Skocz do zawartości
zenon90

Szybko Potrzebna Nowa Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pech to pech. Dziś tuż przed świętami siadła mi płyta główna - Abit KN9. Mam sporo pracy, więc komp musi jak najszybciej ruszyć. Jutro rano wybieram się na zakupy i tu prośba o poradę: czy moglibyście zasugerować jaką płytę warto zakupić w cenie do 150 zł? Pozostała konfiguracja to 2gb ram ddr2, Geforce 8800gt i Athlon64 X2 4000+. Najchętniej wziąłbym z powrotem KN9, ale teraz dość ciężko ją dostać... Być może jest ktoś ze stolicy, kto sprzedaje jakiś model pod powyższą konfigurację? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Temat puszczam na jeszcze jednym forum bo zależy mi na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając straszną biedę na tej płycie (tylko 2xsata) jej zaletą jest obsługa cpu am2+/am3. Możesz włożyć Athlona II za ok 200zł i będzie wydajniej niż na Twojej poprzedniej mobo i cpu po ostrym oc. Zintegrowana grafika też może się przydać. Szukając mobo kierowałbym się właśnie w stronę płyt z obsługą nowszych cpu.

Jeśli nie przeszkadza Ci 2xsata to moim zdaniem może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na razie myślę tylko o czymś co by pozwoliło na wydajną pracę kompa na parę miesięcy; jeśli będę coś rozbudowywał to najbliżej w wakacje, więc na razie tylko pod kątem obecnego zestawu biorę.

 

Pomijając straszną biedę na tej płycie (tylko 2xsata) jej zaletą jest obsługa cpu am2+/am3. Możesz włożyć Athlona II za ok 200zł i będzie wydajniej niż na Twojej poprzedniej mobo i cpu po ostrym oc. Zintegrowana grafika też może się przydać. Szukając mobo kierowałbym się właśnie w stronę płyt z obsługą nowszych cpu.

Jeśli nie przeszkadza Ci 2xsata to moim zdaniem może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...