 2490WUXI'ow.

Wielkiego znaczenia nie ma, tak i tak jest loteria. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jescze takie pytanie, czy oplaca sie dolozyc tysiac zlotych i kupic 2690WUXi ?

a jaka jest roznica pomiedzy 2690WUXi a 2690WUXi2, poza tym ze ten pierwszy jest czrany (kosztuje 4.5k), a drugi bialy (kosztuje 4.9k)

 

 

i czy praca na takim 26 calowym monitorze nie bedzie nuzyc i meczyc oczy po kilku godzinach dziennie (5-8h) siedzenia przed komputerem.

czy jednak jak na 26 calowy monitor ten Nec 2690WUXI jest po prostu za slaby i nie ma co go kupowac. a moze jeszcze warto sie wstrzymac z zakupem powiedzmy miesiac czasu, i poczekac do wrzesnia. zreszta nawet nie wiem czy wychodzi jakis godny uwagi monitor .

 

ps.

a jaka karta graficzna bedzie dobra do takiego 26 calowego Nec'a, raczej jakas nVidii czy radeon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jescze takie pytanie, czy oplaca sie dolozyc tysiac zlotych i kupic 2690WUXi ?

a jaka jest roznica pomiedzy 2690WUXi a 2690WUXi2, poza tym ze ten pierwszy jest czrany (kosztuje 4.5k), a drugi bialy (kosztuje 4.9k)

 

 

i czy praca na takim 26 calowym monitorze nie bedzie nuzyc i meczyc oczy po kilku godzinach dziennie (5-8h) siedzenia przed komputerem.

czy jednak jak na 26 calowy monitor ten Nec 2690WUXI jest po prostu za slaby i nie ma co go kupowac. a moze jeszcze warto sie wstrzymac z zakupem powiedzmy miesiac czasu, i poczekac do wrzesnia. zreszta nawet nie wiem czy wychodzi jakis godny uwagi monitor .

 

ps.

a jaka karta graficzna bedzie dobra do takiego 26 calowego Nec'a, raczej jakas nVidii czy radeon ?

O niebo bardziej wolałbym 2690WUXI od EIZO S2431W czy NEC 2490 a z powodu gamutu też od EIZO CE. 2690 ma szeroki gamut a 2431, seria CE i 2490 są wąskogamutowe. 2690 w wersji pierwszej ma też polaryzator A TW (co sprawia że wolałbym go od wersji nowszej bez polaryzatora). Z drugiej strony mając okolice ~5 tys. możemy sobie już pozwolić na EIZO SX2461W (szeroki gamut). Z NEC'ami jest problem z powtarzalnością ... ale można je kalibrować sprzętowo ... z kolei EIZO S i SX nie można kalibrować sprzętowo (można jedynie wygenerować profil) ale są przynajmniej świetnie zlinearyzowane fabrycznie i bardzo powtarzalne jakościowo. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca nie będzie męczyć, 26" to jest IMO rozmiar bardzo dobry. Większe mogłyby już sprawić problemy.

 

Karta graficzna bez znaczenia, oczywiście jak chcesz grać w nowe gry, to jednak trzeba troszkę wyłożyć na mocny sprzęt.

 

Co do reszty, to Kyle napisał to, co ja bym napisał. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną praktycznie nie do dostania. Możesz popytać w sklepach ze skąpca.pl, może ktoś ma dostępny. Ale, musisz uważać, bo w tej chwili albo zostały jakieś przebrane odrzuty, a nawet jeśli nie, to bardzo ciężko z powtarzalnością tych egzemplarzy. Jakościowo rozrzut jest ogromny. Miałem Nec 2690WUXi, ale trafiłem na tak zciach!ą jednostkę że głowa boli. Także uważaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poszukalem i znalazlem ten sklep, czy tutaj na prwde jest ten monitor NEC MultiSync 2690WUXi na H-IPS A-TW ?

i dlaczego model NEC Multisync 2690WUXi2-BK jest drozszy ? - z tego co widze ma lepszy kontrast, ale czy na prawde jest az tak lepszy zeby doplacac 400zl ?

 

tutaj linki:

NEC MultiSync 2690WUXi

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=2358&nazwa=Monitor%20NEC%20Multisync%202690WUXi

NEC Multisync 2690WUXi2-BK

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=3160&nazwa=Monitor%20NEC%20Multisync%202690WUXi2-BK

(czy te monitory sa wogole dobre, tzn chodzi mi o to czy nie sa one odrzutami z partii, jakies wybrakowane modele, w koncu tych nec'ow na A-TW juz wszedzie nie ma, poza tym sklepem wyzej, bo jezeli kupie i sie okarze ze jakosciowa jest ponizej oczekiwan to nie ma wogole sensu sie w to bawic)

 

wraz z zakupem nowego monitora bede tez kupowac komputer (chyba wwezme jakis zestaw z i7, ten najtanszy) i mam takie pytanie w zwiazku z tym, czy jest wogole sens placic za sam monitor tyle samo co za sam komputer z procesorem i7 ?

 

czy tak na prawde, nie wystarczy mi jakis "zwykly" monitor za powiedzmy 1.5k,

bo jezeli bym kupowal tego Nec'a i i7 to wydam na to z 8,5k a to chyba juz lekka przesada, wydawac tyle na sprzet komputerowy.

wlasciwie to moglbym kupic ten dobry monitor i jakis slabszy komputer i bym sie zmiescil w powiedzmy 5.5k, ale czy jest teraz sens kupowac lepszy monitor kosztem komputera z i7 ?

 

moze jednak jakis w maire dobry TN + i7 to jednak bedzie lepszy wybor ?

Edytowane przez fullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wraz z zakupem nowego monitora bede tez kupowac komputer (chyba wwezme jakis zestaw z i7, ten najtanszy) i mam takie pytanie w zwiazku z tym, czy jest wogole sens placic za sam monitor tyle samo co za sam komputer z procesorem i7 ?

A jaki sens jest rozpatrywać stosunek ceny komputera do monitora? Kupujesz to co chcesz i na co Cię stać, nie ma sensu patrzeć, że jeden element zestawu jest tańszy/droższy od innego. Ja kupiłem monitor 2 razy droższy od komputera, teraz ta dysproporcja jest jeszcze większa, bo komputer rynkowo stracił na wartości, a monitor nie.

czy tak na prawde, nie wystarczy mi jakis "zwykly" monitor za powiedzmy 1.5k,

bo jezeli bym kupowal tego Nec'a i i7 to wydam na to z 8,5k a to chyba juz lekka przesada, wydawac tyle na sprzet komputerowy.

wlasciwie to moglbym kupic ten dobry monitor i jakis slabszy komputer i bym sie zmiescil w powiedzmy 5.5k, ale czy jest teraz sens kupowac lepszy monitor kosztem komputera z i7 ?

Ja nie uznaję kompromisów w ergonomii jeśli chodzi o monitor, myszkę z podkładką i klawiaturę - bo te elementy wpływają bezpośrednio na najważniejszy element zestawu - na mnie ;) Bebechy można kupić tańsze, i tak będzie się je wymieniało częściej niż monitor. A monitor lepiej kupić mniejszy, a lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Nec jest ogólnie taki drogi, bo to jest już sprzęt dla bardziej zaawansowanych użytkowników ( grafika, fotografia itp. ) Ma wiele bajerków + świetne możliwości kalibracyjne. Stąd ta cena.

 

IMO, jeśli nie zajmujesz się grafiką, to można zwrócić swoja uwagę na HP LP2475W, świetny monitorek do ogólnego użytku, a no i cena bardzo dobra. Resztę kasy możesz przeznaczyć na bebechy kompa.

 

Ten Nec z A-TW to nie do dostania, zresztą zapytaj się w tym sklepie do którego dałeś linka. Wersja WUXi2 nie ma polaryzatora, a tak poza tym, to prawie to samo co poprzednia. Lekko szerszy gamut i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to moglbym wydac 5-6k i kupic Eizo SX, tylko czy np za pol roku nie wejda lepsze monitory. i czy praca na Nec'ach lub Eizo jest az tak lepsza niz na zwyklych TN za 1.5k ?

 

bo jezeli bym kupil Nec'a czy Eizo to pracowal bym na tym monitorze minimum z 4 lata, ale z drugiej strony, moge teraz np kupic jakas tania TN popracowac z pol roku, i najwyazej kupic w 2010 Ezio czy Nec'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę tutaj, że masz dylematy na które niestety nikt Ci nie odpowie. Moje zdanie jest takie, jak masz kasę i ochotę, to kupuj najlepsze na co Cię stać. Nie wiem czego oczekujesz od monitora, IMO tn bym nie kupował, musisz sam sprawdzić czy Ci taka matryca w ogóle pasuje. Taki HP czy w tej chwili Philips 240PW9ES ( te same matryce ) to bardzo dobre monitory dla ogólnego użytku. Matryca H-IPS, mały IL, świetne kąty i kolorki. Taki sprzęt sprawdzi się świetnie przy większości zadań a i spokojnie pociągniesz na nim 3-4 lata. Chyba że masz pieniądze i chcesz mieć najlepsze z najlepszych, to wtedy sięgaj po WUXi SX/CG.

 

----------

 

A, za wiele czekać to też nie ma co, bo tak to się nigdy niczego nie kupi. Jest potrzeba, to się kupuje to co w danym momencie jest dostępne i odpowiada. Jedyna kwestia, w tej chwili model SX 2461 jest na S-PVA, a ma wyjść ( niestety nie wiadomo kiedy, może być dobre kilka miesięcy ) wersja SX2462 na IPS.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...