Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chcę ustawic kompa na szyne 166mhz.

Ustawiam 166x12 i profilaktycznie podniosłem napięcie na procku do 1.650 a puźniej do 1.670.

Po restarcie miałem już proca 2400+:)

Niestety po jakimś czasie miałem restart i tak co jakiś czas .

Spróbowałem podbnieść napięcie na pamiątkach ,to samo,

Więc zaczołem mieszać z tymingami,znowu restarty.

Już niewiem co robic żeby działało ok.

Ostatnio spróbowałem puścić go na 200x8.5 i myślałem że juz wszystko teraz gra ale ... niestety restart :(

Temperatura proca nie przekracza 50*C

Pamiątki mam ustawione na single bo są inne,jedna SpecTeK druga MDT.

Choć w ustawianiu 133x12.5 w dualu działaja bez problemu.

Sprzęt jak w podpisie .

Niestety zasilacz nie najleprzy Codagen 300 ale napięcia są stabilne,nie skaczą,są w normie.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja mam nastepujace pytanie, za 2 dni kupuje plytke msi k7n2 delta-l i zwiazane jest z nia moje pytanie, czy po obsadzeniu dual channel pamieciami 2x kingston 128mb ddr 266 oraz dodatkowe wolne miejsce obsadzilbym pamiecia 256mb ddr kingston 333 - czy nie bedzie konfliktu z predkosciami czy czymkolwiek 266vs333? oraz jakie predkosci bylyby gdyby to dzialalo. bardzo bylbym wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane "lekka ekstrawagancja" ;) lecz nie bardzo mam komu ta pamiatke sprzedac :( , jest wypasiona, nawet jak ma ta 266 predkosc; kreci sie nadwyraz spokojnie jak na te marke, ktos chce kupic :?:

a na wymiane troszke mi pojdzie, 1200zl z hakem i budrzet juz jest na maxa wykrecony a dodatkowe 50zl (w zaleznosci za ile bym sprzedal) by mnie przybylo bardzo mocno. problem nieziemski, wiem ze lepiej by bylo 333 wszystkie, osobiscie bardzo bym chcial lecz tak jak mowie gdyby sie ktos znalazl to no problemo :D lub za niewielka doplata jakbym mogl wymienic tez by bylo zarombiaszczo. moj sprzecik ktory ma dotrzec na dniach: 256mb ddr, msi k7n2 delta-l, zasilka tracer 450W no i radek 9,5 ;) i mam pytanie bo jak juz tu jestem czy ten zasilacz jest spoko :?: (wiem ze jest przyklejony temat ale jestem skolowany bardzo znacznie)

pozdrawiam i licze na wasze wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się wreszcie ustawić fsb na 155x12.5 no i mam 2600+ bez podnoszenia napęcia.Chula pięknie aż miło. :)

Nie chciało iść na 166 to ja go z innej mańki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka to mańka? :wink: zmienilem strategie....gdy pchne mobo i memorki to zapodaje sobie kingstony hyperX or geil 2x256 or 2x512 :) w zaleznosci za ile mi sie uda wziac jedna albo 2...bede wszechmogacym i wniebowzietym czlowieczkiem:D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem pamięć z kongstona na 2 twinmosy 400mhz, bo myśłałem że powód niewstawania płyty na fsb 400 mhz leży w pamięci..i nic się niestety nie zminiło..

nie moge go ustawić na 200, chodzi dual synchro 180, na mnoznikach od 9 do nom 12,5 max, napięcie core 1,6v, może to jest wina napięcia..., nie wiem

 

płytka zaj...bo stabilna jak skała.jak nie mieszam w sterach grafy to hula.

 

ale chciałbym miec te 200 fsb

 

i mam dziwny problem z odczytem temp z proca...mam szajski cpc z nagrzewnicą. dotychczas miałem temp. w granicach 40-59 po ok 2 h...chyba że okno otwarte w pokoju to mniej.....teraz założyłem wiatrak walący powietrze na mofsety i o dziwo! temp proca spadła o ok 10 stopni...potrafi to ktos wyjaśnić?watpie by blok się schładzał od powietrza;)

uzywam wskazan biosu, mbm, sandry do odczytu.temp mobo wczesniej max 40, teraz 26 stopni

kto wie co jest grane?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pamiątki DDR 400 Kingstona CL3 na te jak w podpisie i ustalilem max 9,5x210 V 1.6 dalej uznalem ze nie ma sensu bo koszt nowej zasiłki i WC przekracza dopłate do bartona 2500+ niestety przy 210 FSB siada karta dzwiekowa na plycie - brak dzwieku w kanalach: central, bass, surround przy odtwarzaniu dzwieku 5.1 ustalilem ze dzwiek klopoty znikaja przy 205FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś dobry nieoficjalny bios do płyty w podpisie bo kurna na niej nie mogę podnosić w ogólne napięcia!!!!!! Jak podniosę to restart kompa :(.Czy inny bios może pomóc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś dobry nieoficjalny bios do płyty w podpisie bo kurna na niej nie mogę podnosić w ogólne napięcia!!!!!! Jak podniosę to restart kompa :(.Czy inny bios może pomóc????

Na standardowym ostatnim orginalnym biosie jest zakres od 1.5 do 1,8Vcore no moze nie za bogata regulacja ale jest, regulacja na V pamieci jest do 2.7 tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś dobry nieoficjalny bios do płyty w podpisie bo kurna na niej nie mogę podnosić w ogólne napięcia!!!!!! Jak podniosę to restart kompa :(.Czy inny bios może pomóc????

A co do restartów to moze za mało daleś tego napiecia . W sumie to stwierdzam ze na tej plytce gorzej sie procki kreca moj procek na Solteku chodzil 11x210 V 1.7 bez zajakniecia, a na Msi max 9.5x205 stable wyzej sie wyklada albo BSOF w WinXP albo resety wlasnie na max ustawieniach co bios pozwala czyli 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem mu nawet 1,8,czyli maks co ta płyta może mieć bez modów i kurczę restart po poście,nawet do windy nie wchodzi.Nie chce mi się wierzyć żeby procek na 2600+ potrzebował napięcia większego niż 1,8V....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurczę nie mam możliwości za bardzo.Na szczęście za jakiś miesiąc zmieniam proca to zobaczymy jak inny się będzie kręcił.Poza tym mam 50 stopni w windzie i 57 stopni w stresie przy defaultowym napięciu i najnowszym biosie.W budzie dwa dodatkowe wentyle.Cooler na maksa obrotach.Płyta chyba z 10 stopni zawyża temperaturę bo na poprzedniej K7N2-L miałem 10 stopni mniej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh sorry niezauwarzylem ze napisales ze wrzuciles najnowszy bios, 57 to troche duzo faktycznie moze pomoze przygiecie termometru do plyty - niektorzy tak zrobili jak plyta sie samoczynnie wylanczala bo termometr dotykal do procka i wskazania byly jakies kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sorki jeśli było na forum ale nie mam czasu szukać. Mam następujący problem z tą płytą (msi k7n2 delta), a właściwie mój kumpel bo właśnie formatowałem mu kompa i po zainstalowaniu windy 98, strasznie długo się uruchamia, a dokładnie zatrzymóje się w jednym miejscu (logo win98) i przez dłuższy czas stoi bezczynnie. Przed moim formatem też tak się działo. Zaznaczam że nie próbowałem z xp, bo gościowi zależy na 98.

 

Zastanawiałem sie nad powyłanczanie niepotrzebnych zintegrowanych urządzeń a właściwie przyszła mi do głowy tylko karta sieciowa. Tylko gdze w biosie się ją wyłanacza i czy to coś pomoże??

 

Z góry dzięki za odp.

------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie nie pomoglo odchylenie termometra w strone soketa by temperatura byla w normie, mam k7n2 delta-l i bios bodajze 6.0 phoenix i nie wiem co zrobic by temperatura byla w normie, poprzez pc alert 4 wskazania temperatury sa na poziomie 40C a poprzez mbm jest 50-55 w stresie dochodzi do 58-60 i ma moze ktos na to rade, wczoraj zbartonowalem se proca olowkiem ale wczesniej tez taka temp byla (sprzet w podpisie) a co za tym idzie to paste na nowo nalozylem, jest spory radiator na nim (alu) i wydajny cooler i nie mam juz zielonego pojecia co moze byc nie tak, obudowa otwarta zaznacze jeszcze! za wskazowki bede wdzieczny i mam jeszcze jedno pytanie, czy ze strony nvidia.com mozna pobrac sterowniki sterowniki do nforce2 bo nie bylo tam podana moja plyta MSI, moze sie myle ale prosba moja goraca o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

po tygodniowyn boju :? ,postanowiłem poprośić was o pomoc .

mój problem to zwisy pod windozą , ale nie zawsze .

komputer może chodzić cały dzień i wszystko jest ok , ale wystarczy zę włacze coś wydajnego np. CCE przy kodowaniu MPEG2 i po kilku(kilkunastu) minutach zwis , stopklatka zero reakcji myszy i klawiatury,

pozostaje tylko restart .

tak dzieje się przy o/c na FSB 200

 

troche danych:

AQXEA0322SPBW

płyta jak w opisie

ramy też (próbowałem wygrzewania)

zasilacz ,niestety 300W

tem CPU 40-45 oC w stresie 56oc (Tt SilentBoost)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko, przyszlo mi do glowy:)

- ktore mosfety na plycie z podpisu najlepiej schlodzic jest i czy radiatory wystarcza? za pomoc wery wery happy bede bo chce by bylo to cacy cacy juz wszystko....to co juz osiagnalem to mi chyba starczy ale gdzies kiedys napomknal mi jakis koles ze mosfety tez maja duzo do powoiedzenia i z tad moje pytanko jest....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

po tygodniowyn boju  :?  ,postanowiłem poprośić was o pomoc .

mój problem to zwisy pod windozą , ale nie zawsze .

komputer może chodzić cały dzień i wszystko jest ok , ale wystarczy zę włacze coś wydajnego np. CCE przy kodowaniu MPEG2 i po kilku(kilkunastu) minutach zwis , stopklatka zero reakcji myszy i klawiatury,

pozostaje tylko restart .

tak dzieje się przy o/c na FSB 200

 

troche danych:

AQXEA0322SPBW

płyta jak w opisie

ramy też (próbowałem wygrzewania)

zasilacz ,niestety 300W

tem CPU 40-45 oC w stresie 56oc (Tt SilentBoost)

tez to mialem dopoki nie wymienilem zasilacza (na ten w podpisie) bo przy takim konfigu to raczej po rasowaniu proca zapotrzebowanie na proda jest znaczne i moze zasilka nie wyrabiac, ja wymienilem i mam juz z glowy resety, powstaja tylko wtedy jak chce rasowac wyzej ale to wina juz pamieci jest (za wolna):))

wymien zasilacz i bol bedzie uleczony z racjii chociazby tego ze masz 2xbarabara tak jak np ja:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich użytkowników MSI K7N2Delta-ILSR. Jak uruchomić Bluetooth? Z instrukcji nic nie wynika, z płyty ma wyprowadzenie. Czy dodatkowo potrzebuję kupić kartę MSI do BT czy klucz do USB? Jeśli ktoś to wykorzystuje to proszę o info. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działam właśnie na tej karcie, innych możliwości nie próbowałem .

karta działa naprawde świetnie , oprogramowanie integruje się z exploratorem , itam możesz przeglądać pliki (np. z komórki) .

kupiłem ją na Allegro za 80,- , niewiwm ile kosztuje nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp Atlon 2800XP z płytą główną MSI K7N2 poszedł do serwisu a w serwisie mi powiedzieli ze było przepiecie na płycie głównej i wysłali płytke do producenta do serwisu i musze czekać 2 tygodnie. NIe wiem czy dam sobie rade bez kompa bez gry w Battlefilda ale musze sie trzymać. Jutro do nich pujde i zapytam czy nie da sie czegoś włożyć narazie zamiast MSI moze sie zgodzą może nie pożycjemy zobaczymy mam nadzieje że mnie nie wyśmieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robgee: Dzięki za info. Czy twoja komórka to może SE T610? Bo takową posiadam i do niej potrzebuję BT.

Ponadto czy zmieniałeś MacAdress w Biosie? Bo to jest funkcja baaaardzo użyteczna...

 

gua: Nie liczyłbym na to. Chyba, że ładnie podgadasz pracownika (browar, flaszka itp.). W takich sytuacjach ale z samochodami, za zastępcze auto się płaci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...