Skocz do zawartości
bartek1993

Czy Warto Kupić Ga-ex58-ud5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj juz mialem zamiar kupic evga sli le lecz przegladajac ruzne recenzje i testy dzis chcialem zakupic gigabyte x58 ud5 mysle ze jest to dobry wybor lecz niejestem pewien do konca i tu czekam na pomoc . Przepraszam za polskie znaki lecz mozilla mi cos wywala i niemoge ich wstawiac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodrage może tak

Asrocka nie polecam sypią się na potęgę

5 płyt na serwis

Asroka na pewno nie miałem na 775 i posypały mi się 3 ;/. Jednak przekonuje mnie dalej UD5 nad foxcoonem sie zastanawiam bo ma kartę muzyczna całkiem dobrą i blok wodny w zestawie :) zobaczymy. Piszcie i oceniajcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to takiego niedzielnego o/c to nie ma większego znaczenia czy GB czy VGA czy DFI czy cokolwiek... Efekty będziesz miał identyczne, nie przejmował bym się tym, że ktoś wykręcił kosmiczne QPI.

Ja dla przykładu miałem na początku UD5. Pomyślałem sobie, że jak wrzucę DFI T3eH8 to pociągnę proca i pamięć wyżej. I co? I kupa. Na GB proc się nieco lepiej kręci i mobas mniej kapryśny niż wypaśny DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zdecydowanie polecam ci DFI

z tego co zauważyłem to gigabyte ma jednak gorsze oc , wiem ze sporo zalezy od procka ale jakos uśredniając na gigabyte trzeba dawać wieksze napiecia na CPU, QPI co z kolej przeklada sie na wieksze tempy i stabilnosc plyty wydaje mi sie tez gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jest różnica - jeśli zamierzasz kręcić w kosmos, żebyć pogra w SuperPI (tj. QPI < 220MHz). Ale tak nikt do codziennego użytkowania nie daje! Przy kręceniu do ~210MHz różnica jest żadna.

 

Co do reszty parametrów to kolega się myli.

UD5 daje wzorcowe napięcia, DFI zaniżało je i miało delikatne wahania (sprawdzane multimetrem).

Jeśli idzie o stabilność - właśnie, wydaje ci się. No bo jak to! Jak GB to musi być szajs, a DFI to wypas robiony pod o/c. Mi się też tak wydawało jak tobie, a musiałem się z GB przeprosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...