Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatni męczyłem pc i biosik jest naprawde b.stabilny:)

TRoche spoznione ale Boorak najlepiej pentagrama QC-80Cu albo Q-92 Cu napewno nie te ALcu bo to jest qupa i raczej nie oplaca sie kupowac:(

 

Ja podkoniec sierpnia zamierzam zamówić THERMALRIGHT SLK 900A tylko sie zastanawiam czy kupic odrazu jakis wentyl czy sie wstrzymac i kupic pozniej cos cichego i wydajnego no i drogiego:(

 

Niestety z tego co widze to do sporego o/c chyba bedzie za niskie vcore max 1.85v:( ale jak cos moze sie znajdzie moda:)

 

A biosik zmienialem z pod windowsa wziiąlem jakis orginalny biosik MSI razem z programem do flashu z pod windy, zmienilem nazwe zmodowanego biosu na taką jak mial orginalny i odpalilem flashera:)

Dyskietki ratunkowej nie robilem:) nie mialem dyskietki w chacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bawilem biosem 5.8 i wlasciwie wszystko to samo co w 5.7 i chyba 5.6(juz nie pamietam)

Thetox jaki masz config? i zasilacz?

Ogolnie płyta jest zrypana i vcore lubi miec skoki:(

 

Jak to nie morzesz zmienic vcore? opisz dokladniej co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie napiecia w gore czy w dol plyta mnie zlewa i dalej pokazuje napiecia od 1.63-1.7

Zmienilem fsb z 166 na 200 i napiecie vcore samo skoczylo, teraz wacha sie od 1.68-do 1.74, napiecie pomocnicze procesora 1.71-1.76

 

Msi K7N2 DELTA-L, Bartek 2500(zablokowany), 2x 256ddr, gf ti 4200, 2x samsung 40 GB, chifec 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem plyty K7N2 Delta-L i prubuje sie czegoś o niej dowiedzieć, troche szperałem w necie, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytania, które mnie interesują, po wyrywkowym przejrzeniu tego wątku (wyrywkowym, bo 14 stron to ponad moje siły ;) ) mam następujące pytania:

 

1. Jakie jest max. napięcie, które można na tej płycie uzyskać, (1,8V? czy jest może jakiś bios dający lepsze możliwości pod tym względem ? )

 

2. Jak jest z mnożnikiem na tej płycie, z tego, co wyczytałem w tym wątku wywnioskowałem, że nie można zmniejszyć mnożnika, poniżej standardowego - może to było wyrwane z kontekstu, nie wiem :) (mam XP1600+ palomino (z odblokowanym mnożnikiem) - tak wiem, to już cienki sprzęt, ale pomijając ten fakt, to czy będe mógł dać np. mnożnik 10 i FSB 166? )

 

3. Jak jest ze stabilnością tej płyty, bo widze, po tym, co piszecie, że napięcie na procku solidnie się wacha :(, czy odczuwa się to w pracy kompa?

 

4. Generalnie co sądzicie o tej płycie, jest w miare przyzwoita, czy może lepiej jakiegoś epoxa 8RDA (bo te 2 jak narazie rozważam)? Chodzi o to, żeby płytka nadawała się do kręcenia (tutaj, o ile mi wiadomo, epox jest raczej nie do pobicia), ale jeszcze ważniejsza jest dla mnie stabilność, nie wiem, jak jest z takową u epoxa, ale o tym MSI znalazłem sporo pochlebnych opinii, były jednakowoż także złe, dlatego Was pytam, drodzy użytkownicy, co sądzicie o tej płytce? :)

 

Czyli podsumowując prosze jakiegoś dobrego człowieka, o streszcznie wszystkich ważnych informacji w tym wątku :D - Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie a raczej dwa:)

 

CZy ktos psrawdzal czy zmiana biosu zmienia mozliwosci o/c?

Jesli tak to na jakim biosie najlepiej sie sprzet krecił:)

 

I jeszcze jedno czy ktos widzial jakiegos moda na vdimm? bo na vcore widzialem ale interesuje mnie cos na memy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie sprawdzalem

 

ale mam pytanko

czy mozna jakos wyeliminowac te wachania vcore?? bo chce podkrecic bartona 2500 na 3200 tylko nie wiem co z napieciami i nie wiem czy bedzie stabilnie???? :evil: :evil: :roll: :twisted: :twisted: :D 8O :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu - ustaw vcore (jaki chcesz dla proca), naciśnij F10 zapisz ustawienia, wyłącz komputer zanim bios sie załaduje, wyłącz Zasilacz albo wyciągnij wtyczke zasilającą płyte główną. Podłącz spowrotem (po chwili) włącz komputer - twoje napięcia już będą adekwatne do tych co wybrałeś 

U mnie niby dziala... napiecie sie nie waha ale na procek podawane jes napiecie o 0.1V wieksze niz zadeklarowalem w biosie :lol: . Nie polecam odczytow ze speedfana/pcalerta/itp. bo sa mocno przeklamane... Najlepiej miernikiem obadac sprawe, przynajmniej jest pewnosc.

 

Czy ktos moglby podac jakis link do strony z dokladna specyfikacja tej plyty pod katem pkt. punktow pomiaru napiec? Najlepiej ze zdjatkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ma płyte k7n2g-ilsr czy komuś udało się na niej ustawić synchronicznie ramy i proca na 200.(barton 2500+ram 3200)

ba ja nie moge wyjść poza 175.

system się ładuje ,ale po chwili jest restart .

może jest to związane z tym , zę grafika jest zintegrowana .

jak komuś wyszło to niech da znać bo niewiem czy kombinować dalej ,czy to jednak przez grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam konfig jak w podpisie + zasłka Tracer 400W :( . Procka udało mi sie stabilnie podkręcić do 2193MHz 175x12,5 na default vcore (max to 2288MHz 183x12,5 winda się ładowała ale wieszał się po odpaleniu prime95), więc podniosłem napięcie do 1,7 i tu zonk komp wieszał się zaraz po odpaleniu prime 95 nawet na standardowym taktowaniu :( . Jeszcze wyższe napięcie 1,8 też nic nie pomogło.

Temp nie przekraczała 60C więc nie tak źle. Skoki napięcia po jego zmianie w biosie się zwięszyły przy 1,7 wachało się 1,68-1,78. Przy 1,8 potrafiło dojść do 1,92 (odczyty ze SpeedFana, miernikiem nie dysponuje). Próbowałem odłączać zasilanie po zmianie napięcia ale nie pomogło.

Z tego co się orientuje podniesienie napięcia powinno zwiększyć stabilność procka, a u mnie jest odwrotnie. To wina płyty, zasilacza, czy może procek nie nadaje się do kręcenia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej plyta mialem ja i napiecia tak samo skakaly i po jakims min oc komp sie restartowal :/ zmienilem plyte na abit nf7 reszta bez zmian (no jeszcze zamiast gf4ti jest teraz radeon 9800se=pro) problemy znikly proc sie kreci jak po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dac jakies fsb 213stable:) pozniej 215 roznie bywa:) a max na jaim fsb proc wstaje to 218:( ale nie wiem czy to nie wina ramu albo zasilki bo ramik tylko 400mhz cl3:(

mozliwe ze twoja plyta jest walnięta:( albo proc juz nie wyrabia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a moze ktos mial taki problem z MSI k7n2 Delta-L iz niemogl podniesc fsb wyrzej niz 210mhz

jak ustawie powiecmy 215mhz to D-Bracked troszke jakby szaleje zapalaja sie 2 czerwone diody a reszta nieswieci albo swieci sie tylko jedna na zielono moze ktos ma jakis pomysl jak to naprawic albo co przestawic w biosie aby podniesc fsb w gore config kompa w opisie

dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic sie nie da zrobic, bo to zjeb....plyta

Mi maks udalo sie ustawic 202mhz fsb, na mnozniku 9,5. na większych max mam 195-196.

I potrafi sie raz na jakiś czas(jak długo postoi nieruszany) nie odpalić, i musze robic clear cmosa i zwore na 100Mhz dawac.

Proc smiga do 2.2ghz bez problemu, na mnożniku 11.5, 12, 12.5(max) itp, ale z niższymi częstotliwościami niż 195Mhz.

Nie moge ustawić za chiny ludowe 11X200, a wiem że przecież i proc i pamiątki mogą to pociągnąć

Płyta do D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam poważny problem. Mam płytkę MSI jak w opisie. I procka athlona 2000+(thorton)poszedł na 188*12,5 wczesniej ugotowalem BIOS po zmianie ze 133-190 ale wtedy nie wiedziałem za dużo o o/c. Płyta wróciła z serwisu no i poszła na 188*12.5 (1,8V-max)było wszystko pięknie ładnie do momentu jak chciałem podkręcić moje kingstony PC3200 zmienilem timingi z 8,3,3,3 na 6,2,2,2 i płyta umarła. Znowu pojechała na serwis i włąśnie czekam aż wróci. Uwielbiam się bawić w o/c i mam pytanie czy ta płyta to zniesie czy może zmienić na coś innego ale co??A może wystarczy nowy BIOS wrzócić??!!proszę o pomoc!!!!!?????

Z góry wielkie dzięki..... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byście chcieli zmienić tą płytkę na jakąś inną do oc to co byście wybrali? Wiem że Abita albo DFI,ale coś z tańszych płyt ale najlepiej z 5 bitowym mnożnikiem i otworami wokół socketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 za 300zł. Msi jest droższe o kilka złotych a to kompletne dno w porówniu z abitem ;) więc nie się nad czym zastanawiać. Praktycznie tego msi'ka można "wymienić" na Abita NF7, można nawet czasem jeszcze zarobić kilka zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czytam ten temat od samego początku, problemy miałem jak wszyscy (napięcia, temperatura). Problem temp. rozwiązał bios ze strony MSI, problemy z napięciem pozostały. Nic nie dawał sposób z wyłączaniem kompa po zmianie... do czasu, no właśnie.

Po zmianie biosu na ten ze stronki:

http://planeta.terra.com.br/informatica/br...a-l/6570v57.zip zaczęła działać metoda na "wyłączanie". Napięcia stabilne, trochę jakby zaniżone, ale o stałą wartość. Grunt że stabilne. Spróbujcie sami i powiedzcie czy wam tez przyniosło to efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na tym biosie od 1.5miecha i jest ok a napiecia jak skakaly tak skaczą jedyne co mi poprawilo troche wachania napiec to wymiana zasilki:)

Ogolnie biosik jest ok daje mozliwosc vcore 1.3v i wiecej otraz vdimm 2.8v i jest stabilny

 

boroveeK a znalazles jakies inne zmodowane biosy? widziales gdzies jakiegos co by dawal vdimm 2.9v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napiecia skacza juz tylko nieznacznie (zasilka Deer 350W :( . Grunt ze w normach) ale chieftec niedlugo i powinno byc git. Okazuje sie ze jednak to chyba zalezy od egzemplarza, kiepskie podzespoly z ktorych ta plyta jest zrobiona to loteria, jedne dzialaja fajno, inne nie.

Co do biosu to pytali juz ludzie o ten Vdimm, ale nie spotkalem jeszcze takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...