Skocz do zawartości
Slayer777

Jaka Karta Radeon ? N-vidia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczne moze od zaprezentowania mojego zestawu:

 

Plyta glowna: Asus M3N78-VM, Socket AM2+

Procesor: AMD ATHLON x2 240 - 2,8GHz

Pamiec: Pariot 1x2gb DDR2(800)

Zasilacz: Akyga 420W - przy zmianei karty wymienie na OCZ StealthXstream 500W

 

Teraz mam takowe pytanie czy moj zestaw da rade takim kartom graficznym jak Radeon HD5750 czy Ge-Force GTX260 ?? I ktora z nich bedzie lepszym wyborem ?? Dodam ze do zestawu zamierzam dokupic jak wyzej napisalem nowy zasilacz ( jesli bedzie zaslaby prosze o podanie co moge kupic ewentualnie, gdyz wiem ze na zasilaczu sie nie oszczedza) oraz nowy LCD 22". Wiem ze dobra karta sie przyda, zastanawiam sie rowniez nad tansza opcja HD4850, HD4870 lub HD4890.

 

Bylbym bardzo wczieczny gdyby ktos pomogl mi w wyborze. Dodam ze jestem fanem gier lecz przez jakis czas mialem starszy zestaw i teraz nie jestem na bierzaco i nie wiem co warto a czego nie warto kupic..

Prosze o porade, gdyz czytajac posty widze ze buzytkownicy tego forum na prawde dobrze znaja siena podzwespolach i czest mozna dowiedziec sie czegos ciekawego...

 

Pzdr. Slayer777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mam dokladnie, monitor bede mial za okolo 430zl od kumpla, jakiegos Samsunga. Na karte nom nie wiem na allegro patrzylem jakie sa ceny i mysle ze te 600zl moge dac, wolal bym taniej ale chce kupic cos dobrego, a zasilacz to nei wiem 230 zl, tesh na allegro bym bral, chyba ze polecasz jakis tani sklep to zaoszczedze na wysylce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tanszych co polecasz tak do 450 zl, bo moze jeszcze jakas gre bym zakupil... I co do zasilacza jakie polecasz ?? I czy ta moja plyta glowna w ogole to udzwignie, w sklepie twierdzili ze jest w porzadku ale wiadomo ze tam wala scieme rowno ;/ i nie wiem na co moge sobie pozwolic... bardzo powaznie zastanawiam sie rowniez nad HD4850...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość, że GTX.

Nie ufam Radkom i koniec.

Moja sztuka od Gainwarda kręci się wybornie. ;)

Musisz mieć dobrą cyrkulacje powietrza w budzie bo trochę ciepła jednak z siebie "wypluwa".

U mnie w grach średnio trochę ponad 60 stopni, zależy od ustawień i efektów.

Jaja sobie robisz?

Wydajniejszy bedzie radek.

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Gf-Gtx-26...90-t296424.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na gts250, czy ta karta spokojnie wystarczy mi na owe czasy pograc w nowe tytuly i te ktore jeszcze czekaja na premiere... ?? Czy moze w tej cenie cos ze stajni Radeona

 

 

P.S. Sory ze tak babram ten temat, wybranie karty jest duzo trudniejsze niz mi sie to wydawalo... Mam kase ale nie chce przeplacac gdyz mam w planach jeszcze dokupienie pamieci oraz moze zmiane LCD'ka, a jak to mowia dla studenta kazdy grosz sie liczy i szczerze mowiac to najprawdziwsza z prawd... niestety

Edytowane przez Slayer777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz?

Wydajniejszy bedzie radek.

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Gf-Gtx-26...90-t296424.html

tylko wez pod uwage ze nigdzie nie bylo porownania 4890 z gtx260 tylko bylo porownanie z 4870 a jest to inna karta mniej wydajna od gtx260 a o 4890 nie wspominajac ;)

 

jezeli w dosc przyzwoitej cenie zlapiesz 4870 to go bierz ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale oplaca sie takie cos, bo ja na 60% bym bral cos z nVidii, najchetniej gts250 gdyz cena nisk, moj wujek ma i sobie chwali bardzo te grafike... a ja nie mam zamiaru grac na full detalach w grach i szukam czegos optymalnego, gdyby bylo przeciwnie bral bym radeona hd4890...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forach, gdzie ludzie wypisuja jakie maja problemy w grach np. ze niektore gry robione sa tak jakby pod nVidie - maja problemy ze spadkiem FPS podczas roznych manewrow w grze ;/ a jesli juz teraz sa takie problemy to co bedzie w nowszych grach ;/

 

Gra w jakiej wystepowal ten problem to Call of Duty...

 

P.S. mature z polaka mam, takze nowa werjsa slownika nie jest mi potrzebna, z reszta jestem na geodezji i raczej operuje cyferkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe aha myslalem ze powazny, bo wiecie przez ostatnie lata to nie bardzo mialem na czym pograc i teraz sie obawiam, ale jesli twierdzicie ze hd4870 jest najlepszym wyborem to go wezme, zobacze jeszcze jak z cenami, bo karte kupie pod koniec miesiaca...

 

moze ktos z was ma rozeznanie czy aktualnie cena owej karty leci w dol czy ustabilizowala sie na poziomie.

 

aha i z jakiej stajni najlepiej brac i z jaka pamiecia 1gb czy wystarczy 512mb, tak aby bylo to proporcjonalne do ceny ??

Edytowane przez Slayer777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...