Skocz do zawartości
tuxus

Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam do wydania 1500zł, posiadam już grafikę(hd 4850) i zasilacz(chiftec 450w)

Od 3 lat mam monitor 17 cali Samsunga, więc przy okazji pomyślałem że go wymienię, więc którą opcje bycie wybrali z poniższych:

 

1.

CPU: Phenom II X3 720

MOBO: ASUS M4A785TD-V Evo

RAM: najtańsze 2GB od Goodram albo Kingston 1600 Mhz np takie http://www.esc.pl/shopping_cart.php?sort=1...p;filter_id=159

Dysk: Samsung 500GB F3

Monitor: do 500zł np taki http://allegro.pl/item832957903_okazja_lg_...na_allegro.html

Suma 1095zł bez monitora, a z monitorem około 1500 może trochę więcej.

 

2.

CPU: Phenom II X4 955

MOBO: ASUS M4A785TD-V Evo

RAM: 4GB 1600 Mhz np takie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=22446

Dysk: Samsung 500GB F3

Monitor: stary Samsung syncmaster 740n 17 cali

Suma: 1488zł

 

Dodam że za jakiś miesiąc dołożył bym do pierwszego zestawu 2GB ram.

Według mnie ze względu że zestaw będzie do gier lepsza okazała by się opcja numer 1, bo co to za gra na 17 calach w 4:3.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ok, płyta może zostać, ewentualnie tańszy Gigabyte MA770T-UD3P lub AsRock M3A785GXH/128M.

AMD Athlon II X4 620

GoodRam 2GB 1333Mhz

BenQ G2220HD

Do gier?? Nie rozśmieszaj mnie....

 

Konfiguracja 1 jak najbardziej w porządku, jak uda się odblokować 4 rdzeń to będzie super. Tylko co do monitora to nie bierz w panoramie nic poniżej 21", kiepsko to wygląda. Rozejrzyj się za jakimś 22" który ma DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego złego w tym Athlonie, ze użycie go do gier Cie tak śmieszy? Przeglądam testy to nie wiele odstaje od PII 550, który ma zegar o 500MHz wyższy. Oc mają raczej zbliżone przecież. Wiem, że nie ma l3 ale l3 nie daje przecież 50% wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do gier to lepiej dolozyc ta roznice w cenie do karty graficznej

4 rdzenie sie przydadza teraz coraz wiecej gier bedzie pod nie robione, po co kupowac 2 czy 3 rdzenie skoro mozna 4(to samo tdp), te unieruchomione tez troche energii ciagna

zaoszczedzona kase lepiej doloz do monitora lub karty graf(w przyszlosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego złego w tym Athlonie, ze użycie go do gier Cie tak śmieszy? Przeglądam testy to nie wiele odstaje od PII 550, który ma zegar o 500MHz wyższy. Oc mają raczej zbliżone przecież. Wiem, że nie ma l3 ale l3 nie daje przecież 50% wzrostu wydajności.

L3 daje dosyć duży przyrost, w każdym razie jest wyraźnie odczuwalny. Nie podam Ci dokładnych danych o ile więcej FPS jest bo nie sprawdzałem, ale jak tylko znajdę chwilę czasu to zrobię odpowiednie testy. W końcu mam taką możliwość ;)

 

W wielu testach procki są źle testowane, a dokładniej to w złych miejscach. Użycie procesora przez grę nie jest stałe, tylko zmienia się, często bardzo drastycznie.

 

Powiem, że z własnego doświadczenia zauważyłem, że L3 w grach się przydaje, nawet bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...