Skocz do zawartości
Firaxis

Wybor Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy do czego chcesz wykorzystywać komputer:

 

-obróbka materiałów wideo

-gry nie do końca zoptymalizowane (np GTA4 :P)

 

w tym przypadku sprawdzą się lepiej 4 jajka (oczywiście podkręcone)

 

-aplikacje zdolne wykorzystać mniej rdzeni

-większość aktualnych gier

 

w tym przypadku wyżej kręcone 2 jajca lepiej się sprawdzą

 

 

Jednakże sam wybrałbym 4 rdzenie, mimo tego że jeszcze nie za wiele aplikacji jest zdolnych je wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy masz zamiar krecic tego procka,jaka masz reszte sprzetu.Osobiscie polecilbym x4,ewentualnie jak chcemy zaoszczedzic to x3 425 i krecic.W dwa rdzenie nie ma sensu sie juz pchac,chyba,ze kosztuja nie wiecej jak 200zl.Ceny nowych x3, x4 sa niskie i za niewielka kase po malym oc mamy przyzwoita wydajnosc.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszty poki co jeszcze nie ma :)

zamierzalem kupic cos takiego :

 

plyta glowna - gigabyte ma770t-ud3p

ram - goodram 2x2gb 1333mhz

grafika - radeon 4850 512 mb

 

i prawdopodobnie zasilacz be quiet oure power L7 530W, nie wiem czy obecna delta uciagnie ten zestaw.

zahaczylem dzisiaj o sklep i facet troche mi namieszal, zaproponowal mi plyte glowna msi790-g65 a zamiast radeona geforce'a gts 250 lub 9800gt.

 

procesor zamierzam podkrecic ale delikatnie, bez wariactw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz jednego z nowych athlonów II x4 i będziesz zadowolony :)

Dodam jescze, że hd4850 jest wydajniejszy i nie daj się wrobić w żadne gf poniżęj gtx 260.

a płyta gigabyte jest sprawdzona i gwarantuje dobre oc.

Edytowane przez Kinoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w te gry o które pytałem na pw to warto brać cztery rdzenie, bo jak nie to kup wyżej taktowane dwa rdzenie, ja ostatnio zmieniłem procka z Athlona X2 4000+ na tego Phenoma i czuć wyraźny skok wydajności, nie żałuje, że nie kupiłem Athlona X4, bo mi starczają dwa rdzenie, nie gram w gry które obsługują 4 rdzenie i nie używam takich programów to po co mi cztery rdzenie, po za tym mam odblokowany mnożnik który ułatwia o/c, a w Athlonie jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z x2 4000+ na x2 240 tez bys czul skok

Zgadza się, ale Phenom ma więcej cache jak i odblokowany mnożnik.

a czy nie zalujesz zakupu x4 to tego poprostu nie wiesz

Skoro nie używam aplikacji/gier więcej niż dwuwątkowych to po co mi cztery rdzenie ? mam żałować kupna 2 rdzeni wyżej taktowanych jak mi więcej rdzeni nie trzeba ? pewnie zaraz ktoś napisze o DX11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rdzenie to już historia i kupowanie ich w tym momencie to wyrzucanie pieniędzy, no może poza wyjątkowo specyficznymi zastosowaniami w których nie liczy się ilość rdzeni, ale bezwzględnie ich szybkość.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem bierz 4 jajowca a najlepiej Phenomka jest naprawde wyśmienity.

I do tego mobo od Gigabyte które pozwoli ci na niezłe oc ja u siebie z 3.2Ghz na 3.6Ghz podkręciłem lekką piętką zwiększając sam mnożnik proc jest stabilny jak stal i temp wcale nie duża 48'C na boxie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...