Skocz do zawartości
margyw

Hd4890 Vs Hd5870

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego od razu HD5870...? Jest jeszcze HD5850 - najbardziej opłacalna karta.

 

Czy oszczędzać i brać HD4890, czy dołożyć do HD5850 - powiedzmy, że różnica w cenie odzwierciedla różnicę w wydajności.

 

Napisz jeszcze, do jakiego sprzętu zamierzasz ją wsadzić i jaki masz do niego monitor (rozdzielczość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa skladam dopiero i dlatego zastanawiam sie nad karta do niego :rolleyes:

 

Monitor planuje panorame 22", procek Ci5, nad plyta sie zastanawiam, czy MSI pod duala czy inna pod triple channel.

 

A co do kart, to skoro juz HD5850 - to nie lepiej dolozyc do HD5870? :lol:

 

edit# widze ze masz podobny zestaw i mozesz troche podpowiedziec jak sie HD5850 sprawuje, tak wiec? ;)

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HD4850 :wink: . A procesor spisuje się świetnie.

 

Jeśli masz kasę, możesz dołożyć do HD5870... tylko, jeśli nie oszczędzasz na innych podzespołach.

 

Pod Core i5 nie ma płyt z triple channel.

 

W takim razie podaj swój zestaw, zobaczymy, co do zmiany, a co można zostawić.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, jako tako granicy budzetowej na sprzet nie mam, ale znowu przesadnie nie chce tracic :wink:

 

W gry pograc lubie, a jak juz gram to chce zeby chodzily jak najplynniej - inaczej mi sie grac odechciewa ;).

 

Myslalem nad takim rozwiazaniem:

 

Intel Ci5

MSI P55-GD65

Corsair XMS3 2x2GB (opcja z drozsza karta - tak to 4x2GB)

Karta ofc ATI, HD4790/HD5850/HD5870

 

No i oprocz tego dysk 500Gb styka, obudowa prawdopodobnie CM690, PSU Tagan 600W mysle styknie no i jakis monitor 22''.

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w porządku, ale 4GB RAM wystarczy, nie bierz 8GB (miałem 6GB i w normalnym użytkowaniu - zero różnicy).

 

Dobrze, że nie napalasz się na Core i7, na niektórych magia HT działa, a przecież w 95% gier HT niewiele daje.

 

Różnica w wydajności między HD5870 a HD5850 to ~20%, między HD5850 a HD4890 - ~25%. Już na HD4890 większość gier (większość, bo taki Crysis nie daje się nawet HD5870) działa bardzo dobrze, więc takim złotym środkiem jest HD5850.

 

Jeśli nie chce Ci się bawić w podkręcanie HD5850 (zmiany napięcia), to możesz brać HD5870.

 

Dobrze by było, jakbyś podkręcił procesor - zerknij na moje mini-testy. Kup chłodzenie na procesor - np. Zalman CNPS10X Quiet z jakimś wentylatorem (bo standardowy jest głośny), np. Noiseblocker, Noctua. Wydajne chłodzenie, choć trudny montaż.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wezme 4GB, zawsze mozna dolozyc kolejne ;)

 

Ci5 wybralem bo czytalem testy i plasuje sie podobnie do Ci7 - czasami nawet lepiej - a co do podkrecania to oczywiscie ze go jeszcze rozkrece ;) Tylko jeszcze zastanawiam sie nad coolerem - moze Th120 Ultra Ex?

 

Co do kart to jeszcze pomysle i poczytam - roznica miedzy HD4790 a HD5850/HD5870 jest spora wiec musze sie zastanowic :).

 

A powiedzmy, ze wezme HD5870, nie bedzie w w tym zestawie jakiegos waskiego gardla dla niej?

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie raczej nad HD4890 bym się nie zastanawiał przy Twoich możliwościach finansowych, wybierałbym między HD5850/HD5870. Poczytaj testy, jest tego dużo w internecie i zastanów się, która karta spełnia Twoje wymagania.

 

Tylko jeszcze zastanawiam sie nad coolerem - moze Th120 Ultra Ex?

Nie pasuje.

 

Najlepszym chłodzeniem jest 3393198[/snapback]

A powiedzmy, ze wezme HD5870, nie bedzie w w tym zestawie jakiegos waskiego gardla dla niej?

Jak podkręcisz procesor - nie.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podpowiedzcie, ktora z tych pamieci bedzie najlepszym rozwiazaniem cena/wydajnosc?

 

http://www.overclockers.co.uk/productlist....&subid=1517

 

Ofc, jestem nastawiony na Corsair Dominator 4GB (2x2GB), ale nurtuje mnie czy nie oplaca sie wziac czegos tanszego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, mi wystarczy Ci5 pod 4GHz i z HD5870 powinno byc ok ;) - mam nadzieje ze za jakis rok bede mogl dorzucic drugiego ;)

 

Tak wiec potrzebuje tylko wydajnych pamiatek ktore mi pozwola na te 4GHz. Plyta bedzie MSI P55 GD65/80.

 

Tak wiec, G.skill? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej coś na 1600MHz - w przyszłości będzie łatwiej się ich pozbyć :wink: .

 

Patrioty nie cieszą się dobrą opinią na tym forum ze względu na awaryjność ich pamięci DDR2 - jak jest z DDR3 nie wiem. Z tego, co jednak widzę, dużego wyboru nie ma, więc Patrioty mogą być, np. te:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec,

 

Monitor - Dell UltraSharp 2209WA 22" Widescreen LCD Monitor

Procesor - Intel Core i5 750 2.66Ghz (Lynnfield) (Socket LGA1156) - Retail

Plyta Glowna - MSI P55-GD65 Intel P55 (Socket 1156) DDR3 Motherboard

Pamieci - Patriot Sector 5 G Series 4GB (2x2GB) PC3-12800 1600MHz Dual Channel

Dysk - Samsung SpinPoint F3 500GB SATA-II 16MB Cache - OEM (HD502HJ)

Karta graf. - Sapphire ATI Radeon HD 5870 1024MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card

Zasilacz - OCZ ModXStream Pro 600w Silent SLI Ready Modular Power Supply

Obudowa - Coolermaster CM-690 Pure Black Dominator Case - Black (No PSU)

 

 

nadal sie zastanawiam nad karta i pamieciami. Nie wiem ktore wybrac i nie wiem czy oplaca sie doplacac do HD5870 zamiast brac HD5850. :unsure:

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął HD5850, po co dopłacać tyle kasy do karty, skoro różnica w jej cenie nie przełoży się na wydajność :) HD5850 po o/c ma porównywalne wyniki z kartą droższą średnio o 400-500zł ;) Więc myślę, że warto spędzić godzinkę przy programie do overclocking'u i zaoszczędzić 0,5k.

 

A pamięci tak jak doradzili, przy codziennym użytkowaniu nie będzie zauważalnej różnicy w wydajności pomiędzy poszczególnymi modelami, wykresy to jedno, rzeczywistość to drugie :D

 

PS.

Tak w ogóle, ja swoje G. Skill'e kupiłem bo miały ładne radiatory i pasowały do płyty głównej xD

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...