Skocz do zawartości
Specta

Ociężałość Przy Kis 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyszedł czas na zmianę AntyVirusa. Wcześniej był Nod 3 - wszystko hulało, ale pojawił się wirus którego Nod przepuścił i byłem zmuszony przeinstalować system. Po reinstalacji zainstalowałem Kaspersky Internet Security 2009. Program mi się podoba, wykrywa zagrożenia i generalnie nie mam większych zastrzeżeń. Jednak zawsze używałem do przeglądania zdjęć świetnego programu FastStone Image Viewer. Tym razem jest problem. Na pewno jest to związane z KIS2009. Gdy otworzę zdjęcie FastStone się przywiesza. Nie chce zamknąć zdjęcia i wrócić do systemu. Czy ktoś miał podobne problemy i ustawił na to KIS'a ? Dodam, że już dużo próbowałem - FastStone dla Kasperskyego jest w zaufanych itd.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Specta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Te wszystkie free to coopa.

Z tego co wymienił zzizzy najlepsza jest avira,avg to kicha,a chwast! avast! dużo krzyczy,a mało robi (nawet w wersji Pro,płatnej)

NIS 2009 jest fajny i nie muli kompa,a kasperzak to masakrator -on i mks potrafią zwiesić kompasa (mks przy skanie zabrał mi 1.4GB RAM'u ! :D ).

Dobry jest też RIS (Rising)-nie muli i skuteczny,ale nie występuje po polskiemu niestety co u niektórych go dyskwalifikuje.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu zmieniać antywirusa? Proponuję zainstalować najnowszą wersję KIS 2010. Działa zdecydowanie lepiej niż 2009, nie muli, wiele błędów poprawiono. Póki co dostępna wersja angielska, ale już niebawem premiera po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sposobu korzystania z Sieci oraz dostępu do niej. W przypadku, gdy jest to sieć osiedlowa czy cokolwiek z routerem/serwerem (a więc filtrami/firewallem) po drodze, to taki KIS (antywir + firewall + coś tam jeszcze) jest zbędne.

 

Często instaluję ludziom systemy i w zdecydowanej większości przypadków FF + Avira + (dla początkujących) TeaTimer (pakiet Spybot S&D) załatwia sprawę. Jeśli ktoś nie uruchomi sobie robactwa sam ignorując przy tym ostrzeżenia Aviry, to raczej nic mu nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...