Skocz do zawartości
Chris1981

Kontroler Sata Na Pci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję kupić kartę jak w temacie. Z tego co widzę na Allegro to mam wybór między kartami opartymi o układy VIA VT6421, Promise PDC20378 i Silicon Image SIL3512.

 

Tutaj pytanie do użytkowników wyżej wymienionych kart. Jak się spisują, czy nie sypią błędami, zaznaczam, że bie będę korzystać z funkcjonalności RAID - będą podłączone jedynie dwa różne dyski SATA.

 

Karty na którym chipsecie uważacie za godne polecenia?

 

Dzięki Chris

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie - błędy danych, braki w spójności - miałem tak na jednej płycie opartej o VT8237 - Winda przez ten kontroler nie wstawała. OK czyli Twoim zdaniem Silicon Image. A powiedz czy ten kontroler nie zamula z deka kompa. Przy tym wspomnianym VIA8237 miałem taki efekt - wolniejszy start systemu i jego działanie, w momencie wyłączenia z BIOSU efekt znikał. Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

No normalnie - błędy danych, braki w spójności - miałem tak na jednej płycie opartej o VT8237 - Winda przez ten kontroler nie wstawała. ... Przy tym wspomnianym VIA8237 miałem taki efekt - wolniejszy start systemu i jego działanie, w momencie wyłączenia z BIOSU efekt znikał. Dzięki za odpowiedź.

Takie błędy praktyczsnie nigdy nie są winą kontrolera czy sterowników - w przygniatającej większości przypadków wina leży po stronie dysków. Co do wstawania windy: z tego mówisz wynika że problem był raczej z ACPI/Biosem. Nikt ci nie zagwarantuje że problemów nie będzie - ani producent mobo ani producent karty ani nawet M$ - life is brutal.

 

ps. kiedyś ludzie śmiali się że jedynym standardem w świecie drukarek jest wtyczka do gniazdka - w świecie PC wcale nie jest dużo lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A co rozumiesz poprzez "max w praktyce"? - wykres z HD_Tune? -> to 117MB/s jeśli dyski pozwolą (ograniczeniem jest PCI@33MHz a nie kontroler który wyciąga >200MB/s @66MHz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję kupić kontroler SATA pod PCI ponieważ na mojej płycie głównej nie mam już wlonych.

 

Widzę że polecane tutaj są kontrolery na chipsecie Silicon Image lecz sa one w troche wyższej cenie a nie ukrywam że chce jak najtaniej.

 

Pod kontroler ten chcę podłaczyć nagrywarkę DVD a nie HDD więc jakaś kosmiczna wydajność nie jest potrzebna.

 

Co więc lepiej wybrać z tych tańszych kontrolerów?

 

Taki na chipsecie VIA - http://www.allegro.pl/item794984073_kontro...a_sklep_fv.html

 

czy może ten na chipsecie Promise - http://www.allegro.pl/item788468193_d443_k...os_promise.html

 

Wystarczy aby komfortowo dało się wypalać płytki DVD przy prędkości x8 i aby dobrze współpracował z moją płytą gł (GigaByte P31-DS3L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem VIA 6421 żeby podpiąć 320 aaks na socket 370 i przy wyższym fsb (140 pare mhz) przy próbie jakiejś zapisu danych dysk tracił partycje (widoczna jako niesformatowana), a pod koniec korzystania z kontrolera partycje zaczęły znikać nawet przy wmiare normalnym fsb (139 mhz). To jako ciekawostka bo raczej nie będziesz miał problemów z częstotliwością pci. Natomiast windows sie ładował bardzo szybko, szybciej niż teraz na g31 mi sie ładuje. Jak możesz to kup SIL3512.

 

edit Czasem sie trafiały jeszcze przez via resety (windows podawał przynajmniej że to przez kontroler).

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Witam, odświeżę trochę temat. Również przymierzam się do kupna kontrolera wybór padł na silicon image SIL3512 ale niestety na allegro nie ma ani jednego. Natomiast znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item912289541_kp8_kontro...bios_3gb_s.html Jest na biosie silicon image sil3132. Warto to kupić czy szukać gdzieś 3512??

Zauważasz jakąś (chociażby drobną) różnicę pomiędzy SiI3132 i 3512? ... a może pomiędzy PCI a PCI-E? Jeśli nie widać róznicy -> sugestia: nie otwieraj obudowy komputera, bo tam siedzi czarna magia :lol:

Dżizas... to nie jest zabawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważasz jakąś (chociażby drobną) różnicę pomiędzy SiI3132 i 3512? ... a może pomiędzy PCI a PCI-E? Jeśli nie widać róznicy -> sugestia: nie otwieraj obudowy komputera, bo tam siedzi czarna magia :lol:

Dżizas... to nie jest zabawne.

Zależy mi na kontrolerze pod pci bo pod pci-e miałbym problemy z montażem przez wielkość grafiki, ale na upartego dałoby rade. A chciałem się dowiedzieć czy jest tak samo stabilny jak pod zwykłe pci.( bo z tym "chipem" były ponoć najlepsze). Więc w czym masz problem??

 

Mój pierwszy post zniknął??

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A chciałem się dowiedzieć czy jest tak samo stabilny jak pod zwykłe pci.( bo z tym biosem były ponoć najlepsze). Więc w czym masz problem??

 

Mój pierwszy post zniknął??

Nie widzę żadnego "pierwszego" posta, nawet ten z wczoraj "zniknął" - CUDA normalnie ;)

... z tym biosem? :rolleyes: ..."silicon image sil3132" to chip a nie bios - to jednak drobna różnica. Obydwa kontrolery są tak samo "stabilne", z tym że "zwykłe" PCI ma niższą max. przepustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innego niż ten który podałem w poście nigdzie nie ma w sprzedaży, albo ja ślepy jestem <_< No niestety nie będę mógł go kupić, bo moja grafa zajmuje swoim chłodzeniem pci-e(x1) :damage_wall:

 

 

Znalazłem pod zwykle pci 2x sata II sil 3112 http://allegro.pl/item912352608_kp1_kontro..._raid_bios.html.

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...