Skocz do zawartości
tommymm

Monitor Do Pracy I Rozrywki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic monitor LCD (22''-24''), ktory wykorzystywany bedzie glownie do prac biurowych, przegladania internetu i ogladania filmow, sporadycznie do gier np unreal turnament.

 

Obecnie bedzie podłanczany do laptopa z ukladem graficznym mobile intel965 express chipset family, chociaz w pozniejszym czasie najprawdopodobniej do jakiejs stacjonarki.

 

Raczej nie chce monitora na matrycy TN, zalezy mi na dobrym i naturalnym odwzorowaniu kolorow, ogolnie na dobrych parametrach technicznych przekladajacych sie na jakosc wyswietlanego obrazu.

 

Mam zamiar poswiecic na monitor do 2000 zl, a jak nic nie znajde to ostatecznie dorzuc do tego jakies 500-700zl. Nie jestem grafikiem wiec mam nadzieje ze jednak cos sie dla mnie znajdzie.

 

Wstepnie zastanawialem sie nad modelami: NEC P221W, Samsung Syncmaster F2380 i Fujitsu Siemens ScenicView P24W-5Eco. Co do tego NECa to czytalem na forum ze jest problem z kalibracja wiec pewnie bede musial go sobie podarowac.

 

Tak wiec prosze o pomoc w podjeciu trudnej decyzji: w jaki model obecnie warto zainwestowac pieniadze?

Czy lepiej wybrac monitor z rozdzielczoscia full hd, czy 1680x1050 jest wystarczajace w kontekscie pracy i ogladania filmow?

Edytowane przez tommymm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w najnowszej partii NEC P221W jest ale starsze miały niedostrojony overdrive co powoduje problemy przy ruchomym obrazie (gry). Kalibracja to już mniejsze piwo - można zlecić i mamy spokój.

 

Nie wiem jak EIZO 2232 ale model 2231 nawet do grania się nieźle nadaje (świetnie wyregulowany overdrive - praktycznie bez błędnie) ... do filmów świetnie (czarny dosyć głęboki jak na LCD).

 

Jak chcesz fullHD to można spróbować EIZO S2242 - ale tu nie wiem jak duży będzie LAG ... no i cena ponad budżet nawet z dodatkowym dodatkiem dodającym x-P .

 

Samsung ma niedoregulowany overdrive więc do gier średnio.

 

Czy lepiej wybrac monitor z rozdzielczoscia full hd, czy 1680x1050 jest wystarczajace w kontekscie pracy i ogladania filmow?

1680x1050 mi wystarcza ale wiadomo że lepiej byłoby 1920x1200 ... nawet kosztem wydajności (potrzeba mocniejszej k. graf. by mieć tą samą wydajność co w 1680x1050 (tutaj gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic monitor LCD (22''-24''), ktory wykorzystywany bedzie glownie do prac biurowych, przegladania internetu i ogladania filmow, sporadycznie do gier np unreal turnament.

1. HP LP 2475W - około 2200 zł.

2. Philips 240PW9ES - około 1800 zł.

 

 

Ta sama matryca H-IPS, świetne kąty, ekstra czas reakcji piksela, mały Input lag, dobra regulacja jasności.

Do filmów super, 24" Full HD, ekstra kąty w kolorach ( praktycznie żadnych zmian nawet przy dużym kącie ), kolorki klasa ( chociaż trochę mocniej świeci czerwony i zielony ze względu że są to monitory o szerokim gamucie ).

 

 

Mam zamiar poswiecic na monitor do 2000 zl, a jak nic nie znajde to ostatecznie dorzuc do tego jakies 500-700zl. Nie jestem grafikiem wiec mam nadzieje ze jednak cos sie dla mnie znajdzie.

Tym bardziej powyższe modele plasują się w Twoich widełkach.

 

 

Wstepnie zastanawialem sie nad modelami: NEC P221W, Samsung Syncmaster F2380 i Fujitsu Siemens ScenicView P24W-5Eco. Co do tego NECa to czytalem na forum ze jest problem z kalibracja wiec pewnie bede musial go sobie podarowac.

Z tych modeli jeszcze do zastanowienia się nad modele Fujitsu. Chociaż tutaj też dziwna sprawa, bo model ten jest na matrycy H-IPS ( taka jak w HP i Philips ) ale też pierwsze wersje wychodziły na S-PVA, czyli loteria.

 

Tak wiec prosze o pomoc w podjeciu trudnej decyzji: w jaki model obecnie warto zainwestowac pieniadze?

Czy lepiej wybrac monitor z rozdzielczoscia full hd, czy 1680x1050 jest wystarczajace w kontekscie pracy i ogladania filmow?

Imo tylko i wyłącznie 1920x1200. Przy pracy dodatkowa powierzchnia jest wielką wygodą a przy filmach to chyba nie muszę mówić, im więcej tym lepiej. A jak będziesz oglądał 720p/1080p to już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle jeszcze nie podjalem decyzji co do wyboru monitora. Niestety czytajac posty natknalem sie na termin wide gamut. Z pewnoscia nie bedzie mi on potrzebny, tym bardziej ze powoduje nienaturalna reprezentacje barw w przypadku braku wsparcia wide gamut przez palikacje. Moim faworytem byl HP LP2475W, ale to go skreslilo.

 

Zastanawiam sie teraz nad dellem U2410, co prawda tez wide gamut (niestey), ale na http://www.cnet.com.au/dell-ultrasharp-u2410-339298064.htm#comment-1 pisza ze jednym z profili tego della jest "sRGB and Custom Color" co rozumiem przez to ze nie bedzie wystepowal niekorzystny efekt spowodowany wide gamut.

Czy ktos z was ma moze ten monitor? Czy rzeczywiscie profil typu sRGB and Custom Color pomoze rozwiazac problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z normalnym gamutem masz jeszcze Nec 2490 WUXi2, ale to przekracza budżet. Ten Dell 2410U jest wg, a profil sRGB to zależy jak jest zestrojony. W HP też jest sRGB i jest cienki. Dell się chwali, że odchyłki w kolorach nie są większe niż DeltaE 5 co jest super wynikiem. Jak to w praktyce, nie mam pojęcia. Jak go dostane w łapki to przetestuję, jednak na razie z braku czasu się za to nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu podjalem decyzje i na moim biurku mam della u2410. Dostalem go z 3 letnia gwarancja premium obejmujaca m.in. wymiane gdy znajde chociaz jeden wadliwy piksel.

Na codzien w pracy spedzam czas na monitorze z matryca PVA tak wiec do IPS nie mam jak na razie zadnych zastrzezen. Co do wide gamut to profil sRGB spelnia bardzo dobrze swoje zadanie. Widac zanczna roznice pomiedzy profilem np standard a sRGB. Gdyby ten dell nie mial mozliwosc korekcji glownie koloru czerwonego pewnie zwrocilbym ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...