Skocz do zawartości
kuebk

Prywatne Oprogramowanie W Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslelismy z kolegami z pracy ze po 17 moznaby pograc w jakiegos csa tylko ze sie zastanawiamy jak to bedzie wygladac jak kazdy z nas kupi sobie czy tam przez steama czy normalnie w pudelku csa zainstaluje na firmowym komputerze i wpadnie dajmy na to jakas kontrola - to wtedy normalnie przechodzi opcja ze jest to oprogramowanie prywatne pracownika czy to jakos firma musi kupic zeby na fakture bylo?

 

Prosze o rade. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedykolwiek w pracy "jakąś kontrolę"? Ja nie, a w lipcu pyknął szósty rok w tej samej firmie.

Wiadomo, że idiotów robiących z firmowych dysków sieciowych warezownię zaraz ktoś pogoni, ale jakaś tam gierka czy kilka mp3 na powierzonym ci sprzęcie to jeszcze nie zbrodnia. I o ile nie wpływa na wydajność pracy, raczej nie zainteresuje zwierzchnictwa. Od strony legalności - nie wiem, nie interesowałem się, są ważniejsze sprawy na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli admin jest paranoikiem, może zabezpieczyć system tak, że worda tylko się da odpalić. IMHO jeśli odpalamy jakąś wersję portable, na którą mamy licencję to nie ma problemu, byleby nie pozostawiała w systemie żadnych śmieci... Przynajmniej mi by to nie przeszkadzało, a mam pod opieką prawie setkę maszyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć czyste sumienie to po prostu zapytaj admina/szefa... W gestii firmy jest udostępnienie sprzętu po godzinach pracy. Na dłuższą metę ktoś "z góry" i tak w końcu zauważy, więc po co sobie robić problem. Tak jak pisałem, jeśliby przełożonym zależało na zablokowaniu wszystkiego co nie jest niezbędne do pracy, to by zablokowali dla świętego spokoju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna osoba która może mieć problem to admin bo to on dostanie po łbie od szefa jeżeli wyjdzie to na jaw. Zależy wszystko od ludzi w firmie.

 

Kontrole nie są same z siebie. W firmie 10 letniej mieliśmy jedną kontrole. Mało tego. Kontrolerzy tak na prawdę mieli w [gluteus maximus] czy mp3 jest pięć czy sto, chodziło przede wszystkim i windowsy, officy i inne konkretne oprogramowania. Także nie miałbym pełnych portów przy odpalaniu CS na firmowym komputerze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach... jak ja bym chciał mieć kogoś do pogrania w CS'a w robocie.. hehe

W sumie jak admin spoko gość, to będzie ok.. Jak nie, to szykujcie z chłopakami jakiś "prezent" lub zbiórkę na "abonament" :lol2:

Swoją drogą - jak idzie udowodnić, że program 'portable' jest legalny.. zostawiam licencję/dowód zakupu w domu i co.. tam mi robią napad..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...