Skocz do zawartości
Aurora001

Laptop Dla Studentki - Internet/programy Biurowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna poszukuje lapciaka tylko i wylacznie do pracy biurowej. Zadnych gier. Tylko internet/office itp.

Budzetu na razie nie okreslamy, bo niestety nie wiemy tak naprawde czego sie spodziewac w danej kwocie.

Lapek moze byc uzywany, najlepiej jesli pomoglibyscie w wyborze w poszczegolnych prograch cenowych.

I pytanie najwazniejsze, ile tak naprawde warto wydac na taka maszyne do takich zadan zeby nie placic za zbedne bajery.

 

500<

400-600zl

700-800zl

800-1000zl

 

Chyba sklanialbym sie co do 15.4", ciut wiekszy ekran, lepiej widac przy pisaniu. Kompromis miedzy wielkoscia, a wygoda i waga. Spokojnie powinien wejsc do plecaka.

 

Wytrzymalosc - Lapciak bedzie wozony w plecaku rowerem, wiec lepiej zeby nie mial nic przeciwko wybojom i nieoszczedzaniu w podrozy.

 

Dlugosc pracy na baterii - W domu bedzie podlaczony do sieci, na uczelnii juz raczej nie i nawet nie wiem czego oczekiwac w kwestii dlugosci pracy.

 

Co do napedu CD-DVD(-RW)to w tej chwili nie wiem czy warto sie pchac, pendrivy jednak chyba sa lepszym wyjsciem, ale dziewczyna nie jest do konca przekonana, ale byc moze czasem cos jednak trzeba bedzie wlozyc do napedu wiec raczej powinien byc.

 

Waga - Tutaj ciezko mi powiedziec, ale chyba przy podrozach plecakiem nizsza waga bylaby in plus.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo troche wiecej kasy, wiec zdecydowanie pewniej byloby kupic nowy z gwarancja.

Tak do 1200-1300zl w budzecie pewnie.

 

Z moich preferencji dodatkowo z tego co powyzej, to dobrze byloby gdyby lapek mial dobra klawiature pokroju Lenovo SL300.

Klawa jest wygodna, klawisze sa sztywne bocznie, duze i nie plaskie, zas skok jest wyczuwalny, a nie marazmowo plytki. Praktycznie jak normalna klawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z kupowaniem lapka za granica? Sporo taniej - biorac pod uwage tylko takich producentow z global support/warranty?

 

A zeby jednak zawezic poszukiwania to:

- laptop do pracy tylko i wylacznie, zero gier czy potrzeby strasznej wydajnosci. To ma byc lapciak do openoffice i internetu

- dobra gwarancja i producent co nie robi problemow, j/w lapciak bedzie miec ciezko ze wzgledu na srodek transportu

- Nie za duza matryca, ale tez nie za mala, aby mozna bylo go spokojnie wozic w plecaku i pisac/czytac bez wzglednego zmeczenia.

- Warto pokusic sie o drozszego laptopa poza budzetem 1200-1300zl? A jesli tak to dlaczego, ewentualnie firme.

- Czy moze jednak kupic taniej. Jesli tak to dlaczego, kosztem (...) ?

- Mnie osobiscie bardzo odpowiada klawiatura LENOVO, klawa w fujitsu-siemens byla typowo plytka, malo sztywna i wyczuwalna. Wiecej lapciakow w reku ostatnio nie mialem.

 

Zastanawiam sie tylko nad 1. Otoz dziewczyna potrafi pracowac w warunkach nazwijmy to zdecydowanie niesprzyjajacych w okresie jesienno-wiosennym, a mianowicie potworna wilgoc w pokoju i przyleglosciach. I czy przypadkiem nie zabije lapciaka :( Warunki prawie jak parowka 'lazienkowa'

 

Wiem ze truje tyłek, ale ja osobiscie kupilbym PC do domu za 300zl i lapciaka za 600-700zl. Chyba ze wy potraficie przekonac dziewczyne :rolleyes:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...