Skocz do zawartości
Serantor

Początkujący - Proszę O Rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam się do swojego pierwszego LC i chciałem prosić Was o porady co do zestawu.

 

Chłodzone będzie:

e8400 @4,5Ghz

MSI 4890 Cyclone @980/1100

 

W przyszłości może NB i mosfety na Asusie Commando, dobrze żeby pompka i chłodnica to uciągnęły

 

Planuję kupić:

MNP Prison Pro V4 CPU Acetal

Rez od hilfiger

blok na 4890, tutaj pojawia się problem (1)

Nagrzewnica/chłodnica - problem (2)

Laing DDC 1T lub bliźniacza konstrukcja/CO/CWU- wątpliwości (3)

reszta typu złączki, węże, płyn

 

Więc tak:

1. Czy fullcover na zwykłego 4890 będzie pasował na moją kartę? Jest to niereferencyjna konstrukcja, stąd wątpliwości. Zdjecie karty:

Dołączona grafika

 

2. Myślę o nagrzewnicy samochodowej, jednak nie mam czasu i możliwości wyczyścić jej mechanicznie i wlutować złączek, przydałby się też jakiś shroud poprawiający wygląd i obieg powietrza (bycie estetą czasem boli). Czy ktoś na forum zajmuje się może restaurowaniem nagrzewnic na zamówienie? Jej optymalny rozmiar to 28x15cm, nieznacznie większa też będzie ok, możecie polecić mi coś w mniej więcej tych wymiarach? Nagrzewnicę planuję uzbroić w 2 woloobrotowe 120.

 

3. I tu kolejny dylemat nowicjusza - kupować pompę dedykowaną czy kombinować z CO/CWU. W moim LC staram się połączyć wydajność (karta grzeje lepiej niż kaloryfer w zimę), ciszę (komputer chodzi 24/7) i niską cenę. Miejsca w obudowie zbyt wiele nie ma (lancool k7) ale znowu pompy nie są tak wielkie. Czytałem temat o pompach CO/CWU i ku nim najbardziej się skłaniam. Jak wygląda sprawa ze złączkami do takiej pompy, trzeba coś kombinować czy kwestia odpowiedniego rozmiaru?

 

4. Taki blok na procesor wystarczy? Wiecej niż 4,5Ghz raczej nie będę go kręcił, siedzi na napięciu 1,5V, obecne temperatury: idle:40 stopni, stress: ok55 stopni na Thermalright ultra 120 + jakiś acutake 120.

 

Na koniec jeszcze jedno pytanie: Można na forum znaleźć kogoś kto zajmuje się niklowaniem miedzi/aluminium?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pytania zapewne banalne, przeglądałem tematy w tym dziale i niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania, liczę na Wasze opinie.

Edytowane przez Serantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sam sobie odpowiedziałeś, na 99% nie podejdzie skoro jest robiony na referencyjne konstrukcje.

2. Jak kupisz nagrzewnice to nie koniecznie trzeba ją rozbierać, wszytko zależy od stopnia zabrudzenia nie każda ma kamień w środku. Shroud z pleksy może zrobić ci Maniakalny.

3. Najczęściej trzeba dać jakaś redukcje, ale to chyba nie za duży kłopot. Laing jest bardziej delikatny od CO z kolej ono potrzebuje inhibitora korozji CWU nie umie ssać i wszytki chodzą na 230V. Wszytko ma swoje wady jaki i zalety ty musisz zdecydować. ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho powinienes sobie darowac nagrzewnice samochodowe, kup jakas dedykowana chlodnice 3x120. U mnie harrison przestal wydalac juz przy x2 i x850xt... proponuje black water ultimate 123 i pompke cwu grundfosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrzewnic to darować, bo darować czy jest jakiś konkretny powód? Konkretnie chodzi o wydajność takich rozwiązań, no i cena jest sporo niższa.

 

Fakt ja muszę zdecydować, wolę jednak zapytać się o rady bardziej doświadczonych osób, nie ma jakiejś bardzo cichej i zdolnej uciągnąć 5 bloków (cpu,gpu,nb,mosfet) + chłodnicę powiedzmy bw 123 ultimate na złączkach 1/4? Na "taniości" oczywiście też mi zależy i to w dość dużym stopniu. Co oznacza "nie mogą ssać", a raczej jak ma się to do wydajności danej pompy?

Sprecyzuję trochę jesli chodzi o pompy - tania, wydajna na tyle żeby bez problemu uciągnęła 5 bloków i dużą chłodnicę, ale nie zbyt mocną żeby w rezie nie chlupotało (na rezie mi zależy), CICHA i na złączki 1/4 (ostatnie opcjonalne). O korozję nie ma co się martwić, układ będę zalewał feserem.

 

@Borys-Tech: Nie jest problemem przejrzeć sklepy i wybrać najdroższe lub jedne z droższych podzespołów. Szukam czegoś co pozwoli mi zachować niskie temperatury przy rozsądnych kosztach.

Edytowane przez Serantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiftech MCP355 12V (Laing DDC) chyba nic innego nie znajdziesz do takich wymagań.

 

Co do nagrzewnic to są one mało wydajne. Może przy starym sprzęcie się sprawdzało ale obecnie są za słabe. Co do chłodnicy zamiast BWU lepiej weź Swiftecha MCR320 niewiele gorszy od TC.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok co do chłodnicy decyzja na 99% podjęta, będzie prawie na pewno Swiftech MCR320 jeśli uda mi się go upolować.

 

Chciałbym jeszcze poznać opinie o chłodnicy Black Ice Pro 3 (mam możliwość dostać ją dużo taniej niż Swiftecha) i o bloczku Prison V2.

Jeśli chodzi o blok coś mi się obiło o uszy jednak nie wiem nic dokładnie. Jak się ma jego wydajnosć do Swiftech Apogee GTZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...