Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

JESTEM BARDZO CIEKAWY CZY KTOŚ PUSZCZAŁ OD RAZU PO ZAKUPIE fsb >niż 166 i WYŁANCZAŁ ZAWSZE PRĄD CZY LISTWĘ NA NOC – i nie miał przy tym nigdy tego problemu z komunikatem „Warring..”, bo może

 

ja mam ustawione tak i zawsze wyłączam listwe na noc i nie mam tego i innych komunikatow mowiących o bledach.

 

Moj Soltek dziala super od ok. 3 miesiecy - wprawdzie mam ustawione tylko FSB 180 - synch. z pamieciami 2,5-3-3-8 TwinMos - Barton 2,5

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti- nie ma zielonego pojecia ale jeżeli masz wersje RL to pewnie masz raid więc raczej TX2+Raid –Bios ???

 

XOR- obyś nie przeszedł na ciemną stronę mocy po tej przeróbce na 2V, tak jak VIP(ciekawe co zabiło jego płytę), co do tych trzasków jeżeli posiadacze Ver D je posiadają to jestem spokojny pewnie ten typ tak ma ale warto by się dowiedzieć co dokładnie to powoduje pewnie support Soltka to wie?

 

Jerzy- jaka Ver płyty i jakie kondesatorki przy procku masz?

 

Mam takie pytanko czy ktoś wie jakie AGP jest bezpieczne dla RADKA 9100, bo na starej płycie BX z AGPx2 miałem ustawione 105Hz ale na tej trochę się waham na razie mam na 80Hz nie wiem czy to coś może zaszkodzić? A wkurza mnie bardzo, że w tych nforce2 nie działa fast-writes???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello..

 

Pomyslalem sobie ze moj duren sie juz troche wygrzal i moze pojdzie wyzej.. Wchodze do biosu - zmieniam z 205 na 208 - botuje sie na 100 mhz.. Wchodze sobie do biosu i mysle co by tu zmienic. Wkoncu zmienilem jedna z zakladek (nie wiem dokladnie jak sie nazywa) ale CPU cos tam z Agresive na Optimal.. Ustawiam 208 magistrale - rusza..

 

Doszedlem do 217 - 2h Prime stable. Wiecej nie daje narazie bo moj Codeszajs moze tego nie wytrzymac..

 

Radze wam z tym poprobowac bo jak widac u mnie dalo swietne rezultaty. Dodam ze bez zmiany napiecia na procu.

 

Mysle ze powinienem dojechac do jakis 225 FSB ale najpierw to musze zamowic jakas dobra zasilke.

 

Dodam ze pamiatki mam asyncro - 266 nie wytrzymuja powyzej 200. Ale Hyper X 433 w drodze.

 

I teraz pytanie - czy jak wstawie nowe pamiatki i puszcze syncro to moge miec problemy z tak wysoka magistrala? Czy jedynym ograniczeniem FSB beda pamiatki czy plyta moze cos kaszanic z wysokim ustawieniem syncro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti- nie ma zielonego pojecia ale jeżeli masz wersje RL to pewnie masz raid więc raczej TX2+Raid ?Bios ???

 

XOR- obyś nie przeszedł na ciemną stronę mocy po tej przeróbce na 2V, tak jak VIP(ciekawe co zabiło jego płytę), co do tych trzasków jeżeli posiadacze Ver D je posiadają to jestem spokojny pewnie ten typ tak ma ale warto by się dowiedzieć co dokładnie to powoduje pewnie support Soltka to wie?

 

Jerzy- jaka Ver płyty i jakie kondesatorki przy procku masz?

 

Mam takie pytanko czy ktoś wie jakie AGP jest bezpieczne dla RADKA 9100, bo na starej płycie BX z AGPx2 miałem ustawione 105Hz ale na tej trochę się waham na razie mam na 80Hz nie wiem czy to coś może zaszkodzić? A wkurza mnie bardzo, że w tych nforce2 nie działa fast-writes???

U mnie Fast Writes działa i wcześniej jak miałem Soltka tez działało. Wina karty graficznej.

A poza tym nie zauważyłem żeby podciąganie taktowania AGP coś dawało, no może tylko oprócz ryzyka uszkodzenia karty graficznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku dotyczącego szlifowania i polerowania radiatora, to :oops: zapomniałem dodać, że miałem tak duże rowki i rysy, iż zeszlifowałem ponad 1mm chyba i co za tym idzie bardzo ważna rzeczą jest wtedy szlifnąć(pogłębić) ten schodek na podstawkę po założeniu może się okazać, że radiator wisi w powietrzu nad prockiem i trzeba władować dużo pasty aby był styk a im więcej pasty tym gorzej najlepiej żeby jej w ogóle nie było tylko trzeba by uzyskać dwa idealne lustra na procku też(teoretycznie), co do używania pasty polerskiej to bym był ostrożny bo na pewno zapycha micropory a ciepła nie przewodzi tak dobrze jak pasta, lepiej dorwać gdzieś papier 2500 co Conti go użył a potem może filcem trochę jeszcze nie zaszkodzi dodam że ja swojego jechałem szlifierką oscylacyjną najlepiej jachac po kolei (200,300,500,800,1200 i więcej ja się dostanie), co do dziwnego sposobu zakładania pasty arctic Ceramique (nie cienko tylko kropka na środku) to jestem zupełnie zaskoczony(może ten typ tak ma??????? Albo brak luzu o którym pisałem wyżej). :D

 

Vengeance- co do serii procka to, aż tak się nie orientuję możesz sprawdzić w najnowszej Sis of Sandra co ona poda jeżeli napisze A0 a nie B0 to na pewno kiepski do kręcenia, najlepiej próbuj go reklamować z tą uszkodzoną diodą termiczną jeżeli masz paragon powiedz, że myślałeś że to zasiłka wymieniłes i dalej ci się restaruje przy dużym obciążeniu i że doszłeś końcu że to procek ma uszkodzoną diodę termiczną a na Soltku taki procek nie może działać poprawnie ze względu na ABS dopłać i weź XP2000!!! :wink:

 

Mariuszkasp- Co do tej zasiłki Rubikon to radzę sprawdzić czy to nie stuczka firmy Rubicon aby ukryć te wadliwe serie zasiłek Codegena co paliły wszystko w kompie, ponieważ nazwa ta dziwnie kojarzy mi się z dystrybutorem Obudów komputerowych i naszych kochanych płyt Soltek firmą RUBIKON???

:cry:

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eencik- nie polecam tych drogich pamięci Hyper moje KINGMAXY 433 kosztowały 205zł i po podniesieniu napięcia 2.7-2.8 chodzą na podobnych parametrach co Hyper-szit CL 2 i są przy tym zimne, są także inne bardzo dobre pamięci np. Nowe Twinmos z serii Twister a jestem przeciwnikiem pamieci Kingston bo płacisz za reklamę i monopol na Polskim rynku!!!!!!!!! (zwalczaj wszelkie monopole to ceny będą spadały!!!!!!), poza tym Soltek zaleca do dualu KINGMAXY ,jak nie idzie ich dostać w Chojnicach to spróbuj w necie, ale pewnie dałeś już zaliczkę więc już pozamiatane!!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti- nie ma zielonego pojecia ale jeżeli masz wersje RL to pewnie masz raid więc raczej TX2+Raid ?Bios ???

 

XOR- obyś nie przeszedł na ciemną stronę mocy po tej przeróbce na 2V, tak jak VIP(ciekawe co zabiło jego płytę), co do tych trzasków jeżeli posiadacze Ver D je posiadają to jestem spokojny pewnie ten typ tak ma ale warto by się dowiedzieć co dokładnie to powoduje pewnie support Soltka to wie?

 

Jerzy- jaka Ver płyty i jakie kondesatorki przy procku masz?

 

Mam takie pytanko czy ktoś wie jakie AGP jest bezpieczne dla RADKA 9100, bo na starej płycie BX z AGPx2 miałem ustawione 105Hz ale na tej trochę się waham na razie mam na 80Hz nie wiem czy to coś może zaszkodzić? A wkurza mnie bardzo, że w tych nforce2 nie działa fast-writes???

U mnie Fast Writes działa i wcześniej jak miałem Soltka tez działało. Wina karty graficznej.

A poza tym nie zauważyłem żeby podciąganie taktowania AGP coś dawało, no może tylko oprócz ryzyka uszkodzenia karty graficznej ;)

Fast Writes tez barrrdzo niewiele daje, jesli wogole cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz moja kolej na INFO.

 

Zakupiłem płytę SOLTEK FRN2-L rev.C1 BIOS 1,5 forpoweruser

Kondensatory wokól socketu są z "mercedesa" - takie brązowe...

Zworka na 133, kręciłem, aby osąiągnąć FSB=200 i miałem niezłe zjazdy. Ostatecznie udała mi się ta operacja - 11x200, ale jest wesoło, bo np. jak dam na 10x200 to system już nie wstaje - bios się bootuje choć nie zawsze.

Co do odpinania napięcia to moja płyta wogóle nie traci ustawień, czasem po podpięciu go spowrotem wyskakuje "proccesor overclocked" czy coś w tym stylu - zjeżdza mi wtedy FSB na 100MHz, ale wystarczy że wyłącze kompa powerem, włącze i już wskakuje 200MHz...

Ogólnie jestem zadowolony, choć płyta ma grymasy i to wieeeeelkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moją płytą (soltek sl 75frn2 :lol: ) - raczej duży problem. Otóź podczas kopiowania z cd-romu jak i nagrywania płytki obciążenie procesora wynosi 100% - praktycznie nie można ruszyć kursorem myszy a o słuchaniu muzy nie ma mowy!! Nagrywarka nie jest wanięta ponieważ na innym kompie działa bezbłednie, próbowałem zmiany taśm, instalowłem różne stery do płyty główniej, jak i sprawdzałem jej działanie bez sterowników, nawet wymieniłem zasilacz na mocniejszy - gdyż miałem słabiutki. LOL podejżenia padaja na SoLTEKA, lecz ja się na tym nie znam i Was prosze o rady czym może być spowodowany taki stan rzeczy.

 

Będe wdzięczny za każde sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moją płytą (soltek sl 75frn2 :lol: ) - raczej duży problem. Otóź podczas kopiowania z cd-romu jak i nagrywania płytki obciążenie procesora wynosi 100% - praktycznie nie można ruszyć kursorem myszy a o słuchaniu muzy nie ma mowy!! Nagrywarka nie jest wanięta ponieważ na innym kompie działa bezbłednie, próbowałem zmiany taśm, instalowłem różne stery do płyty główniej, jak i sprawdzałem jej działanie bez sterowników, nawet wymieniłem zasilacz na mocniejszy - gdyż miałem słabiutki. LOL podejżenia padaja na SoLTEKA, lecz ja się na tym nie znam i Was prosze o rady czym może być spowodowany taki stan rzeczy.

 

Będe wdzięczny za każde sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moją płytą (soltek sl 75frn2 :lol: ) - raczej duży problem. Otóź podczas kopiowania z cd-romu jak i nagrywania płytki obciążenie procesora wynosi 100% - praktycznie nie można ruszyć kursorem myszy a o słuchaniu muzy nie ma mowy!! Nagrywarka nie jest wanięta ponieważ na innym kompie działa bezbłednie, próbowałem zmiany taśm, instalowłem różne stery do płyty główniej, jak i sprawdzałem jej działanie bez sterowników, nawet wymieniłem zasilacz na mocniejszy - gdyż miałem słabiutki. LOL podejżenia padaja na SoLTEKA, lecz ja się na tym nie znam i Was prosze o rady czym może być spowodowany taki stan rzeczy.

 

Będe wdzięczny za każde sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moją płytą (soltek sl 75frn2 :lol: ) - raczej duży problem. Otóź podczas kopiowania z cd-romu jak i nagrywania płytki obciążenie procesora wynosi 100% - praktycznie nie można ruszyć kursorem myszy a o słuchaniu muzy nie ma mowy!! Nagrywarka nie jest wanięta ponieważ na innym kompie działa bezbłednie, próbowałem zmiany taśm, instalowłem różne stery do płyty główniej, jak i sprawdzałem jej działanie bez sterowników, nawet wymieniłem zasilacz na mocniejszy - gdyż miałem słabiutki. LOL podejżenia padaja na SoLTEKA, lecz ja się na tym nie znam i Was prosze o rady czym może być spowodowany taki stan rzeczy.

 

Będe wdzięczny za każde sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moją płytą (soltek sl 75frn2  :lol: ) - raczej duży problem. Otóź podczas kopiowania z cd-romu jak i nagrywania płytki obciążenie procesora wynosi 100% - praktycznie nie można ruszyć kursorem myszy a o słuchaniu muzy nie ma mowy!! Nagrywarka nie jest wanięta ponieważ na innym kompie działa bezbłednie, próbowałem zmiany taśm, instalowłem różne stery do płyty główniej, jak i sprawdzałem jej działanie bez sterowników, nawet wymieniłem zasilacz na mocniejszy - gdyż miałem słabiutki. LOL podejżenia padaja na SoLTEKA, lecz ja się na tym nie znam i Was prosze o rady czym może być spowodowany taki stan rzeczy.

 

Będe wdzięczny za każde sugestie

Dlaczego tyle razy ten sam post :roll: ???

A jak z ustawieniem trybu transferu w biosie i w windows - powinien być tryb UDMA, kabelek 80 żyłowy, poprawnie ustawione slave/master, odpowiednia długość kabla, na tym samym kablu nie powinno być urządzeń z różnym transferem bo zwalnia do najwolniejszego na kablu.

A może coś się z czymś nie lubi np. hdd z cd?

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Dziś miałem szlifowania ciąg dalszy.... . Pogłębiłem "ząbek" na radiatorze i zająłem się coopershitem. Podobno laserem robiony a piłować 800 musiałem z 30 min zanim stracił górki i doliny no i stał się odrobinę cieńszy. Założyłem pastę wg. zaleceń producenta - kropla na środek (tak jest na stronie arctica!!! - z zaznaczeniem, że ceramique zakłada się inaczej niż silver). Temperaturka cacy 39~42 oraz 47~53 przy 33 st w budzie. Jak za tydzień będą wyższe - jak nic wy..{cenzura}..e ceramique :twisted: - to już 4-ty raz jak po świeżym założeniu pasty jest procek zimniejszy.

 

Już gdzieś pisałem, że jeszcze ani razu (no może raz, ale nie pamiętam :wink: ) nie widziałem napisu "proccesor overclocked" czy coś w tym stylu, ani razu też nie zjechało FSB na 100MHz. Kondensatorki sanyo, komp co noc wyłączony listwą, max fsb jakie ustawiłem to 214 (x11; v1,7), dalej było niestabilnie. Napięcia nie zwiększam a i na codzień też tak nie kręce - po co przy tej grafie.. .(teraz 10x200) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde sory za te posty, wczoraj mi net szwankował, lub cos sie działo z forum i dostawałem komunikat że nie ma połą czemia.

 

PROSZE MODÓW UO USUNIĘCIE ZBĘDNYCH POSTÓW!

 

Jeszcze raz sory za kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDACHO- jeżeli temp. Miedzy CPU Die a ABSII wynosi więcej niż 15C to jest kiepsako, trzeba albo zmienić chłodzenie albo nad nim popracować. Ja kupiłem tą płytę głównie dla tego że pokazuje temp. z jądra procka czyli ABSII.  Ja miałem na moim  SPIRE WhisperRock IV 2500 obr. z oryginalna pastą podobne wyniki czyli w stresie przy 1.725V 2200Hz -76C ABSII i CPU Die 56C, po oględzinach radiatora okazało się, że można się w nim przeglądnąć lecz po przejechaniu palcem był szorstki i pełen rowków po prostu trafiłem na zapicowany egzemplarz, wiec go szlifnełem i wypolerowałem  papierami ściernymi tak żeby był gładki co prawda lustra nie uzyskałem ale za to po nałożeniu bardzo cienko prawie przezroczysto pasty srebrnej od Tytana i otwarciu obudowy wyniki zmienił się nieźle – w stresie ABSII- 58C a CPU Die- 53C i tu widać od razu jak zmieniła się różnica miedzy ABS a CPU tylko 5C a nie 20C więc chłodzono znacznie lepiej zaczęło odbierać ciepło od procka. 

o ja p.... , wywalilem tego zalmana cnps-6000cu co go mialem i zalozylem starego titana d5t a wicherek na nim zamienilem na coolermastera orange neon i szok: tempa ABS- 70'C przy cpudie-50'C spadla do 55'C przy cpudie 50'C , zalmana mialem zalozonego NAPEWNO dobrze , styk radiatora z procem wypolerowany na lustro,napewno równo ,malo pasty itd. po zmianie na cienko spolerowany radiator odrazu taki stok , wystawiam na allegro tego zalmana niech go cholera , jutro biore do roboty titana na polerowanie ,wczesniej nie patrzalem na tempe ABS bo mowie ze jak to z wnetrza rdzenia to tak musi byc bo cpudie pokazywalo w normie ,dzieki PIOTR ze mnie zainteresowales tym tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz moja kolej na INFO.

 

Zakupiłem płytę SOLTEK FRN2-L rev.C1 BIOS 1,5 forpoweruser

[...]

rev.C1 :?: :?: :?: a co to za nowy wypust?

No nie wiem, tak pokazuje cpu-z, ale nie wiem czy można mu wierzyć... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coraz bardziej się potwierdza, że ta seria z brązowymi kondensatorami nie lubi jak mu się napięcie całkowicie odcina bo wywala ten durny komunikat Warring….. i 100Hz ustawia, Lysyn i Ajdaho pisali, że po wgraniu Biosu 1.7L nastąpiła poprawa, ale ja niebyłym takim optymista bo mi to przeszło samo po 2 tygodniach na 1.6l ale po tym jak spaliła mi się zasiłka Codeszit to bywało że wcale nie chciał się włączać(nic nie pomagało) musiał nawet na kilka godzin bez baterii kompa zostawiać alb wyjąć wszystko i ponownie włożyć aby się obudził dlatego cały czas mam kompa podłączonego bezpośrednio do gniazdka i od tego czasu nie mam żadnych problemów z tym komunikatem teraz jak przesadzę z o.c. to uruchamiam po prostu z wciśniętym Insertem. Ciekaw co będzie jak końcu go wyłączę z sieci, czy na 1.7L będzie ok.??? :lol:

 

"Q"- co do tego problemu z nagrywarką to dziwne albo się rzeczywiście coś gryzie albo coś jest źle podłączone, ale spróbuj na początek nagrywarka powinna być najlepiej podłączona sama albo z CD-Rom na jednym kablu ale ona zawsze Master a Cd-Rom Slave, podłącz tak ja w instrukcji do płyty z zachowaniem kolorów czyli (niebieska) końcówka do Płyty głównej (szara) do Slave np. Cd-Rom a (czarna) do Master czyli CD-RW, też najlepiej wgraj najnowsze sterowniki nForce 3.12 IDE SW choć na starych też powinno działać chyba że w ogóle zapomniałeś wgrać tych sterów do nforca???, jeżeli masz starą nagrywarkę może musisz zastosować stary kabel 40 żyłowy, najlepiej podłącz po prostu tylko samą CD-R do IDE 2, i jeden dysk do IDE1 i zobacz czy problem będzie występował jeżeli nie to znaczy że któryś z pozostałych twoich napędów się gryzie z nagrywarką. POWODZENIA!!! :wink:

 

AJDAHO- cieszy mnie niezmiernie , że mogłem w czymś być pomocny, uważam ten temat z polerowaniem chłodzonek i odczytem temp. z ABS za bardzo ważny dla miłośników o.c., lecz nie chce mi się wierzyć że ten twój ZALMAN jest aż tak cienki, jeżeli sam go szlifowałeś to może musisz pogłębić ten rowek na podstawkę o czym pisałem kilka postów wyżej. Rozwijając temat chłodzonek to przed zakupem jak jeszcze miałem neo+ to przeczytałem chyba wszystkie dostępne recenzje chłodzone w necie bo chciałem wyszukać tanią, cichą i wydajną powiedziałem sobie że nie wydam więcej niż 60zł bo bez przesady nie dam za chłodzono 150zł jak DURONA 1400 można kupić 190, którego w garażu na pewno bym nie zrobił a chłodzono przy odrobinie zapału pewnie bym sobie wytopił ze starych rurek aluminiowych po namiocie!!!, więc okazało się że można kupić takie właśnie chłodzonko

jakie sobie wymarzyłem po prostu musi być jak największy radiator i to nie koniecznie z wkładką miedzianą i musi być bardzo duży wiatraczek bardzo ważne żeby był wysoki np. 35mm i wtedy wystarczy 2300obr. czyli cichutki, a nie 5000obr i meczący hałas!!! Taki właśnie jest najnowszy TYTAN D9TBCU 35/R1 z wkładką miedzianą lecz miałem pecha wykupili o czym pisałem wcześnie musiałem wziąć kolejny czyli ten co mam SPIRE niestety nie tak dobry ale też tylko ok.. 60zł po szlifnięciu jest ok. Niestety te dwa tanie chłodzonka są zaniedbywane przez nasze serwisy internetowe rzadko testowane pewnie wina leży po stronie dystrybutora pewnie ich do testów nie wysyła i ludzie wydają kupę szmalu na chłodzona, które nie są lepsze a nawet gorsze co pokazuje nam ABSII. .

:wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

Patrząc na wyniki zamieszczone tutaj:

http://www.pclab.pl/art7972.html

można sądzić, że dobrze, że nie mieli tego Titan TTC-D9TB/Cu35/R1 w sklepie :wink: - w kńcu Spire WhisperRock uzyskał o 1 stopień lepszy wynik - i to z diody w sockecie (no chyba, że asus odczytuje z rdzenia).

Jak będziesz chciał jeszcze poprawić wydajność to trzeba zająć się wentylem. Zakupiłem ostatnio sunon KD 1208 PTS2 H.M. (23 zł z przesyłką) - mała wichura :twisted: , przy 2900obr/min ma przapływ >52CFM (spire przy 2300 - 28CFM). Trzeba go oczywiście troche zwolnić ~ 2300 i wtedy jest cichszy !! od wentyla spire a nadal wieje że hej i temperaturka o 2-3 st w dół - a jak trzeba to zapas "mocy" jest 8) .

 

No i jeszcze jedna przewaga radiatora spire - wyprofilowanie:

1. miejsce, 2.wieje na kondziorki, 3. jest ciszej !! - sprawdziłem doświadczalnie (bo mam radiator z cm x-dream) - mniej szumi powietrze "przebijające" się przez radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

Dzisiaj szlifowalem najpierw 400 potem 600 800 i na koniec 1200

Smarowalem srebrem na srodk proca spadek temp mniej wiecej 5-8 C

Nie duzo ale tez nie malo :D

Dzieki to był niezły pomysł

 

Conti tez mam Coller Master X-Dream z reg oborotów on ma przepływ od 31,4-62,8 zaleznie od rpm 2500-4800 i własnie to jego szlifowałem,

nie uwazam jednak ze jest ot jakis rewelacyjny wentyl ale ujdzie wazne ze cichy.

 

Bios zmieniłem na 1.7flb jak narazie stabilnie zobaczymy pózniej

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że przy spire szum powietrza "omywającego" liski radiatora jest mniejszy niż przy x-dreamie właśnie z powodu wyprofilowania radiatora (oczywiście porównując głośność przy tym samym wentylu). Wydajnościowo jest podobnie - chociaż przy spire mam o 2 st mniej (znowu - przy tym samym wentylu) a spire odrobinę cichszy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz nie chce mi się wierzyć że ten twój ZALMAN jest aż tak cienki, jeżeli sam go szlifowałeś to może musisz pogłębić ten rowek na podstawkę o czym pisałem kilka postów wyżej.

zalmany 6000cu nie takiego stopnia jak inne radiatory dla socket A, tam jest równa podstawa ale o mniejszych gabarytach(nie zachodzi na całe gniazdo tylko na tę część w której jest proc),sam coolerek jeszcze ujdzie jesli sie nie zamierza podkrecac proca ,przy standardowym napieciu i wiatraku ustawionym na silent radzi sobie dosc dobrze ale w momencie podniesienia napiecia na procu nawet ustawienie wentyla na max nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zainstalował i używa nowych driverów do dźwięku (A3.53) :?:

Date 2004-01-05

http://www.soltek.com.tw/soltek/download/d...75FRN2-L#driver

:oops:

Najpierw pomyślałem, że to te same co Realtek ALC650 Drivers v3.53

z 25 grudnia (mają 8.8MB), ale te ze strony solteka mają ciut więcej -22 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...