Skocz do zawartości
pastel

Najlepsza Pompka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tematów tego typu jest mnóstwo, ale żaden jak dla mnie nie zgromadził wystarczającej ilości informacji, dlatego też zakładam kolejny :D

 

Osobiście wybierałbym pomiędzy:

 

- Laing D5

- Innovatek HPPS

 

Czy warto rozważać użycie pomp C.W.U. np. Viessmann'a, Buderus'a, Grundfos'a ?

A może pozostać wiernym sprawdzonemu DDC 1T z dobrym topem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile blokow i ile chlodnic bedzie w ukladzie.

 

Ja polecam:

 

12V Laing DDC-1T Ultra w/EK V2 DDC X-TOP - Plexi

 

DDC-1 Ultra (18W) Spec:

• Nominal Voltage: 12 VDC

• Minimum Starting Voltage: 9 VDC

• Nominal Power (@12 V): 18 W

• Motor Type: Electronically commutated, brushless DC, spherical motor

• Max. Head - Blue Impeller: 4.7m

• Max. Discharge - Blue impeller: 950 lt/hour

• Temperature Range: Up to 140°F (60°C)

• Electrical Connector: 4pin Molex

• Weight: 7.3 oz (207 gr.)

• RPM Sensor: 3 pin connector

 

Spokojnie powinna pociagnac 6 blokow(gpu,cpu,nb,sb,mosfetx2) i dwie chlodnice.

 

Praca nieslyszalna po poprawnym zamontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile blokow i ile chlodnic bedzie w ukladzie.

 

Ja polecam:

 

12V Laing DDC-1T Ultra w/EK V2 DDC X-TOP - Plexi

 

DDC-1 Ultra (18W) Spec:

• Nominal Voltage: 12 VDC

• Minimum Starting Voltage: 9 VDC

• Nominal Power (@12 V): 18 W

• Motor Type: Electronically commutated, brushless DC, spherical motor

• Max. Head - Blue Impeller: 4.7m

• Max. Discharge - Blue impeller: 950 lt/hour

• Temperature Range: Up to 140°F (60°C)

• Electrical Connector: 4pin Molex

• Weight: 7.3 oz (207 gr.)

• RPM Sensor: 3 pin connector

 

Spokojnie powinna pociagnac 6 blokow(gpu,cpu,nb,sb,mosfetx2) i dwie chlodnice.

 

Praca nieslyszalna po poprawnym zamontowaniu.

podpisuję się pod tą propozycją, tylko top dałbym z acetalu (plexi czasem pęka przy gwintach). Pompka ultra cicha, a jak zrobi się dla niej małą skrzyneczkę wyłożoną gąbką lub bitumem, to na najwyższym biegu nie usłyszysz nawet szmeru. a przy tym jest znacznie mniejsza niż pompy cw. a skoro o pompach cw, popatrz po ofercie firmy Wilo, mają doskonałe produkty, a przy tym o innej niż standardowa konstrukcji modułu sterującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu :) Teraz mam kupioną na taniości Mcp650, którą obłożyłem matą bitumiczną :D prawie czołg z niej :D

Ostatnio zmieniłem płytę główna i dodałem bloki. Pare dni temu zmierzyłem przepływ wody:

Używam urzadzenia do zmniejszania napięcia cyli zmniejszania obrotów;)

W układzie mam 6 bloków plus rez i chłodnica (narazie bwa123 ale pozniej zmieniam spowrotem na grzejnik c22 :P)

Przepływ na min ustawionym - 54l/h = 0,9l/min

Przepływ na max ustawionym - 105l/h = 1,6l/min

Przepływ na 12v bez korzystania z ww urzadzenia- 142l/h = 2,3l/min

Sama pompka bez obciązenia ma ok 1050l/h przepływu na 12v i odpowiednio ok 757l/h(max) i 515l/h(min) przy użyciu "regulatora napiec"

 

a teraz sedno mojej wypowiedzi - wiem że mcp355 z topem wytwarza więkse ciśnienie (ma o wiele wiekszy słup podnoszenia wody) i podobno jest lepsze do układow gdzie zabijane jest flow. Na angielskim forum poczytałem troche i tam pisza że mcp655(650) jest dobre do układow mało zabijajacych flow bo ma wikszy przepływ a mcp355(350) dobre do układow restrykcyjnych, czyli zabijających flow

wiec czy przy zamianie pompki z mcp650 na mcp355(350) z topem przepływ znaczaco wzrośnie w układzie i jakie to będzie miało korzyści dla układu?

Podobno mcp355(350) jest cichsze niż te drugie, wiec pewnie komfort wzrośnie (przy ogłożeniu mcp355 mata bitumiczną, bo pompka ma kształt bryły, wiec łatwiej wyciszyć to i na 5 biegu nie bedzie pewnie słyszalna - teraz nie moge mcp650 wyłożyć bitumenem w caości poniewaz gorna pokrywa jest kańciasta, wiec jak pewnie jak bede mial mcp355(350) i obłoże ja całą z kazdej strony to będzie ona wogole nie słyszalna ?:) Dodam że teraz w zamkniętej obudowie wyłożonej mata bitumiczną pompkę słysze tylko wieczorami na 1 biegu a jestem cichofilem i chcialbym jeszcze bardziej pozbyć sie tego dzwieku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

 

12V Laing DDC-1T Ultra w/EK V2 DDC X-TOP - Plexi

 

[...]

 

Praca nieslyszalna po poprawnym zamontowaniu.

Niesłyszalna? Jeżeli ktoś ma problemy ze słuchem to może i tak, bo DDC może sobie siedzieć w silent boxie albo wisieć w powietrzu - niewiele to zmieni, i tak będzie wpadać w wibracje przez plastikową obudowę. Prędzej z czymś takim, ale na pewno nie z pleksą.

 

EDIT: dla porównania masy poszczególnych topów:

 

- oryginalny DDC / MCP - 31 g,

- OCLabs (pierwsza rewizja) - 67 g,

- mosiężny klon OCLabs - 488 g

 

@Pewin - słyszę, choć tylko w nocy. W ciągu dnia nie wybija się ponad cztery 120-tki @ 5V (chłodnica + zasilacz).

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszalna? Jeżeli ktoś ma problemy ze słuchem to może i tak, bo DDC może sobie siedzieć w silent boxie albo wisieć w powietrzu - niewiele to zmieni, i tak będzie wpadać w wibracje przez plastikową obudowę. Prędzej z czymś takim, ale na pewno nie z pleksą.

Nie mów że swoją pompkę słyszysz.

Ja mam podobny top również od "wujka" mani i gdy odizoluje ją od budy i innych klocków

w budzie, to jej nie słyszę.Muszę jej dotknąć żeby poczuć delikatne wibracje.

 

Precello

Także jeżeli ci zależy na ciszy to polecam to rozwiązanie.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jej nie słyszę.

Zalecam wizytę u laryngologa. Czyszczenie uszu powinno pomóc. Miałem dwie DDC, obydwie wytwarzały jakiś tam hałas. Nie ma niesłyszalnej pompki (nawet Coolriver rev.2 jest słyszalny...Wszystko zależy od tego, jak definiuje się słowo "cisza")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cwu Leszno i uwazam, ze jest nieslyszalna jesli uklad jest odpowietrzony i pompa pracuje w odpowiedniej pozycji. Prace pompy mozna zauwazyc poprzez diode zasilania lub po dotknieciu czuc delikatne wibracje. W ukladzie mam 4 bloki, a niebawem dojdzie piaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC slychac jak cholera i nie chodzi tu o wibracje tylko dzwiek przypominajacy silniczek. U mnie prawie nieslyszalna jest dopiero na 1800RPM, a mialem juz ich pare jak i sprawdzalem u innych.

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC slychac jak cholera i nie chodzi tu o wibracje tylko dzwiek przypominajacy silniczek. U mnie prawie nieslyszalna jest dopiero na 1800RPM, a mialem juz ich pare jak i sprawdzalem u innych.

dlatego ja sie nie przejmuje i moduje 1T na 1+T :) lakier juz mam, teraz tylko posmarowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troszkę temat a co myślicie o takiej pompce szukam czegoś taniego cichego nie koniecznie super wydajnego jak Laing

ek-water-blocks-ekdcp-40 musi to pociągnąć 4 bloki + 2x chłodniczki 120 . Teraz w zestawie mam od 2 lat coś takiego

AGB Eheim 600 ale niestety uszkodzony został rezerwuar i mimo kilkukrotnego klejenia troszkę przecieka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do lainga to dzień do nocy

 

 

Dobrze, ze ktos to w koncu jasno napisal.

tzn że Laing - dzień jest taki pro i w ogóle a ten EK to noc- czyli czarna kiszka , czy możedla tego że Laing-i strasznie wibrują a te modele EK dużo mniej bo przez Kolegę Martinii się zamotałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że Laing - dzień jest taki pro i w ogóle a ten EK to noc- czyli czarna kiszka , czy możedla tego że Laing-i strasznie wibrują a te modele EK dużo mniej bo przez Kolegę Martinii się zamotałem :)

Oj zamotałeś się ;)

Kolejność jest taka CWU(np. taka: http://www.ceneo.pl/1098025)>Laing>EK

Ta pompa EK jest dobra do układów z małą ilością bloków/nie stawiających dużych oporów bo z racji konstrukcji(akwariowa) jest na to wrażliwa. Jak ktoś ma duzo bloków to potrzebuje takiej niewrażliwej na opory, czyli w stylu cwu. Laing to właśnie taka zminiaturyzowana pompa cwu(wszak laing to głównie producent pomp cwu) która z tego powodu ma sporo wad - wibracje i głoniejszy wirnik. Ten grundfoss z linka to taki idealny odpowiednik lainga - kompletnie bezgłośny i bezwibracyjny.

ALE do Twojego układu ten EK w zupełności wystarczy.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to decyzja zapadła EK Water Blocks EK-DCP 2.2 + EK Water Blocks Reservoir Combo DCP 2.2 myślę że powinno starczyć tylko że dziś doszły do mnie 4x2.5 cala SAS Seagate 74GB a te małe pioruny się strasznie grzeją i chyba będe musiał wymyśleć jakiś blok aby je troszkę wychłodzić może w takiej sytuacji lepiej wziąć EK Water Blocks EK-DCP 4.0 + EK Water Blocks Reservoir Combo DCP 4.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...