Skocz do zawartości
Gość elograca

Szybka Pomoc W Wyborze Pompiki

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko do CO jest potrzebny inhibitor korozji, z CWU nie ma tego problemu.

Borygo albo inny płyn do chłodnic/dedykowany i nie ma problemu. 

 

 

Panowie a umiecie czytać ze zrozumieniem?? 

 

jaka wybrać pompkę do dużego układu około 6/6.5l(kaloryfer;d) na 12v?

Nawet coolriver da radę na upartego (jeden user ma taką pompkę i śmiga). 

 

Ja bym zakupił Lainga ddc 1T/D5 i po kłopocie. Mocna i z wieloma blokami sobie poradzi.

 

Na upartego można się bawić w pompy C.O lub C.W.U ale to duże i nieporęczne na dodatek na 230V śmigają. . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borygo albo inny płyn do chłodnic/dedykowany i nie ma problemu. 

Na upartego można się bawić w pompy C.O lub C.W.U ale to duże i nieporęczne na dodatek na 230V śmigają.

Nawet coolriver da radę na upartego (jeden user ma taką pompkę i śmiga).

Kaloryfer i tak przypuszczam ;-) jest za PC. Więc nawet lepiej będzie jak pompka jest na 230V wtenczas też można ja dać z kaloryferem razem. Czy duże są rozmiar to 1/3 puszki po piwie więc nie przesadzajmy. Co do coolrivera to może i będzie chodzić ale nie wiem czy to nie za duże obciążenie dla tej pompki, ja bym tego w takim zestawie nie dawał. Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale czytanie ze zrozumieniem ginie w narodzie

1. żadna cwu ani co nie jest na 12v

2. cr2 niepodoła

3.ddc jest jedynym i glośnym wyjściem

4. wyżej wymieniowe pompki posiadają własny temat więc zadawanie kolejnych pytań nie powinno mieć miejsca Dołączona grafika

 

dziękuje za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

wiem ze ma do kaloryfera coolrivr tylko on ma mniejszy układ około 3.5l tez miałem coolrivre ale mi padł ;d myślałem nad zakupem lainga ale przed chwilą zobaczyłem u wujka pompkę co w akcji przy centralny cicha tansza niż laing i wydajniejsza i nie do zdarcia;d

ps: kaloryfer jest pod pod pc na lewo tak wiec mógł bym bespośrednio przy nim zamontować pompkę CO i by nie było problemu z jej rozmiarem

ps2:co myślicie o tej? http://allegro.pl/item707092833_hit_pompa_...y_3lata_gw.html

Edytowane przez elograca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podczepie sie do tematu

 

Mianowicie szukam rozwiazania do skladanego kompa i chcialbym znalezc roziwazanie na teraz plus za jakis czas upgrade na VGA. Płyta głowna od Asusa Rampage 2 Extreme i i7 975

Natknełem sie na ten sklepik, generalnie byłoby fajnie wszystko kupic w jendym sklepie, ale ceny yhh. Co by nie było jak bede pewny ze to co tam jest bedzie ok i dobiore wszystkie detale bede szukal tanszych roziwazan, ale poki co pomozcie mi przerobic to: :wink2:

1. North bridge + southbridge http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1278

2. Mosfet http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1279

3. CPU za duzo tego, a mi wiekszosc z tych danych nic nie mowi wiec prosilbym o pomoc tu jest link http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/in...php?cPath=27_28

4. Pompka tu sprawa pomalu sie matwa, poniewaz wiekszosc z pompek DDC sa w stanie przeciagnac do max 4 bloków a u mnie bylabo juz 3 po upgrade VGA w CF dojda kolejne dwa bloki i znudów może RAM wiec zastanawiam sie na podwojna np taka http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1949.

5. Chłodnica mam troche miejsca u góry obudowy na na pewno 3x120 lub nawet 4x120 ale to ?? (niezmierzone jeszcze)

i teraz z tego co sie doczytałem to jest troche za malo a niechcialbym zeby cokolwiek wystawiac z za obudowy (ach te dzieciaki) Jak sadzicie co z taka chłodnica mozna osiagnac ?? No i dwie pompki pod jedna chłodnice .. wrr ??

6. Reserwoir moze cos takiego http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1787

Tylko kurna ile to wszystko bedzie mnie kosztować Uupss 315 £ :unsure:

7. To wszystko podłacza sie szeregowo ??

Acha, co to jest XSPC ?? To ma cos byc w styl Xtra Super Perfomance Cooling :D ??

Pozdrowionka i thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jestes z PL ?? czy mieszkasz w GB dla tego wybrales ten sklep

 

a generalnie to tak blok na mostki i mosfety OK co do bloku na proca polecła bym EK-Supreme LT Intel co do pompy to tak. na pewno odradza sie stosowanie dwuch pomp do jednej chłodnicy bo to sie mija z celem. wszytsko w układzie łaczy sie szeregowo a pompa starczyła by DDC 1T+ podaja ze jest do 4 blokow max ale uwierz ze sporo osob stosuje ta pompe w ukladach gdzie wszystko maja zwodowane łacznie z dyskiem twardym i ramem. co do chłodnicy to jaka masz bude?? rozwiazaniem jest np. chłodnica nad buda. jesli wezmiesz jakas dobra 3x120 plus w miare wydajne wentyle (niekoniecznie głośne) mozna osiągnąc miłe rezultaty :) zawsze mozna dac dwie chłodnice 2x120

 

 

XSPC to nazwa firmy XS PC:) ale Twoja droga kombinowania tez ciekawa :D

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jestes z PL ?? czy mieszkasz w GB dla tego wybrales ten sklep

Blisko byłeś bo w Irlandii ale to taka dziura że głowa boli. Sprzęt kupuje gdzie taniej UK czy PL

Jezeli jest sprawdzony sklep lub ktokolwiek takimi rzeczami handluje to dajcie znać chętnie kupie a przy okazji sie poradze.

Co do budy to CoolerMAster Cosomos S i to jest naprawde cosmos buda, od wewnatrz od góry na sile mogłbym wpakowac cos o rozmiarach do 570mm takze za bardzo miejscem sie nie martwie.

Najgorsze jest pierwszy raz nie chce kupic czegos co pozniej mi nie bedzie potrzebne albo dokupowywac po 100 x to zlaczke to jakis kruciec.

Tych pomp DDC-1T jest cała masa wziąć jakas szczegolna ?? Tzn ze jak podepne trzy bloki na płycie, dwa na grafach i jedna na ram`kach + 480 chlodnica to pompka da rade utrzymac odp cisnienie i ta niezbedna przepływowosc, czy nie bedzie to tak ze da rade ale płyn bedzie za wolno krążył w układzie ?? Poza tym wiadomo ze kazdy blok bedzie dokładał temp i na ostatnim bloku uklad ten nie bedzie mial nic wspolnego z chłodzeniem tylko z płukaniem :D

Szukam jeszcze jakiejs superackiego reserwoir`u na bay`e moga byc na dwie bay`e widział ktoś coś szczególnego, zeby było widac na zewnatrz poziom i moze byc rowniez flow control, widzialem cos podobnego w kit`ach a tak najfajniejszy jaki mi sie w miare podoba jest na jedna bay`e cos atkiego http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...products_id=346 moze wziąć dwie takie i je połaczyc

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Chcesz miec na prawde mocny przepływ wpody mozesz zainwestować w http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1547 D5 vario ma regulacje predkosci wiec zawsze mozna bedzie mniejszyc jeśli była by za duza a do tego maz rez w ktorym widac ile ejst poziomu wody. co do budy pod syfitem masz miejsce zeby zmiecici 4x120 :) co parwda bedzie trzeba zrezygnowac z 1 czy 2 zatok ale miejsce na nagrywarke bedzie :) co do tempy Wc własnie polega na tym ze woda w calym ukladzie ma ta sama temperature no moze roznica 3-4 stopni na pierwszym i osttsnim bloku. ale na pewno nie bedzie tak ze pierwszy blok bedzie chlodzony a oststni bedzie grzany.

 

a jeszcze wracajac do reza?? jak checsz polaczyc takie dwa co podales?? w jakim celu?? bo nie widze za bardzo tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. D5 ma największą wydajnosc jeśli chodzi o przepływ wody `1500l/h

2.co do typhoona moze faktycznie nie potrezbnie mowilem bo nie znam ale znalazlem cos co odpowiada kryteriom "Percio"

3. co do XSPC fakt to co napsialem bylo bez sensu przyznaje. :unsure:

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to

DD1 Pro ma ok 8W i 550l/h

DD1 Ultra jest mocniejsza bo ma 18W ok 950l/h

D5 24W regulacje predkosci 5 biegów - dla mnie bomba szkoda ze nie moze miec tego plexi topu, czy moze??

Jest cos jeszcze bardziej fajniejszego ?? :D

Natknełem sie na takie cosik co sie zwie Eheim np http://angela.pl/p5401,eheim-1048-790.html osobiscie nie przepadam za rozwiazaniami 220v w budzie, wystarczy ze bedzie tam zasiłka i H20

Czytajac inne posty podsunąl mi sie jeden pomysł nie wiem czy ma racje bytu i czy byłby taki ukł sprawny mianowicie np po 3/4 bloku dolożyć pompke, ewentualnie za jakis czas puscic przez kolejny radiator (ale to po upgrade VGA) no i wydaje mi sie ze tam musialby byc kolejny Rez. A ta droga rozbudowy zrobiłby mi sie kolejny niezależny uklad H2o eech co za konkluzja. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciezko czasami przepompowac przez 4 bloki plus chłodnica moze dwie to czy nie warto dołozyc drugiej pompki szeregowo powiedzmy po 4 bloku przed chłodnica u mnie pasuje 480 wiec tez blocker jak nic.

Czyli najlepsze dla mnie byłoby D5 ??

A po co sa te topy na DD1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o złaczki polecam szybko złączki sa najłatwiejsze do opanowania. a jesli chodzi o grubowac 10/13 albo 10/16 10/16 jest lepsze do robienia ostych łuków. bo sie nie załamuja tak łatwo chyba ze chcesz sie bawić ze złaczkami 45stopni wtedy mozna brac 10/13 :) chociaz niektorzy i tak wola 10.16 bo ponoc ładnie wygląda a wiec tutaj kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he widzisz dla was pewnie to banał ale problem jest w tym ze np kupujac taki blok HEATKILLER® CPU Rev3.0 1366 ma krućće G1/4 mozna ale mozna dokupic również 10/8 commpression, 1/2 lub 3/8 i który bedzie pasował na wężyk 10/16, generalnie wszystkie bloki sa 1/4 a natomiast pompka 12V Laing D5 Vario Pump (MCP655) ma już G1/2 rozumiem ze tutaj musze zrobic przejscie.

Podsumowujac kupujac wąż x/x na jaki krucciec pasuje ??

8/10 -

10/16 -

12/16 -

 

Dzieki

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na cooling.pl i to fakt ze jest przestepniej natomiast jak chce kupic w UK mam kołomyje - spójrz na to http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/index.php?cPath=38

Tzn jak bede kupowłą np top do D5 taki http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1229 to w ziasc od razu do tego compression 10/8 a włożyc węzyk 10/16 TAK ??

 

Jeszcze jedno - sa topy z plexi do D5 (widze tylko czarne)

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekja :D ogolnie wszytskei bloki maja gwint 1/4 na tej stronce widze ze jets to zaznaczane jako BSPP ale co do drugiego rozmiaru to musisz dopasowac wąż do odpowiedniej złaczki. złaczki 1/2' bedą pasować do węza 1/2" , 3/8" do weza 3/8"rozmary podawane w polsce czyli np 10/16 to jest 10mm srednicy wewnętrznej a 16 zewnętrznej. dla tego weze 10/16 nie wsadzisz na złaczke 8/10 chociaz moze i by wszedł tylko nie przylegał by idealnie :D

 

co do topu to trzeba szukac. na pewna sa i to wiele do DDC 1T+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki maja 1/4 a pompka moja akurat ma 1/2 Inside diameter,- wiec musze kupic mocowanie na bloki z1/4 na 1/2 i wtedy jechac z takimi weżami 1/2 ID - 3/4 OD

Ile metrów w ziasc tego węza i ile litrów/ml płynu

Kurna rachunek na WC 420£ z drobnymi pierdólkami

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...