Skocz do zawartości
Novy85

Gtx260 Vs Gtx260 Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyjaśnienie czy jest sens kupować kartę z oznaczeniem OC (co rozumiem jako fabryczne podkręcenie). Rozumiem, że kartę mogę sobie sam podkręcić więc poco płacić za to, że ktoś tę czynność wykona za mnie? Chyba ze jestem w błędzie. Oto te dwie karty

 

ZOTAC GTX260 AMP'2 896 MB DDR3 PX 448BIT BOX:

 

http://elkomp.alsen.pl/index.php/product/2...448BIT_BOX/none

 

Gigabyte GTX260 OC 896MB DDR3 PX 448BIT 2DVI BOX:

 

http://elkomp.alsen.pl/index.php/product/2...T_2DVI_BOX/none

 

Przy okazji spytam, czy nie lepiej wydać troszkę więcej i nie kupić Radeona HD4890 (chociaż w zestawieniu GPU http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html) nie ma praktycznie różnicy jeżeli chodzi o wynik z 3dmark'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz wersje Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 599 zł bo szkoda az tyle kasy za samo marne OC inaczej by bylo jak by bylo zamontowane na prawde wydajne chlodzenie (accelero xtreme ) :) a Radeon PowerColor HD4890 1GB kosztuje 699 zł i jest wydajniejszy od GTX260 i do tego ladnie sie podkreca :) a najlepiej najpierw podaj jaka masz reszte kompa to sie doradzi co najlepiej brac :)

ps. nigdy nie patrz na wyniki 3dmarkow bo przewaznie sie gowno warte :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz wersje Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 599 zł bo szkoda az tyle kasy za samo marne OC inaczej by bylo jak by bylo zamontowane na prawde wydajne chlodzenie (accelero xtreme ) :) a Radeon PowerColor HD4890 1GB kosztuje 699 zł i jest wydajniejszy od GTX260 i do tego ladnie sie podkreca :) a najlepiej najpierw podaj jaka masz reszte kompa to sie doradzi co najlepiej brac :)

ps. nigdy nie patrz na wyniki 3dmarkow bo przewaznie sie gowno warte :)

Mówisz wydajniejszy, a czy nie jest głośniejszy? Ogolnie to zauwazyłem że radki sie mocniej grzeją przez co wentylacja jest głośniejsza..

(grafa pod i5 750)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam coś za 700PLN i ten Gigus GTX 260 Super OC kosztuje u mnie w apollo 695PLN, więc za tę kasę nie ma już chyba nic lepszego, a czytałem na jakimś zachodnim serwisie jego recenzje, teraz nie pamiętam gdzie ale google ci pomoże, i w każdym teście był praktycznie o 1-3, no może 5 FPS lepszy od referencyjnego GTX-a 275, a najtańsze zaczynają się gdzieś od 760-770 PLN. Co więcej dało się go jeszcze nawet trochę podkręcić, a na referencyjne chłodzenie nawet nie narzekali.

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechce juz wiecej czekac.

Szukam karty tak za ok 700zł i jeszcze nie wiem którą brać ;/

HD4890 czy GTX260 a moze GTX275 (tylko czy kupie w zblizonej cenie)

Rankingi są tak różne, że ciężko sie zdecydowac.

To proponowałbym http://www.ceneo.pl/2743113 masz nawet 100zł taniej niż w tym sklepie tego "super" gtx'a 260. Sam do miesiąca czasu będę kupowal m.in. grafę i gtx 260 odpadł w przedbiegach (wcześniej myślałem jeszcze nad 275'ka, ale juz mam dość polityki nV i nie śpieszy mi się ich wspierać), głównie myslę nad 5850 ew. 4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponowałbym http://www.ceneo.pl/2743113 masz nawet 100zł taniej niż w tym sklepie tego "super" gtx'a 260. Sam do miesiąca czasu będę kupowal m.in. grafę i gtx 260 odpadł w przedbiegach (wcześniej myślałem jeszcze nad 275'ka, ale juz mam dość polityki nV i nie śpieszy mi się ich wspierać), głównie myslę nad 5850 ew. 4890.

a co rozumiesz poprzez polityke nvidi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co rozumiesz poprzez polityke nvidi ?

M.in. Przedstawienie atrapy podczas prezentacji GT300, wodzenie ludzi za nos odnośnie osiąów i premiery GT 300, by ci którzy chcą teraz kupic kartę graficzną czekali kij wie ile, do czasu faktycznej premiery gt300, kontrowersje z Batmanem i blokadą wygładzania krawędzi na kartach ATI, tego że sciemniali o użyteczności dx10.1, które ati ma od dawna, a które oni dopiero wprowadzają do słabszych kart nowej (dla nich) generacji, tak samo twierdzą o dx11, bo ich gt300 się opóźnia itd itd.

 

P.s.

Zapomniałbym o serii odgrzewanych kotletów, czyli sprzedaży starych kart pod nowymi nazwami, czy opłacanie programistów, by ci majstrowali przy grach czego efektem jest "the way to be..." w efekcie czego te tytuły w "tajemniczy" sposób działają wolniej na kartach Ati.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponowałbym http://www.ceneo.pl/2743113 masz nawet 100zł taniej niż w tym sklepie tego "super" gtx'a 260. Sam do miesiąca czasu będę kupowal m.in. grafę i gtx 260 odpadł w przedbiegach (wcześniej myślałem jeszcze nad 275'ka, ale juz mam dość polityki nV i nie śpieszy mi się ich wspierać), głównie myslę nad 5850 ew. 4890.

Widzę masz uraz jakiś do nv ale to juz twój problem.

Miałem od kumpla przez 2 tygodnie radka 4890 i poza fajnymi taktami- nei ma to jak mieć 1ghz na rdzeniu w 3dmarku to nie widziałem jakiejść wiekszej przewagi nad gtx 260.

Obecnie ceny są bardziej wyrównane więc co kto lubi- z nv mniej problemów ze sterami i ma physix , radek trochę szybszy...

 

Na pewno radek 5850 jest ciekawą propozycją ale musi najpierw stać się łatwo dostępny i stanieć do rozsądnych granic- 700-800 zeta max...

Na razie to jest trochę jak niegdyś z 8800gt - najpierw ludzie kupowali te grafiki za 1100zł, jak tylko stały się łatwiej dostępne to po 3-4 tygodniach moąna było je kupić bez problemu za 900-950, a za pól roku warte były 650 ;) Jak kogoś mocno korci to ok, ale szybko to to stanieje i tyle, a tytułów pod dx11 jak na lekarstwo, więc nei ma się gdzie spieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę masz uraz jakiś do nv ale to juz twój problem.

Miałem od kumpla przez 2 tygodnie radka 4890 i poza fajnymi taktami- nei ma to jak mieć 1ghz na rdzeniu w 3dmarku to nie widziałem jakiejść wiekszej przewagi nad gtx 260.

Obecnie ceny są bardziej wyrównane więc co kto lubi- z nv mniej problemów ze sterami i ma physix , radek trochę szybszy...

Dokładnie, tak naprawdę HD4890 to prawie taka sama wydajność co GTX 260/275 . Ten test to dobitnie pokazuje , a widać że po OC GTX 275 jest szybszy od Radka z GPU na 1GHz >> http://www.frazpc.pl/artykuly/754/TWINTECH...ia/sa/najlepsze

 

Tylko teraz panuje taki trend na Radeony , szkoda że niekórzy jakiś czas temu jechali po ATI za serie X18xx , X28xx i X38xx , wychwalająć karty NV Serii 6xxx , 7xxx i 8xxx . Najwyrąźniej niektórzy są jak chorągiewki . Nie patrząc na realną różnice wydajności i ceny . http://www.balta.pl/opis.php3?ID=38690 , http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=49777 .

 

Brałbym tego Gigabyte , bo karty są robione z dobrych komponentów , i sekcja zasilania posiada dobre cewki ferytowe co nie piszczą tak jak tańsze. Miałem wcześniej Gigabyte 9800 GT i byłem zadowolony z OC i jakości karty, albo tą http://www.neo24.pl/index.php?target=produ...p;aff_id=101372.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę masz uraz jakiś do nv ale to juz twój problem.

Miałem od kumpla przez 2 tygodnie radka 4890 i poza fajnymi taktami- nei ma to jak mieć 1ghz na rdzeniu w 3dmarku to nie widziałem jakiejść wiekszej przewagi nad gtx 260.

Obecnie ceny są bardziej wyrównane więc co kto lubi- z nv mniej problemów ze sterami i ma physix , radek trochę szybszy...

 

Na pewno radek 5850 jest ciekawą propozycją ale musi najpierw stać się łatwo dostępny i stanieć do rozsądnych granic- 700-800 zeta max...

Na razie to jest trochę jak niegdyś z 8800gt - najpierw ludzie kupowali te grafiki za 1100zł, jak tylko stały się łatwiej dostępne to po 3-4 tygodniach moąna było je kupić bez problemu za 900-950, a za pól roku warte były 650 ;) Jak kogoś mocno korci to ok, ale szybko to to stanieje i tyle, a tytułów pod dx11 jak na lekarstwo, więc nei ma się gdzie spieszyć

Nie chodzi tu o urazy, co o wyrównaną ofertę akurat w tym przedziale cenowym i jeśli jakaś firma ma więcej +'ów, to wolę wybrać ją, a ostatnimi czasy nV niexle nadszarpnęła swoja opinię. Poza tym testów w/w grafik naczytałem się na prawdę sporo i ogólnie lepiej wypada 4890. Co do 5850, to na 100% nie kupię go w cenie ponad 1000zł tak jak to teraz ma miejsce, ze najtańsze egzemplarze są od ok 1069zł. Tak jak napisałeś gier nie ma, więc na siłę nie kupię 5850, tyle że następnej grafy szybko nie zmienię, więc jeśli cena radka spadłaby do ok900zł, to by mogło odmienić sytuację, bo nie do końca najlepsze są argumenty w stylu braku gier z dx11, bo karta szybka jest zarówno w dx9 jak i 10, poza tym kuppno teraz grafy za ok. 600-700zl, by za kilka miesięcy sprzedac ja za poł ceny i kupić 5850 za ok. 700zł w ostatecznym rozrachunku wyjść może nawet drożej niż kupno 5850 teraz. Tak jak napisałem przy obecnych cenach nie kupię 5850, ponieważ musiałbym odczuwalnie ograniczyć mobo lub procka.

 

P.s.

Argumenty w stylu niedopracowanych sterów, to już od ładnego kawałka czasu bardziej stereotyp i ploty niz fakty, a physX i cuda (nie widy) nie są aż takie CUDOwne, poza tym physX na ati tez da się odpalić;)

 

P.s. 2

Ja szukam karty z niereferencyjnym chłodzeniem oraz z wyjściem hdmi, tak więc duża część kart nV odpada i z tego powodu.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o urazy, co o wyrównaną ofertę akurat w tym przedziale cenowym i jeśli jakaś firma ma więcej +'ów, to wolę wybrać ją, a ostatnimi czasy nV niexle nadszarpnęła swoja opinię. Poza tym testów w/w grafik naczytałem się na prawdę sporo i ogólnie lepiej wypada 4890. Co do 5850, to na 100% nie kupię go w cenie ponad 1000zł tak jak to teraz ma miejsce, ze najtańsze egzemplarze są od ok 1069zł. Tak jak napisałeś gier nie ma, więc na siłę nie kupię 5850, tyle że następnej grafy szybko nie zmienię, więc jeśli cena radka spadłaby do ok900zł, to by mogło odmienić sytuację, bo nie do końca najlepsze są argumenty w stylu braku gier z dx11, bo karta szybka jest zarówno w dx9 jak i 10, poza tym kuppno teraz grafy za ok. 600-700zl, by za kilka miesięcy sprzedac ja za poł ceny i kupić 5850 za ok. 700zł w ostatecznym rozrachunku wyjść może nawet drożej niż kupno 5850 teraz. Tak jak napisałem przy obecnych cenach nie kupię 5850, ponieważ musiałbym odczuwalnie ograniczyć mobo lub procka.

 

P.s.

Argumenty w stylu niedopracowanych sterów, to już od ładnego kawałka czasu bardziej stereotyp i ploty niz fakty, a physX i cuda (nie widy) nie są aż takie CUDOwne, poza tym physX na ati tez da się odpalić;)

 

P.s. 2

Ja szukam karty z niereferencyjnym chłodzeniem oraz z wyjściem hdmi, tak więc duża część kart nV odpada i z tego powodu.

z antyaliasingiem lub właściwie jego brakiem radki nadal maja dużę problemy w wielu tytułach. Ostatnio zdjae się jest zamieszanie z batmanem- tytuł popularny a aa nie ma....

Jego wymuszenie pogarsza jakość grafy więc jak na razie rozwiązania nie ma. Co do physixa to może nies jest to jakiś standard jeszcze ale rpzydatna sprawa- gdyby było inaczej to posiadacze radków nie kombinowlai by z dokładaniem słabeszej karty np pokroju gf9600 dla obsługi tylko fizyki...

 

Jak karta ma być na dłużej to chyba jedynym rozsądnym wyjściem jest trochę poczekać i kupić 5850...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podjęcie dezycji mam jeszcze ok miesiąc czasu, więc jeszcze wiele może się zmienić. Na wymianę czeka ogólnie mówiąc cały komp z monitorem włącznie. Zestaw bez monitora będzie za ok. 3500zł, bedzie uzywany zarówno do pracy, jak i rozrywki. Jeśli chodzi o gry, to w 1920x1080 raczej AA nie powinno byc już tak potrzebne, które to AA przydaje sie najbardziej w niskich rozdzielczościach. Pytanie tylko jak szybko radki 5850 staną się bardziej dostępne, a co za tym idzie potanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że większość Radeonów jest porównywana z GTX'ami na defaultowych taktowaniach , a testów takich jak na frazpc.pl gdzie jedna i druga karta jest po OC jest bardzo mało, i niestety wychodzi na to że 1GHz na GPU w 4890 nie daje rade GTX'owie 275 z 741MHz na GPU . O dziwo nawet w Race Grid Radek przegrywa z GTX'em 275 , gdzie w tej grze przeważnie Radeony królowały .

 

Druga niewątpliwa zaleta GTX'a 260/275/285 i 295 nad Radeonami HD48xx to pobór prądy w IDLU gdzie zarządzanie energią w GTX'ach jest dużo lepsze i karty biorą bardzo mało papu gdy nie są obciążaone niczym .

 

A PhysiX , każdy fanboy ATI powie że to nic nie warte kicz, ale każdy graczy NV grający w tytuły z PhysiX stiwerdzi że dodaje to wiele ciekawych smaczków grze, np. Batman, Mirors Edge, UT3 .

 

Czekam na odwrucenie sytiacji, kiedy NV będzie na Tobie , ciekawe co wtedy miłośnicy ATI powiedzą ??.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...