Skocz do zawartości
TM3K-BN&N

Alivenf7g - Problem Z Karta Zintegrowaną #1

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie pisze że problem dotyczy karty graficznej zintegrowanej więc takze chipsetu czyli jako sprzetu - płyty głownej. Prosze wiec o nie przenoszenie do działu karty graficzne

 

Dzisiaj moja dziewczyna robiąc porządki postanowiła odkurzyc komputerek(odkurzaczem). No i stało się oczywiście "nie działa" ;)

 

Mianowicie.. system normalnie ładuje się, ale nie ma obrazu na monitorze. monit sprawdzany, porzyczyłem tez przejściówke na hdmi żeby podpiąc pod 2 gniazdo płyty; nie działa róznież.

Podejrzewam wiec integre. Dotykając chipsetu stwierdziłem ze jest zdeczke za gorący lekko parzył w palec(na oko-palec z 60*) a standardowo miał ok. 40-45*. Może moja dziewczyna coś wciągnęła np. jakąś zworke nic innego nie przychodzi mi do głowy. Przyszedłem teraz po swojego matroxa na pci sprzed 12 lat i sprawdze czy na nim odpali.. jak nie to karte na pci-e podłacze. Nie wiem tylko czy jesli integra jest nie wyłączona to czy wogóle bedzie chciało odpalić na tej płycie..

Jezeli nie udało by sie tego naprawic osobiście (serwis nie opłacalny) a karta na pci-e chulała by to kupił bym jej cos typu 6600/7300gt i tyle. Nie wiem tylko czy jeśli integra była by w jakis sposób zepsuta to czy nie wpłynęło by to na późniejsze działanie całego chipsetu. Ide teraz posprawdzać karty i zaktualizuje. Aha jeszcze jeden objaw; nie pika głosniczek systemowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A jednak przeniosę - do podstawowych.

2. Skąd wiesz, że system startuje?

3. Czy głośniczek wcześniej pikał?

4. Sprawdź dociśnięcie wszystkich wtyczek.

5. Zresetuj ustawienia bios.

6. Sprawdź czy odkurzanie nie odniosło odwrotnego skutku i nie został jakiś "kłaczek" w okolicach pamięci czy gdziekolwiek, gdzie mógłby sprawiać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A jednak przeniosę - do podstawowych.

2. Skąd wiesz, że system startuje?

bo łysze w głosnikach dźwiek uruchamiania xp :D

3. Czy głośniczek wcześniej pikał?

tak, zawsze

5. Zresetuj ustawienia bios.

zrobiłem przed napisaniem postu

6. Sprawdź czy odkurzanie nie odniosło odwrotnego skutku i nie został jakiś "kłaczek" w okolicach pamięci czy gdziekolwiek, gdzie mógłby sprawiać problem.

z tego co sie orientuje karta zintegrowana kożysta z ramu, cos ci sie musiało pomylić

 

poza tym:

 

komp udało sie odpalic na matrox'ie pci, stabilny 2h orthosem prio9

wynika wiec z tego że:

albo integra jest zrąbana a chipset działa bez zarzutu

abo jest jakiś problem z jej uruchomieniem

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje karta zintegrowana kożysta z ramu, cos ci sie musiało pomylić

1. Korzysta.

2. Nic nie pomyliłem - miałem na myśli pamięć operacyjną komputera.

 

komp udało sie odpalic na matrox'ie pci, stabilny 2h orthosem prio9

Czyli coś nie tak z grafiką.

Sprawdź ustawienie w bios. Ustaw na OnBoard jako pierwsza lub "Auto".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...