Skocz do zawartości
Mefikon

Czy Markowy Komputer Ma Sens?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie Dell to dobra firma. Jeśli specyfikacja Ci odpowiada, to czemu nie.

 

Mój znajomy dostał od brata (z "wysp") pełny zestaw marki HP. Moje odczucia są takie że zamiast ładować kasę w coś gotowego, stworzyłbym własny zestaw, bo jako zaawansowanego użytkownika cieszy mnie skompletowanie elementów, a nawet nauczenie się czegoś, poznanie budowy nowego sprzętu podczas montażu. Wprawdzie mój komputer był składany przez firmę, ale dokładnie zgodnie z moim zleceniem. Potem i tak rozwaliłem zestaw na części pierwsze i złożyłem po swojemu, bo mi się na przykład nie podobało że dany wiatraczek jest tu a nie tam, albo sposób prowadzenia kabli. Na przykład kabelek od dźwiękówki do graficznej (audio SPDIF->HDMI) był w pudełku bo się składaczom nie chciało instrukcji przelecieć i sprawdzić co to jest i do czego. Kolejna zaleta własnego zestawu - gwarancja na każdy element z osobna. W zestawie ma cię nie interesować co jest wewnątrz obudowy. Nie poprawisz żadnych połączeń jeśli coś przestanie działać, nie odkurzysz budy, nie dołożysz najmniejszego elementu wewnętrznego. Chyba że masz zamiar złamać zasady gwarancji.

 

Jeszcze jedna rzecz która nie podoba mi się w tym zestawie (i w zaprzyjaźnionym HP-ku jest tak samo!), to bezsensowna niezgodność z ATX. Bo kto wymyślił żeby płyta główna była na lewym boku? Płyta jest do góry "nogami", czy co? Jak się ma rozprowadzanie ciepła? Bo jeśli całość komputera jest po prostu odbiciem symetralnym ATX-PC, to raczej nie będzie zgodny z normalnymi elementami. Nie wiem jak to jest dokładnie, ale miałbym obawy przed kupieniem.

 

Pozostawiam do osądzenia innym użytkownikom, szczególnie takich którzy mieli więcej wspólnego z takim zestawem niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy (uczelnia) dwie pracownie na markowych komputerach. Są to FSC i Dell. Co do zalet: absolutna cisza!, pomimo kilku wentylatorów komputery są praktycznie niesłyszalne i serwis - następny dzień roboczy mam sprawny komputer. Co do minusów to faktycznie oba mają "inne" płyty główne. Nie jest to na pewno standard ATX czyli po skończeniu się gwarancji naprawa może być droższa. Reszta podzespołów jest "standardowa" czyli z ew. wymianą nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się rodzi pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz. Moim zdaniem komutery firmowe są na tyle droższe, że nie opłaca się ich kupować, ale z drugiej strony niektórych po prostu na to stać i nie chcą się bawić ze sprzętem. No i do tego sprzęt jest zaplombowany, ale jak coś się popsuje to zazwyczaj gwarancja działa elegancko. Zadałeś pytanie na forum ludzi interesujących się komputerami, więc pewno większość osób będzie Ci doradzało złożenie składaka (sam bym tak zrobił na Twoim miejscu).

 

W tym konkretnym zestawie bardzo brakuje informacji o grafice (730x raczej powinien mieć coś porządniejszego, niemniej...)

 

pozdrawiam

 

 

P.S A właśnie, w zasadzie to mam w szafce jednego starego Compaq służącego jako serwerek. Płyta główna absolutnie niestandardowa, ale reszta normalna. Jest cichy i mały, ale to P3 chłodzony pasywnie, a nie potwór do grania.

 

P.S 2 Faktycznie, jest opis grafiki. Coś mi oczy dziś dowcipy robią :)

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie planowałem zakupu kompa firmowego i chciałem złożyć konfiguracje zalecane tu na forum (robiłem to wcześniej i zawsze byłem zadowolony).

Patrząc na podzespoły trafiłem na ten komp i całkiem mi się spodobał i cena w zakresie możliwości.

Nie jestem jakimś super maniakiem komputerowym i nie muszę koniecznie otwierać kompa, z drugiej strony budowa z podzespołów to dla mnie nie problem.

 

Co do potrzeb to moja żona jest architektem i robi wizualizacje 3D. Ja używam sporo Photoshopa. Chciałbym też pograć w diablo jak wyjdzie i MW2 :razz: . Do reszty mam xboxa.

Myślę, że ta maszynka sprostałaby naszym wymaganiom chciałem jednak poznać Waszą opinię.

 

Ps

grafika to DUAL SLI 1GB nVidia GeForce GTX 280 - ktoś mnie uprzedził

Edytowane przez Mefikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam swoje trzy grosze. W moim domu jest 5 komputerów. Mój komputer, który jest wykorzystywany zarówno do pracy jak i do zabawy to składak, pozostałe to różne modele formy DELL.

Dlaczego właśnie tak? Bo pozostałe mają działać i już, mój jest do grzebania. Muszę przyznać, że nie było żadnych problemów z DELL'ami. Mają odpowiednie i solidne zasilacze, ciche wentylatory, i zwartą budowę. Są więc dobrym rozwiązaniem dla osoby, która chce kupić komputer i po prostu używać, nie dokładając co kwartał nowych części.

Edytowane przez cyberdave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ciszą, to bywa różnie - pamiętam jakieś gotowce Acera, które miały całkiem niezłe wnętrze (oczywiście mocno przepłacone), ale były jednak głośne...

 

Zazwyczaj wnętrze takiego gotowca jest mocno przepłacone, a do stworzenia cichego komputera nie potrzeba wydawać więcej o tyle, że bardziej opłaca się brać gotowca... No i oczywiście modernizacja takiego gotowca, to druga sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowce to jest bezsens. płacisz marżę dwa razy. raz dla producenta hardware, drugi raz dla firmy która w zasadzie zrobiła przy nim tylko to że wymyśliła nazwę i złożyła do kupy... za 1350 funtów można mieć dużo lepszy sprzęt. zresztą ktoś widział ile dell woła za ten zestaw? :wacko:

 

a i jeszcze jedno kompatybilność z normą ATX. wszystko jest w jak najlepszym porządku, jedynie obudowa jest w standardzie BTX.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...