Skocz do zawartości
erwinzg

Laptop Do 3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego laptopa i jak to przeważnie bywa w takiej sytuacji - powstało wiele dylematów. Chciałbym się więc do Was zwrócić z prośbą o podpowiedź i naprowadzenie w dobrym kierunku.

 

Potrzebuję sprzętu, który w miarę godnie zastąpi mi komputer stacjonarny. Tak więc internet, muzyka, filmy, trochę też gry.

Parametry: ekran nie mniejszy niż 15,4, grafika myślę niezintegrowana - odpowiednio mocna, abym bezproblemowo mógł zrelaksować się przy nowszych produkcjach.

Mój limit cenowy to 3000 zł, z nadzieją jednak, że trafi się 'coś' tańszego o podobnych parametrach.

 

Większość dzisiejszego dnia poświęciłem na poszukiwania odpowiedniego dla mnie laptopa, przestudiowałem wiele recenzji, opinii, rankingów i tak na obecną chwilę, by nieco przybliżyć moje oczekiwania, moją uwagę zwróciły najbardziej: Asus N61VG, MSI EX625, Asus F3sv, Dell studio 1555, Asus K70ic czy Lenovo IdeaPad Y550.

 

Oczywiście jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje; liczę na pomoc!

 

 

mam też swoją listę, z której myślę wybiorę już ten który trafi w moje ręce ;-) który najlepiej odpowiada moim wymaganiom, wg Was?

 

 

Acer AS5739 (karta GT 240) - KLIK

Asus N61VN T6600 (GT 240) - KLIK

Samsung R522 (Radeon HD4650) - KLIK

Samsung R720 17' (Radeon HD4650) - KLIK

Lenovo IdeaPad Y550 (GT 240) - KLIK

MSI CX600 P8700 (Radeon HD 4330) - KLIK

COMPAL KHLB2 (Radeon HD4650 - KLIK

HP Pavilion dv6-1214sl QL-65 (Radeon HD4650/procek Athlona) - KLIK

TOSHIBA Satellite L505-110 (Radeon HD4570) - KLIK

Toshiba Satellite L505-111 (Radeon HD4650) - KLIK

MSI EX625 (Radeon HD4670) - KLIK

Jest jeszcze Asus N61VN z prockiem P7450, ale trudno go wyrwać za mniej niż 3400

 

A co powiecie o tych sztukach?

 

MSI GX623 - (ATI 4670) KLIK

Acer 8735G 18,4" (GT240) - KLIK

Fujitsu Amilo PI3560 (GT240) - KLIK

 

warte uwagi, czy lepiej nie zawracać sobie głowy?

Edytowane przez erwinzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak:

 

-głównie gry - EX625

-sporo gier - Y550

-więcej ogólnych multimediów - N61VG, 1555

 

Asus F3sv to stary bardzo model :)

 

Po kolei:

-EX625 poza całkiem mocną kartą graficzną nie wyróżnia się na dzień dzisiejszy niczym szczególnym - o ile do ok. września mógłbym ten model z czystym sumieniem polecić, tak teraz szału nie ma - matryca świetlówkowa, nie ledowa, jakość wykonania dość przeciętna.

-Y550 - wszystko niby fajnie, ale tragedia jeśli chodzi o serwis - minimum miesiąc i dłużej czekania na naprawę to norma. Poza tym fajny komp - ładnie wykonany, fajne parametry/cena.

-N61VG - naprawdę świetne wykonanie (całe serie N61 i N71 uznawane są za notki roku), ale przeciętna karta graficzna... Wybierając notebook uniwersalny, praktyczny (matowe wykończenie), ale niekoniecznie głównie do gier - wybrałbym bez zastanowienia N61.

-1555 - hit sprzedaży jakieś 2miechy temu. Obecnie bez rewelacji - ascetyczny wygląd, jakość wykonania bez wielkiego szału, ale całkiem nieźle. Dość słaba karta graficzna.

 

Jeśli chodzi o wydajność grafik:

 

4670 > GT240 > GT220 > 4570

 

Na wszystkich odpalimy najnowsze gry, jednak wiadomo że na GT220 a zwłaszcza 4570 o najwyższych ustawieniach możemy zapomnieć, niemniej po ograniczeniu detali spokojnie pogramy.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem laptopa, Toshiba L505-110...równiez szukałem laptopa do 3k, jednocześnie z możliwością zakupu na raty, w sklepach typu Euro RTV.

Na pokładzie znajduje się core duo T6600, 4GB RAM, 320gb dysk (5,4k obrotów) no i Radeon HD4570, obraz wyświetlany na całkiem przyzwoitej matrycy 15,6 cala.

 

Jeżeli tak jak napisałeś, nie chcesz nałogowo wykorzystywać laptopa do grania, to ta karta graficzna w zupełności wystarczy. Mam zainstalowanego Wiedźmina, DIRT 2 (no i Starcraft'a ale jeśli chodzi o wymagania, to nie warto tu o nim wspominać ;) ) i gram w te tytułu bez najmniejszych problemów. Zarówno DIRT jak i Wiedźmin chodzą na wysokich ustawieniach graficznych.

 

Jedyne wady jakie do tej pory 'odkryłem' w tym laptopie, to kretyńskie, błyszczące tworzywo, z którego wykonana jest obudowa oraz klawisze.....po 3-ech dniach cały laptop wygląda tak, jakbym go w słoiku ze smalcem trzymał,,,, -_-

 

Poza tym świetnie :D

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ustępuje i to znacznie.

Radeon HD4570 jest dużo lepszy niż się spodziewałem. W większości gier można grać na wysokich ustawieniach (najwyżej kosztem rozdziałki).

 

Jednak na przy budżecie 3k nie patrz na nic poniżej HD4650 lub odpowiednika GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z grafą ATI, to MSI EX625, ew. pomyślałbym o Lenovo, albo Asusie, choć wydajność będzie niższa. Karta graficzna nie jest komponentem, na którego wymianę masz realne szanse pozwolić sobie w przyszłości - co wybierzesz teraz, zostanie już do końca.

Oczywiście żaden lapek nie będzie tak wydajny jak stacjonarka - a za 3k można mieć naprawdę dużo mocniejszy sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z HD4650 bądź Gt240 będę bardziej zadowolony?

Wszystko zależy co jest dla Ciebie priorytetem .... jak granie w gry to tak , ale w tej cenie z taką grafą kupisz lapka kosztem proca , dysku i pamięci.

Ja postawiłem na wydajność całej platformy .... nie kupowałem lapka do grania ....i dałem 3300 za Vaio z HD4570/512-DDR3 ...

Do moich potrzeb co do grania styka.

Wolałem mieć na pokładzie Peryna P7450 ...i dysk 500GB .... a wydajność na poziomie 4300 w 3Dmarku 06 mi styka.

Ale jak chcesz dużo grać to GT240 szukaj.

Ja wychodziłem z załóżenia że jak mam dać za lapa 3k z hakiem to musi:

Być cichy

Solidnie wykonany - brak trzasków plastiku , klawy i wyginającej się klapy

Rozsądny czas pracy czyli 15.5 cala z dobrą jakością matrycy

Cichy dysk , który osiąga normalne temperatury

Winda 7x64 w zestawie

Wszystko to dostałem kupując to co w sigu ....

Dla ciekawości w Dirt2 można spokojnie pykać na wysokich detalach nawet .

... a i jeszcze jedno .... odradzam 17" w szczególności fullHD 1900x .... dlatego ze obraz najlepiej wyglada w natywnej rozdziałce LCD wszelkie skalowanie do nizszych odbija się mocno na jakości a co za tym idzie nawet GT240 będzie miał problemy z płynnością w tych rozdziałkach.

Dlatego jak postawisz na gt240 lub 4650 to moim zdaniem lepiej 15,5 cala w 1378x768 .... wtedy będzie płynnie ... oczywiście pod kontem gier ....

zresztą 17'' traci mocno na mobilności ze względu na swoje gabaryty , wagę i czas czuwania .... a to podstawowa funkcja lapka.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...