Skocz do zawartości
cosmos

Top 10 najlepszych producentow płyt gł.

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem testów ale nic nie znalazłem.

swoje poglądy na temat niższej wydajności solteka i wysokiej abita opieram o testy wcxześniejszych płyt głównych na różnych chipsetach.

p ooblookaniu tego linku z testem od _vip_'a stwierdzam, że zależnie pd testu zwycięzca się zmienia ale ogólnie abit jest szybszy od solteka. w niektórych testach soltek jest lepszy ale abit wygrywa więcej testów.

dobrze wypadł też epox, podałem go jako druga najlepsza płyta.

 

a temat był o producentach sprzętu ogólnie, nie tylko o nforce2 a abit zawsze był w czołówce testów na każdym chipsecie.

 

owszem, zagalopowałem się może ze stwierdzeniami, że abit zawsze jest szybszy, to firma jak inne ale dobrze odrabiają prace domowe i sprzęt mają wypieszczony.

 

niemiec : za to twoje posty są zawsze na temat i zgodne z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Soltek dla mnie jest debest - zero problemów - wkładam do budy odpalam, instaluję stery i wszystko pięknie działa :)

to tak jak ja, też wszystko biega i samo się instaluje. ale masz argumenty ! to nie piaskownica !

 

a porównywanie abita kt7 na via 133 (nawet nie A) z soltkiem na nforce2 to "trochę" jest bez sensu. wiadomo że lepszy jest ten soltek bo jest o 3 lata nowszy ! ale na nforce2 jest też abit nf7 i on jest najlepszy więc ... rozumując w tem sposób ktoś może powiedzieć :

lepszy jest ECS na no-name (pod durony/athlony) od asusa/abira/msi na intelu TX (pod pentium).

bezsens. porównuj płyty na takim samym chipsecie.

Ja sie czepiam tego zdania.Wytlumacz mi prosze w czym ten abit jest lepszy od FRN2-L :?: Mialem tego abitka,krotko bo krotko ale wycisnolem z niego max fsb215 a z solteka fsb225 ,wiec gdzie ta wyzszosc :?: Testow porownawczych te dwie plyty na necie jeszcze nie ma,przynajmniej ja takowego nie znalazlem.

 

p.s - dlugo kazales na siebie czekac :) ,sorry ze jestem upierdliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo wykręciłeś, 230 biega. spytaj jordi'ego.

oka, sam nie kupię już nowej płyty bo roczna jest dużo tańsza a nie zużyje się wiele więc różnica w cenie staje się małą. wybrałbym abita to mam większe zaufanie, solteka nie miałem i pewnie nie będę miał. sorry jeśli poczułeś się obrażony.

są osoby, które miały do testów obie płyty (nie pamiętam nicków, zaraz znowu będzie że brak konkretów ale) i abit miał lepsze opinie.

jeśli różnica w cenie przekracza 100zł to można się zastanowić na soltekiem ale jeśli nie to wybrałbym abita. no i zależy co do pudła jeszcze wkłądają, jakieś taśmu itp.

nadal kolejność :

1. abit

2. msi, asus, epox - o epoxie mał okiedyś słyszałem, tak wyszło ale teraz dobre płyty robią.

4. i dalej - nie wiem, nie rozróżniam co kto zrobił.

...

10. ECS, zawze niższa wydajność niż konkurencja. MINT, DFI (nie znam, przy K6 słyszałem ale dawno), no-name z chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POD P4 TYLKO ASUS I ABIT itd.

A co z MSI?

taaaa jasne... za ładny laminacik i pudełeczko?? sam kupiłes i tera the best of the best..

 

jak dla mnie to

 

 

1. abit.epox.asus.chiantech

2.msi,gigabyte

3.ECS,ARROCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem doczynienia z 2 asusami i jednym abitem i musze przyznac ze asusa stawiam przed abitem, w sumie do abita poza kondensatorami nie moge mu nic zarzucic, chodzil w miare stabilnie ale odczucia z komfortu pracy mam lepsze z asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie widzę jak sharki9 wygląda po używaniu płyty asusa. pewnie ciągle do kompa zaglądał :) i nie miałgrila na wiatraku :D

 

asus ma mniejsze możliwości konfiguracji niż abit a z tym "komfortem pracy" to nie mam pojęcia o co chodziło. takie hasełko bez sensu. od płyty zależy wydajność i stabilność a nie komfort, to nie krzesło i nie myszka czy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie widzę jak sharki9 wygląda po używaniu płyty asusa. pewnie ciągle do kompa zaglądał :) i nie miałgrila na wiatraku :D

 

asus ma mniejsze możliwości konfiguracji niż abit a z tym "komfortem pracy" to nie mam pojęcia o co chodziło. takie hasełko bez sensu. od płyty zależy wydajność i stabilność a nie komfort, to nie krzesło i nie myszka czy monitor.

no jezeli szybkosc i stabilnosc to i komfort pracy na kompie jest wiekszy no nie pajacu ?? potrafisz tylko krytykowac wszystkich?? bo twoja wiedza jest chyba marna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie widzę jak sharki9 wygląda po używaniu płyty asusa. pewnie ciągle do kompa zaglądał :) i nie miałgrila na wiatraku :D

 

asus ma mniejsze możliwości konfiguracji niż abit a z tym "komfortem pracy" to nie mam pojęcia o co chodziło. takie hasełko bez sensu. od płyty zależy wydajność i stabilność a nie komfort, to nie krzesło i nie myszka czy monitor.

no jezeli szybkosc i stabilnosc to i komfort pracy na kompie jest wiekszy no nie pajacu ?? potrafisz tylko krytykowac wszystkich?? bo twoja wiedza jest chyba marna

zgadzam sie, komfort pracy to tez stabilnosc, niezawodniosc i support producenta. dwa tygodnie na forum i uwaza sia za best of the best :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzi ktoś różnicę w stabilności między asusem i abitem ? wątpię czy jest jakaś bo obie firmy nie oszczędzają na jakości.

stwierdzanie że asus jest stabilniejszy ob abita czy epoxa itp jest bez sensu. abit to nie ECS czy NoName i się nie wiesza. mi na win 98 sięnie wiesza, na win2k nie ma na to żadnych szans.

sami macie marną wiedzę, haha, asus stabilniejszy od abita, haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Abit

2.Epox

3.Asus

4.Msi

5. ALBATRON ( malo znana firma ale plytki ma wypasione wiem bo mam i za cene naprawde smieszna )

6Gigabyte

6.Soltek

7.DFI

8.Chaintech

9.Shuttle

10.ECS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.ASUS

2.Abit

3.Epox

4.MSI

5.Soltek

6.Gigabyte

 

dalej nie warto wymieniać czegokolwiek. Asus dostaje ode mnie pierwsze tylko za utrzymywanie stałego poziomu, ale i tak miałem wątpliwości czy nie postawic tu Abita. Szalę przeważyły kłopoty tej firmy z kondensatorami i fatalną współpracą z SB Live! na KT 133 i pochodnych ( choć Asusowi należą się baty za P3C2000 na i820, który był totalną katastrofą nie tylko pod względem wydajności ale i stabilności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

wisz, dochodze jednak do wniosku ze zaupelnie nie wiesz o czym gadasz. poprzednicy mieli racje co do oceny twoich postow. Strasznie sztywne masz poglady i tylko dlatego ze masz Abita...? bleeeeee

z reszta jednego z najgorszych jakie wyszly z tej stajni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż trudno określić się która z firm jest najlepsza.Osobiście uważam,że każdy producent co jakiś czas wypuszcza świetną mobo i wtedy taka firma jest uważana za najlepszą (choć nie zawsze).

U mnie na topie:

 

1.Asus

2.MSI

3.Gigabyte

4.Epox

5.Abit

a dalej długo, długo nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEREALNY, powiedz mi jakie płyty SOLTEKA masz na myśli, mówiąc o stabilności. W firmie której sieć administruję jest 57 komputerów, z czego 32 są na SOLTEKU różnych typów, począwszy od tych na KT 133 aż do KT 400, oraz intelowskie od BX po 845. I MÓWIĘ: STABILNOŚĆ TYCH PŁYT PRZY PRACY 24H NA DOBĘ POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA. Nie wiem czy to jakieś fatum ale u mnie tak właśnie jest i to niezależnie od modelu. Serwisuję średnio jedną w tygodniu i szlag mnie trafia bo padają jak muchy. Reszta płyt to Abity i Asusy, na których to zacząłem montować kompy po podjęciu pracy. Solteki stanowiły 100% stanu do tego czasu. I jak do tej pory (pracuję tam 1,5 roku) padły 2 Abity i 1 Asus. I nikt, kto nie ma do czynienia z większą ilośćią płyt Solteka, nie powie mi, że są stabilne. Mimo, to szanuję Solteka za wkład ciekawe rozwiązania. Nie twierdzę,że nie można miec jakiegoś super egzemplarza, a pewnie twoja jest akurat stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO AMDRulezz dobry sprzęt, a nie tylko wybiórczy. I tak na marginesie - zobacz co ludzie potrafią wyczyniać z płytami ECS i to jest powód do dumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc o super Soltekach mam na myśli choćby FRN2-L. Jestem pod wrażeniem tego co widziałem u sąsiada - FSB 226. Choć pewnie można więcej bez V moda, ale to i tak chyba sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEREALNY, powiedz mi jakie płyty SOLTEKA masz na myśli, mówiąc o stabilności. W firmie której sieć administruję jest 57 komputerów, z czego 32 są na SOLTEKU różnych typów, począwszy od tych na KT 133 aż do KT 400, oraz intelowskie od BX po 845. I MÓWIĘ: STABILNOŚĆ TYCH PŁYT PRZY PRACY 24H NA DOBĘ POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA. Nie wiem czy to jakieś fatum ale u mnie tak właśnie jest i to niezależnie od modelu. Serwisuję średnio jedną w tygodniu i szlag mnie trafia bo padają jak muchy. Reszta płyt to Abity i Asusy, na których to zacząłem montować kompy po podjęciu pracy. Solteki stanowiły 100% stanu do tego czasu. I jak do tej pory (pracuję tam 1,5 roku) padły 2 Abity i 1 Asus. I nikt, kto nie ma do czynienia z większą ilośćią płyt Solteka, nie powie mi, że są stabilne. Mimo, to szanuję Solteka za wkład ciekawe rozwiązania. Nie twierdzę,że nie można miec jakiegoś super egzemplarza, a pewnie twoja jest akurat stabilna

 

 

 

 

Mam teraz ASUSA A7V8X i jest mu daleko do stabilności Solteka, którego miałem 2 miechy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Abit & Epox ( miałem mały dylemacik więc obie na 1 msc. )

2.Asus

3.Gigabyte

4.Soltek

5.Chaintech.....

 

Gdzieś tam jeszcze MSI i ........... daleko ............ daleko ...... na samym końcu ECS. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak jeszcze mialem SOLTEK-a SL75-KAV to byla jedna z najlepszych plyt na kt133a!!!! albo najlepsza! obsluguje antki 0,13um a plyta byla wydana o 2 latka wcesniej.......ale cena tez ladna byla 600zl :[

 

moj brat mial wtedy ecs-a K7VZA a to roznica miedzy soltekeim a ecsem byla ogromna......hehe przychodzil se swoim duronkiem testowac jak sie kreci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEREALNY, powiedz mi jakie płyty SOLTEKA masz na myśli, mówiąc o stabilności. W firmie której sieć administruję jest 57 komputerów, z czego 32 są na SOLTEKU różnych typów, począwszy od tych na KT 133 aż do KT 400, oraz intelowskie od BX po 845. I MÓWIĘ: STABILNOŚĆ TYCH PŁYT PRZY PRACY 24H NA DOBĘ POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA. Nie wiem czy to jakieś fatum ale u mnie tak właśnie jest i to niezależnie od modelu. Serwisuję  średnio jedną w tygodniu i szlag mnie trafia bo padają jak muchy. Reszta płyt to Abity i Asusy, na których to zacząłem montować kompy po podjęciu pracy. Solteki stanowiły 100% stanu do tego czasu. I jak do tej pory (pracuję tam 1,5 roku) padły 2 Abity i 1 Asus. I nikt, kto nie ma do czynienia z większą ilośćią płyt Solteka, nie powie mi, że są stabilne. Mimo, to szanuję Solteka za wkład ciekawe rozwiązania. Nie twierdzę,że nie można miec jakiegoś super egzemplarza, a pewnie twoja jest akurat stabilna.

Mój Soltek chodzi prawie nonstop i jeszcze mi się nie wywalił ani razu mimo, że Winda jeszcze nie reinstalowana po starym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI - zdecydowanie I miejsce,choć czasami są problemy ze zintegorwanym dzękiem, ale to przy skrajnych obciążeniech, kkiedy intenet explorwer otwiera się 15 minut:-D

.asus - dobre płyty, ale tylkko pod system NT( tak przynajmiej kiedys było)

abit- zero problemów

soltek - żadko coś wypuszczają, ale jakk już to pożądne rzeczy- chodziła 152 godziny non stop maxymalne obiciazenie( render) i stabilna. ja byłem z tej firmy zadowolony( teraz płytę zmieniłem, a soltek duali nie miał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak jeszcze mialem SOLTEK-a SL75-KAV to byla jedna z najlepszych plyt na kt133a!!!! albo najlepsza! obsluguje antki 0,13um a plyta byla wydana o 2 latka wcesniej.......ale cena tez ladna byla 600zl :[ 

 

moj brat mial wtedy ecs-a K7VZA a to roznica miedzy soltekeim a ecsem byla ogromna......hehe przychodzil se swoim duronkiem testowac jak sie kreci :]

zgadzam się płyta była swietna, sam ją miałemi wiele rzeczy przeszła, i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem Plytke SOYO SY-6BE i byla naprawde miodzio...potem jakas lipka na via 133 chyba ale to juz nie bylo to...no a teraz to MSI i jest naprawde spoko...przynajmniej na razie..dobra do krecenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...