Skocz do zawartości
Schranzer

Zasilacz Na Nowego Radoslawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zestaw obecny jak w sygnaturze. Zamierzam do niego wstawic w niedalekiej przyszlosc radoslawa 5850. Pytanie tyczy zasilacza. Czy da on rade uciagnac caly zestaw. Jedni twierdza ze tak inni ze nie. Psu calculatory sa rozne i kazdy twierdzi mi inaczej - jeden za niecale 400W potrzeba a inny ze ponad 600.

 

Zasilacz, ktory obecnie to zasila to Fortron fsp550 - 60plg 550W - nie posiada on dwoch wtyk dla grafiki(6 pin) ale mam przejsciowke z molexa. Nie posiada tez 8 pin zasilania dla cpu ale na 4 jedzie ok.

 

Jezeli wymieniac go na inny to myslalem nad chieftec lub ocz 600W - Prosze o rozjasnienie tej kwestii. Na zasilke mam okolo 300 ale moge dorzucic jak potrzeba by raz na zawsze miec spokoj.

 

Dzieki z gory.

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Rozumiem ze nie musze sie przejmować tylko 4 pinami dla procka i użyciem przejściowki z molexa na 6 pin dla grafiki (jeden 6 pin jest od zasilacza) ?

 

Btw pomierzylem sobie napiecia miernikiem oto wskazania: 12V - 12,07 5V - 5,11 3,3V- 3,44 . Coś na ten temat?

 

edit: moze dziwne pytanie ale.. czy nowe radki beda chodzic win xp? Na stronie ati/amd są drivery tylko dla visty i win 7.

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostane przy fortronie w takim razie. Troche bestia glosna, bo ma maly wentylator, ale tak to jest git. Mowicie, ze 4 pin do plyty nie robi problemu.. ok zobaczymy. Mowicie, ze 6pin z przejsciowki z molexa tez jest ok.. zobaczymy :) Mowicie ze styknie mu mocy - no to kurcze zobaczymy :P

 

Nowy radek jest w planach na poczatku przyszelgo miesiaca. No chyba ze nie wytrzymam juz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRy za odkop, ale chyba jednak bede musial zmienic ten zasialcz. Ta cholera chodzi jak suszara . Ma z tylu maly wentylatorek, ktory tak pierdzi ze nie idzie wysiedziec.

 

Mysle nad jednym z modeli bequiet 550W tylko nie wiem ktory model a jest ich pare. Prosze o pomoc w wyborze porzadnego zasilacza z tej marki badz sugestie innego.

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...