Skocz do zawartości
AMD Rulezz

Jaką nagrywarkę wybrać w cenie do 300 zł

Jakiej firmy nagrywarke polecasz ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jakiej firmy nagrywarke polecasz ?

    • ASUS
      1
    • LG
      4
    • Philips
      1
    • LiteOn
      25
    • Yamaha
      1
    • Plextor
      3
    • inna firma. Podaj jaka.
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Teac'a bym polecił,a elostatnie jego nagrywarki 48x i 52x są robione przez ASUS'a więc nie jest już to samo :-(. Yamaha bodajże wycofała się z produkcji nagrywarek, a Plextora do ceny 300 zł raczej nie kupisz ... ja stawiam na LiteOn'a z LG widziałem różne przygody zarówno CD-RW jak i CD-ROm i nie chce mieć do czynienia z tymi napędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki, 52% na liteon-a to wystarczająca przewaga. oczywiście temat pozostaje otwarty ale zdecydowałbym się na LiteOn-a. Też bym wolał 32X nagrywarkę bo ciszej chodzą :)

a samsug odpada na starcie bo widzę jak cedek samsunga chodzi.

Plextory są nieopłacalne, niby takie drogie a testy pokazują że nie są rewelacyjne.

Kupię nagrywarkę najwcześniej koło weekendu albo nawet później więc poprzyglądam się dyskusji jeszcze. Może jakieś konkretne modele LiteOn-a? pewnie jest kilka modeli 32x/48x. 52x raczej odpada, za szybko będzie kręcił płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesciles w ankiecie plextora. To tak jakbys chcial umiescic mercedesa za 150 tys miedzy samochodami klasy sredniej i pytal sie co kupic do 50 tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

To jakoś dlugo mnie tyle wypala Sony x24 więc chyba nie jest tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesciles w ankiecie plextora. To tak jakbys chcial umiescic mercedesa za 150 tys miedzy samochodami klasy sredniej i pytal sie co kupic do 50 tys zl.

chcę wiedzieć jaka jest najlepsza. a i tak nie kupię powyej 300zł. sam ustaliłem taki limit bo różnicy nie zauważę. nie mam studia nagraniowego tylko w domu chę używać.

ale tak dla pełniejszej oferty zamieściłem plextora, chciałem wiedzieć czy warto czy płaci się za "firmę" jak w intelu. na razie liteon i teac są najczęściej polecane, liteon ponad 50% !:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poleca plextora bo jest za drogi. Z Yamaha robia najlepsze napedy cdrw. Daj ankiete "Jaka nagrywarke chcialbys dostac w prezencie" to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tydzien temu TEACA 52x24x52 przesiadajac sie z modelu tej samej firmy ale 16x. Dostalem ja za 310zl w wersji black :D

Wprawdzie nie wypalalem jeszcze maksymalna predkoscia, wypalam na razie wszystko x40 co mi w zupelnosci wystarcza.

Co do glosnosci to zauwazylem ze zalezy ona od nosnika.....nagrywalem na jakims no-name i wyla jak szalona....

Mimo wszystko podczas samego nagrywania jest cichutka, rozpedza sie tylko przy otw. sesji i jej zamykaniu.

 

Polecam z czystym sumieniem TEAC 52x :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

To jakoś dlugo mnie tyle wypala Sony x24 więc chyba nie jest tak różowo.

 

Może to przez wyłączone Dma.

 

A tak to bym wziął Lite-ona za 185 zł 48/24/48 :wink:

 

A reszte na coś innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica jaki naped...kazdy teraz ma 2letnia gwarancje. W zasadzie kazda lamie najnowsze zabezpieczenia, a czesto zalezy to od softu, a nie samej nagrywary - bierz ten ktory ci sie bardziej podoba.

I LiteOn i LG maja dobry serwis.

Kupilem LG 48x bo takie byly... i zwisa mi czy nagra plyte w czasie 2.31 czy 2.35, ale wiem, ze sa ludzie, ktorzy przez te pare sekund stwierdza, ze jakas firma jest lepsza od drugiej.

Zabezpieczenia - hmm, pytanie ile dziennie kopiujecie zabezpieczonych plyt? 100-200 a moze... 0.

Takie pytanie lepiej zadac na forum cdrinfo.pl i takze tam poczytac testy... wtedy wychodzi, ze te napedy (lg i liteon) a raczej roznice miedzy nimi sa znikome...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma trwałość 100 000 godzin

LiteOn 70 000 godzin, różnica jest ale nie wiadomo jak to było mierzone.

Poza tym większość nagrywarek ma bufor 2MB. Inne dane są podobne. czas dostepu 100ms, takie same systemy zapisu. Zwracałem uwagę na napędy 48x i 52x, CDRW raczej wolę 24x lub 32x bo tym się głównie różnią. niektóre mają nawer 16x więc taka odpada, jak kupuję nową to żeby było te 24 lub 32x.

wygląd asusa jest lekko dziwny ale nisko komp stoi więc to mały problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica jaki naped...kazdy teraz ma 2letnia gwarancje. W zasadzie kazda lamie najnowsze zabezpieczenia, a czesto zalezy to od softu, a nie samej nagrywary - bierz ten ktory ci sie bardziej podoba.

I LiteOn i LG maja dobry serwis.

Kupilem LG 48x bo takie byly... i zwisa mi czy nagra plyte w czasie 2.31 czy 2.35, ale wiem, ze sa ludzie, ktorzy przez te pare sekund stwierdza, ze jakas firma jest lepsza od drugiej.

Zabezpieczenia - hmm, pytanie ile dziennie kopiujecie zabezpieczonych plyt? 100-200 a moze... 0.  

Takie pytanie lepiej zadac na forum cdrinfo.pl i takze tam poczytac testy... wtedy wychodzi, ze te napedy (lg i liteon) a raczej roznice miedzy nimi sa znikome...

Jedna wielka bzdura to tak jakbys powiedzial ze niema roznicy miedzy samochodami co z tego ze maluch ma 25sek 0-100 a porche jakies 4 zupelnie niczym sie nieroznia, poczytaj troche o nagrywarkach zamiast pisac bzdury na temat o ktorym niemasz zielonego pojecia, roznica miedzy liteonami i LG jest tak ze od modelu 42 48 52 liteony lamia wszystkie zabezpieczenia i maja lepsza krzywa korekcji bledow ( i bynajmniej niejest to sprawa softwaru a hardweru ) ...

 

Plextor produkuje dobre przegrywarki ale drogie , czy sa one najlepsze to bym sie spieral ale ... nnapewno sa dobre ,

 

TEAC produkuje bardzo dobre napedy podejzewam ze lepsze niz plextora za to teac ma tez tansze modele dlla zwyklego usera , (jeszcze 2 lata temu gdy zwykla nagrywarka kosztowala 900 zl to TEAC kosztowal prawie 2 tys ).

 

Yamaha, - niemialem okazji testowac wiec sie niewypowiadam z tego co slysze z opin ludzi to jest dobra

 

ASUS mialem okazje dzialac z dwoma napedami asua i jedno powiem , niewidzialem GLOSNIEJSZEGO NAPEDU (moze akurat jeszcze jakas stara technologia bo to byl chyba CS 24x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nagrywarki to nie samochody. A co Liteon to faktycznie sa dobre i deklasują wszystko w tej cenie. Ale nie chodz tu o sekundy a o inne właściwości. Ja mam Sony 24x10x32 i jestem zadowolony mnie wystarczy. Ale jak bym teraz kupował to pewnie Liteon. Podstawa to korekcja błędów a nie "x" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram , optymalny zestaw nagrywara 42x z dobra korekcja bledow i jeste jesszcze kolo 8 wspolczynnikow okreslajacych jakosc nagrywarek ale szkoa sie o tym rozpisywac - ale bzdura jest twierdzic ze firma nagrywarki jest bez roznicy bo i tak wszystkie lamia zabezpieczenia itp , bzdura bo wlasnie niewszystkie lamia a niektore prawie wogole ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

To jakoś dlugo mnie tyle wypala Sony x24 więc chyba nie jest tak różowo.

A swistak siedział i ........

 

Nie może tak szybko nagrywać. Prędkość podstawowa= 150KB

x24 = 3600 KB

x 60 sekund( 1 minuta) =216000 KB

 

Płyta 700 MB / 216 MB = ponad 3 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet wypalarka 52 nie bedzie wypalala w 2 minuty a i 60 watpie zeby dobila do dwoch minut bo to jest predkosc maksymalna a tak naprawde wypala caly czas z predkoscia +/- 24x - 32x wiec sciemy niewalic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

To jakoś dlugo mnie tyle wypala Sony x24 więc chyba nie jest tak różowo.

A swistak siedział i ........

 

Nie może tak szybko nagrywać. Prędkość podstawowa= 150KB

x24 = 3600 KB

x 60 sekund( 1 minuta) =216000 KB

 

Płyta 700 MB / 216 MB = ponad 3 minuty

No może nie patrzyłem albo płytka miała nie całe 700MB oczywiście + wejście itd. czyli razem to się pewnie z 5 min uzbiera. Ale Kogo to obchodzi ? 3 min czy 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupowac RW to koniecznie z metoda zapisu P-CAV lub CAV. Przykladowe modele to:

Teac 48x16x48x - Teac CD-W548E (P-CAV)

Teac 52x24x52x - Teac CD-W552E (CAV)

Lite-on 48x24x48 - LiteOn LTR-48246S (CAV)

Lite-on 52x24x52 - LiteOn LTR-52246S (CAV)

Lite-on 52x32x52 - LiteOn LTR-52327S (CAV).

 

na pewno nie polecam nagrywarek LG (ani wczesniejszych ani nowszych).

 

Osobiscie polecalbym TEACa (mialem juz kilka CDROMow i RW Teaca, podobnie tez Lite-ona i LG).

Na drugim miejscu Lite-on.

LG nie oplaca sie kupowac (dobre modele LG, rzadko spotykane w Polsce sa duzo drozsze od TEACa i wcale nie lepsze. W sklepach wystepuja przewaznie tanie i beznadziejne modele LG).

 

Wiecej o trybach zapisu poczytaj na http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/metody_za...technologia.php

 

Wlasnie dlatego nagrywarki przy dokladnie tej samej predkosci nagrywaja plytki w roznym czasie (te z Z-CLV przy predkosci 40x nawet do pol minuty dluzej !!

Przy zmianach predkosci w trybie Z-CLV wystepuja tez bledy, z ktorymi gorsze CDki moga miec problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no t osuper chłopaki, widzę, że tylk oliteon się opłaca. no i stówka w kieszeni a dokładniej to szybciej starsi kupią :) do 200 zł i super sprzęcik, wypas :!:

dzięki, już jestem zdecydowany :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy coś narzekają na LiteOny.. a za taką cenę naprawdę jest świetan..

mam od roku 32x.. wypaliłem w tym czasie kilkaset płyt i ani jednej nie zepsuło..

a przepraszam.. jedna się nie nagrała.. ale się okazało że ktoś ją markerem po stronie nagrywanej podpisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...