Skocz do zawartości
Shadar Logoth

Zestaw Tylko Do Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje pomocy w złożeniu zestawu do grafiki dla mojej znajomej. Na chwilę obecną tylko grafika 2D (raster, wektor), ale przyszłościowo ma być również do 3D i obróbki wideo.

 

Na szybko złożyłem coś takiego (ale nie jestem zadowolony):

 

Zestaw:

 

CPU: INTEL Core I7-860 - 1029 zł

Płyta główna: ASUS P7P55D Evo IP55 S-1156 649zł

RAM: Patriot 6GB DDR3 1866 Viper II Triple XMP LLK CL7 - 969zł

Karta graficzna: nVIDIA QUADRO FX 4500 (ukłon w strone 3D) - 1200zł

Obudowa: ANTEC THREE HUNDRED - 239zł

HDD: 2x SEAGATE 1TB 32MB NCQ ST31000528AS (RAID) - 538zł

DVD: LG GSA-H42L - 55zł

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - 294,99zł

Chłodzenie: Pentagrama Karakorum?

 

Nie potrafię uzasadnić dlaczego akurat te części, dlatego proszę Was o opinię i pomoc.

 

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dołącze się do tematu, potrzebny sprzet do 3dtudia do 5k zl.

 

procek wybiore pewnie i7 950 - ~2000zl

ramu z 6x 2gb - 1500zl

 

tylko jaka do tego grafa i plyta glowna ?? grafika mysle ze cos pokroju gtx 260 bo przy renderowaniu i tak program jej nie uzywa tylko procka..

dzieki i pozdro

partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dołącze się do tematu, potrzebny sprzet do 3dtudia do 5k zl.

 

procek wybiore pewnie i7 950 - ~2000zl

ramu z 6x 2gb - 1500zl

 

tylko jaka do tego grafa i plyta glowna ?? grafika mysle ze cos pokroju gtx 260 bo przy renderowaniu i tak program jej nie uzywa tylko procka..

dzieki i pozdro

partyboy666

 

na i7 950 szkoda kasy lepiej kup 920 i bez problemu podkrecisz go na box chlodzeniu do 3,2 albo i lepiej i 1000 ci zostanie , plyte glowna polecam DFI DK x58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje pomocy w złożeniu zestawu do grafiki dla mojej znajomej. Na chwilę obecną tylko grafika 2D (raster, wektor), ale przyszłościowo ma być również do 3D i obróbki wideo.

 

Na szybko złożyłem coś takiego (ale nie jestem zadowolony):

 

Zestaw:

 

CPU: INTEL Core I7-860 - 1029 zł

Płyta główna: ASUS P7P55D Evo IP55 S-1156 649zł

RAM: Patriot 6GB DDR3 1866 Viper II Triple XMP LLK CL7 - 969zł

Karta graficzna: nVIDIA QUADRO FX 4500 (ukłon w strone 3D) - 1200zł

Obudowa: ANTEC THREE HUNDRED - 239zł

HDD: 2x SEAGATE 1TB 32MB NCQ ST31000528AS (RAID) - 538zł

DVD: LG GSA-H42L - 55zł

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - 294,99zł

Chłodzenie: Pentagrama Karakorum?

 

Nie potrafię uzasadnić dlaczego akurat te części, dlatego proszę Was o opinię i pomoc.

 

Pozdrawiam,

Dawid

jeśli to ma być 2D to już lepiej dążyć do X58 - większa bo trzykanałowa przepustowość pamięci. 3 moduły po 2GB , nawet 1600mhz bedą lepsze, nie wiem jakie macie zapotrzebowanie na pamięć - ja np. ostatnio pracowałem na 110MP i pobierało mi ze 2GB, Oczywiście wiaodmo wystarczy miec otwarte kilka projektów i ram zajęty - dlatego jeśli będzie potrzeba to będzie 6 modułow po 2GB

co do karty grafiki - i jego ukłonu , karty FX to bez sensu , chyba że wiecie że dany program nie będzie działać na zwyłym konsumenckich. FX4500 to 7900GTX , bardzo stara karta. Najczęsciej cała rużnica między FX a geforce kończy się na Antialliansigu w trybie projektowania w openGL , równie dobrze można sobie zmniejszyć "sharpness" na monitorze LCD ,a na CRT to juz żadna róznica

ja bym w ogóle dał X58 i 920 - wyjdzie tyle samo. a pamiątki wziałeś triple ale chipset dwukanałowy - tak wiec juz wiesz - weź X58 i pamiatki 1600mhz, choć wydaje mi się ze można dostać 1866mhz za 200zł za 2GB, czyli o 30% taniej niz ty proponujesz

tak więc 2 seagaty i FX4500 - to najlepiej dokupić kiedy ta przyszłość nastąpi. Chłodzenie - to tylko zależy od wyczulenia na halas, bo na siłe mozna zostać przy boxie nawet. jest test schładzaczy na pewnym portalu od 3 dni.

 

witam, dołącze się do tematu, potrzebny sprzet do 3dtudia do 5k zl.

 

procek wybiore pewnie i7 950 - ~2000zl

ramu z 6x 2gb - 1500zl

 

tylko jaka do tego grafa i plyta glowna ?? grafika mysle ze cos pokroju gtx 260 bo przy renderowaniu i tak program jej nie uzywa tylko procka..

dzieki i pozdro

partyboy666

no jeśli nie używa to w ogóle po co kupować ? lepiej kupić sobie coś pokroju NVS400 i kupic drugi monitor żeby tam chociaż gg odpalic albo menedzer plików. N0o chyba że aero ... no to HD4350 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

ram jest tak dla przykładu cenowego, choć i tak jest zdrowo za dużo wart :D kupić dwa zestawy po 6gb te z najtańszych wyniosą jakieś 850 za dwa (polecam gskill pi mają nalepsze parametry i cenę) co pozwali obniżyć koszt o 300zł i pozwoli zakupić chłodzenie, karak choć dobry odpada bo nie jest dodstatecznie wydajny do tego proca, mugen albo noctua albo xigmateki, grafa pasywna - bezgłośna, zasilacz najlepszy najcichszy ;) dyski 2tb na magazyn bardzo ciche i chłodne, na system bezgłośny i piekielnie szybki ssd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

bezsens, po co piekielnie szybki dysk SSD ? przecież w grafice 2D pracuje się na pamięci RAM , a w edycji wideo - liczy sie tylko zapis sekwencyjny gdzie raid0 na klasycznyhc dykach nie ma sobie równych. no i 2 kanały przy trzech mozliwych..

Procesor: Intel Core i7-920 Bloomfield LGA1366 BOX - 950,00 zł

Płyta główna: asus P6T - 750,00 zł

Pamięć: HyperX 3xDDR3 2GB 2000MHz CL9 (9-9-9) XMP Tall HS - 700,00 zł

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F2 500GB Serial ATA/300 7200rpm 16MB - 190,00 zł

Karta graficzna: HD4350 - 110zł

nagrywarka DVD - 80,00 zł

Preferowany zasilacz: OCZ PCPower&Cooling Silencer 750W Quad lub Corsair TX750 - 450,00 zł ( jesli nie będize potworka GPU to wystarczy nawet odpowiednia zasiłka za 250zł)

Chłodzenie: Scythe Mugen 2 - 200,00 zł

to jest razem ~3430zł

+ np. obudowa three hundred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wziąłem pod uwagę wasze sugestie i wyszło coś takiego... :)

 

CPU: INTEL Core I7-920 - 979 zł

Płyta główna: ASUS P6T SE X58 649zł

RAM: 3x Patriot 4GB DDR3 1600 LLK CL7 Dual - 1161zł albo OCZ REAPER 6GB 3x2GB 1600MHz CL7 - 669,99zł

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD4670 512MB DDR3 - 231zł

Obudowa: ANTEC THREE HUNDRED - 239zł

HDD: 2x SEAGATE 1TB 32MB NCQ ST31000528AS (RAID) - 538zł

DVD: LG GSA-H42L - 55zł

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - 294,99zł

 

Chłodzenie będzie raczej boxowe, wątpię żeby dziewczyna bawiła się w OC.

Co do pamięci RAM tak się zastanawiam czy 12GB jest konieczne... choć z drugiej strony RAMu nigdy za wiele ;)

 

Pozdrawiam,

D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wziąłem pod uwagę wasze sugestie i wyszło coś takiego... :)

 

CPU: INTEL Core I7-920 - 979 zł

Płyta główna: ASUS P6T SE X58 649zł

RAM: 3x Patriot 4GB DDR3 1600 LLK CL7 Dual - 1161zł albo OCZ REAPER 6GB 3x2GB 1600MHz CL7 - 669,99zł

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD4670 512MB DDR3 - 231zł

Obudowa: ANTEC THREE HUNDRED - 239zł

HDD: 2x SEAGATE 1TB 32MB NCQ ST31000528AS (RAID) - 538zł

DVD: LG GSA-H42L - 55zł

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - 294,99zł

 

Chłodzenie będzie raczej boxowe, wątpię żeby dziewczyna bawiła się w OC.

Co do pamięci RAM tak się zastanawiam czy 12GB jest konieczne... choć z drugiej strony RAMu nigdy za wiele ;)

 

Pozdrawiam,

D.

tu widzę różnica w cenie jest znacząca jakbys kupil teraz 12gb a jak potem 6gb po dwa razy . A nie możesz sę dowiedzieć jakie ma zużycie pamięci ?:)

ogólnie raczej spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

bezsens, po co piekielnie szybki dysk SSD ? przecież w grafice 2D pracuje się na pamięci RAM , a w edycji wideo - liczy sie tylko zapis sekwencyjny gdzie raid0 na klasycznyhc dykach nie ma sobie równych. no i 2 kanały przy trzech mozliwych..

A zauważyłeś, że w tym zestawie oprócz ssd (zapewne na system i programy) jest 2x1TB samsunga (pewnie do raida) i ram to nie 2x2 tylko 3x2x2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wziąłem pod uwagę wasze sugestie i wyszło coś takiego... :)

 

 

HDD: 2x SEAGATE 1TB 32MB NCQ ST31000528AS (RAID) - 538zł

jak ci życie danych miłe to weź samsungi f2eg albo pewnie lada dzień pojawią się f3, seagate od trzech serii nie potrafi się odnaleźć.

 

psz3mo :) tak takie jest założenie no ale wszystko jest tam opisane (staram się za każdym razem opisać zestaw jaki komuś proponuję)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci życie danych miłe to weź samsungi f2eg albo pewnie lada dzień pojawią się f3, seagate od trzech serii nie potrafi się odnaleźć.

 

psz3mo :) tak takie jest założenie no ale wszystko jest tam opisane (staram się za każdym razem opisać zestaw jaki komuś proponuję)

jeśli mu dane miłe to na pewno lepiej żeby nie brał macierzy, łatwiej jest stracić dane a odzyskiwanie ich kosztuje 5 razy więcej niż z pojedynczego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce kończy się na Antialliansigu w trybie projektowania w openGL , równie dobrze można sobie zmniejszyć "sharpness" na monitorze LCD ,a na CRT to juz żadna róznica

Ty kpisz czy żartujesz ? Antyaliasing nie ma wiele wspólnego z rozmywaniem. Jak nie rozróżniasz to kup okulary albo białą laskę.

 

ps. a na CRT jeśli nie ma różnicy to znaczy że powinien być już dawno zezłomowany

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kpisz czy żartujesz ? Antyaliasing nie ma wiele wspólnego z rozmywaniem. Jak nie rozróżniasz to kup okulary albo białą laskę.

 

ps. a na CRT jeśli nie ma różnicy to znaczy że powinien być już dawno zezłomowany

nie kpie, ani trochę. AA w programach do projektowania to żaden "ambient" , mówimy o AA w podglądzie projektu a nie w renderingu. Masz tam AA lini , co widać najbardziej na tych lekko ukośnych. Czy warto za to płacić 1000zł extra? wg. mnie raczej nie. Dlaczego napisałem że na CRT daje to jeszcze mniej ? wynika to z rozłożenia subpixeli RGB , kiedy nvidia lub ati robi AA i układa podobnie punkty pomiarowe dla pixela mówi że to "AA3x", tak więc CRT z tą samą rozdziałką według nowoczesnych metod poprawiania obrazu ma potrójna rozdzielczość , a wszystkie plamki są jak wiadomo na CRt okrągłe.

 

Na LCD też można osiągnąć podobny efekt. Kiedy przyjrzysz się pixelowi na LCD widzisz 3 paski - RGB ( lub inny kolor trzeci nie pamiętam) , w zależności od ustawienia opcji "sharpness" światło wydobywające się z tych subpixeli tworzy figure od koła ( przy minimalnym sharpness - są niestety wieksze dziury między pixelami) , aż do idealnego kwadratu - wtedy jednak nawet AA16xQ nie pomoże.

 

jeszcze jedna uwaga - pisząc o CRT i braku efektu AA , nie miałem na mysli 800x640 na 17" , a raczej 1750x1200 na 17" , przy czym zaznaczam że wzrok mam na tyle dobry że widzę plamkę a obraz jest wciąż czytelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...