Skocz do zawartości
Nosane

Jaki Cichy Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam dylemat jaki zasilacz dać do składanego komputera. Skład mniej więcej taki:

 

i5 750 lub i7 860

GA-P55-UD3R

2x2GB 1333MHz GoodRam

karta grafiki na razie 6600GT, ale za miesiąc czy dwa coś typu 58X0

+3 dyski (120, 250 i 1TB)

 

Obudowa Antec Three Hundred, gdzie zasilacz znajduje się na dole, więc przydałby się nie za krótkie kable. Odpinane kable nie wymagane, choć miły dodatek ;).

 

Myślałem nad:

 

- Tagan U33 - II SuperRock Series 600W

- Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W

- Be-quiet Straight Power BQT E6-600W

- Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

- OCZ ModXStream Pro 600W

 

Głównie zależy mi na ciszy. Dlatego celowałbym w BeQuiet (brat miał raz u siebie, podczas naprawy Tagana i BeQuiet był wyraźnie cichszy), nie wiem jak się ma do siebie jakość i hałas E6 i P7. Na P7 650W raczej mnie nie stać, 550W wystarczy?

Co do OCZ, Chiefteca i Tagana - jak jest z hałasem? Słyszałem, że Chiefteci i te Tagany U33 już nie takie dobre jak kiedyś, a OCZ ma podobno dość krótkie kable i nie wiem czy stykną do tego Anteca.

 

Co polecacie? Maks ile mogę wydać to jakieś 450zł wg. cen w Komputroniku.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anteca TruePower New 550/650 W

 

Sam mam i sobie chwale :). Cena niewygórowana , a sam zasilacz rewelacja :). Tutaj racenzja w której bije BeQuiet DarkPower Pro 650W i to nieźle >> http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W

 

A tutaj moja mini recenzja :) >> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=295344

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W - za ni diabła go nie usłyszysz!! Jeżeli boisz się, że watów zabraknie, to Corsaira HX620 - też bardzo cichy.. ale nie aż tak jak BQ - chodź różnica wyczuwalna dla totalnych maniaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anteca TruePower New 550/650 W

Stawiam na Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W - za ni diabła go nie usłyszysz!! Jeżeli boisz się, że watów zabraknie, to Corsaira HX620 - też bardzo cichy.. ale nie aż tak jak BQ - chodź różnica wyczuwalna dla totalnych maniaków :)

Jechałem na DP P7650 przez rok i zasilacz jest super cichy + ma 4 gniazda z auto regulacja do podłączenia wentyli z budy, mozesz mi wierzyć to rozwiązanie zapewnia ciszę idealną. Gdyby to było rok temu, powiedziałbym DP P7550 no doubt, ale dziś mamy 2 znakomite nowe konstrukcje Antec True Power i 3 nowe Corsaity z serii HX (od 650 ww górę) i kierując się moim ulubionym wyznacznikiem cena/jakość, właśnie na wyborze miedzy tymi 2 konstrukcjami bym się skupił (oba modularne).

 

So

 

Corsair CMPSU-650HXEU ATX 650W PFC

 

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800380

 

lub

 

Antec TruePower New 550W TP-550

 

http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-truep...ukt,551447.html

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje!

 

W tej chwili skłaniam się ku Antecowi TruePower 650. Cena ujdzie, a z tego co czytam, raczej jest jej wart :). Mak888 - bardzo fajna recenzja, dzięki ;).

 

Co do zasilaczy Corsair, to ciekaw jestem jak dokładnie ma się stosunek głośności do Anteca. Jakimś kosmicznym maniakiem nie jestem, ale zależy mi na ciszy bo śpię przy włączonym kompie i mam już dość spania przy szumie "oceanu" ;). Zależy mi na tym, żeby komp był jak najcichszy. Co prawda być może wybór obudowy w takim wypadku nie najszczęśliwszy, bo Antec Gamer 300 jest dość podziurawiona, ale chyba jedyna jaka mi się podoba przy dość niskiej cenie. Mam nadzieje, że jakoś da radę ją wyciszyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy Corsair, to ciekaw jestem jak dokładnie ma się stosunek głośności do Anteca. Jakimś kosmicznym maniakiem nie jestem, ale zależy mi na ciszy bo śpię przy włączonym kompie i mam już dość spania przy szumie "oceanu" ;). Zależy mi na tym, żeby komp był jak najcichszy. Co prawda być może wybór obudowy w takim wypadku nie najszczęśliwszy, bo Antec Gamer 300 jest dość podziurawiona, ale chyba jedyna jaka mi się podoba przy dość niskiej cenie. Mam nadzieje, że jakoś da radę ją wyciszyć :).

Z tego co się dowiedziałem , i z różnych recenzji / opinni w internecie to Antec jest cichszy od Corsaira. Poza tym często trafia się na Corsairy co "piszczą" , albo "cykają". A jakby nie patrzeć Antec to firma z doświadczeniem w budowie zasilaczy , czego Corsair nie ma ponieważ sam nie produkuje swoich zasilaczy. No i chyba najlepsze PSU i najcichsze jakie można dostać nie licząć pasywnych zasilaczy to Antec serii Signature >> http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-signa...ukt,550860.html . Szkoda tylko że taka cena :(. No ale w tym przypadku JAKOŚĆ , JAKOŚĆ i jeszcze raz JAKOŚĆ której konkurencji ciężko walczyć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje!

 

W tej chwili skłaniam się ku Antecowi TruePower 650. Cena ujdzie, a z tego co czytam, raczej jest jej wart :).

Bardzo dobry wybór, ale powyżej zakładanej ceny stąd u mnie w propo TPN550.

 

 

Z tego co się dowiedziałem , i z różnych recenzji / opinni w internecie to Antec jest cichszy od Corsaira. Poza tym często trafia się na Corsairy co "piszczą" , albo "cykają".

Ja polecałem tylko 3 najnowsze konstrukcje z linii HX (>=650), które różnią sie od poprzednich modeli ze starej linii HX i na razie objawu "..."piszczą" , albo "cykają"..." nie stwierdzono.

 

Cenowo/watowo wygląda korzystniej Corsair, ale Antec TPN to również znakomita propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, ale powyżej zakładanej ceny stąd u mnie w propo TPN550.

No właśnie, myślałem nad 550, którą zaproponowałeś, ale w końcu doszedłem do wniosku, że wolę dopłacić te 80 zł i mieć spokój w przypadku bardziej prądożernych modyfikacji kompa w przyszłości.

 

BQ DP. Mam 750 i jest cichuuuuutki

Cenowo wygrywa Antec, a skoro jakość i hałas są porównywalne, to preferuję Anteca :). Edytowane przez Nosane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...