Skocz do zawartości
wojtek12315

Słuchawki Nauszne Ipod/pc Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny dylemat i pomimo tego, że naczytałem się wielu tematów o podobnej tematyce to tak naprawdę mało jest o słuchawkach nausznych (w moim przypadku). Mam do wydania 300 zł. Słuchawki będą używane głównie do komputera (z kartą dźwiękową Supremfex II) oraz z iPodem Touch 2G. Jak do tej pory bardzo wielu dobrych opinii przeczytałem o słuchawkach Sennheiser HD 555 oraz CAL(creative aurvana live). Dla wielu połączenie iPoda z takimi słuchawkami może być dość dziwne, jednak chciałbym mieć słuchawki które wykorzystam przy komputerze, a przy iPodzie to w sumie tak przy okazji(co nie znaczy, że nie będę słuchał). Co myślicie o tych słuchawkach, ewentualnie co innego polecacie. Podkreślę, że głównie słucham reggae/ragga/dancehall ; rock/hard rock ; metal. Ogólnie oczekuje jednak dość miłych basów(które w reggae/dancehall są dość często), jednak nie chcę aby grały tylko basy.

Jeżeli w znaczący sposób jakość dźwięku przy iPodzie mogłaby być zwiększona ewentualnym wzmacniaczem słuchawkowym to proszę mi jakiś polecić...ogólnie jakoś to przybliżyć bo chyba nie ogarniam tego ;D.

Proszę o rzetelne odpowiedzi, ponieważ nie chcę "wyrzucić pieniędzy w błoto".

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie ze słuchawkami nausznymi podłączonymi do do np. ipoda wcale dziwnie nie wygląda, sam tak robię. Dotychczas korzystałem w ten sposób z Pioneer MJ-5, ale nie polecam tych słuchawek. Dźwięk mają bardzo dobry (choć trochę za głębokie basy), ale niestety po ok. pół roku intensywnego używania pałąk pęka. Szukaj słuchawek z małą impedancją (poniżej 40) oraz koniecznie zamknięte (na ulicy jednak bywa dość głośno). A jaki model... Rozejrzyj się za ww. Sennkami albo np. Denon HP500. Te drugie kosztują niecałe 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecał darować sobie oba modele i skupić się na dwóch rozwiązaniach. Albo kupić za niecałe 200zł bardzo dobre AKG K420, albo brać rewelacyjne K450: http://www.ceneo.pl/1976870

 

To uniwersalne kompakty z bardzo niskim oporem, mniejszym niż podane 32Ohmy, grają czysto, głośno, z bardzo miłym bassem, wyraźnym mid w przypadku K420 i ogólnym w K450, nie jest on punktowy więc autorowi powinien bardzo przypaść do gustu.

 

Recenzje obu modeli:

http://www.techfanatyk.net/akg-k420-maly-r...-duzy-format-2/

http://www.techfanatyk.net/akg-k450-efekto...w-wydaniu-mini/

 

K450 są o tyle ciekawe że mają wymienny kabel oraz przelotkę do microjacka właśnie pod kątem iPodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...