Skocz do zawartości
garrowq

Mam Nadzieje że To Tylko Niedopatrzenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem dzisiaj przeczyścić mojego kompa. Rozkręciłem moją machinę i po wyczyszczeniu i po podłączeniu wszystkiego komp się włącza ale nie ładuje się bios ani nic.

 

W sumie to przy czyszczeniu tylko odłączyłem kartę graficzną i dodałem malutko pasty termoprzewodzącej, odkurzylem troche, i popracowałem pędzelkiem żeby wykurzyć kurz z okolic CPU. Potem podłączyłem wszystko a tu właśnie taki zonk...

 

Próbowałem zmieniać kolejność pamięci RAM, wyjmowałem baterię na jakieś 2 min - bez skutku. Dlatego proszę Was koledzy o pomoc :)

 

Mam nadzieję, że to tylko jakiś błahy problem i moje niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosu nie resetuje się baterią :P

A niby dlaczego nie?

 

A co do tematu, to miałem ten sam problem i też po czyszczeniu. U mnie pomogło rozłożenie kompa na części pierwsze i odstawienie ich na tydzień. Wczoraj wszystko złożyłem i komp działa normalnie.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że dawno temu kiedy rozkręciłem na części pierwsze wiekowy już komputer: Pentium 100Mhz, płyta Shuttle'a, 4MB Ram, S3Trio etc., przeczyściłem wszystko, przemyłem, złożyłem z powrotem i nic. Można było naciskać Power, ale komp się nie włączał (wentylatory się kręciły, ale na monitorze czarny ekran). No to nic z powrotem na części i od nowa składanie, znowu to samo.

Rozebrałem wszystko znowu na części i po kolei: najpierw płyta i procesor, włączam Power, ok działa, słychać pikanie. Dokładam kartę graficzną i... wszystko ok, obraz na monitorze, dokładam dysk twardy, dalej działa i w końcu CD-ROM.

Jak się później okazało, kiedy jeszcze kilka razy go rozebrałem i złożyłem z powrotem, że kiedy się go składało na raz (wszystko powpinało) to komp nie działał. Należało po każdym dołożeniu jakiejś części (procesor, RAM, grafika etc.) uruchomić kompa przyciskiem POWER, następnie wyłączyć, wpiąć coś innego i znowu POWER. W przypadku zaniechania tej czynności i np. podpięciu dwóch rzeczy naraz (ot choćby grafika i RAM) komp już się nie uruchamiał. Do dzisiaj się nie dowiedziałem dlaczego tak się działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Niestety na razie oddałem kompa do znajomego - może on mi pomoże.

 

A jeśli nie no to spróbuję zresetować biosa.

 

@icePC wydaje mi się że power i reset jest okej. Przed odłączeniem porobiłem zdjęcia i przerysowałem na kartce konfigurację kabelków.

Edytowane przez garrowq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może włoś od pędzelka gdzieś ci wlazł :) (np między kartę graf a złącze pci-e ,niewiem jaki to by efekt dało, ale komuś coś tam wlazło między karte.muz a pł.gł i komp nie chciał jej wykryć) . proponuje jeszcze raz wszystko wymontować i włożyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...