Skocz do zawartości
locoslatos

Grafa Do 300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie i prosze o pomoc w wyborze grafiki bo ja zupelnie nie jestem na czasie a nie chcialbym wydac kasy na jakis zabytkowy model. producent obojetny (w sensie Ati czy Nvidia)

 

przeznaczenie karty:

1) obrobka zdjec - czyli szop cs3 i nikon capture 2.2 nx

2) pragramy cad - acad 2007 i solid edge v20 i ST

3) wszelkie gry sa nieistotne

 

dodatkowo karta poza cena ma spelniac nastepujace wymagania:

- pasywne chlodzenie

- 2xdvi out (obsluga rozdzialki 1600x1200 na obu monitorach jednoczesnie )

 

Macie jakies propozycje ? z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego i nawet w grach daje rade. Mi przede wszystkim chodziło o ciszę.

Używany znajdziesz poniżej 300pln. nowy niewiele drożej.

dzieki nalewator za pomoc

to jedna opcja juz jest - ja znalazlem taka alternatywe

ktora karta bedzie lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starocie i grzałki polecacie... bierz coś pokroju hd4650/hd4670 - wydajność zbliżona do 9600gt, nie potrzebuje dodatkowego zasilania, mniej ciągnie prądu, nowszy proces technologiczny i niższe temperatury będą. Dodatkowo jest wydajna więc i w nowsze gry pograsz.

 

Sam miałem pasywnego Gf9600gt od gigabyte i jak dla mnie zbyt gorący i prądożerny, do tego pod obciążeniem potrafił piszczeń.

 

 

http://www.allegro.pl/item754813765_powerc..._eco_green.html

http://www.allegro.pl/item759731830_radeon...ence4_nowa.html

 

edit widzę, że ma być 2 x dvi...

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy w ogóle czytacie posty... Napisał wyraźnie, że nie gier, a wy się ścigacie co będzie wydajniejsze w grach. :|

 

W tym co on bedzie robił nie potrzeba super mocy obliczeniowej, więc karta nie będzie się tak mocno grzała. Zresztą czemu by to miało mu przeszakadzać. Karta raczej się nie spali, a w razie czego ma gwarancję. Bierz co tańsze z tych dwóch. Ja bym brał osobiście tego szafira 3870.Chłodzenie wydaje się być solidniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starocie i grzałki polecacie... bierz coś pokroju hd4650/hd4670 - wydajność zbliżona do 9600gt, nie potrzebuje dodatkowego zasilania, mniej ciągnie prądu, nowszy proces technologiczny i niższe temperatury będą. Dodatkowo jest wydajna więc i w nowsze gry pograsz.

 

Sam miałem pasywnego Gf9600gt od gigabyte i jak dla mnie zbyt gorący i prądożerny, do tego pod obciążeniem potrafił piszczeń.

 

edit widzę, że ma być 2 x dvi...

czy ten saphire jest rowniez pradozerny ? w sensie jaka zasilka do tego bedzie wskazana ? nie ukrywam ze chcialbym cos nie drenujacego mi kieszen w postaci mega oplat za prad ;)

 

tak 2xdvi to podstawa . nie wyobrazam sobie pracy na jednym lcdku

 

 

 

Wy w ogóle czytacie posty... Napisał wyraźnie, że nie gier, a wy się ścigacie co będzie wydajniejsze w grach. :|

 

W tym co on bedzie robił nie potrzeba super mocy obliczeniowej, więc karta nie będzie się tak mocno grzała. Zresztą czemu by to miało mu przeszakadzać. Karta raczej się nie spali, a w razie czego ma gwarancję. Bierz co tańsze z tych dwóch. Ja bym brał osobiście tego szafira 3870.Chłodzenie wydaje się być solidniejsze.

ja dodatkowo uslyszalem opinie iz saphire pod wzgledem jakosci wyswietlanego obrazu jest calkiem dobry (ok matrox ponoc naj.. to opinia od swira w temacie kalibracji i kolorow uzyskiwanych na monitorach za pare kilo plnnow)

a wiec coraz bardziej przychylam sie do saphire'a

 

Na 9600GT Gigabyte pasywnym też temp nie są jakieś straszne jak nie grasz to max będziesz miał 50C u mnie jest 45C (net,filmy).Podczas grania max co zanotowałem to 79c (Crysis). Ale jak grał nie będziesz to będziesz miał cicho i chłodno.

no to chyba jeszcze zalezy jaka obudowa i chlodzenie ( ja przymierzam sie do lancool k58 )

 

generalnie dziekuje za wszelkie wskazowki - im wiecej tym moj wybor bedzie na pewno lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo pasywnych kart, jak ma być strikto biurowa to wziąłbym Radka 2600xt. Mało prądu bierze, wsparcie HD, itd. Obecnie mam 9500gt ale swojego czasu miałem 2600pro i Redeona dużo lepiej wspominam.

 

Gigabyte 9600gt siedział razem w Lancool K7 i gorąco było.

 

http://www.allegro.pl/item755776769_gigaby...ex_pasywna.html

http://www.allegro.pl/item766342604_msi_at...00xt_512mb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWERCOLOR Radeon HD4730 512MB DDR5 128bit PCI-E za 280 zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-powe...7fa-ce3-240780/

Sorry nie doczytałem, że ma mieć pasywne chłodzenie. Chociaż ja osobiście miałem 6600GT z pasywnym chłodzeniem i była to grzałka ( do 100 stopni).

Jeśli SAPPHIRE ULTIMATE HD 3870 512MB GDDR4 to nówka pon. 300 zł to też dobry wybór.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWERCOLOR Radeon HD4730 512MB DDR5 128bit PCI-E za 280 zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-powe...7fa-ce3-240780/

Jeśli SAPPHIRE ULTIMATE HD 3870 512MB GDDR4 to nówka pon. 300 zł to też dobry wybór.

karta ma 1 x DVI, co dyskwalifikuje ja w przedbiegach. Poza tym ma byc z pasywnym chlodzeniem a ta raczej na taka mi nie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...