Skocz do zawartości
Włodi

Iiyama Prolite B2409hds

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten monitor już od ponad 3mc, używam go prawie codziennie po pare godzin i jest z nim jeden duży problem, mianowicie strasznie pieką mnie od niego oczy. Grzebałem w ustwieniach, próbowałem różnych opcji, na wszystkie sposoby. Nie mam powłączanych żadnych bajerów, trybów, które tylko rozjaśniają obraz a jasność/kontrast mam na 30%, gdyż monitor strasznie świeci po oczach.Ma on 24" i nie ważne czy oglądam na nim TV z daleka, czy siedze metr od niego oczy zawsze tak samo pieką. Nie bolą tylko własnie pieką.

Do jakości obrazu nie mogę sie przyczepić pozatym, że matryca za mocno świeci.

Na moim starym monitorze lcd LG oczy mnie nigdy nie piekły, zresztą zmieniałem je; raz lg raz iiyama i na lg oczy wyraźnie odpoczywały co jest dziwne bo na obydwóch monitorach zawsze miałem to samo odświeżanie 60Hz, lecz nie sądze, żeby była to wina odświeżania gdyż próbowałem na niższych rozdziałkach z odśw. 75Hz i nic to nie dało.

 

I teraz nie wiem co zrobić? Sprzedać go i kupić inny? Trafiłem na jakiś trefny egzemplaż, czy poprostu te monitory tak mają?

Mój kumpel sprzedaje na giełdzie różne monitory i mówi, że ludzie właśnie często skarżą sie na iiyamy że oczy od nich bolą/pieką.

 

Prosze o jakieś porady.

 

EDIT: Może dodam jeszcze, że monitor posiada matrycę TN i rozdzielsczość 1920x1080)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem jedyny. Cóż, nie pozostaje chyba nic innego jak sprzedać ten monitor. Rozglądałem się już za jakimś innym 24" za ok 1000zł i znalazłem tego asusa:

http://www.allegro.pl/item726004761_24_asu...omputronik.html

 

Pytanie podstawowe czy od takiego monitora nie będą mnie piekły oczy?

Jak się ma ten asus w jakości obrazu do iiyamy, jak z czasem reakcji, jasnością itd?

 

Tego asusa doradził mi kumpel, sam ma jakiś niższy model i jest zadowolony. Ja niestety troche za mało miałem z tymi monitorami do czynienia a u kumpla to musiałbym pare dni posiedzieć żeby sprawdzić czy oczy nie pieką dlatego proszę Was o pomoc.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdżałem już z jasnością / kontastem do 15% i obniżałem procenty kolorów- nic to nie dawało. Pozatym nic nie widziałem tak było ciemno. Oczy jak piekły tak pieką, a zwłaszcza jak w coś gram.

Ale pozatym jest jeszcze coś: gdy np. w grach coś się płynnie porusza to widać jak matryca pozostawia po sobie taki czarny cień na krawędziach obiektu. Podobnie jak przeglądam to forum (białe litery na szarym tle) to w trakcie przewijania strony suwakiem litery rozdwajają się pozostawiając właśnie ten cień. Można by to zaliczyć do smużenia ale to jednak troche inaczej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może smużenie albo źle wyregulowany overdrive ( dopalacz kryształków ) i dlatego takie cuda się dzieję.

 

A co do problemów z oczami, to też czasem tak mam, że kupa dni jest ok, a czasem jakiś dzionek to mnie pieką. No ale u Ciebie jest to problem na okrągło, więc inna kwestia. Może jednak spróbuj z innym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...