Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przez nowe wersje 8RDA+ glosno o roznych kondensatorach,tych lepszych i tych gorszych.......zastanawiam sie jakiej firmy sa kondensatorki na naszym Soltek'u  :?: wie moze ktos cos na ten temat bo ja jakos dopatrzec sie nie moge  :?

Ktoś kiedyś chyba mówił, że na Rev D są SANYO, a na Rev E to nie wiem.

Jak na razie nie wybuchaja a ni nic innego więc chyba nie są najgorsze.

uuu ja na D sa SANYO to rewelacyjnie bo podobno sa mocne (te same sa na 8RDA+ rev.2.1)

 

zaraz poszukam jakis informacji na te temat.Wiesz moze gdzie to czytales :?: :?: :?:

Zdawało mi się , że ktoś mówil o tym w naszym topicu. Także pewności nie ma, że to Sanyo. A w Rev E podobno już jakiejś innej firmy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem :D (str.17)

 

Xor napisal :

 

"Mam juz nowa wersje plyty - z pasywnym chlodzeniem mostka. I zmiany nie ograniczaja sie tylko do tego - roznice pomiedzy poprzednia wersja plyty (ver: D) a nowa (ver: E3) sa rowniez w ulozeniu kondensatorow w okolicy wtykow zasilania, inny producent kondensatorow (na starej mialem SANYO i GSC, teraz nawet nie wiem co mam - ale na pewno nie SANYO ) i badziewna 'wajcha' przy sockecie - mam PLASTIKOWA(...)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem ten post i mam pytanie bo niekótrych rzeczy nie rozumiem, jak suatwiaci timing dla pamici, mam 400 mhz i przy usatwieniu procka na 150 mhz pokazuje mi ze pamicei tez pracuja na 150 mhz , przeciez powinny na 200 mhz, nie moge zminic usatwienia fsb na pamieci jest auto, bios 1.4 , athlon 2000+ jak najlepiej powinienem usatwic to wszytko w biose zeby grało na max?

i co to jest ze asynhronicznie idzie komus 200 mem a na synhronicznie tylko 160 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o taktowanie pamieci to wlasnie najwydajniejszy jest tryb synchroniczny.Czyli jesli procesor pracuje na fsb150 to pamieci powinny tez pracowac na 150 (w DDR300),system bedzie wtedy pracowal sprawniej niz w trybie asynchronicznym (proc fsb150,pamiec fsb200 (DDR400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzki vip , a co z usatwieniami timingów ?

Jak sie włacza ustawienia synhro / asynh, czy na ustawieniach asynhronicznych moge wyciagnac wiecej z procka (mhz)

Czy majac bios 1.4 załadowac bios 1.1 ? Czy mzoe sie to skonczyc porazka ? - nie odpaleniem

i jesli mozesz czy jest jakas rada no ze ze czasmi nie chce wsat, tzn trzeba bateryjke wyciagnac , reset cmos lub inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, nie rozciągajmy niepotrzebnie topicu powielając ciągle te same wypowiedzi, bo nie wnosi to nic nowego do tematu, a tylko jest się później trudniej przebić przez całość aby znaleźć coś faktycznie użytecznego... klasyczny przykład przerostu formy nad treścią :x

 

patryk -> podaruj sobie z pierwsze 10 stron i poczytaj dalej - sysko było omawiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem i nie znalazlem info na tema tego czy sa jakies przeciwskazania do ładwoania biosu 1,1 jesli mam oryginalnie 1.4 słyszałem ze sa z tym jakeis trudnosci , stad pytanie.

to po co wogóle odp na pytanie skoro na tym forum wszytko juz było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem i nie znalazlem info na tema tego czy sa jakies przeciwskazania do ładwoania biosu 1,1 jesli mam oryginalnie 1.4 słyszałem ze sa z tym jakeis trudnosci , stad pytanie. 

to po co wogóle odp na pytanie skoro na tym forum wszytko juz było.

gdybys czytal dokladnie,to bys wiedzial ze problemy z D1.1L sa tylko przy FRN2-L rev.E z rev.D chodzi bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli spokojenie moge 1.1 a nie lepiej ten nieoficjalne o/c ?

czytałem ze jeden kolega miał od ciebie inf jak nalepiej poustaiwc wszystko w biosie , pisał cos o wyłączeni fast write ale nie był pewien co jeszcze aby poszło wyzej, czy przy fsb auto pamieci sa autoatycznie przełaczane w tryb synhro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli spokojenie moge 1.1 a nie lepiej ten nieoficjalne o/c ? 

czytałem ze jeden kolega miał od ciebie inf jak nalepiej poustaiwc wszystko w biosie , pisał cos o wyłączeni fast write ale nie był pewien co jeszcze aby poszło wyzej, czy przy fsb auto pamieci sa autoatycznie przełaczane w tryb synhro.

OC bios ma problemy ze stabilnoscia,flashuj D1.1L

 

wylaczenie fastwrites poprawia stabilnosc,natomiast tryb synchroniczny aktywuje sie w D1.1L poprzez ustawienie pamieci na 100% wzgledem fsb

 

wszystko co Ci tutaj napisalem bylo juz walkowane w tym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziki koncze juz z pytaniami i meczeniem ale siedze od dwóch dni przed monitorem i przelecenie tych 36 stron , moze przeoczyłem , a moze juz mi sie wszytko zlewa, jeszcze raz dzieki za posiwiecony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_VIP_, Michnik, Xor, Vader znacie jakąś stronkę z instrukcją jak drutmodować palomino? Wkur... mnie to FSB 140MHz i pamięć asynchronicznie zapuszczona na 420MHz, bez sensu ale póki co i tak najwydajniej, chciałbym zapuścić 200x7.5, przynajmniej odżyje mój Geil, a proc i tak już stracił gware

Zapodajcie linki jak coś byście mieli

_VIP_mam nadzieje że wypoczęłeś na urlopie heh tak długo cie nie było :wink:

najprosciej byloby odblokowac wszystkie mnozniki laczac mostki lakierem na srebrze.To jest jak najbardziej wykonalne,ale trzeba troszke cierpliwosci (5h sie z tym cackalem :wink: ).Co do drutmod'a na palomino to niestety nic mi na ten temat nie wiadomo (ale przyznam sie ze zawiele sie tym tematem nie interesowalem :wink: )

 

Z dobrym chlodzeniem Antek powinien smigac 9x200

_VIP_ a masz gdzieś w swoim domowym archiwum fotki z instrukcją jak je ze sobą połączyć? Na co muszę zwrócić szczególną uwagę i na co uważać? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorow na rev E to chyba sa to GSC - chyba dobre...? :D

 

Rezystor - sprzedaj nerke i kup sobie bartka ! Palomino i gaile - wiesz, to nawet jakos dziwnie brzmi ! :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest tutaj

 

co do zmian ktore ja wprowadzilem,zamiast kropelki mozesz uzyc zwyklasylikonowa paste silikonowa H (bedzie latwo wszystko zmyc).Na poczatek maznj troche silkonowki na proca,przejedz po procku np.karta telefoniczna,pasta powinna rowniotko wypelnic otwory miedzy mostkami.Pozniej lakier do lapki i POJEDYNCZO leczysz kazdy mostek.Ja robile tak : laczylem pierwszy mostek,odczekalem jakies 20min az lakier byl suchy i zabieralem sie za kolejne itd.

 

Jedna rada : NIE SPIESZ SIE i rob wszystko dokladnie.Nie zalamuj sie jak za pierwszym razem nie wyjdzie,mi udalo sie za 4 czy 5 razem

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorow na rev E to chyba sa to GSC - chyba dobre...? :D

Xor,gdzie Ty miales na rev.D ten kendziorki SANYO :?: ,moja MoBo jest naszpikowana GSC,a SANYO NIET

 

(albo kurna mam drugi raz taka jazde ze Soltekiem.Moja DRV5 nie byla ani zwykla DRV5 ani DRV5-C ,a chodzila na fsb200.Teraz sie dowiaduje ze D powinna miec kendzorki SANYO ,a E GSC.Ja znowu mam D z GSC :lol: ,az mi sie przypomina tekst Bruce'a Willisa z Die Hard2 "jak ten sam facet moze wdepnac dwa razy w te same gowno" oczywiscie tym razem w gowno o pozytywnym znaczeniu :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorow na rev E to chyba sa to GSC - chyba dobre...? :D

Xor,gdzie Ty miales na rev.D ten kendziorki SANYO :?: ,moja MoBo jest naszpikowana GSC,a SANYO NIET

...

Sprawdz wszystkie - ja na starej plycie mam 2 typy wyraznie rozniace sie kolorystyka - jedne to wlasnie SANYO, a reszta (wiekszosc) to GSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorow na rev E to chyba sa to GSC - chyba dobre...? :D

Xor,gdzie Ty miales na rev.D ten kendziorki SANYO :?: ,moja MoBo jest naszpikowana GSC,a SANYO NIET

...

Sprawdz wszystkie - ja na starej plycie mam 2 typy wyraznie rozniace sie kolorystyka - jedne to wlasnie SANYO, a reszta (wiekszosc) to GSC.

na plycie mam kendziorki czarne i granatowe, wczoraj wszystkie ogladalem i wszystkie to GSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie mam kendziorki czarne i granatowe, wczoraj wszystkie ogladalem i wszystkie to GSC

Na maila wysle Ci czesc zdjecia mojej starej plyty (tylko tyle mam przy sobie :P) - tam jest 5 wysokich i 4 niskie - o ile dobrze pamietam, to te niskie to wlasnie sa SANYO. Ale sprawdze dokladnie i jutro zapodam. Ale byc moze daja kondensatory jakie akurat maja pod reka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na plycie mam kendziorki czarne i granatowe, wczoraj wszystkie ogladalem i wszystkie to GSC

Na maila wysle Ci czesc zdjecia mojej starej plyty (tylko tyle mam przy sobie :P) - tam jest 5 wysokich i 4 niskie - o ile dobrze pamietam, to te niskie to wlasnie sa SANYO. Ale sprawdze dokladnie i jutro zapodam. Ale byc moze daja kondensatory jakie akurat maja pod reka :?:

to czekam na mail'a

 

UPDATE:

 

tak jak myslalem,na Twojej plycie faktycznie sa SANYO, umnie w ich miejscu sa GSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja od 3 tygodni jade na Feelu 300W i jak dotą płyta żyje ;)

Co prawda teraz troche mam odrasowane bo mam 13x166Mhz, ale wszystko chodzi lux. Przez tydzień chodziło na 9x200Mhz i też się nic nie działo. Chyba jednak ten mój Chieftec 360W coś byl trefny. A może już nie wytrzymywał mojego całego sprzętu i 11.5x200MHz na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ -->Sprawdzilem, i dokladnie jest tak, jak Ci wczesniej napisalem - te mniejsze mam SANYO. Choc sa tylko 4 :P

 

I panowie, to straszne !

Chcialem wczoraj pobic _Vip_ a w fsb - ale... TO STRASZNE !

Zamiast po wygrzewaniu chodzic wyzej, juz mi nie wchodzi na 244... :cry: buuuu....

Na 242 chodzi swietnie, ale dalej juz wcale... Potrzebny mi vdd-mod ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ -->Sprawdzilem, i dokladnie jest tak, jak Ci wczesniej napisalem - te mniejsze mam SANYO. Choc sa tylko 4 :P

 

I panowie, to straszne !

Chcialem wczoraj pobic _Vip_ a w fsb - ale... TO STRASZNE !

Zamiast po wygrzewaniu chodzic wyzej, juz mi nie wchodzi na 244... :cry: buuuu....

Na 242 chodzi swietnie, ale dalej juz wcale... Potrzebny mi vdd-mod ! :D

ej Xor kurde,nie to forum :wink:

 

Berkut juz pracuje nad tymi ukladzikami do modow (wiecej szczegolow moje www :arrow: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ -->Sprawdzilem, i dokladnie jest tak, jak Ci wczesniej napisalem - te mniejsze mam SANYO. Choc sa tylko 4 :P

 

I panowie, to straszne !

Chcialem wczoraj pobic _Vip_ a w fsb - ale... TO STRASZNE !

Zamiast po wygrzewaniu chodzic wyzej, juz mi nie wchodzi na 244... :cry: buuuu....

Na 242 chodzi swietnie, ale dalej juz wcale... Potrzebny mi vdd-mod ! :D

ej Xor kurde,nie to forum :wink:

 

Berkut juz pracuje nad tymi ukladzikami do modow (wiecej szczegolow moje www :arrow: )

Taaa, widzialem juz 2 Twoje watki - i tu, i tam, i czekam z niecierpliwoscia na wyniki kombinacji Berkuta :) A i sam nie siedze z zalozonymi rekami i czynie poszukiwania na zachodnich forach :P

 

A tak nawiasem - moze by latwiej bylo zapytac support Solteka ? Jak nie znajde sam zadnego info, to tak zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...