Skocz do zawartości
lewy

METAL - co posłuchać - poradźcie coś

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.

tool - salival <- album nie do pobicia....

pantera - far beyond driven i vulgar display of power... tez zamiataja (by demons be driven :))

faith no more - wszystkie 4 albumy.... nie wiem do czego to zaliczyc, ale jest penerskie :)

soundgarden - superunknown... ja nie lubie grunge, a i tak mi sie podoba

a perfect circle - mer de noms...plyta zamiata...

jak polubisz a perfect circle, no to jeszcze jest weak and powerless dobre

tori amos - wszystkie albumy sa dobre... ale najbardziej klimatyczny to jest chyba little earthquakes....to tak troche ze slabszych klimatow

ja osobiscie ostatnio sie do hh przekonalem.... afu-ra zamiata :).. aczkolwiek watpie zeby ci do gustu przypadlo.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "Blackwater park" zespołu Opeth jest dobrym kawałkiem metalu, jedna z najbardziej klasycznych płyt gatunku. Kto znał ten zespół z wcześniejszych dokonań, mógł się zdziwić, że kapelka nieco się zmieniła, ale to na korzyść. Dziwi obecność Steve'a Wilsona z... Porcupine Tree! Ja wiem że piszę o starej płycie, ale bardzo mi się podoba :D

 

Najlepszą kapelą na rynku black - metalu jest chyba norweski Emperor. Ta muzyka jest jednak tak jednostajna, że trudno powiedzieć, który z albumów jest najlepszy. Kiedy chce się dostać dużo energii, może mało pozytywnej, ale niezłego kopa daje Marduk... np. "La Grande Danse Macabre". Kupiłam to w pierwszej klasie liceum bo właśnie na polskim przerabialiśmy średniowiecze i tytuł mi się spodobał :P

 

Dla fanów nieco lżejszej muzyki - System of a Down: wszystkie ich płyty. Uwaga - tylko dla inteligentnych.

 

Moją ulubioną płytą jest Katatonia - "Tonight's decision". Zespół dwukrotnie koncertował we Wrocławiu i trzeba przyznać, że wokalnie pan Renkse poczynił postęp (słyszalny dopiero na "Last Fair Deal Gone Down" ale wolę i tak "Tonight's..."). Katatonia była też na Metalmanii, ale tam nie dotarłam. :(

 

Nie wiem czy P.O.D. można określać jako metal ale "Satellite" baaardzo mi się podoba i kojarzy się z wakacjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cradle of Filth

2. Dimmu Borgir

3. Seplultura (raczej starsze plyty - tak do roots)

4. In Flames ( POLECAM !!! - genialny Trash)

5. Sirius

6. Old's Man Child

7. Therion

8. Tristania

9. .. nie zapominajmy tez o starych płytach Metallica :twisted: chłopaki jak młodzi byli to nawet grać umieli :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. In Flames ( POLECAM !!! - genialny Trash)

in flames to "trash" ? litosci...

jak juz to thrash, ale to nawet thrash nie jest

 

heh ok

to tez cos od siebie dodam :mrgreen:

 

as i lay dying, dimmu borgir, forefather, korpiklaani, manegarm, mors principium est, naglfar, nightshade, the black deliah murder, skyforger, tvangeste, the wake, dream theater, as hope dies, finntroll, ensiferum, in flames :mrgreen:, psycroptic, cadacross, graveworm, trimonium, the forsaken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jedno SLAYER czyli prawdziwy trash ( szyszunia :D) , najlepiej zaczac od nowszych plyt , bo wczesne nie kazdemu podchodza do gustu (sam tak mialem :D ).

Nie ma to jak prawdziwa legenda metalu .... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsio perfect circle , wsio blind guardian'a , wsio iron maiden :twisted: , najnowsza plyta limp bizkit a z takich rasowych to : moonspell -the antidote advance - plytka poprostu wymiata!! aha , i najnowsza plyta huntera [medeis] tez jest wypasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jedno SLAYER czyli prawdziwy trash ( szyszunia  :D) , najlepiej zaczac od nowszych plyt , bo wczesne nie kazdemu podchodza do gustu (sam tak mialem :D ).

Nie ma to jak prawdziwa legenda metalu ....  :D  :D  :D

tHrash....

 

nie uwierze ze to sa literowki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsio perfect circle , wsio blind guardian'a , wsio iron maiden :twisted: , najnowsza plyta limp bizkit a z takich rasowych to : moonspell -the antidote advance - plytka poprostu wymiata!! aha , i najnowsza plyta huntera [medeis] tez jest wypasna.

Ehmm, czy ktoś powiedział że jestem szczegółowy?

 

Limp Bizkit to grupa metalowa? Hmm, to pewnie Slayer - dance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm... jesli bylo to nie bijcie ;)

 

Samael - Ceremony of opposites

Deicide - Scars of the crucifix

God dethroned - The grand grimoire

Moonspell - The antidote

Hypocrisy - The arrival

Death - Human

 

jak sobie cos przypomne to dopisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corpsefucking Art

Proletaryat- taki bardziej hard-rock, albo trash, ale BARDZO POLECAM- super polski zespół. Słucham ich już ze 12 lat, a wczoraj był ich koncert w Białymstoku (byłem :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj niewazne, dla mnei to kolesie moga nawet grac na sloikach...

 

powiedzcie jak wrazenia z nowej plyty soulfly, czy nie ma tu wielbicieli tej muzyki ;]?

em, nie wiem czemu, ale dla mmnie ta płyta to tragedia, tylko pierwsza piosenka mi się podoba... Wogle soulfly jakaś skupkana kapela, każda ich płyta jest do przesłuchania jakieś 5-6 razy, potem nie dam rady słuchać. Cavalera wymiatał w sepulturze, a teraz pupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wczoraj był ich koncert w Białymstoku (byłem  :twisted: )

Dlaczego zawsze z kozłem o wszystkim dowiaduje my się ostatni WRRRR

A co do muzy - Slayer - god hates us all - jedna z moich ulubionych płyt. Czysta wściekłość od niej bije :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz- jak ktos chce szukać sobie rozrywki, to wchodzi w www.bialystokonline.pl i szuka- zawsze sie coś znajdzie. KOncert był od 18 w Gwincie za 18 zł :D- 4 zespoły były w tym także Farben Lehrem ( imho najwięcej ludzi wtedy szalało- całkiem fajny punk-rockowy zespół ( takie "ala" Blink 182 ;) :))

 

A co do Slayera - zdecydowanie super płyta- także polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

em, nie wiem czemu, ale  dla mmnie ta płyta to tragedia, tylko pierwsza piosenka mi się podoba... Wogle soulfly jakaś skupkana kapela, każda ich płyta jest do przesłuchania jakieś 5-6 razy, potem nie dam rady słuchać. Cavalera wymiatał w sepulturze, a teraz pupa...

slabiak jestes ;)

 

hmm co do farben lehre, to polecam:

http://judasz.prv.pl - zajebisty kawalek :D

 

 

a z tego co moge polecic, to:

W.A.S.P. - The Crimson Idol (plyta ofc.), moze nie takie ciezkie granie, ale wymiata, no po prostu miodzio, zwlaszcza kawalek The Titanic Overture oraz The Great Misconceptions Of Me, da sie poczuc :D

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiamat - cały, w szczedólnośći Wildhoney z kawałkiem Visionaire, jest poprostu nie do pobicia

 

Anathema - WSZYSTKO< WSZYSTKO< WSZYSTKO

 

My Dying Bride - Turn Loose The Swans

 

The Gathering - Mandylion, Souvenirs i Sleepy Buildings

 

Haggard - WSZYSTKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiamat - cały, w szczedólnośći Wildhoney z kawałkiem Visionaire, jest poprostu nie do pobicia

jest do pobicia jest :]

 

jesli jestes moderatorem to prosze zmien nazwe tematu, bo mnie szlag trafia tutaj_pisze_cos_co_obraza_pana_ktory_zalozyl_temat ;)

 

Wymysl cos ciekawego ;] Uwaga sugestia : METAL ROX (:P)

 

A u mnie wlasnie leci po razn n-ty plytka zepolu XIII Stoleti - Werewolf, ehh nie ma to jak czeski metal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie cos powtarza to sorki, szybko przejzalem watek

Nightwish - w sumie wszytsko ;] (z nowej plytki polecam 'bless the child' , end of all hope' i 'the wayfarer')

Slayer - j/w ;]]

Hunter - (tytuly posenek) fallen/fantasmagoria/kiedy umieram/requiem

Angel Dust - Enlighten The Darkness (moze to nie zupelnie to co chciales uslyszec ale warto)

Kreator - Endorama

soulfly - wybrane ;]

 

obowiazkowo - C&C ra Frank Klepacki - hellmarch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jedno SLAYER czyli prawdziwy trash ( szyszunia  :D) , najlepiej zaczac od nowszych plyt , bo wczesne nie kazdemu podchodza do gustu (sam tak mialem :D ).

Nie ma to jak prawdziwa legenda metalu ....  :D  :D  :D

tHrash....

 

nie uwierze ze to sa literowki :mrgreen:

No kazdemu moze sie zdarzyc.. :wink:

 

A co powiecie o Bloodbath ??? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiamat - cały, w szczedólnośći Wildhoney z kawałkiem Visionaire, jest poprostu nie do pobicia

 

Anathema - WSZYSTKO< WSZYSTKO< WSZYSTKO

 

My Dying Bride - Turn Loose The Swans

 

The Gathering - Mandylion, Souvenirs i Sleepy Buildings

 

Haggard - WSZYSTKO

To co wyzej, dokladnie !!!

 

Jeszcze do nie dawna My Dying Bride nie znalem, ale obecnie slucham i bardzo mi sie podoba

 

A tak poza tym to jeszcze Moonspell rzadzi !!!

No moze poza plytka Butterfly Effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja lubie raczej spokojne utwory a wiec:

Fear Factory - Zero Signal

Inflames-only for the weak

Cradle Of Filth - From The Cradle To Enslave

Marilyn Manson - Tainted Love

Clawfinger - Nigger

Gamma Ray- Razorblade Sigh

HAMMERFALL- Hearts On Fire

Sepultura - Roots Bloody Roots

Nightwish - Beauty And The Beast

Rammstein - Stripped

Slipknot- The Heretic Anthem

Soulfly - Boom

staticx-new pain

PANTERA - HELLBOUND

Deftones - My Own Summer (Shove It)

Deicide - In Hell I Burn

Slayer - Bloodline

therion - symphony of the dead

Arch Enemy - Heart of Darkness

Judas Priest - Breaking The Law

Kamelot - Center Of The Universe

Soilwork - Rejection Role

Old Mans Child - Doommaker

Cannibal Corpse - I Will Kill You

Drowning Pool - Bodies

Powerman 5000 - Bombshell

Mortiis - Smell The Witch

Guano Apes - Lords Of The Boards

Moonspell - Vampiria

Rob Zombie - Living Dead Girl

Nails Inch Nine - Closer

Nie znam sie za bardzo na tej muzyce ale te kawalki sa nawet fajne i wpadaja w ucho:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...