Jump to content

tosik

Stały użytkownik
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About tosik

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Usunąłem i od razu przywróciłem. To tylko wpis w tablicy partycji, tak jak plików w MFT.
 2. W ramach ostrzeżenia dla innych. Po usunięciu i przywróceniu partycji należy odczytywać dane z dysku SSD przez system bez obsługi TRIM i modlić aby nie uruchomił się garbage collector. Po aktualizacji Windows 10 przestał się bootować jak zawsze. Usunąłem partycje od bootowania i niechcący systemową też. Przywróciłem partycję i wszystko wyglądało OK. Pliki na swoich miejscach, wszystkie czytelne. Najważniejsze sobie przekopiowałem. Po uruchomieniu Windowsa 10 z partycji na SSD zaczęły znikać pliki z pulpitu. Myślałem, że to jakiś wirus więc wyłączyłem komputer. Programy do odzyskiwania danych pokazywały 100% dla możliwości odzyskania plików. Po odzyskaniu każdy jeden plik zawiera wartości nul. Obstawiam, że trim nie zauważył, że przywróciłem jednak partycję. Dysk SSD Crucial BX300 240GB. Część danych co została na dysku jest czytelna. Każdy jeden odzyskany plik jest pełen nulla: https://imgur.com/a/7lXWfn7 Info crystaldisk i sotragfeexecutive: https://imgur.com/a/1ad3HT9 https://imgur.com/a/AjzGTmU
 3. Zawartości się nie da bo tylko kontroler dysku ma dostęp ale ilość utraty danych przy zapisie już się da sprawdzić np. 2 takie same dyski - jeden z kondensatorem (tak jak testują np. kontrolery raid z baterią i bez) i odłączyć zasilanie w trakcie zapisu.
 4. SSD konsumencke mają dużo błędów, każdy ma korekcje a i tak czasami chkdsk znajdzie coś bez zaniku zasilania. Także możliwe że się uszkodził ale nie zauważyłeś. Lub się naprawił. W intelu dali zwykły kondensator elektrolityczny: Intel® SSD DC S3700 Series and S3500 Series, Aluminum Electrolytic (Wet) capacitors were chosen for their specific[...] Two 35 V, 47 uF capacitors store enough charge to commit all data in the write cache to NAND. źródło: http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-dc-s3700-enterprise-storage,3352-2.html Ciekawe czy wystarczyłoby polutować jakiś pod linię zasilania. Trzeba by przetestować jak się zachowują jak stracą sygnał z kontrolera a zostanie zasilanie :) Tzn. czy dopiszą cache na komórki.
 5. Chyba żaden dysków nie ma żadnego systemu podtrzymania (mogę się mylić bo któryś miał kondensatory). Wszystkie SSD z klasy enterprise mają ochronę w postaci kondensatorów + często ochrona baterią z kontrolera raid + UPSy + generatory prądu. Do domu taniej bateria w laptopie i jakiś UPS pod PCta. Wszystkie SSD z ochroną kosztują więcej niż 2000zł za 200GB+. Większość ma złącza SAS. U Intela w serii DC niektóre dyski mają PLI - Power Loss Imminent. Ulotka w załączniku. Tylko czy występuje w 2.5" ? Seagate w serii Etnerprise ma:Power loss data protection and full path data protection Samsung ma coś w serii PM1633a. Reszta to rozwiązania pod serwery i do kupienia jako części zamienne w kosmicnzych cenach od HP (HPE) lub Della. PS Znalazłem dysk na SLC: Mach Xtreme DS Premium SLC 128GB. Cena 1700zł. ssd-power-loss-imminent-technology-brief.pdf PM1633a-flyer-0.pdf
 6. Coś więcej o Transcendzie SSD 370 128 GB jak rozpoznać jakie ma pamięci?
 7. Ostania rzecz w Temacie Sandiska: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sandisk-ssd-plus-120-gb-test/strona/26318.html Szkoda że u nas nie USA żeby ich pozwać.
 8. Niedługo zwykła lista przestanie wystarczać, przydałaby się tabelka z filtrowaniem. Co więcej Sandisk nie dodaje już ramki 7mm -> 9mm. Wszystko przez przejęcie Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC).
 9. Dane z moreli: Interfejs SATA III (6 Gb/s) Rodzaj kości pamięci TLC Kontroler Silicon Motion SM2256S
 10. Potrzebuję informacji czy Sandisk razem z przejęciem przez WD poleciał w chuja tak jak Kingston z podmianą pamięci w tym samym modelu. sdssda-240g-g25 - stare dyski od sandiska z końcówką g25 - kości MLC Nowe dyski sdssda-240g-g26 - końcówka G26 - jakie mają kości? Oznaczenie modelu to nadal SSD Plus, opakowanie jedynie zmieniło się. Zdjęcia: http://imgur.com/a/r8Z8E
 11. @artymienek faktycznie wystarczy wywalić kafelki i zmniejszyć rozmiar menu start :) Dzięki.
 12. Czy jest jakiś programik lub skrypt wyłączający wszystkie ficzery śledzące? Da się wyłączyć/usunąć kafelki z menu start tak żeby nie zostawało puste miejsce?
 13. @Artsky http://www.tenforums.com/tutorials/6567-lock-screen-enable-disable-windows-10-a.htmli odpal plik Disable_Lock_Screen.reg lub ręcznie zmień w rejestrze (regedit.exe)
 14. Po aktulizacji Lenovo T430 (oryginalny Windows 7 Pro) do Windows 10 nie chce się aktywować: Przy próbie mziany klucza produktu na ten ze stickera Win7 wyskakuje: Jakieś pomysły? Windows 7 była cały czas aktywowany tym kluczem i było OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.